Doboz, kialakítás
Ha fél millió forintot kiszór az ember egy ilyen masinára, akkor azt várja, hogy tele fogják tömni a csomagolást rengeteg extra izével, de ilyen szempontból a Roborock meglepően fukar. Pót porzsákot azért kapunk, de semmi más extra nincs, vagyis hiába kutatunk HEPA szűrőt keresgélve, nem adnak pótalkatrészt a forgókeféhez, nem kapunk csererongyot sem a felmosáshoz, ráadásul a felmosóvízhez adagolható vegyszert sem csomagolják mellé, ezt például a Dreame pont biztosít. És hivatalosan nem szabad mindenféle löttyöt beletölteni, csak a Roborock által márkázott adalékra van garancia, szóval ha nem csak sima melegvízzel óhajtunk pacsmagolni, akkor az extra tétel lesz.
Ide kéne tölteni a vegyszert - ha adnának hozzá [+]
Az összeszerelés és a beállítás nem egy komplex feladat. A dokkoló aljára rá kell pattintatni a garázsfelhajtót, be kell dugni a konnektorba, tölthetjük is tele a víztartályt a csapból, magáról a porszívóról pedig csak a kamerát védő papírt kell lehúzni. Aztán jöhet az app, a regisztráció két pillanat műve, utána pedig a porszívó felső takarólemeze alatti QR-kód beolvasásával meg is van a párosítás — viszont csak 2,4 GHz-es WiFi hálózatokon fog működni a masina. De ha ez megvan, akkor kicsit hagyjuk tölteni, mielőtt útnak indul felfedezni: ez lehet csak kószálás és térképrajzolás, meg rögtön takaríthat is.
Hirdetés
A Roborock dokkolója szerintem remek. Ez inkább széles, mint magas, ráadásul nincs külön ajtó a tetején, amit fel kell hajtani ahhoz, hogy hozzáférjünk a tiszta és a mocskos víz tartályához. A porzsákot az első takarólemez leszedése után érjük el, vagyis be lehet tolni az asztal alá, úgy is cserélhető benne minden. A mélysége sem tekintélyes, egy relatív rövid rámpán tolat a helyére. Magán a dokkolón amúgy sok néznivaló nincs, elöl dereng egy piros-kék LED, ami a töltésről és a felmosópamacs szárításáról tájékoztat, de egyébként más extra nincs rajta. Látszólag. Mert amúgy azt a részt, ahová befarol a gép néha érdemes takarítani, ezt viszont a Roborock megcsinálja helyettünk, időről-időre letörli az oda behordott mocskot.
A tiszta és a koszos víz tartálya is könnyen hozzáférhető [+]
Sokkal érdekesebb maga a tányér, azaz a porszívó. A tetején LiDAR üldögél, elöl pedig kamerát és lámpát is hord magán, ez utóbbit automatikusan kapcsolja fel, ha a fényviszonyok miatt szükséges ahhoz, hogy a kamera lásson is. Az alján ott a szokásos henger alakú kefe, ami ezúttal is puha műanyag spirál, de rögtön kettő ilyen henger forog egymás felé, ami a gyártó szerint főleg az állatszőrök miatt fontos, így nem fog felcsavarodni sem a kutyabunda, sem a hajszál. 10 000 Pa szívóerővel dolgozik amúgy a termék, az oldalra kinyújtható forgókefe pedig a sarkokból is kiszedi a port, de ha akarjuk, akkor benyúl a bútorok alá is.
Mágnesesen rögzül a felső burkolat, ami alatt a reset gomb és a portartály található [+]
Mivel nem körpamacsos a felmosási megoldás, ezért nem csak a percenként négyezret vibráló felmosórongy lesz fontos (két rezgőmotorral oldják meg, hogy hatékonyabb legyen), hanem van egy kis kiegészítő körpamacs is oldalt, hogy a padló és a fal találkozásánál is fel tudjon törölni (ezt is külön tisztítja a dokkoló), 60 fokos vízzel dolgozik és természetesen időről-időre visszatér a dokkolóhoz (alapból 15 percenként), hogy a felmosórongyot megtisztítsa, a munka végezetével pedig meg is szárítja. A kárpitokat ultrahangos szenzorral érzékeli, mind a forgókefét, mind pedig a felmosószivacsot 2 centiméternyit meg tudja emelni, vagyis ha a szőnyeghez ér, akkor azt nem vizezi össze, viszont a maximumra kapcsolja a szívóerőt. Ki van ez találva.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!