A piac első átlátszó megjelenítővel ellátott mobiltelefonja a 2009 novemberében leleplezett Sony Ericsson Xperia Pureness volt, mely a viszonylag gyenge felszereltsége és magas ára miatt sosem vált igazán népszerűvé. A teljesen átlátszó telefonok kutatása ezzel persze még nem ért véget, hiszen a megjelenítő egyre több komponensből készült idő közben szinte teljesen átlátszó változat, mely a dizájnerek számára is új lehetőségeket teremt. A tajvani Polytron Technologies által bemutatott működésképtelen okostelefon prototípus csak nagyrészt átlátszó, hiszen az akkumulátorok, a mikrofon, microSD kártya és a kamera igencsak jól látható. A mindkét oldalán multitouch felülettel rendelkező készülék érdekessége a Polyvision Privacy Glass megoldás lehet, mely valójában egy elektromos áram hatására átlátszóvá váló, de alapesetben átlátszatlan folyadékkristályos réteget jelent. A Polytron Technologies tervei szerint az első nagyrészt átlátszó okostelefon végleges változata még az év vége előtt elkészülhet.
Átlátszó okostelefon prototípus Tajvanból
Előzmények
-
Extrém vékony optikák a láthatáron
A Harvard Egyetem kutatói az emberi hajszálnál ezerötszázszor vékonyabb, torzításmentes lencsét mutattak be.
-
Érintőkijelző triboelektromos generátorral
A Georgia Tech kutatói szerint a megfelelően előkészített érintőkijelzők akár az akkumulátorok töltésében is segíthetnek.
-
Átlátszó érintőkijelző kétoldali vezérléssel
A Fujitsu és az NTT docomo átlátszó megjelenítővel felvértezett prototípusa mindkét oldalról képes érzékelni az ujjak érintését.
-
Explay Crystal – két SIM és átlátszó kijelző
A Sony Ericsson Xperia Pureness formavilágából építkezik az orosz Explay átlátszó megjelenítővel szerelt megoldása.
Hirdetés

OTP Bank IT Hackathon 2025
PR Formáld a jövőt, légy te a bankviág digitális reformere az idei OTP Bank IT Hackathonon! Jelentkezz 2-4 fős csapatoddal a versenyre és vigyétek haza ti a 750 000 Ft értékű fődíjat! Jelentkezési határidő: október 23. 23:59.
