Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • rizsu77

    csendes tag

    Sziasztok!

    Olvasgattam a hozzászólásokat pro-kontra nagyon érdekes volt. Én könyvelő vagyok és szeretném bővíteni a profilt, viszont nem szeretném átvágni az ügyfeleket, még véletlenül sem (teljesen jó szándékból, mert a kellő információt nem tudom egy termékről). Brókernetnél, ahol egy terméket ecseteltek elég hosszan hitel+befektetés, a százalékok nagyon szépek voltak, de ha megnézzük hozzá az alapokat, hogy minek a százaléka akkor már nem olyan rózsás a helyzet, ill az olyan apró körülméneyek, ha vki pl igénybe tudja venni az szjakedvezményt akkor annak, ne akarjuk kiváltani a korábbi hitelét, mert 3 0% nyeresége van rajta, amit évente megkap, az éves 500.000 Ft befektetés sem hoz többet és a tőke részünk se csökken közben, úgy vettem észre, hogy ezeket a körülményeket fel sem mérik (talán nem is ismerik) :(
    Más: tanácsként azt tudom mondani aki ilyen tevékenységgel szeretne foglalkozni, ha teheti először mindenképp úgy kezdje el, hogy legyen valahol biztosítási jogviszonya, a járulékok miatt, ill legyen rá lehetősége, hogy saját cégében munkaviszonyosként lehessen bejelenteni, akkor már van egy kis játék lehetőség. Ha nincs ilyen,akkor keményen kell fizetni a járulékokat akár van bevétel akár nincs. És bizony sok a járulék és eladosodni nem jó egy munka miatt sem, amíg nem látja az ember, hogy mit tud kihozni magából ill az üzletből. Lehet okosan is vállalkozni :). Vmelyik hozzászólásban kérdeztek az eváról 2 üzleti év után válaszható, tehát kezdő vállalkozás nem választhatja, a brutto bevétel 25 % az adó, költségekkel nem lehet csökkenteni. Általában akkor éri meg, ha már megy a szekér és sok a fizetendő áfa, de mindig ki kell számítani, hogy éri meg jobban.

  • rizsu77

    csendes tag

    válasz new_bnet #296 üzenetére

    Pont ezért írtam, hogyha igénybe tudja venni!!!! Szerintem ez nem általánosítás volt, hanem ha vkinek ajánlanak egy ilyen lehetőséget akkor ezt is mérjék fel. Hitel kiváltásról beszéltem és az adójóváírás 5 évig jár, utoljára a 2006-ban megkezdett hitelek után, de ezek után is jár az 5 év. Hiteltől függően 30 ill 40 % a kedvezmény összege. Szóval az igénybe tudja venni: nem járt le az időkorlát és rendelkezik a megfelelő jövedelemmel. Illetve az ''úgy vettem észre'' pedig személyes tapasztalat. :U

    [Szerkesztve]

  • rizsu77

    csendes tag

    A pontososság kedvéért lakás és építési hitelekről van szó. :))

Aktív témák