Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cl.aci

    aktív tag

    válasz Reinu #79849 üzenetére

    Sajnos 40-es raidre kevés az i3, i5 6600k is megkérdi néha, hogy mit akarok. Fogadd ell, hogy a wow-nak néhány helyen kevés az a proci (40 vs. 40 Taren Millen van, hogy elérem még a 10 fpst is) hiába látszik, hogy más játékokban van még benn tartalék, az meg nettó baromság, hogy AMD kártyával nem lehet játszani, 380-am van 70-100 közti az fps-em (kivéve a fent említett helyeket) és Dalában sem szagattam még (kivéetlt képez Lagwind panda idején, de az is inkább a proci miatt volt).

    ( az adatlapon lévő gépből csak a videókari és a faház van meg)

    [ Szerkesztve ]

    "bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

  • BeZol

    őstag

    válasz Reinu #79849 üzenetére

    Sajnos én is főleg csak wow-ozok, ezért eléggé megbántam, mikor anno ryzenre váltottam, de azóta probléma korrigálva. Igaz, azóta kicsit tisztább lett a kép, mert a ryzen 2 sem sokkal jobb az extra 10% órajelet nézve, viszont a memóriakezelés lesz a kulcs, az sokat javult (főleg válaszidőben), és cs:go fps benchmarkban már 1,5x fps-t hoz a sima ryzenhez képest, bár az intel még mindig 2x ;] Most h ez wow-ra is igaz-e, annak utána kéne járni, mert wow-ban tényleg 2x fps-em lett intellel.

    Régen én is sokat szemeztem a freesync-es monitorokkal, végül olyan használt gépet vettem, amiben nvidia kártya volt, így végül g-sync monitorom lett, szóval örökké nvidia kártyákat kell vegyek, de nem bántam meg. Inkább azt bánom, hogy előtte amd kártyáim voltak, mert mindig volt valamilyen játék, ahol valami nem smakkolt, és mindig pont az a játék nem smakkolt, amit éppen aktuálisan favorizáltam volna :((

    Hát a teszteket láthattad wow skálázódásra. A proci tartalékával látod nem mész semmire.
    Első körben i5-6400-asra váltanék, azt ugyan úgy be fogja nyelni az alaplapod, tényleg csak procicsere az egész. Esetleg i7-6700 (nem 6700K), de h őszinte legyek, használtan ezek csak 10-10ezer Ft-tal olcsóbbak, mintha zsír új i3-8100-ast (4mag4szál 3.6ghz-en 31ezer Ft-tól), vagy i5-8400-ast (6mag6szál 3.8ghz all core turbo 49ezertől) vennél, ami egy 4mag8szálas régi i7-es szintet hoz a 6mag6szállal.
    Pont most jelentek meg az új H-s és B-s alaplapok, amik olcsóbbak mint a Z370-esek, és a coffee lake topicban pont azt nézegetik, hogy egy ilyen alaplapba még azt hiszem pont oké egy új i5-ös, mert tudja tartani hosszabb időn keresztül is az all core turbó órajelet, viszont egy i7-essel nem bírnak (csak egy benchmark erejéig, de ugye ennek is úgy kell utána járni). A memóriád ugyan úgy ddr4, azzal nem lenne probléma, tényleg csak alaplap + procicsere lenne az egész, mert még a hűtő lefogatása is ugyanaz.

    Megéri gyűjtögetni, mert szerintem ezek egész jó árak, a 2-3 éves 6xxx szériát nem feltétlen érdemes használtan megvenni, ha csak picivel drágább az új 8xxx szériát összedobni, de hogy neked mi jó, azt már neked kell tudni, én csak felvázoltam a lehetséges csapásirányokat :)

    Jó játékot!

Új hozzászólás Aktív témák