Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szajmon

    csendes tag

    Bocs, hogy belerondítok a Digis témakörbe! Baromi hosszú már ez a topic. GPS probléma miatt root-olnám a telefont. Semmi egyéb oka nincs, és nem szeretném, ha nem jönnének utána a frissítések! Az összefoglalóban linkelt GPS-el kapcsolatos tanácsokat elolvastam. Most nyitottam a bootloadert, de mielőtt folytatnám, érdeklődöm. Ha ez [link] alapján a leírás alapján módosítom a gps.conf fájlt, akkor ugyebár a system területre írok. Az előző (nem Xiaomi) telefonomat azért nem tudtam sosem frissíteni, mert leszedtem róla pár gyári appot, ami nem kellett. A frissítés meg nem indult el egy ellenőrzés miatt. (TWRP-vel sem SD-ről) Mivel nem egyezett meg a system terület a gyári, éppen fent lévő verzióéval.
    Tehát, most még custom recovery-t sem tennék fel (fastboot-tal boot-olnék twrp-t). Root-olnék, gps.conf-ot módosítanék. Aztán szerintem unroot-olnám is. Kérdés, hogy az OTA frissítés ennél a telefonnál is megnézi-e, hogy a fent lévő ROM grammara egyezik-e a gyárival. Erre hosszas keresés után sem találtam egyértelmű választ.

    Megjegyzés:
    Amióta megvan ez a telefon, szívok a GPS-el :( Van, hogy nagyon soká, de gyakran egyáltalán nem talál jelet. Ez még magyarázható lenne. De az, hogy amikor van pozíció, akkor is össze-vissza ugrál, attól hülyét lehet kapni.
    Az összes ki-bekapcsolós, A-GPS adattörlős, stb. trükköt próbáltam vagy alkalmazom is. A siker általában harmatgyenge, és rövid ideig tart. Abban bízom, hogy a gps.conf módosítása javít valamennyit a helyzeten.

    Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

  • szajmon

    csendes tag

    válasz crok #32713 üzenetére

    Köszi a részletes leírást! Az adb-s (TWRP-t nem flashelős) megoldást terveztem végrehajtani. De még nem estem neki. Aminek most örülök. Gondolkodóba ejtett a

    "Másnál ilyen nincs (nem nagyon jöttek a gyári ROM-ra ilyen problémák itt elő) de ha mégis le akarod cserélni, akkor tedd meg de szerintem nem az lesz a hibád oka."

    mondatod. Ez fontos infó nekem. Root helyett még kísérletezem egy kicsit. Korábbi telefonjaimat mindig root-oltam, mert több olyan appot is használtam, amihez kellett. Viszont most a Redmi esetében eddig még nem volt rá szükség, és ez tetszik.

    Egyébként Digis mobilnet van most. Kézzel kellett APN-t állítani.

    [ Szerkesztve ]

    Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

  • szajmon

    csendes tag

    válasz crok #32731 üzenetére

    Köszi a segítséget! Megcsináltam. Kíváncsi vagyok, lesz-e változás a GPS vétel minőségében. Custom recovery-t nem tettem fel. Csak boot-oltam egy orangefoxból. A root-ot már nem úsztam meg. Az activity launcherrel belefutottam egy com.android,settings.BandMode nevű beállításba, ahol csak USA volt. Szépen OK-t is nyomtam rá :) Elment az 1-es SIM. Ennek helyreállításához (is) kellett a root. A normális NTP beállításhoz is, meg a gps.conf felülíráshoz is. A root-ot meg a manager-t (Magisk) is elrejtettem azok elől az appok elől, amiknek nem kell látnia.
    A lazy flasher-t is felraktam. Tehát stock recovery van, lazy flash van, bootloop nincs :D. Ez elég lesz így ahhoz, hogy jöjjenek az OTA-k? (A gps.conf-ot majd mindig bemásolom frissítés után az SD-ről.)

    Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

  • szajmon

    csendes tag

    válasz crok #32748 üzenetére

    A gps talán egy fokkal jobb lett. Menet közben - akár gyalog, akár kocsival - szépen, pontosan adja a pozíciót. Nem ugrál el. A GPS azért nagyon fontos nekem, mert két GPS/térkép alapú játékot is játszom, és nagyon frusztráló, ha pontatlan a pozíció.
    Az OTA update képesség megtartásában tulajdonképpen nekem csak az a fontos, hogy azonnal értesüljek róla, ha van új. Ne fórumokban, vagy guglival kelljen nézegetni, hogy van-e frissítés. Szóval, lehet, hogy mégis felteszem a custom recovery-t. Ha jól vettem ki a leírásokból, így változik a frissítés menete:
    1. Letöltődik az update a készülékre.
    2. Nem hagyom automatikusan települni.
    3. A recovery-ben (orangefox a DM Verity miatt) kézzel rakom fel az update.zip-et,
    4. és ugyanebben a menetben vissza flash-elem a recovery-t is.
    5. Ilyen megoldásnál lehetőségem van a módosított gps.conf automatikus visszamásolására.

    Ha ennyi, akkor letérek a gyári útról :).

    Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

  • szajmon

    csendes tag

    válasz crok #33343 üzenetére

    Köszi mégegyszer a segítséget! Nekem megfelelt a manuális frissítéssel. A gond az, hogy az összes GPS javító trükk bevetése sem hozott javulást. Végül megtaláltam a megoldást: vettem egy Redmi 7-et :DDD Azóta tű pontos, és szupergyors a működés :DDD

    Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

Új hozzászólás Aktív témák