Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pucavirag

    csendes tag

    Sziasztok!

    Gondoltam leírok pár gondolatot, hátha segítek vele azoknak, akik filmezéshez keresnek minőségi rendszert. A múltban próbálkoztam Logitech z623-al és z906-al egyaránt. Akkoriban mindkettő nagyon tetszett, kecsegtetett a THX logo, azt hittem minőségi hangfalszetteket sikerült vennem. Ahogy telt az idő éreztem, hogy valami hiányzik belőlük. Az összkép valahogy nem volt meggyőző, nem volt tere a hangoknak, ezért elkezdtem keresgélni az interneten minőségibb hangfalak után. Sikerült rátalálnom a ROTH Audio OLi POWA-5-re. Nagyon masszív, jól összerakott 2.0 szett kevlár és selyem hangszórókkal. Mikor megérkezett, azonnal tudtam, hogy első osztályú termékkel van dolgom. A hangfalakat darabonként kis zsákokba csomagolták, a lakkozás páratlan munka, a csatlakozók szintén. A hangfalakat megemelve nem hittem el, mennyire nehezek. Optikai kábellel kötöttem őket a TV-hez, a sub kimenetre pedig egy JBL Studio 250p subot csatlakoztattam, természetesen minőségi kábelekkel. Biztosra akartam menni, hogy a mély hang elegendő legyen a 40 m2-es nappalihoz. Ez a 2.1 szett bőven kimeríti a minőségi otthoni mozizás fogalmát. A hang kristálytiszta, erőteljes, a sub szó szerint arrébb rakja a nappalibútort. A hangszórókat célszerű fejmagasságban elhelyezni, ott szólnak a legszebben. Végre tökéletes az összkép, nincs szükségem 5.1-re, a hangoknak tere van, nem is akármilyen. Tudom, hogy elsőre nem tűnik olcsónak a dolog a maga 120K-s árával, de aki tényleg minőségi hangokat szeretne otthon hallani, előbb-utóbb úgyis hasonló árkategóriában fog vásárolni. Ne küszködjetek mindenféle vacak rendszerekkel, mert csak pénzkidobás. Remélem van itt olyan személy, akinek segíthettem. :R :R :R

    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák