Motorola Moto G84 - színes egyéniség

Úgy tűnik, 2023 őszére érkezett meg a Motorola, de talán az egész középkategória legsokoldalúbb ajánlata.

Kamera, multimédia


[+]

Samsung gyártotta szenzorokkal van tele a hátlap és OmniVision szenzor dolgozik az előlapi kamerában. Ez az OmniVision ov16a1q, egy 16 megapixeles képszenzor Quad-Bayer szűrővel — így opció 4 megapixelben is rögzíteni —, 1/3,06”-es mérettel és 1 mikronos pixelmérettel f/2,5-ös lencsék mögött. Az ezzel készített képek kellően részletesek jó fények között, de gyenge fényviszonyok mellett összemosódott, zajos lesz az eredmény és jobb dinamikát is el tudtunk volna viselni a képeken. Adott a lehetőség arra, hogy széles látószögben fotózzunk vagy szűkebbre vágjuk a képet (mindkét esetben 16 megapixelre skáláz a szoftver), és van mindenféle szépítő mód is a háttérelmosás mellé. A hátteret egyébként egész pontosan választja le a kép szereplőjétől a rendszer, hiába a fix fókusz.

16 MP előlapi kamera és portré

A hátlapon a főkamera felbontása 50 megapixel, ez egy Samsung ISOCELL S5KGN9-es szenzorral dolgozik. Alapértelmezetten 12,5 MP-es képeket lő a rendszer, de a kameraszoftverben van külön opció a teljes felbontású képek rögzítésére. Az apertúra meglehetősen széles (f/1,9), a szenzorméret 1/1,5”, megvan a mozgáskövető autofókusz és van optikai képstabilizálás is a kamera mögött. Ezek remek specifikációk, a képek mégis gyengécske dinamikával, helyenként a kelleténél sötétebb részletekkel készülnek el, lágy a rajzolat és jó fények mellett is zajos az eredmény.

50 MP főkamera

12,5 MP főkamera

Az automatika segít valamennyit és próbál például élesíteni, de a képek széle ettől függetlenül ugyanolyan elmosott marad, valódi részéletek nélkül. A középkategóriában elfogadható a teljesítmény és az egyébként este helyenként túl sötét képeken valamennyit javít az éjszakai mód bekapcsolása is. Videós fronton nincs 4K-s felvételi opció, van viszont FHD 30 és 60 képkockás sebességgel és a Moto G54-nél tapasztalt pattogó fókuszos problémát nem produkálja a Moto G84. Nem tökéletes így sem felvételek közben az autofókusz, helyenként ugrik egyet, viszont úgy tűnik, sikerült kiküszöbölni azt a problémát, mely korábban a stabilizátor és a fókusz összeakadását okozta a Motoroláknál.


8 MP ultraszéles kamera

8 MP ultraszéles kamera, makró mód

Az ultraszéles egységben az ISOCELL S5K4H7AF Samsung szenzor dolgozik f/2,2-es lencsék mögött 1/4”-es szenzorral és 8 megapixellel. Adott az autofókusz, mellyel a Moto G84 kiváltja a dedikált makró kamerát és közeli témák fotózására is alkalmassá válik. A színek kicsit elütnek ugyan a főkamerától, de jó fények mellett alig észrevehetően. Valódi részletből kevés van, a kontraszt és a dinamikatartomány viszont a telefon árához képest jónak mondható. Este azért gyengébb a teljesítmény, a képzaj és a lágy rajzolat mellett mégis a legnagyobb probléma a képek sötétsége lehet, ez ellen valamennyit segíthet itt is az éjszakai mód. Az autofókusz közeli témák fotózásakor is gyorsan és pontosan működött, tesztünk alatt megbízhatónak mutatta magát. Felvétel közben a kameraszenzorok között váltani nem lehet, így külön kell elindítanunk az ultraszélessel vett videót.

Éjszakai mód a széles és az ultraszéles látószöggel

Itt is természetesen FHD a rögzítés felső határa, de csak 30 képkockás sebességgel. Opció ugyanakkor akár a makró felvételek készítése és van bekapcsolható EIS, ami minden eltérő módban besegít a stabilabb felvételekért. A hangot sztereóban rögzíti a készülék, a kameraszoftverben pedig válthatunk AVC vagy HEVC kódolás között.


Megvan az L1-es biztonsági szint, így megy a nagy felbontású stream a telefonon, a beépített sztereó hangszórók mellé pedig jár a Dolby Atmos program is, amiben találunk több előre programozott EQ-t, kapcsolhatunk térhatást, illetve lehetőségünk van a hangszint beállítására is. Ezek vezetékes vagy vezeték nélküli fülhallgatóval egyaránt működnek. A beépített hangszórók a telefon méretéhez és ahhoz képest, hogy csak az egyik néz a felhasználó felé egész magas hangerőn szólalnak meg és 50-60%-os hangerőig korrektnek mondható minőségük is, efelett már erősen torzítanak.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés