Microsoft Lumia 435 és 532 - ablakok futószalagon

Multimédia, üzemidő

A nagy eltérés a két masina között a kamerában keresendő. Az egyik telefon hátulján vaku nélküli, fixfókuszos, öt megapixeles optika van. Aha, akkor a másik ennél csak jobb lehet, de egy francot, a 435-ösben ez a modul mindössze két megapixeles felbontásra képes. Gyorsan feltettem egy körkérdést a szerkesztőségben megjelent arcoknak, hogy tud-e bárki olyan okostelefont mondani a jelenlegi kínálatból, ami ennyire alacsony pixelszámú kamerát hordoz magán, de nem, a Lumia 435 nagyon durván alálőtt a mezőnynek. És persze értem én, hogy differenciálás, meg hogy kell valami hívószó az 532 mellett, de azért ez már túl mutat a nevetségesség szintjén. Még az is lehet, hogy csontra ugyanaz az optika és a szenzor, egyszerűen szoftveresen nyúltak bele a gépbe a kisebb felbontás érdekében.

Microsoft Lumia 435 és 532

Sok extrát tehát nem vártam egyik géptől sem fotózás terén, ennek ellenére az eredmények nem gyalázatosan rosszak, de kizárólag verőfényes napsütésben, a közeli témákat mellőzve lehet olyan fotókat csinálni, amelyek nem kerülnek egyből a virtuális kukába. Az 532-es a magasabb felbontásnak köszönhetően képes vállalható alkotásokat produkálni, de a két megapixeles felbontással verető 435-ös kamerája finom szólva is csupán jelzésértékű. Videót mindkét gép 480p-ben tud rögzíteni, holott az 532-es hardvere és optikája elbírná a 720p-t is. Lent ugyanazokat a témákat fotóztuk meg mindkét géppel, előbb jöjjön a csirkébbik produkció:

Most pedig tekintsük meg közösen a fentieket nagyobb felbontásban:

A zenelejátszó a platform sajátja, mutat albumborítót, vannak benne lejátszási listák. Magában a szoftverben ugyan nincs equlaizer, de az általános beállítási menüpontban megtaláljuk az erre vonatkozó beállítást is. A kihangosított produkció meglepően hangos, de meglehetősen dobozszerű, fülessel nagyot ugrik a minőség. Ha már füles: egy ilyen kiegészítőre mindenképpen szükségünk lesz, ha a beépített FM-rádiót óhajtjuk használatba venni.

Microsoft Lumia 435 és 532 Microsoft Lumia 435 és 532

Adatátviteli szempontok kapcsán meg kell elégedjünk a HSPA kapcsolattal, nem mintha ez nem lenne bőven alkalmas arra, hogy a beépített Explorer segítségével böngészgessünk. Akad WiFi is, de nincs NFC. A Bluetooth 4.0-s, a GPS vevő a GLONASS műholdak adataira is tud támaszkodni. A 435-ből és az 532-ből is létezik olyan verzió, ami csak egy SIM-et fogad, nálunk minkét modell kétkártyás változata járt. Ezek dual standby módban működnek egymás mellett, ami azt jelenti, hogy ha az egyik kártyán csacsogunk, addig a másik lepottyan a hálózatról. A hangminőség megfelelő volt, a vibra mindkét készülékben kissé diszkrét, de nem drámaian hervatag. A két SIM kezelését a Windows Phone egyszerűen oldja meg, egyrészt a csempéknél a hívás és az SMS két-két ikont kapott attól függően, hogy melyik kártyáról indítanánk a kommunikációt, de bárhogyan is döntünk, át lehet kapcsolni minden felületnél a másik SIM-re.

Microsoft Lumia 435 és 532 Microsoft Lumia 435 és 532

A hátlapok alá 1560 mAh teljesítményű akkumulátort tett a Microsoft. Érdekes módon a gyártó az 532-esnél egy nagyon picivel hosszabb készenléti és beszélgetési időt adott meg, de az eltérés minimális. Használatfüggő, hogy meddig ketyeg el egy töltéssel a két masina, a kijelző sem energiaéhes, a hardver sem egy vadállat, normális esetben ez azt jelenti, hogy csak a második nap végén kell töltőt keresgélnünk.

Microsoft Lumia 435 és 532
[+]

Értékelés: Micorsoft Lumia 435 (532)
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont (8 pont)
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 3 pont (4 pont)
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont (7 pont)
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Látszik, hogy a két modell nagyon hasonló. Ugyanarra a célközönségre lőnek, a piac legolcsóbb szegmensében próbálnak meg vásárlókat szerezni. Szerintünk erre a 435-ösnek egy kicsivel több esélye van, az tényleg nagyon kedvező árfekvésű gép, ráadásul pont a cikk írásakor jelentette be a Microsoft, hogy jön a Lumia 430 is, ami gyakorlatilag ugyanazt tudja, mint a 435, csak picit magasabb, keskenyebb és vékonyabb, viszont ha lehet, akkor még olcsóbb. Persze azért akadnak pontok, amik miatt körbe lehet röhögni a telefonokat, a 435-ösben levő két megapixeles kamera röhej, ahogyan az is elég szenya dolog, hogy direkt kihagyták belőle a Glance módot. Nyilván ezekkel (és a négymagos procival) akarják terelni a népet a drágábbik készülék felé, meg lehet mondani az értékesítőknek, hogy mivel jobb az alig valamivel drágább termék. Nincs könnyű dolgunk a plecsnik kihirdetésénél, mindenkinek azt érdemes mérlegelnie, ha ebben az árszegmensben turkál, hogy megér-e 3-4 ezer forint felárat a nagyobb felbontású kamera, a kicsit gyorsabb CPU és a Glance. Szerintünk az átlagfelhasználónak ez nem okvetlenül létszükség, a kamera öt megapixelen sem túl meggyőző, a minimális sebességnövekedés sem számottevő, így aztán úgy döntöttünk, hogy az olcsóbbik modell főleg ára miatt kap egy Ajánlott plecsnit, hiszen az összes windowsos szolgáltatás ezen az áron is benne van (ingyenes navigáció, Office, OneDrive, rádió, satöbbi), plusz a frissíthetőség sem kérdéses, a kicsit felspécizett 532-re pedig a Tetszett minősítést sütjük rá.

Microsoft Lumia 435 Microsoft Lumia 532

Bog

A Lumia 435-öst az XXL GSM biztosította. Vásárláshoz kérem kattintson ide.

A Lumia 532-est a Speedshop biztosította. Vásárláshoz kérem kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés