MyPhone Fun 3 - feketébe öltözött jókedv

Külső

Első kézbevételre körülbelül az érződik, hogy ez a maximális telefonméret, amit még bármilyen körülmények között lehet egy kézzel használni, inkább magas a telefon, mint széles, 135 x 67 x 9,45 milliméteres dimenziókkal bír és 128 grammot nyom. A készülékház teljes egészében műanyagból készült, a hátlap matt felületű, amin nem annyira feltűnők a kisebb szennyeződések, mint az előlapon, ahol az érintőgombok körül folyamatosan elemezgethetjük a saját ujjlenyomatunkat. Az összeszerelés minősége példás, ha jól raktuk fel a hátlapot, akkor semmilyen módon nem tudunk recsegést előidézni a masinából.

MyPhone Fun 3 elölről
[+]

Az előlapon egy 4,5 hüvelykes képátlóval rendelkező, 480 x 850 pixel felontású TFT kijelző terül el, a 218 ppi-s pixelsűrűségi érték a kategórián belül elfogadható, de a betekintési szögek nagyon szűkösek, körülbelül 40 fokos szögből már teljesen inverzbe forduló színeket látunk, a feketék pedig szemből nézve is túl világosnak látszanak. A képernyő alatt a három jól ismert androidos vezérlőgombot találjuk érintésérzékeny formában, ezek fehér színű háttérvilágítással is rendelkeznek, ami igény szerint akár ki is kapcsolható. Az előlap felső sávjában a beszédhangszórón kívül a másodlagos kamera, illetve a fény-és távolságérzékelő szenzorok terülnek el.

MyPhone Fun 3 oldalról
[+]

Kijelző-teszt
Mérés MyPhone Fun 3 Op3n Dott telefon LG L Fino Gigabyte GSmart Roma R2 Plus
Fehér fényerő 415 nit 364 nit 335 nit 373 nit
Fekete fényerő 0,5 nit 0,51 nit 0,32 nit 0,63 nit
Kontrasztarány 631:1 713:1 1046:1 592:1
Színhőmérséklet 7610 K 9692 K 7504 K 10735 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A készülék jobb oldalán helyezkedik el a bekapcsológomb, illetve a hangerő szabályzására alkalmas billentyűk, ezekről egységesen elmondhatók, hogy pontosan érzékelnek és a nyomáspontjuk is nagyon jó, hátlapcsere esetén pedig ezen gombok színe is megváltozik. Alul található a microUSB bemenet, felülre került a 3,5 milliméteres jack csatlakozó.

MyPhone Fun 3 hátlap
[+]

A hátlap a készülék jobb alsó sarkában kialakított mélyedésénél fogva szedhető le, alatta az 1800 mAh kapacitású, cserélhető akkumulátoron kívül egy microSIM és egy normál méretű SIM kártya befogadására szolgáló foglalat üldögél, illetve itt helyezhetjük be a microSD kártyánkat is. A hátlapon található hangszóró nem túl hangosan, de értékelhető minőségben szólal meg, asztalra helyezve azonban sajnos jelentősen letompul, illetve az 5 megapixeles kamera optikája kicsit kilóg a készülékházból, ebből adódóan nem is marad tökéletesen stabil az eskzöz.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • myPhone Hammer Axe LTE - az én telóm kalapács és balta

    Barkácsolásra vagy középkori megmérettetésre nem használható, a por-, víz- és ütésálló myPhone viszont gyors, támogatja a 4G hálózatokat, remekül egybe lett rakva és sokáig bírja.

  • myPhone Hammer Axe - a melegben sem izzad

    Az Axe és annak LTE variánsa külsőleg ugyanolyanok, ám belső terén lényeges különbségek adódnak: tesztalanyunk MediaTek MT6582 SoC-t, 1 GB RAM-ot és 8 GB háttértárat kapott.

  • myPhone Halo X - Nicsak, ki beszél?

    A lengyel cég egy inkább időseknek ajánlható, érintőkijelzős mobiltelefonnal rukkolt elő, mely könnyen használható, viszont a WiFi hiánya egy ilyen készüléknél is nehezen megbocsátható.

Hirdetés