Alcatel S853 - sanzon

Hirdetés

Zene

Ez az a fejezet, ahol a szó Polacheck mesteré: Nos, eleinte kicsit elszoruló szívvel nézegettem a készülék előzetes képét, valahogy nem tudott meggyőzni a jobb oldalon húzódó ezüstös gombsor, és kicsit kételkedtem az Alcatel nyújtotta lehetőségekben, azonban a rövid zenei teszt alatt meggyőzött. Kisebb koordinációs nehézségeink ugyan adódtak, ugyanis az én memóriaolvasóm nem fogadta a memóriakártyát, de a problémát egy huszárvágással áthidaltuk.

2.1, jól hangzik, azonban még senki nem tudta mire képes. Annyit elmondhatok, hogy ilyen piszok hangosan bömbölő beépített hangszórókkal még nem volt dolgom, és a megszólaló zene tisztasága is messze túltejesítette azt, amit a készülékből kinéztem. A magasakat tisztán lehetett hallani, és a mélyek is érezhetően mélyek voltak, igaz nem annyira, mint amit a mélyhangszórótól elvárnánk.

A zenelejátszó kezelésére a gombok megfelelőnek bizonyultak, azonban eleinte fontos, hogy lássuk őket, mivel nem különülnek el megfelelően, így nem lehetünk biztosak abban, hogy valóban azt csináljuk, amit ténylegesen szeretnénk. A másik nagy előny a távirányító, amelyen az összes zenei kezelőgomb megtalálható, ami készülék oldalán is, ráadásul képes mikrofonként is működni, illetve hívásokat fogadni/elutasítani. Ennek kezelése során vettem észre, hogy a reakcióidő kicsit lassabb, mint az elvárható, tehát mi már halkítottunk, de a készülék csak később teszi ezt meg. A távirányító nagy előnye, hogy bármilyen fülhallgató csatlakoztatható hozzá, így a gyári, átlagos minőségű mellett könnyen kereshetünk másikat is.

Használat előtt érdemes bekapcsolni a 3D hangzást, valóban hallható a különbség. Egyébként az alkalmazás képes a háttérben is futni, de sajnos az m3u formátumú lejátszási listákat (és semmilyen másikat) nem támogatja. A beépített rádió tökéletesen tudja mindazt, amit egy rádiónk tudnia kell sallangmentesen. Ugyan RDS ebben sincs, azonban 20 állomást tárolhatunk, és használhatjuk az automatikus keresés funkciót is. A gyári fülhallgató rövidsége miatt volt talán kissé érzékeny a készülék vételi produkciója, ezt egy sajátra cserélve fényéveket javult a hangzás.

Zenei funkcióit tekintve eléggé fapadosnak tűnik a készülék, azonban a hangzását tekintve meggyőző volt. Nem érdemes melléhelyezni egy Walkman mobilt, ugyanis annak a zenelejátszója sokkal kidolgozottabb, átgondoltabb, azonban akik nem adnának ki annyit egy telefonra, de mégis fontos számukra a zenehallgatás élménye, és meg tudnak barátkozni az Alcatel termékeivel, azoknak jó választás lehet a készülék.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények