HTC TITAN - nagyra nőtt déligyümölcs

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A készülék az adatkommunikációs képességek terén hozza az elvárható szintet. Kapunk egy négysávos GSM-modult (850/900/1800/1900 MHz), egy háromsávos UMTS-egységet (850/900/2100 MHz), a telefon pedig elméletben akár 14,4 Mbps sebességű HSDPA- és 5,76 Mbps sebességű HSUPA-kapcsolatra is képes. A WiFi (802.11 b/g/n, DLNA és tethering) és a Bluetooth (2.1, A2DP- és EDR-támogatással) pedig alapnak számít, előbbin keresztül pedig az internetet is megoszthatjuk más eszközök számára. A borítás alatt egy a-GPS chip is lapul, melyet a beépített Bing Maps alapú térképszoftver ki is használ; a jelet gyorsan és pontosan megtalálja a telefon.

HTC TITAN
Így néz ki az OS X alapú szinkronizációs kliens

A TITAN egy 1600 mAh kapacitású Li-ion akkumulátorból nyeri az energiát, amely bár nem hangzik kicsinek, sajnos kevés ahhoz, hogy egy ekkora kijelzőt hosszabb távon életben tartson. Bár a hivatalos adatok viszonylag korrekt értékekkel kecsegtetnek, nem szabad hinni a brossurának. Nekünk a teszt folyamán naponta egyszer mindig lemerült a telefon, estére még visszafogott használat mellett is enni kért. A mihez tartás végett a hivatalos adatok szerint 2G-n 360 óra készenléti idővel és 410 percnyi beszélgetéssel számolhatunk, a hálózatot 3G-re állítva ezek a mennyiségek 460 órára és 710 percre változnak.

HTC TITAN
[+]

Értékelés: HTC TITAN
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 9 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 5 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

A HTC TITAN személyében megérkezett tehát az első, Windows Phone 7.5-tel telepített készülék. A belépő pedig nem akármilyen, a gigászi méretű kijelzővel szerelt telefonról mindenkinek volt véleménye, a készülék hideget-meleget egyaránt kapott. A méret miatt egyértelműen egy rétegtermékről van szó, éppen ezért nem is olyan könnyű véleményt alkotni a készülékről. Szoftveres oldalon rendben vagyunk: a Mangóval felturbózott rendszer ha lehet, még gyorsabb, mint az előd, a frissítésben eszközölt változások és újítások pedig kimondottan jó hatással voltak az összképre. A HTC pedig egy komoly hiányosságot foltozott be a hangszínszabályzóval, bár ennek kiélvezéséhez érdemes beruházni egy komolyabb fülesre, a gyári headset ugyanis nagyjából alkalmatlan a minőségi zenehallgatásra. A negatívumok közé tartozik továbbá az ótvar kamera és a gyenge akkumulátoridő is, valamint az ár sem éppen baráti. Kártyafüggetlenül ugyanis 162 990 magyar forintot kell kicsengetnünk a titánért, amely még a tajvani cég túlárazási hajlandóságát tekintve is sok; természetesen ez a közeljövőben jócskán csökkenni fog. Plecsni szinten főleg az ár miatt nem tudunk jobbat adni a tetszettnél, melyet a kuriózumnak számító képernyőméret miatt viszont tiszta szívből rásütünk a gépre. Akinek rengeteg pénze van, és szívének minden vágya egy óriási kijelzővel szerelt Windows Phone 7-es masina, nem fog csalódni a TITAN-ban. A nagy méretre érzékenyek viszont nagy ívben kerüljék el a HTC készülékét.

HTC TITAN

dr. Kind

A tesztkészüléket a Speedshop biztosította, köszönjük! Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés