Hirdetés

Samsung i8910 HD - mindent bele

A legjobban várt Samsung az Omnia óta. Minden benne van, ami csak létezik.

Hirdetés

Menü, vas

Az i8910 HD műanyag burkolata alatt igen pöpec hardver rejtőzik. Egy 3D gyorsítóval is megtámogatott, 600 MHz-es ARM Cortex-A8 dolgozik a készülékben, 256 MB RAM és 8 gigányi felhasználói háttértár mellett. Ez ütősnek hangzik, még akkor is, ha meg kell mozgatni 360x640 pixelt.

Samsung i8910HD menu

A rendszer sebessége a legtöbb helyen abszolút megfelelő. Egyetlen esetben lassul be csúnyán a szoftver, ha a képeket szeretnénk visszanézegetni. A több megás alkotások betöltődésére ugyanis várni kell, nem is keveset, ami nem tesz jót a felhasználói élménynek. Minden más esetben viszont az i8910 HD szaporán teszi a dolgát. A gomb nélküli telefon egyik sarkalatos pontja az érintőkijelző finomsága. Az AMOLED képernyő érzékenysége az átlagosnál kissé erősebb megnyomást igényel, illetve ha pontosan szeretnénk megközelíteni a dolgot, akkor a finom érintés csak kijelöli az adott menüpontot, míg a vehemensebb passzírozás el is indítja a funkciót. Ha az ember egyszer ráérez, akkor nem lesz vele gond.

Samsung i8910HD menu

Ami még gyakran felmerül problémaként, az a görgetés. Az iPhone ebből a szempontból letette a mércét, s azóta csak keveseknek sikerült ezt megugraniuk. Az i8910 HD sem tud felnőni erre a szintre, de az okos kezelőfelület minden esetben egy jól megragadható csúszkát helyez a felület szélére, aminek segítségével elég jó hatásfokkal lehet mozogni a listákban.

Samsung i8910HD menu

A rendszer logikája nem fog sok meglepetést okozni, hiszen a Nokia 5800-ból ismert Symbian Series 60 Touch verziója dolgozik a Samsung üdvöskéjében is. Persze a koreaiak nem bírták ki, hogy ne pofozgassák kicsit a főképernyőt, így a samsungos trendeknek megfelelően igény szerint widget alapú kezdőlapunk is lehet. Ezúttal nem lehet fel-le húzogatni a felületet, oldalirányban viszont igen. Balra a fényképes telefonkönyvet találjuk, jobbra pedig a főmenübe csöppenünk. Widgetből most annyi van, hogy mégis valahogy szét kellett őket szórni, az alapképernyő három fülből áll, mindegyikre pakolhatunk mindenféle kis apróságot. Ha nem tetszik ez a módi, akkor lehet kérni üres, illetve kemény négy ikonnal megtámogatott alapképernyőt is.

Samsung i8910HD menu

Bentebb már jönnek az ikonok (de kérhető listás felépítés is), ezeknek a sorrendje szabadon variálható. Jó Symbian rendszerhez hűen itt is lehet a rajzocskákat és a színsémát témákkal állítani, gyárilag két verzió létezik, egy plasztikus, meg egy funkcionálisabb kinézetű. A telefon jobb felén van egy gomb, ez zárja le a billentyűket és a kijelzőt, az előlapi érzékelő pedig nem csk arra jó, hogy beszélgetés közben ne birizgálhassuk meg arcunkkal a menüt, hanem bejövő hívások és az ébresztőóra némítása is megoldható, ha egyszerűen lefordítjuk a készüléket.

A Symbian S60 Touch rendszerrel kompatibilis szoftverek nálunk gond nélkül felmásztak az i8910 HD-ra is, nyilván lesznek olyan, bár Nokia által fejlesztett programok, amelyeknél nem lesz 100%-os a kompatibilitás. Azt kell mondjam, hogy nekem ebből az operációs rendszerből csak a multitouch támogatása hiányzik, ezt leszámítva logikus, gyors és könnyen használható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények