Hirdetés

LG A110 - aranyos csöppség belépő szinten

Előszó, tartozékok, külső

Bár az olvasottsági adatok nem túl kedvezők, a fórumhozzászólások száma rendszerint elenyésző, a helyzet az, hogy alsókategóriás mobiltelefonról cikket írni nagyon jó móka. Nem volt mindig az, de 2011-ben azzá vált. Hogy miért? Azért, mert az egyszeri újságíróhoz talicskán érkeznek a legújabb androidos és Windows Phone alapú okostelefonok, melyek nevét meghallva valószínűleg sok olvasónk csurgatja a nyálát, mi viszont marhára tudunk örülni, amikor beesik egy olyan modell, mint az LG A110. Az egyik legolcsóbb készülék a piacon, valószínűleg már most sejti mindenki, hogy mire képes, de azért vannak fontos kérdések: mennyire stapabíró, mitől egyedi, milyen a hangminősége? A potenciális vásárlók közül mondjuk valószínűleg elég kevesen fogják elolvasni ezt a cikket, de én azért hatalmas lelkesedéssel válaszolok.

LG A110
[+]

Az újdonságot két hete láttuk először a barcelonai Mobile World Congress szakkiállításon; az Optimus 3D létezésének ismeretében nem különösebben pörgetett fel minket a készülék, de azért egy picit megnyomkodtuk az apróságot. Hazaérve a magyar LG felé jeleztük is, hogy szükségünk lenne pár friss és ropogós készülékre tesztelés céljából; hogy őszinte legyek, nem feltétlenül az A110-re gondoltunk. Ettől függetlenül megérkezett, aprócska dobozban, melyben rajta kívül mindössze egy microUSB csatlakozós hálózati töltő és némi leírás lakik. Nem is vártunk többet, a szabványosodásnak pedig örülünk. Maga a doboz egyébként olasz, legalábbis a fedlapon virító semplice e robusto erről árulkodik. Szimpla és robusztus.

LG A110
[+]

A 65 grammos tömegtől és a 103,9 x 43,5 x 12,9 milliméteres kiterjedéstől valószínűleg senkinek nem fog leszakadni a nadrágja, ez egy apró készülék. Könnyűségének oka nem csak az, hogy valószínűleg belül is levegő található benne, hanem az is, hogy műanyagból építették fel a külsejét, mely nem tűnik a technológia csúcsának, de őszintén szólva jobb minőségű, mint amire én ebben az árkategóriában számítanék. Az A110-et kellemes érzés kézbe venni, nem recseg és nem is ropog, bár azt azért egyből tudni róla, hogy nem az örökkévalóságnak tervezték. Feketében és szürkében is létezik, nálunk utóbbi járt, a dizájnt az oldalsó részeken lévő babakék betétlapok dobják fel, meglehetősen jó hatásfokkal.

LG A110
[+]

Az előlap tetején terpeszkedik a telefonhangszóró, az öröm és boldogság jegyében ennek kerete is babakék, de az a helyzet, hogy ehhez a középszürke árnyalathoz jól megy. Kicsit lejjebb található az 1,5 hüvelykes képátlóval rendelkező, 128 x 128 pixeles felbontású TFT-LCD kijelző, mely egészen nagy betekintési szöggel és korrekt fényerővel büszkélkedhet, minek következményeként napfényben is kellemesen olvasható. Az előlap alján kapott helyet a gombsor, melynek felső része egy négyirányú navigációs körből, két szoftveres gombból és a híváskezelőkből, alja pedig a tizenkét darab numerikus gombból épül fel. Mindegyik kellemes méretű, korrekt nyomásponttal rendelkeznek, a kék színű háttérvilágítás pedig nemcsak egyenletes, de jól megy a dizájnhoz is.

LG A110
[+]

A hátlap annyira puritán, amennyire egy hátlap csak puritán lehet. Nincs rajta semmi. Na jó, valami azért van, az átlagos mobiltelefonok kamerájának magasságában itt kicsit más a műanyag textúrája, de kamerát az ominózus rész ettől függetlenül nem rejt. Csatlakozók szempontjából az oldalsó részek is sivárok, de a már említett betétlapok ezt jól ellensúlyozzák. Két érdemi dolog van ezeken a részeken: felül a nyakpánt rögzítési helye, jobbra a fedlappal takart microUSB csatlakozó.

Amit tud

Az LG A110 nem tud sok dolgot, de azokban legalább abszolút biztos. Saját fejlesztésű platformra épül, melynek felhasználói felülete a roppant alacsony felbontású kijelzőn nyilván nem egy eye-candy, de legalább átlátható és logikus felépítésű. A főképernyőn az olyan alapvető információk láthatók, mint az akkumulátor töltöttsége vagy az idő és a dátum; a navigációs gomb segítségével pedig gyorsan elugorhatunk a gyakran használt funkciókhoz. A főmenü rácsos felépítésű, kilenc darab ikont tartalmaz, mindegyik egyértelmű funkciókkal bír.

LG A110 LG A110 LG A110 LG A110

Az eszközök alatt álhívást, számológépet, stoppert, átváltót és világórát, a szervező alatt pedig kikapcsolva és működő ébresztőt és jegyzettömböt találunk. A naptár külön menüpontot kapott, de ami ennél is fontosabb, hogy ténylegesen működik, azaz lehet bele feljegyzéseket felvinni. Igaz, nem túl sokat, összesen húsz darabot, amit a tíz darab jegyzet egészíthet ki; ez volna a belső memória, multimédiás tárhely java-kompatibilitás és zenelejátszó szoftver hiányában nincs is. Játékokból egy darabot kapunk, mely egy enyhén átdolgozott Snake-klón.

LG A110 LG A110 LG A110 LG A110

A névjegyzékben mindössze 300 ember adatait tárolhatjuk, egy névhez három telefonszám tartozhat, azaz vannak "extra mezők" is. Az SMS-eknél a tárhely mérete 100 darab üzenetre korlátozódik, MMS-támogatás és e-mail kliens természetesen nincs. A hívásnapló korrekt, összesített és szeparált listában is megnézhetjük a különféle hívástípusokat, azaz a tárcsázott, fogadott és nem fogadott hívásokat.

LG A110 LG A110 LG A110 LG A110

Adatátvitelről sem igazán beszélhetünk, lévén a készülékben még wap böngésző sincs. Ennél jóval fontosabb az, hogy milyen vele telefonálni; korrekt. A térerő sosem ingadozott rajta, beszélgetés közben pedig egész kellemes volt a hangminőség, nagyon ritkán fordult csak elő, hogy halkabban szólt a kelleténél a cucc, ami nyilván a mi oldalunkról jelentett problémát. Beszélgetőpartnereim nem panaszkodtak, azaz a mikrofon rendben van.

Üzemidő, összegzés

A készülékben egy 950 mAh-s akkumulátor található, mely a gyári adatok szerint akár 10 óra beszélgetési időt is képes biztosítani. Ami azt illeti, ez abszolút helytálló lehet, mert a készülék a rendes használattól nem igazán merült. Pontosabban de, csak a töltés-visszajelzés kicsit furcsa, ugyanis négy napig úgy használtam a kütyüt (bizony, négy napig használtam!), hogy a jobb felső sarokban üldögélő elem meg sem moccant, majd egy nap alatt lemerült a telefon. Ez az érték mindenesetre jónak mondható, bár a low-end masinák között azért nem teljesen egyedi.

LG A110
[+]

Értékelés: LG A110
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 6 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 3 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 0 pont
Felhasználói felület élménye 2 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 1 pont
Adatkommunikációs képességek 0 pont
Multimédia
Vizuális 0 pont
Audio 0 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Ennyi lett volna az LG A110. Nem akar többnek látszani annál, mint ami, minek következtében én abszolút meg voltam vele elégedve. A bruttó 8000 forintos kártyafüggetlen végfelhasználói árért vállalható dizájnt, kielégítő minőségű készülékházat és nulla tudást kapunk, viszont az üzemidő és a hangminőség egyaránt kellemes. A koreaiak új készüléke kicsit a mobiltelefonok hőskorára emlékeztet, amikor még a fent felsorolt tulajdonságok alapján dőlt el, hogy egy adott eszköz jó-e vagy sem. Az A110-es LG pedig jó, mert érdemben lehet vele telefonálni. Bár azt sosem fogom megérteni, hogy miért nem lehet a 300-as helyett mondjuk egy - mondjunk nagyot - 500 fős telefonkönyvet belerakni egy ilyen cuccba. Mert biztos vagyok benne, hogy lesz, akit ez riaszt el a vásárlástól, jogosan. Pedig egyébként rendben van.

LG A110

Bocha

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

LG A110
LG A110 Általános
Technológia GSM
Méret 103,9 x 43,5 x 12,9 milliméter
Tömeg 65 gramm
Színvariációk fekete, szürke
Kijelző
Kijelző átlója 1,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 128 x 128 pixel
Kijelző típusa TFT-LCD
Színárnyalatok száma 65 536
Memória
Telefonkönyv kapacitása 300 név
SMS memória 100 db
Memória nincs belső multimédiás tárhely
Memória bővíthetősége nem bővíthető
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800 MHz
GPRS / EDGE nincs / nincs
UMTS / HSDPA / HSUPA nincs / nincs / nincs
IrDA / Bluetooth nincs / nincs
WiFi nincs
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS vevő nincs
Alapfunkciók
Profilok vannak
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés nincs
Ébresztés van, kikapcsolva is
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform LG
WAP / HTML böngésző nincs / nincs
E-mail kliens nincs
Java nincs
Játékok egy darab (Space ball)
Valutakonverter van
Extra szoftverek nincs
Multimédia
Fő kamera nincs
Másodlagos kamera nincs
Videófelvétel nincs
Zenelejátszó szoftver nincs
Hangszínszabályzó nincs
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 950 mAh-s lítium-ion (LGIP-531A)
Készenléti idő 800 óra
Beszélgetési idő 10 óra
Egyebek
-
  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • LG T500 - kölyökterminátor

    Zárt rendszerű, érintőképernyővel szerelt LG telefon érkezett hozzánk, amely az alsó árkategóriában szeretné letenni a névjegyét.

Előzmények

Hirdetés