BenQ-Siemens EF81 - nekibuzdulás

Kijelző, menürendszer

Nos, erre voltunk a legkíváncsibbak. Vajon mit vett át az új gyártó a Siemens által elterjesztett és az évek során simára csiszolt logikából, mire mondták azt, hogy köszönjük, de ez mehet a süllyesztőbe? Az biztos, hogy kijelző terén igen nagyot léptek előre, hiszen a német gyártó készülékeinek egyik legnagyobb problémája volt, hogy képernyő tekintetében nem tudtak felnőni a konkurenciához.

A BenQ viszont fogta magát és beletolt az EF81-be egy 240x320 pixeles, TFT technológiával készülő kijelzőt, amely nem csak hogy minden tekintetben megállja a helyét az egyre erősödő mezőnyben, hanem sok kategóriatársát túl is szárnyalja élességben és kontrasztosságban. A napsütés sem fog ki rajta, igen meggyőző és egyenletesen jó teljesítményt nyújtott a teszt során. Bónusz itt van a külső kijelző, amely 120x160 (!) pixeles felbontást mutat fel és szintén TFT technológiát kapott.

A grafikai megvalósítás idézi a klasszikus Siemens formákat. A töltöttség kijelzése, a térerőt mutató rajz maradt, de végre a kissé idegesítő betűtípust sikerült lecserélni egy sima, Arial jellegű fontkészletre, amely talán nem olyan karakteres, mint az előd, de legalább normálisan el lehet olvasni. A főmenüt tervező grafikus valószínűleg zsarolhatja valamivel a projectvezetőt, mert sikerült átmenteni a Siemens telefonok sivár, fehéres ikonjait, amelyekbe csak akkor költözik némi élet, ha rájuk navigálunk a kurzorral. Érdekes, de ez a navigáció egy kicsit „nyúlós”, azaz egy ütemmel később csúszik csak rá a kijelölés a rajzocskára, mint ahogyan a gombot megnyomtuk. Az egész menü úgy működik, hogy a szoftver megjegyzi, hogy hol jártunk legutóbb, és az almenüpontokban is azokra a funkciókra ugrik vissza automatikusan.

Amitől viszont rendre kiborultam, hogy a telefon minden bekapcsoláskor megkérdezi, hogy tényleg ezt akarom-e. Ez egy hagyományos formájú mobil esetében még logikus is, hiszen lehet, hogy véletlenül került megnyomásra az ezt előidéző gomb, de egy összecsukható készüléknél ez simán hülyeség. Pláne, hogy a telefon képes offline módban is működni - de ez bekapcsoláskor nem jelenik meg a választható opciók között, csak a készülék leállításánál.

Bár az ikonhalom lecserélésére nincs mód, háttér szerencsére berámolható a háttérbe. A megjelenés egyéb paraméterei (gördítősávok, betűk, kijelölések színe) témák segítségével állítható, a fényerő 10 lépésben paraméterezhető. A külső kijelzőn is szabadon variálhatjuk a háttérképet. Egy idő után ez persze lekapcsol, marad az óra és az operátori kiírás. Elmulasztott események hatására természetesen ezek is látszódnak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés