Moto C - szégyenében elvörösödött

A Lenovo Moto C szériájának alapmodellje nagyon motós, jobb a kamera, mint gondolnánk, viszont összességében még mindig nagyon szerény.

Multimédia

A mulimédia szintén nem meggyőző, kezdve azzal, hogy a hátlapi 5 megapixeles és az előlapi 2 megapixeles kamera is fixfókuszos, viszont mindkét oldalon van LED segédfény. A szoftverben beállítási lehetőségek nincsenek, semmit nem tudunk módosítani, nincsenek filterek és effektek, van viszont az élőképen mindkét kameránál manuálisan kapcsolgatható HDR, vaku, be van kapcsolva/ki van kapcsolva szinten beállítható szépítés, illetve időzítő. Ide még alapvetően kellene egy mondat, hogy a szövegkép egységes legyen, csak nincs miről érdemben társalogni. De. A kamera hátlapi elrendezése tök vagány.


[+]

A képek viszont nem olyan rosszak, mint mondjuk az ugyanilyen szettel szerelt, de opciók szintjén kissé komolyabb szoftverrel húzott Alcatel U5-nél. Komoly lencsehibák például nincsenek, a kromatikus aberráció elhanyagolható mértékű, már, amikor egyáltalán előadódik, a vonalélesség egészen jó (de a közeli témák kiesnek) és a fehéregyensúly is megbízható. Viszont a képzaj nagyon erős, a fókusz ugye fix, a dinamika pedig gyenge. Cserébe nincs indokolatlan túlélesítés, bár a HDR kissé felülexponál, nem tragikus a végeredmény. Félreértés ne essék, ez még mindig nem a jó szintje, de ahhoz képest meglepően kulturált, hogy papíron hogy hangzott. Viszont éjszaka semmi nem látszik a képeken, így mondani sem tudunk róla semmit, de valószínűleg jobb is ez így. Megjegyzés: a tábla csak azért látszik, mert fényvisszaverő bevonata van és rávakuztunk.


[+]

Videózni 720p 30 fps minőségben lehet, alapvetően kulturált formában, bár a dinamika gyászos. Így. Videolejátszó nincs, illetve megjelenít audiovizuális tartalmat, de – fájlkezelő híján – kizárólag a galériából. A kompatibilitás átlagos, a H265-ös kódolás nem megy, a Full HD viszont igen. Fölötte próbálkozni sem érdemes. AC3 hang szintén nem lesz, feliratok se, több hangsávból is csak egy, a legtöbb formátummal azonban megbirkózik.


[+]

Zenelejátszót és hangszínszabályzót a Google biztosít a megszokott formában. A hátlapi multimédiás hangszóró kézben fogva sem igazán jó, de nem is fájdalmasan rossz, asztalra téve viszont sokat veszít az eleve szerény performanszból mind hangerő, mind tisztaság szempontjából. A középtartomány összemosott, a magasak legalább tiszták, mélyek pedig nem nagyon vannak. Ezen a hangszínszabályzó sem sokat segít. Helyenként kissé kásás, enyhén dobozos, valamelyest zúg, de nem recseg, a hangerő pedig megfelelő. Nem feltétlenül való zenehallgatásra, de sokkot nem fogunk kapni, ha megszólal.


[+]

Fülhallgatóval nem is rossz. Mármint nem azzal, ami a dobozban van. Az telefonálásra kiválóan alkalmas, viszont érdemes előszedni egy közepesnél eggyel jobb fülest. Úgy teljesen fogyasztható az audiotartalom, eltűnik a sistergés, részletesebb és tisztább a hangzás. Egy kis mélyhang kiemelés nem árt neki, csodát persze nem tesz, de összességében kulturált, hallgatható,egészen kellemes minőséget kapunk maximum hangerőn is ugyanilyen formában. Plusz, van FM-rádió is. A hagyományos Androidos felület nem nyújt semmi újat, kivéve, hogy az RDS információkat az állomáslistába is integrálja, így nem kell frekvencia alapján megjegyezni az adókat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés