Nokia E61 - pofára ejtve

Kapcsolattartás

A készülék névjegyzéke is már több modellben bemutatkozott, ezért csak néhány szót érdemes ejteni róla. A telefonkönyv mérete tulajdonképpen a korlátlanság határát súrolja. 180 kontakttal rendelkezem (ez nem iWiW), ezek pedig mindössze 41 KB helyet foglaltak a belső memóriából. Nem kell fejszámoló művésznek lenni ahhoz, hogy rájöjjünk, hogy a 64 MB belső memóriát valószínűleg sosem fogjuk megtölteni. Egy névjegy egyébként 11 elemből áll alapesetben, azonban van lehetőség a 35 elemből álló plusz adat bármelyikének megadására. Ezen felül indexképeket rendelhetünk a hívókhoz, amelyek kis méretben jelennek meg bejövő híváskor, sőt, egyedi hangazonosítót, vagy csoportot is kapcsolhatunk hozzájuk. Érdekesség, hogy bármely adatnak a címkéjét átírhatjuk, mondjuk a „telefonszám” mező nevét könnyen „mobil”-ra változtathatjuk, így teljesen egyedi telefonkönyvet hozhatunk létre.

A készülékre rátekintve a figyelmetlen szemléló számára is egyértelmű, hogy itt bizony egy olyan telefonról van szó, ami üzenetek kezelésére hegyeztek ki a tervezők. Ez pedig igaz is. Valójában nem kerültek óriási fejlesztések az E61 mailkliensébe, mindössze a már jól bevált klienseket toldotta meg a gyártó a hitelesített SMTP kezelésével. Furcsa dolgokat produkált a készülék néhány e-mail olvasásánál, ugyanis az ékezetes karakterek kódolása nem volt mindig rendben olvasás közben, azonban amikor válaszoltam az adott üzenetre, akkor már a korábban olvasott szöveg is helyreállt. Valószínűleg valamilyen kódolási anomáliába szaladtam bele. Az e-mailekben nyugodt szívvel küldhetünk és fogadhatunk csatolt fájlokat, sőt zip formátumot is, ugyanis a készülék mindegyiket képes értelmezni. Számomra hibának tűnik, hogy az automatikus letöltés esetén megadhatjuk, hogy mely napokon, és mely órákban töltse le a leveleket a készülék, azonban fél óra a legkisebb intervallum, amit beállíthatunk.

Az SMS, illetve MMS kezelés terén manapság kevés készüléknek sikerül elbuknia, az E61 is sikeresen vette az akadályokat. A bevitel a QWERTY billentyűzettel az első néhány üzenet megírása során kicsit nehézkes, azonban az ötödik SMS után már annyira bele lehet jönni a dologba, mint egy normál klaviatúra esetén. Jómagam folyamatosan levelezésre használtam a telefont, és el kell mondanom, hogy bizony fájó szívvel váltam meg tőle. Sosem járt a kezeim között olyan készülék, amely ennyire az e-mailek kezelésére készült és a koncepciót ennyire jól teljesítette volna.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés