Samsung D880 - kétélű fegyver

Kijelző, menü

Jókora, 2,3 inch átlójú kijelző került a D880 előlapjára, felbontását tekintve QVGA, minőségére nem lehet panasz. Nagy öröm, hogy a legújabb Samsung menüt találhatjuk meg benne, azt, ami a G600-ban és az E950-ben is dolgozik. Ennek ugya alapvetően két előnye van: egyrészt megtartotta a BlackUI pozitívumait, viszont nem kell ahhoz a kissé darkos színvilághoz ragaszkodnunk, négy téma közül lehet választani. Szoftververziótól és piaci pozícionálástól függően témaszerkesztő is kerülhet bele, a mienkben (illetve a maláj verzióban) sajnos nincs, az oroszoknál volt. Alapállapotban a középső gomb a WAP-ra visz, jajj… mi szokott erre lenni a gyártó válasza? Azért, mert a szolgáltató így akarja. Hát ezúttal feleslegesen erőlködtek, ettől nem fog bekerülni az operátori kínálatba a telefon.

Samsung D880

Bekapcsolás után a szokásos Samsung animációt követően jönnek a meglepetések. Ha kell, akkor a készülék elkér kettő darab PIN kódot (SIM1 és SIM2), ezek után egy kicsit morfondírozik, majd fellép mindkét hálózatra. Ez két operátori kijelzést von maga után (nálam három, mert annyira régi a vodás kártyám, hogy még bele van égetve egy bónusz kiírás is), illetve kettő darab térerőkijelzés is látható. A SIM kártyáknak nevet is adhatunk (de csak maximum öt karakterig, nálam „t-mob” és „voda” néven futottak), első bekapcsolás után, illetve amikor valamelyik (vagy mindkettő) kártyát kicseréljük, akkor rákérdez a készülék, hogy melyik legyen az elsődleges. Erről fognak ugyanis menni a kimenő hívások és üzenetek. Azzal mindenképp számolni kell azonban, hogy ha megváltoztatjuk ezt a beállítást, akkor a telefon újraindul. De ez nem jelent gombot, ugyanis a telefon oldalán levő SIM váltó billentyű segítségével minden egyes hívás és SMS előtt meghatározhatjuk, hogy melyik kártyát használja a készülék. Így az "elsődleges" SIM beállítása csupán arra szolgál, hogy ha nem figyelünk, akkor erről fognak menni a kimenő dolgaink.

Samsung D880

Ha bejövő esemény van, akkor a telefon tájékoztat arról, hogy melyik kártyán jelentkezik a történés, a két SIM-hez külön csengőhang állítható, így szemdüllesztés nélkül is megállapítható, hogy melyik számunkon hívnak bennünket. Nagyon élveztem, hogy a két szolgálató térereje egyszerre látható, így tényleg össze lehet valamennyire hasonlítani a hálózatok minőségét. Érdekelt volna a roaming kijelzése is, de karácsony táján nem pattogtam külföldre, úgyhogy ez megmarad majd az esetleg vásárlók élményének.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés