Az Egyesült Államok legnagyobb áruházláncainál már előrendelhető a július első napján debütáló HP internettáblára, mely az Android-alapú táblagépektől és az Apple megoldásától is merőben eltérő kezelőfelülettel bír. A Palm által fejlesztett webOS nagyobb kijelzőkre optimizált változata köré épülő eszköz 16 GB-os változata nettó 499 dolláros, a 32 GB belső memóriával szerelt változata pedig nettó 599 dolláros áron lesz elérhető, vagyis a HP tökéletesen követi az iPad 2 árazását. A 140x190x13,7 milliméteres és 740 grammos HP TouchPad 9,7 hüvelykes, 1024x768 képpontos kapacitív multitouch érintőkijelzőt, 1,3 megapixeles előlapi webkamerát, GPS, WLAN (802.11b/g/n) és sztereó Bluetooth 2.1 modult, Beats Audio technológiát felvonultató sztereó hangszórót, digitális iránytűt, távolság- és fénymérő szenzort, Microsoft Exchange és Microsoft Direct Push támogatást, 1,2 GHz-es kétmagos Qualcomm Snapdragon processzort, 512 MB RAM-ot, 3,5 milliméteres fülhallgató kimenetet és 6300 mAh kapacitású akkumulátort kapott.
Előrendelhető a HP TouchPad
Előzmények
-
HP TouchPad NFC modullal még idén
Várhatóan még idén piacra kerül a HP TouchPad NFC modullal ellátott kiadása.
-
Nem lesz kasszasiker a TouchPad?
A JP Morgan szerint a HP TouchPad ugyan kiemelkedik az Android táblák világából, de nem fogja elcsábítani az iPad 2 vásárlókat.
-
Hivatalos videón a HP TouchPad
A webOS 3.0 alapú TouchPad reklámfilmje a szinergiát, érintésalapú szinkronizálást, új értesítési rendszert, valamint az üzleti és szórakoztató megoldásokat helyezi a középpontba.
-
A HP TouchPad lesz a „Nr. 1 plusz”
A HP európai vezetője szerint a TouchPad jobb lesz mint a jelenlegi piacvezető internettábla.