Hirdetés
Videók, multimédia
A hardver bírja, úgyhogy elérhető a 8K felvétel 30 FPS-sel a főkamerára korlátozva, ám elég sok a tömörítési zaj és nincs semmiféle képstabilizálás, úgyhogy máris válthatunk 4K / 60 FPS-re.
Hamar kiviláglik két dolog: a videók részletessége épp olyan jó, mint a fotóké, és színek, a dinamika, az expozíció, valamint a fókusz is rendben. Árulkodó ugyanakkor a különálló normál és ultraszéles klip: sem 4K / 60-ban, nem 30 FPS-sel nem lehet váltani közöttük felvétel közben, ami nagy hiba.
Sőt: az 5x-ös zoomkamera soha nem érhető el, a 2x-es is csak 30 FPS-sel. Cserébe kamerákon át remek a stabilizálás 4K / 30 FPS mellett – olyannyira, hogy a gyengébb minőségű és a látószögből túl sokat vágó, 1080p-s szuperstabil módra nincs is szükség.
A jófajta minőséghez tiszta, dinamikus és részletes a sztereó hang társul, aki pedig hobbista vagy félprofi szintre lépne, annak ott a kézi videómód mindhárom lencséhez és a fókusz, a fehéregyensúly, a záridő, valamint az érzékenység testreszabása.
Hasznos trükk a fókuszban lévő, illetve a kiégett és sötét részek kiszínezése (focus, exposition peaking), így komponáláskor látjuk, rendben vannak-e a beállítások – ez a kézi fotómódban is kapóra jön, és aláhúzza a Xiaomi felkészültségét minden esetre.
A videolejátszással sincs gond: nyilván elfutnak a Mi 10 Pro 8K videói, úgyhogy a 4K / 60 FPS-sel sincs gond, igaz: hiába a HDR10 támogatás, ha az LG efféle demóvideója normál dinamikával jelenik meg, a Netflix pedig HD felbontást felkínál, HDR-t viszont nem, szemben a YouTube-bal. Ekkora kijelzőn mindenesetre örömteli az ágymozi, és nem hiszem, hogy a QHD / 4K felbontás hiánya akkora érvágás lenne. Mindehhez a Xiaomi a piac legjobb sztereó hangszóróját rakja hozzá – talán a legendás HTC BoomSoundot is lepipálva.
A trükk: az alsó rácshoz nem a beszédhangszóró, hanem a felső, hasonló teljesítményű hangleadó csatlakozik, és mivel a Mi 10 Pro nem vízálló, szigetelési megoldások nem állnak az elképesztően hangerő útjába. 100%-on a komolyzenék szólnak a legjobban, picit lejjebb véve a telefon azonban a zúzós dallamoktól sem krepál be, a tiszta magas és középtartomány mellé pedig némi mély hang és tér is társul.
A jófajta zenelejátszó mellett kissé fapados a Mi Video, amely a feliratokat ugyan megjeleníti, és megeszi a legtöbb formátumot, a képernyő teljes kitöltésére ugyanakkor nem árt egy VLC Playert beszerezni. Régi fülesünk csatlakoztatására szerencsére ott a dobozban a jack átalakító (nem mintha a batár nagy házba nem fért volna bele a 3,5 milliméteres vájat, mégis kihagyták), és a fejhallgatókra dinamikus, részletes hang jut, kellő hangerővel. Legalább egy Mi Dual Driver headsetnek bele kellett volna férnie az árazás figyelembevételével a dobozba, ha már a Samsung kifejezetten korrekt AKG fülest rak csúcsajánlatai mellé, de FM-rádióval se számoljunk.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!