Samsung B7722 - DuoS újratöltve

Adatkommunikáció, telefonálás, internet

Tesztünk tárgya a Samsung első olyan kétkártyás készüléke, mely képes a 3G-s hálózatokat is használni, igaz, csak az egyes slotba berakott SIM-nél, de ez nem baj, elképzelhetetlennek tartom, hogy valaki két kártyát is használjon mobilinternetezésre. A GSM-modul mindkét kártyánál négynormás (850/900/1800/1900 MHz), magyarán a készüléket gyakorlatilag a világ össze GSM-hálózatán tudjuk használni. Adatátvitelre GPRS, EDGE, UMTS és 3,6 Mbps-os HSDPA áll rendelkezésre, nagy sebességű feltöltés sajnos nincs. A repertoár részét képezi viszont a 802.11b/g szabványokat ismerő WiFi, a 2.1-es, sztereó hangátvitelre is képes Bluetooth, valamint a 2.0-s microUSB csatlakozó, melynek használatával a készülék képes kártyaolvasóként is működni.

A hangminőség mindkét SIM-kártyával kielégítő volt, túl jónak viszont sajnos nem mondanám őket. Kezdetben hasonló próblémái voltak a cég előző kétkártyás készülékének is, melyet pár hónappal az első alkalom után újra leteszteltünk, amikor már sokkal kellemesebb hangminőséget produkált, ezért nem írom le teljesen a B7722-t, de tény ami tény, a nálam lévő készüléket használva bizony akadtak problémáim azzal, hogy megértsem, mit is mondanak nekem beszélgetőpartnereim. A térerő viszont nem ingadozott, ráadásul a két kártya kezelése sem okozott problémán, minden pofonegyszerű. Mikor először bekapcsoljuk a készüléket, el kell neveznünk és egyedi ikonokkal is el kell látnunk az egyes SIM-eket, aminek sok jelentősége nincs, mert használat közben úgyis két térerőjelző lesz a bal felső sarokban, az első az egyes, a második a kettes SIM-é. Hívásokat és szöveges üzeneteket mindkettőről tudunk fogadni, ehhez semmit nem kell tennünk, hívás indításakor vagy üzenet küldésekor viszont oda kell figyelnünk arra, hogy éppen melyik az elsődleges kártya; az az, amelyiknek a térerőjelző sávja zöld színű háttérrel van kiemelve. A kártyák között váltani egy gombnyomással tudunk (emlékeztetőül: a képernyőzár alatti gomb tartozik ide), feltéve, hogy a háttérben nem fut semmilyen java alapú program, ha ugyanis fut, a rendszer valamiért nem képes a mutatványra. A menüből más módon nem hozhatjuk elő, hogy melyik kártyát használjuk a kimenő eseményekkor, ha az egyes kártya van aktívnak jelölve, akkor nem tudunk majd a kettesről üzenetet küldeni, csak akkor, ha megnyomjuk az oldasó gombot: ez véleményem szerint egy sokkal jobb megoldás, mint az, amit a kínai készülékek használnak, tehát a menüben lévő listaelemek duplázása. Itt minden átlátható és egyértelmű, ezt szerintem nem lehetne jobban megcsinálni.

Samsung B7722 DuoS Samsung B7722 DuoS

A telefonkönyv kapacitásán viszont egy picit lehetne csiszolni, bár a legtöbb embernek valószínűleg azért elég lesz az a 2000 hely, amennyi a rendelkezésre áll, a kellemesen működő görgetőrutinnal és a kezdőbetű szerint kereső csúszkával pedig valószínűleg mindenki elégedett lesz. A belső memória mérete körülbelül 300 MB, ide kerülnek többek között az MMS üzenetek és az elektronikus levelek is, a kliens utóbbiaknál teljesen rendben van, megeszi a csatolt fájlokat és a hitelesített szervereket is, igaz, Office kompatibilis dokumentumkezelő híján nem sok mindent fogunk tudni megnyitni azon fájlok közül, amiket küldenek majd nekünk. A virtuális billentyűzet kifejezetten kellemes, a relatíve kis kijelzőn is kellemes gépelési élményt biztosított, főleg QWERTY módban, ami a készülék fekvő helyzetbe döntésével hozható elő. Igen, ez azt jelenti, hogy van beépített giroszenzor a készülékben, melyet ezen kívül gyakorlatilag csak az etikett-módnál fogunk használni: ha csörög a telefon és kijelzővel lefelé rakjuk az asztalra, elnémul.

Samsung B7722 DuoS

Social-networking cuccokból ugye MySpace és Facebook kliens van, mindkettő natív, számunkra nyilván ez utóbbi az érdekes. Van egy Facebook widget, mely elég apró, ebből adódóan nem túl jó, mert úgysem férnek rajta ki a státusz üzenetek, de azért nagyjából nyomon tudjuk vele követni a történéseket, egy linknek legalábbis jó, mely megnyitja a rendes klienst - az ugyanis teljesen jól működik, igaz, nem a sebesség bajnoka. A webböngésző kicsit furcsa, a Mobilarena oldalát elsőre megnyitva kiírta, hogy "az oldal túl nagy, nem lehet kirajzolni minden elemét", ennek megfelelően a képek túlnyomó része hiányzott is, de egy frissítés után minden rendben volt. Az oldalak tördelése elég jó, a sebesség közepes, Flash támogatás nincs, a böngésző összességében használható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés