Hirdetés

Aktív témák

  • rizsu77

    csendes tag

    Sziasztok!

    Olvasgattam a hozzászólásokat pro-kontra nagyon érdekes volt. Én könyvelő vagyok és szeretném bővíteni a profilt, viszont nem szeretném átvágni az ügyfeleket, még véletlenül sem (teljesen jó szándékból, mert a kellő információt nem tudom egy termékről). Brókernetnél, ahol egy terméket ecseteltek elég hosszan hitel+befektetés, a százalékok nagyon szépek voltak, de ha megnézzük hozzá az alapokat, hogy minek a százaléka akkor már nem olyan rózsás a helyzet, ill az olyan apró körülméneyek, ha vki pl igénybe tudja venni az szjakedvezményt akkor annak, ne akarjuk kiváltani a korábbi hitelét, mert 3 0% nyeresége van rajta, amit évente megkap, az éves 500.000 Ft befektetés sem hoz többet és a tőke részünk se csökken közben, úgy vettem észre, hogy ezeket a körülményeket fel sem mérik (talán nem is ismerik) :(
    Más: tanácsként azt tudom mondani aki ilyen tevékenységgel szeretne foglalkozni, ha teheti először mindenképp úgy kezdje el, hogy legyen valahol biztosítási jogviszonya, a járulékok miatt, ill legyen rá lehetősége, hogy saját cégében munkaviszonyosként lehessen bejelenteni, akkor már van egy kis játék lehetőség. Ha nincs ilyen,akkor keményen kell fizetni a járulékokat akár van bevétel akár nincs. És bizony sok a járulék és eladosodni nem jó egy munka miatt sem, amíg nem látja az ember, hogy mit tud kihozni magából ill az üzletből. Lehet okosan is vállalkozni :). Vmelyik hozzászólásban kérdeztek az eváról 2 üzleti év után válaszható, tehát kezdő vállalkozás nem választhatja, a brutto bevétel 25 % az adó, költségekkel nem lehet csökkenteni. Általában akkor éri meg, ha már megy a szekér és sok a fizetendő áfa, de mindig ki kell számítani, hogy éri meg jobban.

Aktív témák