Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz szicsu #3235 üzenetére

    Nos en is azt gondoltam hogy az oroszok NAGYON kegyetlenul bantak a nemet hadifoglyokkal. Hiszen ha nem igy lett volna akkor miert eltek volna olyan kevesen tul a fogsagot kulonosen a Sztalingradi csata utan... Na meg az oroszok soha se voltak tulsagosan finomkezuek ilyen esetekben. DE igen csak meglepodtem amikor lattam a Discovery - n a dokumentum film sorozatot ahol a volt nemet hadifogyok visszaemlekeztek a fogsag eveire. Szornyu torteneteket meseltek el a foglyok, most nem akarok belemenni a reszletekbe egyreszt tulzottan hosszu volt, masreszt pedig lusta vagyok sokat irni... DE ami leginkabb meglepo volt egyik fogoly sem allitotta azt hogy az orosz katonak vagy tisztek visszaeltek a helyzetukkel. Igy fogalmazott az egyik katona sokan meghaltak de leginkabb azert mert amikor fogsagba kerultek le voltak teljesen gyengulve... A banasmod nem volt rossz. Dolgozni kelett (aki kepes volt ra) de nem hajtottak oket agyon. Ezt nem en allitom ezt a volt nemet foglyok allitjak...

    Ami a fogsagba eset illeti a legroszabb resz a harci cselekmenyek kozbeni megadas... Itt nagyon sokan lettek lelove, minden oldalon... Valahol olvastam hogy az amerikai katonak is rendszeresen agyonlottek a foglyokat ha azok nem adtak meg azonnal magukat...

    Ami pedig a nemeteket illeti azok ugy kezdtek a haborut hogy lemeszaroltak egy csomo Brit foglyok...

    A Luftwaffe fogolytaborairol en is a legjobbakat hallotam. Korrekt es jo volt a banasmod.

    De ha mar a nyugati fogolytaborokrol dumalunk akkor vegyuk elo a tavolkeleti fogolytaborokat is. A japanoknal fogsagba esett foglyok csont es bor voltak, amikor felszabaditottak oket. Bizisten kesz Ausvitz, ijesztoek voltak a kepek... Rosszul bantak veluk? NEM. Nagyobb volt a fejadagjuk mint a japan katonaknak... De mivel a japan katonak rizsen eltek egesz eletukben meg az ausztral katonak huson igy lesovanyodtak mint a fene... Kulonben ez nagyon erdekes tema mert ha valahol furcsa volt a helyzete a hadifoglyoknak akkor az japanban volt. Egyes helyeken a legjobb banasmodot kaptak, meg mas helyeken a legroszabbat... Hat igen a Bushidobol ered nyilvanvaloan, ahol szegyen a vesztes csatat tulelni...

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

Új hozzászólás Aktív témák