MyPhone Fun 3 - feketébe öltözött jókedv

Hardver, szoftverezettség

Hardveres téren a myPhone is a MediaTek chipsetek mellett tette le a voksát, a jól ismert MT6582M lapkakészlet került a burkolat alá, amelynek processzora négymagos, 1,3 GHz-es ARM Cortex-A7-es magokból áll, egy Mali-400 MP2 grafikus gyorsító és 1 gigabájt RAM kíséri. A belső tárolóegység mérete 8 gigabájt, a felhasználó rendelkezésére körülbelül 5,2 marad ebből, amit igény szerint microSD kártyával bővíthetünk, maximum 32 gigabájtossal.

Teljesítmény-teszt
Benchmark MyPhone Fun 3 Op3n Dott telefon LG L Fino Gigabyte GSmart Roma R2 Plus
AnTuTu 5.x Benchmark 19236 pont 19545 pont 16827 pont 18584 pont
Vellamo Browser 1774 pont 1702 pont 1648 pont 1597 pont
Vellamo Metal 719 pont 768 pont 588 pont 693 pont
SunSpider 1.0.2 1629,2 ms 1568,8 ms 1692,5 ms 1612,4 ms
Geekbench 3 (single) 351 pont 354 pont 328 pont 347 pont
Geekbench 3 (multi) 1181 pont 1196 pont 1109 pont 1156 pont
GFXBench Manhattan onscreen nem indult el nem indult el 6,7 fps nem indult el
Manhattan offscreen 1080p nem indult el nem indult el 1,4 fps nem indult el
GFXBench T-Rex onscreen 9,6 fps 9,4 fps 13 fps 9,5 fps
T-Rex offscreen 1080p 4,2 fps 4,2 fps 4,3 fps 4,1 fps

A szintetikus teljesítménytesztek pontosan azokat az eredményeket hozták, amit ettől a hardvertől várni lehet, a mindennapi használat során teljesen jó rendszersebességet kínál a Fun 3, rövidek a töltési idők, a hosszabb listák görgetésekor sincsenek komoly akadások, esetleg összetettebb honlapok böngészésekor lehet feltűnő egy-egy kisebb röccenés. Intenzív használat során előfordulhat kismértékű melegedés, de egyáltalán nem zavaró módon.

MyPhone Fun 3 Screen Shot MyPhone Fun 3 Screen Shot

A Fun 3 az Android 4.4.2-es verziószáma alatt fut, a kezelőfelület többé-kevésbé a gyári maradt, mindösszesen a beállítások menü és az értesítési függöny tér el a gyári operációs rendszerből megszokottaktól. Gyárilag 5 darab kezdőképernyő áll rendelkezésünkre, ezt akár 21-ig is bővíthetjük, de nem valószínű, hogy szükség lesz rá, hiszen itt csak a widgeteink és egy-két parancsikonunk kerül tárolásra, az alkalmazásmenüt a képernyő alsó részének közepéről hívhatjuk elő. Az értesítési függönyt a kezdőképernyő bármely pontjáról lehúzhatjuk, az első oldalán az aktuális értesítéseinket, a második oldalán pedig egy memóriakezelőt és néhány szabadon testreszabható gyorsbeállítást láthatunk.

MyPhone Fun 3 Screen Shot MyPhone Fun 3 Screen Shot

A kezelőfelület témázható, de jelenleg csak két téma áll rendelkezésre az ennek vezérlésére szolgáló programban és bővíteni sem lehet ezt a kínálatot. A beállítások menüt már több MediaTek-központú telefonból ismerhetjük, elkülöníti a gyorsbeállításokat az összes beállítástól, illetve tartalmaz időzített ki- és bekapcsolást a készülékkel, valamint a repülő üzemmóddal kapcsolatban is. A gyári szoftverek AOSP-származékok, mindegyik egyszerűen, de jól működik. A billentyűzet is az eredeti KitKat-ból származó darab, kényelmesen lehet vele gépelni, az érintésérzékelése pontos és a rezgő visszajelzés is kellemesen működik.

MyPhone Fun 3 Screen Shot MyPhone Fun 3 Screen Shot

A Google-szoftvercsomag erre a készülékre is előre telepítve van a Play Zenét leszámítva, a zenét ugyanis egy eltérő szoftver vezérli. Ezeken a szoftvereken felül találunk egy elemtípusok szerint szűrő fájlkezelőt és egy rendszerkarbantartó alkalmazást, ami figyeli a memóriát és az adatforgalmat, illetve törli a fölösleges cache fájlokat is. A BookApart nevű program segítségével kiadó apartmanokat/szobákat kereshetünk, amiket igény szerint egy adott időintervallumra le is foglalhatunk. Ezen szoftvereken felül több extra alkalmazás is került a repertoárba, amik csak lengyelül kommunikálnak vagy kizárólag Lengyelország területén működnek, így számunkra érdemben nem hasznosnak, szerencsére gond nélkül letörölhetők.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • myPhone Hammer Axe LTE - az én telóm kalapács és balta

    Barkácsolásra vagy középkori megmérettetésre nem használható, a por-, víz- és ütésálló myPhone viszont gyors, támogatja a 4G hálózatokat, remekül egybe lett rakva és sokáig bírja.

  • myPhone Hammer Axe - a melegben sem izzad

    Az Axe és annak LTE variánsa külsőleg ugyanolyanok, ám belső terén lényeges különbségek adódnak: tesztalanyunk MediaTek MT6582 SoC-t, 1 GB RAM-ot és 8 GB háttértárat kapott.

  • myPhone Halo X - Nicsak, ki beszél?

    A lengyel cég egy inkább időseknek ajánlható, érintőkijelzős mobiltelefonnal rukkolt elő, mely könnyen használható, viszont a WiFi hiánya egy ilyen készüléknél is nehezen megbocsátható.

Hirdetés