Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    válasz nyunyu #24350 üzenetére

    Én a Ferdit húzom, de erősen gondolkodom azon, hogy az ágyú kifejlesztése után átváltok a JP2-re. Ez a Ferdi bunker kifejezés, hát erősen idézőjeles.

    Kell mindig valami jó fedezéket találni az aljának, de legjobb, ha az egésznek, de még akkor is simán belövi nagyon sok ellenfele a front páncélt, ha kilóg, golddal meg már egész sokan. Ha meg nincs rejtve az alja, akkor inkább nem is mondom, mert esetleg kisebb tankok ellen véd valamit, de tier8-tól szinte bármi meglövi az alját. A noobok ellen mondjuk működik a dolog, egyrészt összesz.rják magukat a ferditől, másrészt lövik mindenhol a tetejét, mert azt könnyebb és ha nem golddal teszi (sajnos túl sokan használnak már goldot, számítani kell rá), akkor az ilyeneket ki lehet ütni könnyen akár mozdulatlanul is szemtől szemben is, ahogy a leggyorsabb, aztán menni tovább, de ezek nem túl gyakori helyzetek.

    Beforgatva kicsit hatékonyabb, de a TD-k átka, hogy ilyenkor nehéz lövési pozícióba kerülni, úgyhogy ez csak ritkán működik. Egy ilyen formációban, lehet, hogy a mozgékonyság többet ér, legalábbis pl a su101 egy nagyon jó TD, annál még akár jobb is lehet a JP2, az ágyúja biztosan. Még átgondolom, de nagyon valószínű, hogy ez lesz.

  • dfsz34

    őstag

    Újra kolobanov medál, védtük karélián a bázist és több, mint 1 perc volt még hátra, amikor ketten maradtunk 7 ellenében (e100,t57 meg a többi 9,8 tier tank). Én aladárral, csapattárs löwével. A Löwe, a noob, ahogy kell kiállt nyílt terepre lövöldözni és két pillanat alatt vége lett. Én meglapultam egy szikla mögött, de nagyon durva volt a minimap, ahogy látszódott egy rövid ideig, hogy minden irányból jönnek a tankok ellenem, illetve emiatt nagyon kellett figyeljek a takarásra :) A legveszélyesebb egy 4 killes sunyi amx1390 volt ott pattogott nem messze tőlem és folyamatosan spotolt.

    A lényeg és a jó tanács, hogy ilyen helyzetben rá kell állni az egylövéses vagy alacsonyabb hp-s ellenfélre, én is azt tettem és az ágyúm csöve folyamatosan az amx felé nézett és így nem tudott meglőni, mert nem mert kijönni. Közben odaért a T57 és lőtt folyamatosan, de akkor sem mozdultam, pedig jött a csapattársaktól a noobozás, de egyrészt mozgás közben a takarást nehéz figyelni, másrészt, ha megmozdul az ágyúm és lövöm a t57-t, akkor kilőni nem tudom, de az amx rajtam lesz egy pillanat alatt. Meg egyébként is ha tekerem a testét, attól még a T57 nagy valószínűséggel meglő és csak nekem nehezebb a dolgom, hogy visszatartsam az amx-t. Hármat tudott belém lőni a T57 és lejárt az idő, jött is a kolobanov medál :)

    Mondjuk ezt a csatát kompenzálásnak tekintem, mert múltkor pont aladárral voltam ugyanígy és akkor az utolsó másodpercben lőttek ki, mert a kedves csapattársaim otthagytak egy alacsony hp-s TD-t a hegyen, amikor lerohantak bázist védeni, hadd lője a hátunkat. Az pech volt, ez szerencse meg némi tudás is.

  • dfsz34

    őstag

    válasz #35692544 #24457 üzenetére

    Na igen, de van "rendes" kolobanov medálom is.

    Legközelebb, ha ketten maradunk megint, akkor én lövöm ki a csapattársam, hogy megkapjam a medált. haha, ezt el fogom sütni a chat-ben

  • dfsz34

    őstag

    válasz bullseye #24464 üzenetére

    Az obj268 nagyon jó, kiváló ágyú (pontos, nagyot üt és relatív gyorsan tölt), jó kamo érték, tud pattintani szemből, gyors és fordulékony. Ami nekem külön tetszik, hogy jönnek a 800effes E100 tulajok és szemből a frontpáncélját átviszi a sima lövedék gyakorlatilag bárhol, a gold még egészen beforgatva is, csak ne pattanjon :) Aztán szokott menni a károgás, hogy az egy e100, hogyan lehet a tornyot belőni szemből? Ez mindent megér.

  • dfsz34

    őstag

    Az eddigi legcombosabb köröm a JT-vel, ász már megvolt, azt azért nem kaptam most. Ez még nettóban is 150e volt (25e az akcióért, de úgy sem gyenge azért). 5555 dmg, 2 kill. A killeket mind ellopta egy is3, neki 8 volt, de én kaptam a legtöbb xp-t így is.

    Nem kedvelem túlságosan a JT-t a lomhasága miatt, de van neki valami furcsa tulajdonsága, ami miatt mégis nagyon sokszor megyek vele. Az a gyorstüzelő ágyú valami kegyetlen tud lenni, ha az ember elkapja a jó helyet és tud valami minimális fedezéket találni. Azt nem tudom, hogy a tanknak van így beállítva vagy csak én lövöm ösztönösen a lánctalpat le és a pontos ágyú (ha az rng éppen nem torzít nagyon) megteszi a többit, de nagyon sok láncleszedésem van vele és utána az ellenfél max egyszer tud javítani gyorsan, na jó max kétszer, de az már drága dolog, ha a nagy javítót is felhasználja. Egy korábbi csatámban egy tiger2-nek ötször szedtem le a láncát, de a jó páncélja még így is mentette, szerencséje volt, nem sok tank menekül meg a gyorstüzelő ágyútól, ha egyszer a lánctalp lent van.
    Mit tudna ez az ágyú alkotni egy fürge TD-n... az lenne az op-k etalonja

    Győzelem!
    Map: Karelia
    Date: 2013.09.30. 21:09:16
    Jármű 8,8 cm Pak. 43 Jagdtiger
    Szerzett tapasztalat 2 185 + kredit: 169 216
    Csatában elért Achievement: Acélfal

  • dfsz34

    őstag

    válasz nyunyu #24541 üzenetére

    Az lesz, a ferdi után és a JT előtt megyek majd valamennyit a JP2-vel is, hogy kipróbáljam.

  • dfsz34

    őstag

    válasz vbbb #24543 üzenetére

    Az MM neked vereséget osztott most és te meg a csapatod sunyi módon biztos túl jól mentetek és így veszélybe került az előre kitalált eredmény :)

  • dfsz34

    őstag

    válasz nyunyu #24546 üzenetére

    Valóban, azt én is észrevettem, hogy a JT8.8-tól nem nagyon félnek, mert úgyis csak 200 körül fog bevágni, csakhogy némi ügyeséggel és kihasználva a kegyetlenül pontos ágyút, lánc leugrik, ellenfél meg csak les, hogy mi van és utána ha maradt még javító, akkor felhasználja, de azalatt általában betöltök újra és megint lejön a lánc, utána meg nem sok tank tud gyorsabban javítani, ahogy én lövök és a társak is szeretik az álló cépontot, olyankor kapja a puszikat rendesen.

    Mondjuk nem véletlenül van nagyon pontos ágyúja, mert ezek a gyorsan kicsit lövő tankok csak nagy távolságból hatékonyak.A játékban meg egyértelműen jobban érvényesülnek az odab.szok egy k.rva nagyot stílusú ágyúk, mert igaz a töltésidő hosszabb, de a legritkább esetben tudnak rámászni az emberre ilyenkor, inkább csak a végjátékban nehéz a hosszú töltésidejű tankoknak, bár amilyen okos játékosok vannak, képesek kivárni, hogy betöltsön mondjuk egy t30 és utána lövésváltás, csak arra nem jön rá, hogy nagyobb pofont kap, mint amekkorát ad és az nem jó, főleg ha többször megtörténik.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Remus389 #24571 üzenetére

    Gondolom a BDR nagy ágyújára gondolsz, de addig eljutni kb 14k xp. Mivel már így is be kellett dobnom 5k szabad xp-t, mert azt az undorító B1-t nem voltam hajlandó tovább húzni, ezért stock állapotban kezdtem. Nagyon gyengék azok az első két ágyú. Az első kettővel kellett a 20 killt megcsinálnom és befontam a hajam, pedig nem hosszú, mire meglett. Mér arannyal is alig tudtam sebezni a T1-t például, ha az elejét mutatta és be volt forgatva. Tudom, hol a gyenge pontja, de vagy nem oda megy vagy nem tudom mi történik, mert nem sebez csak nagyon ritkán.

    Volt már 6 killem egy jól sikerült csatában, mert mindenki az oldalát mutogatta, de az utolsó tankkal egy T1-el nem bírtam. Ellőttem rá az összes aranyamat, pattogott mint a fene. Szerencse brutál nagy noob volt, mert össze vissza lőtt, ki-be ugráltam ez meg ahogy betöltött már lőtt is, néztem is hogy wtf, de ha ennyit tud, hát ennyit tud. Ott rimánkodtam a chat-ban a két "mesterlövész" TD-nek, akik bokor mögött lapultak, hogy jöjjenek már b....k meg segíteni, legalább annyit mozduljanak, hogy rálássanak a T1-re, mert az innen nem fog elmenni, amig én vagy ő az összes töltényünket el nem lőttük, de aztán az egyik TD megkönyörült rajtam és nagy büszkén kilőtte a T1-t, aki észre sem vette, hogy hátulról lövik :)

    A nagy ágyúja a BDR-nek már biztosan jobb lesz. Én is azt csinálom egyébként ilyenkor, ha már megvettem a tankot, akkor kifejlesztek vele mindent és csak utána adom el.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Djuree #24594 üzenetére

    A szabad xp nagyon értékes, inkább verj el kreditet a troll ágyú arany lőszerére és úgy fejleszd ki, mert az még ebben a tierben is tud csúnyákat alkotni.

    Inkább tier9-ben szokás szabad xp-t használni, mert ott a legtöbb tank használhatatlan a tizesek ellen stock állapotban, mondjuk pont az obj704 a kivétel, mert megkapja az ágyúját az isu-tól és az jó még a magasabb tier-ben is (de természetesen az isu nem op :) a wg szerint), de a többségnek kell a szabad xp, mint a falat kenyér.

    Ezta rühes BDR-t, már nem bírtam tovább, hogy a középső ágyú mekkora sz.r (mert ilyen 100-200 xp-s csatáim vannak vele zsinórban) és rááldoztam 1000 szabad xp-t, de nem néztem a teherbírást, ami még erősített felfüggesztéssel sem elég, arghh, most farmolhatok 2,5k-t ezzel a mocsok löveggel.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz dorka16 #24599 üzenetére

    Majd hozzászoksz a WR hullámzásához, főleg magasabb tier-ben, ahol egyre kevesebb az adott tank súlya a csapatmunkához képest. A csapat teljesítménye meg leginkább az odasorolt noobok éppen aktuális tevékenységétől függ leginkább, azaz ha két perc alatt elhullik 5-6 tank, akkor utána már vért kell izzadni a győzelemért, ha összejön egyáltalán, de ez fordítva is megtörténik, mikor az ellenség rohamozik. Ez kb olyan, mint az obj268 reklámfilmjében, ami egyébként szenzációsan jó, de az a tank roham, amit az obj nyugodtan vár a bokor mögött, hát nem éppen életszerű. Pont arra gondoltam, hogy a noobok szoktak ilyen őrült módon rohamozni, tehát mégis előfordulhat, ha van 5-6 ilyen noob, aki begőzöl :)

    Alacsonyabb tierben lehet még esetleg alkotni egyedül is valamit, de feljebb ez már nem működik. Meg a játék biztosan manipulálja a "véletlen" eloszlást, mert tényleg véletlen számsorozat esetén nem lehetnének ismétlődő minták, legalábbis nem ilyen gyakran és nem mindenkinél, ezt bele kell kalulálni és ha egy tankkal éppen nem megy, nem szabad erőltetni, akokr jöhet a szabad xp, mint megváltás, több aranylőszer vagy egyszerűen csak parkoltatni a tankot kis időre.

    Az ISU egyébként akárki akármit is mond a tipikus sniper tank. Nagy távolságból kell vele operálni, már csak a hosszú töltés ideje miatt is. Nagyon lomha, a fronját nem lehet rejteni és tier7 már belövi a jobb oldalát felül, ezért akik azt tanácsolják, hogy nosza rohamra vele, azoknak elgurult a gyógyszere. A pro játékosok is mindig több tankkal mennek együtt, mert a SU/ISU-nak semmi esélye egy gyorsabb tank ellen, ha megkerüli, de még idesorolnám a 704-t is. A 268 már nem, az igen, az gyors tank, ott már megy a manőverező harc is és akár magában elintézheti a dolgot.

    Magasabb tierben sokkal több tudás és gyakorlat kell, hogy az ember bele tudjon szólni a harc menetébe és a saját javára tudja fordítani. A kulcs a minél hamarabb minél több sebzés kiosztása, illetve a minél több sebzés minél kevesebb bekapottal szemben, ami isu-val úgy történhet, hogy ismeri az ember a pályát és hogy mikor mi szokott történni, ha éppen erre vagy arra megy a siemka horda, aztán ha van jó leshely, ahonnan ki lehet nagy sebzést osztani, akkor oda kell menni és nem mindig, de általában bejön.

    Az ilyen hullámzás teljesen természetes, ha esetleg nagyon nagyon jó valaki egy adott tankkal, akkor valamennyire tud ezen kicsit javítani, de jobb inkább elfogadni.

  • dfsz34

    őstag

    Na egy kis WoT poén, port pálya, ott osont egy tiger2 a síneknél én meg gondoltam áttöröm a téglakerítést a ferdivel, ahogy az obj268 is csinálja a reklámfilmen az is7-el és kilövöm.

    Nem jött össze... A lövésem pattant, a rohadék meg kigyújtott a válaszlövésével :) (csapattársam meg kilőtte, amíg töltöttem meg tüzet oltottam)

    Legalább a téglakerítés áttörése hasonlított :)

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz PAtr0n #24689 üzenetére

    A csodálatos Redshire, amikor csak egy zászló van.

    Már sokszor megtörtént velem, hogy elkezd az ellenfél foglalni, de senki nem mozdul, csak les tovább vagy éppen mondjuk vonulnak a leshely felé, de irányt senki nem változtat. Aztán hirtelen már 3 vagy még több foglal és van hátra 30 másodperc és még mindig nem mozdulnak a mieink vagy picit jobb esetben egyesével próbálkoznak és halnak hirtelen halált egymás után az ellenséges kereszttűzben. Ha lassú tankkal vagyok, akkor már nem is gondolkodok, hanem egyből a zászló környékére megyek, ha ilyen eset előfordulna, akkor legalább megpróbálom a reset-et, mert a csapattársaimban nem lehet bízni, alapszabály.

    Hogy ennyire ostobák, vagy számítás van mögötte nagyrészt (hogy ne kelljen fizetni javítást, inkább bevállal egy bukott csatát) azt nem tudom, de a győzni akarás ezekből teljesen hiányzik. Erre szép példa, siegfried line, encounter mód, mi támadunk, maradtunk 4-en de az ellenfél egy fvb215 183, és senkinek sem maradt annyi hp-ja, hogy kibírjon egy lövést, tehát valakinek fel kell áldoznia magát. Van hátra 1,5 perc, de a 3 közepes és nehéz tank csak lapul, meg nem mozdulnak. Elindultam a ferdivel, mondom, ezt csak nem bukjuk el ilyen ostoba módon és szerencsére még pont időben odaértem. Belelőttem a dögbe, az kilőtt és a többiek meg őt lőtték ki, győzelem. Ha nem megyek akkor nagyon nagy valószínűséggel ezek simán kivárták volna a hátralevő időt, nehogy kilője őket az fvb. Nevetséges ez a félelem, komolyan mondom, basszuskulcs, ez egy játék, mi van ha kilőnek, kit érdekel? Főleg, ha ilyen módon nyerni is tudunk, akkor simán visszajön a javítás a plusz sebzés meg a győzelem miatti pluszokból.

  • dfsz34

    őstag

    válasz SoulReaver #24694 üzenetére

    Én kilőttem már egy kb 2500 hp-s E100-at is vele egy az egy elleni harcban, igaz, hogy némi irányított szerencse is volt a dologban, mert mindig rámásztam az E100 arcára, amikor ő lőtt és én meg gyorsan tolattam és az alját lőttem, hátha kigyullad (akkor éppen nem volt hajlandó kigyulladni, de végül is mindegy volt). Ki lehet használni, hogy a torony képes pattintani a gyenge pontok ellenére is (mozgatni kell, hogy ne tudja becélozni, úgy már nehéz eltalálni, mert elég kicsi), illetve a mozgékonyságát. Mondjuk ezek nem a tipikus harci helyzetek, mert inkább messziről kell leszedni ilyenkor, ezért kell minden tankra optika vagy távcső, mert nem egy győzelem múlt már azon, hogy nekem volt és az ellenfélnek meg nem. Ebben az esetben csak mi ketten maradtunk a végére és már ott volt rajtam az E100, nem volt más választásom, mint a közelharc vele.

  • dfsz34

    őstag

    válasz #35692544 #24699 üzenetére

    Ezt azért nem tudhatjuk biztosan és a 8.8-ban bevezetett szabály utal a kreditre is, nem csak az xp-re, úgyhogy ez azért kérdőjeles számomra. Érzésre szerintem több a kredit egy győzelem után, de ez szubjektív nagyon, nincs két egyforma csata.

    " 8.8 will bring an interesting feature: players, who lose the battle, but get one of the medals or achievements in the game (you know, sniper, steel wall and all those others) will get the same amout of credits and XP, as if he won!"

  • dfsz34

    őstag

    Tegnap is és ma is 41% a WR-em, érdekes, hogy ennyire egyezik (hm, összeesküvés elmélet). Aztán rájöttem, hogy kb nagy ívben le kell .....ni a statot. Amikor ennyi, mondjuk úgy, képzetlen gyerek játszik, akik semmit nem akarnak, se fejlődni, se győzni akarás nincs bennük csak egyedül annyi, hogy jó nagy tankokkal lövöldözhessenek és kész. Az ilyenek működtetik az utálatos botokat, amik belépnek a csatába és semmit nem csinálnak, a szemtelenebbje meg a lövöldözős fajtát.

    Na már most egy ilyen játékkörnyezetben szerintem az az igazán ostoba, aki aggódik holmi statisztika miatt. Ez a személyes véleményem.

    Továbbá ezt még megfejeli például az én esetemben az is, hogy mocskos szemét tankokat húzok, mint a BDR, arl v39 vagy at8, amik stock állapotban gyakorlatilag egy fémhulladéknak felelnek meg, de később talán jobbak lesznek. A statbu.ik nem hiszem stock állapotról kihúznák ilyen tankokat én meg olyan ostoba dolgokba nem megyek bele, hogy aranyon váltott szabad xp-vel átugrom a mocsok tankokat csak azért, hogy jó legyen a statom és verhessem magam egy számra.

    Ez csak onnan jutott eszembe, hogy egy nagyarc megkérdezte most a chat-ben, hogy milyen szám van a neve mellett az xwm-ben. Mondjuk a kérdés eleve pontatlan kissé, mert nem biztos, hogy mindenkinek ugyanaz a beállítás, de bemondtam neki, hogy 815 win7, miért kérdezi? Aztán ment a fu meg elkezdett lökdösni. Egyébként 1500 fölött volt, kék játékos, de kit érdekel, komolyan kérdezem.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Strauss #25059 üzenetére

    Ez egy nem túlságosan jó csata volt vele, 1543 dmg (spot 117, tehát szinte nulla), 2 kill. Amiért viszont reális lehet, hogy kilőttek benne és 13 lövésem volt, ami soknak tűnhet, de átlagos vele és hát sajnos drága a lőszer. Tehát egy olyan csatában, amikor kilőnek és viszonylag sokat lősz, de keveset sebzel, akkor marad kb 31k kredit az előbbi teljesítmény mellett. Prémiumos eredmények természetesen, anélkül 14 183 lett volna a nettó. Ez egyébként a su átka, hogy farmolni vele csak komoly tapasztalattal lehet.

    Győzelem!
    Map: Siegfried Line
    Date: 2013.10.04. 21:05:02
    Jármű SU-122-44
    Szerzett tapasztalat 1 102 + kredit: 51 699 (nettó 31 416)

    Ez már egy lényegesen combosabb kör volt, városi közelharc, 13 lövés szintén, csak több betalált, 3384 dmg, 2 kill. Egy lövést kaptam be egy tigertől, a javítási költség így 3867 kredit volt. Prém nélkül nettó 41k lett volna az eredmény.

    Győzelem!
    Map: Ensk
    Date: 2013.10.04. 22:02:27
    Jármű SU-122-44
    Szerzett tapasztalat 1 615 + kredit: 88 011 (nettó 70 819)

    Ha farmolni veszed, akkor gondold át alaposan, mert a su12244 tényleg egy jó tank, de nagyon drága a lőszere és például, hogy maradjunk a tier 7-ben egy Panther M10 lényesen jobban hozza a kreditet nettóban, mert nevetséges a lőszerének az ára. Ha megnézed, prém nélkül már elég karcsúak a nettó körök. Emellett a SU hiába TD, az ágyúját csak komoly tapasztalattal lehet sniperkedésre használni, tudnod kell, hogy hol lesz az ellenfél 4-5 másodperc múlva, mert nagyon kicsi a kitéríthetősége, alig van függőleges mozgathatósága és a rettenetes hosszú célzásidő, nameg a pontosság, ami megköveteli a teljes beszűkülést és még úgy is mellé fog sok menni nagy távolságról. Ezzel együtt lehet vele mesterlövészkedni, szoktam is, de több száz csata tapasztalata kell hozzá, meg hozzászokni, hogy sok a pattanó és mellémenő lövés.

    A közelharc, amire alkalmas meg nem tréfadolog, tényleg komoly tapasztalatot igényel, különben szétszednek egy pillanat alatt. Például ha lövés után el akarsz bújni, ami a szokásos TD taktika, akkor már meg is lőttek, nem szabad az oldalát mutatni, hanem csak annyira kell beforgatni, hogy a lövés várhatóan pattanjon, amit elmondani könnyű, de a gyakorlatba átültetni szintén több száz csata kell hozzá, hogy begyakorold. Nagyon gyors és gyorsan forog, ami sokszor előny, mert nehéz megkerülni, a type-ok szokták megjárni, ha elkezdik a forgást, mert igaz komoly hp veszteség mellett, de ki lehet őket lőni full hp-ról, főleg a ha foror, akkor mindig az oldalát lövöm.

    Egyébként szerintem a német jpanther-t lehet leginkább hasonló módon használni, hasonlítanak is kívülről.

    Összefoglalva, jó tank, jól kezelve szép pusztítást tud csinálni és nagy kredithozamot, de ha a cél tisztán a farmolás, akkor erősen átgondolnám a drága lőszer és a pontatlan ágyú (=sok lövés megy kárba) miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Patrick76496 #25075 üzenetére

    A coated optics-ot a hajadra kenheted, mert az alap látótávja 330m és ha ahhoz 10%-t hozzáadsz, akkor sem sok. Nekem a kétágú binocular van rajta, mert a mostani csapatösszetételekben senkire nem lehet számítani, hogy majd spotol nekem, illetve sokszor ha spotolnak, akkor hirtelen halált halnak, aztán ott vagyok a sz.rban. A végjátékban is fontos lehet, hogy előbb lássam meg az ellenfelet. Főleg az KV1-IS vonal nagyon vak és sok is van belőlük, úgyhogy őket szeretem egy az egy ellen. Dupla bokor mögött 150m-ről simán lőhetem, nem fog észrevenni, mondjuk a profibbnak van lövési irány mutatója és elindul felém, de a noob csak forgatja a fejét és nem érti.

    A kétágúval, bia-val meg a felderítő skillel már elfogadható a látótávja, de sajnos ehhez mozdulatlannak kell lenni, evvan. Kell hozzá még célmegjelölő skill, akkor két másodperccel tovább látod a spotolt ellent, ami elég szokott lenni, hogy ráálljak és lőjek. Erre sokszor van szükség, mert pocsék az ágyú kitéríthetősége és lassú a célzási ideje.

    Ventillátor is jó, de ki lehet váltani bia-val. Szerintem a kétágú racionálisabb választás, mert nagyon kicsi az alap látótávja. Ha mondjuk közelharcra készülsz vele, akkor mehet rá az optika, de a su-val a brutálisan jó kamo értéket ki lehet használni és kiváló sniper tank némi gyakorlattal, ha a helyzet úgy kívánja.

  • dfsz34

    őstag

    Ez mekkora cumi már. Erre nem kaptam meg a plusz 50k kreditet és nézem, hogy pontosan ötöt kell kilőni hozzá, se többet se kevesebbet, különben nem jár. Arghhh... Azt hittem eddig, hogy legalább ötöt kell, de elolvastam újra és pontosan öt kell. Most már értem, mert több 5 killes tank gyanúsan passzívvá vált és eddig nem értettem, hogy miért.

    Győzelem!
    Map: Malinovka
    Date: 2013.10.05. 22:06:32
    Jármű BDR G1 B
    Szerzett tapasztalat 4 476 (3x szorzó a nap első győztes csatájáért) + kredit: 31 413
    Csatában elért Achievement: Top Gun, Pusztító, Radley-Walters medál

  • dfsz34

    őstag

    válasz SoulReaver #25184 üzenetére

    Az hagyján, de sokszor kettő jön egyszerre és akkor lehet forgatni az is7-t, akkor is kilőnek, mint a sicc. Ha egy az egyben jön, akkor rámászok az arcára hacsak tudok és ez gyakran bejön, ellövi a lövedékeit a tornyomra, aztán szabad préda. Annyit még azért hozzátennék, hogy már 100m távolságról is az is7-el nehéz a gyenge pontját lőni szemből, főleg, mivel mozgékony. Máshol meg pattint a frontja, kevés és kicsi gyenge pontja van szemből. Legalább annyit megcsinálhattak volna, hogy akkor legalább legyen papír mindenhonnan.

    Tudom, hogy majd sokan bemondják, hogy ők fordulásból és kapásból is simán meglövik az F155 gyenge pontját, de sajnos én nem vagyok ennyire professzionális, úgyhogy marad az időigényes célzás és ha mozog közben, akkor meg egy kis szerencse is kell hozzá, hogy eltaláljam.

    Ha egy picit is ügyesebb a játékos, akkor mocskos egy op tank az F155, én is hajtok rá, de még csak tier6-ban járok. Remélem még az emlegetett nerf előtt megszerzem.

    Egyébként ugyanilyen mocskos op a T57,mert pl egy IS7-t elintéz szemtől szembe simán. Az IS7 max háromszor tud belőni és ha mind talál is, akkor is marad a T57-nek 7-800 hp-ja, miközben ő töltött is egyszer és 8-at belelőtt az IS7-be. Innentől a játékos ügyessége, tudása meg a szerencse függvénye, hogy ki nyer, de legtöbbször a T57 jönne ki győztesen. Lehetne még sorolni az aránytalanul erős tankokat és valóban töltőtáras a legtöbb. Annyit lehet tenni, hogy ezekkel (is) kell menni, akkor lesz sikerélményed. Húzom a T57 ágat is.

    Még egy gondolat, hogy a wg valamit manipulál egyébként ezzel, figyelik ők is az op státuszt, mert pl két tankom is van, amelyikkel 60% feletti a WR (eddig) és észrevettem, hogy szinte állandóan alsó tier-be tesz a 8.8 után. Elenyésző az, amikor top vagy középső tierben vagyok és tudok is valamit csinálni. Ez a változás a 8.8-al jött és tisztán észrevehető. Főleg a pzs35-el, mert amikor azt a szerencsétlent beteszi kv1, churchill, bdr meg ilyenek ellen, akkor még arannyal is csak a gyenge pontot tudom lőni, meg csak oldalt, de inkább hátat, de hogy kerülök oda, hogy lőhessem (mert az ellenfél nyilván nem fog állandóan a hátába engedni)? A KV1-t csak hátulról és csak arannyal. Emiatt nagyon feltűnő ez a manipuláció. A tier 3 legnagyobb med op tankja és szerintem nem akarták nerfelni, mert prémium, hanem ezt találták ki, hogy kegyetlen mm-t adnak neki. Ugyanezt csinálták a minimaus-al is, csak egy kicsit sunyinak és aljasnak gondolom ezt a megoldást.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz 04ahgy #25206 üzenetére

    Nekem volt olyan emlékezetesem csatám Prokhorovkán, igaz már vagy 1-1,5 hónapja, hogy 4 F155-el mentünk, az ellenfélnek meg csak kettő volt, én obj704-el. Na mondom, itt nem lesz gond, csak éppen nem néztem alaposan meg az ellenfelet, akik valami elit klán szakasz volt, meg egy szintén elit huns-os szakasz a legjobb játékosukkal. Na most én sem értem hogyan csinálta az ellenfél, de az F155-k eltüntek és alig sebeztek, pedig nem noob játékosok voltak. Amit végképp nem értettem, hogy lőttem az obj704-el a huns-osra, patton-al volt és nem tudtam sebezni. Komolyan én még ilyen csatát nem láttam, hogy semmit nem tudtam csinálni az obj-al. Valahogy mindig úgy tekerte a tankot, hogy nem volt jó lövés helyzet, pattant vagy max lánc és utána felderítettek, aztán éltem még kb 5 másodpercig.

    Utána megnéztem a statot és ja, egy dolgot emelnék ki, ami talán a tényleg profik egyik erőssége a lövés. Neki 12% volt a sniper/mesterlövész érem és a lejátszott csaták aránya, nekem 2,5%. "Csak" ennyivel lő jobban.

    A minimaus-t tudtam, hogy kegyetlen az MM-je, sokszor beteszi top tanknak tier3 csatába is. A pzs35-ről viszont eddig nem olvastam semmit. Azt tudtam, hogy nagyon op tank a tier 3-ban, pl a rettegett pz 1c a hátát tudja csak sebezni vagy aranyat kell használnia ellene. A 8.8-ig viszont olyan normális volt a csaták eloszlása, sokszor mentem kv1 meg hasonló tier5 ellen, de nem az volt, mint most, hogy szinte állandóan ilyenek ellen megyek, hogy még aranylőszerrel is alig bírom sebezni őket, ők meg 1-2 lövéssel kiszednek, nekem meg pl a kv1-hez 12 sebző lövés kéne, reménytelen. A másik gond, hogy olyanok a csapatok a rengeteg noob miatt, ha nyerni akarok, akkor nekem a tier3-nak kell akcióznom, de ha belefutok egy tier5-be vagy akár egy hetzer-be, akkor nekem végem. Eddig jó kis fun tank volt ez, de ha így marad, akkor hanyagolom, mert ezek már keserves csaták vele a folyamatos tier4 meg 5 ellen.

    Na majd utána keresek, hátha fű alatt megpiszkálták, de most nem is a WR miatt sajnálom, bár az is romlik, hiszen nem tudok hozzátenni a csatához sokat a tier4/5 ellen, hanem egyszerűen nincs meg az a szórakozás és tényleg érdekes csaták voltak, ha egyedül vagy kevés társsal kellett lehozni a túlerő ellen, amikor a csapatom idiótái hirtelen halált haltak, de most meg már sz.r, mert egy kv1, chuchill, bdr ellen szó szerint semmit nem tudok csinálni, egyet lövök, vesztenek 50hp, ha sikerül gyenge pontot lőnöm arannyal, ők meg bevágnak nekem 150-200-t és persze rám jönnek, hiszen nem félnek tőlem. a taktikázáshoz meg lassú a tank. Game over, egy fun tankkal kevesebb, úgy látszik.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz nihill #25245 üzenetére

    Szép kör az at2-vel. Több XP-t csináltál, mint most egy srác, aki 6 ! medált kapott szintén at2-vel, de csak 1100 körüli alap xp-t. A nooboknak fogalmuk sem volt, hol kell lőni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Motyi #25258 üzenetére

    Pedig a 2000 win7 feletti játékosokat is szétszedik, ha a csapatának a noobjai elhullanak 2 perc alatt. Nem egy ilyent láttam már. Ezzel együtt ők nyilván nagy sebzést kiosztanak elég rövid idő alatt az elején, amivel a győzelem már könnyebb lesz utána, így számukra nem úgy néz ki a hullámzás, hogy 50% alá esnek vagy nem, hanem mondjuk 60% alá vagy még magasabban van a fordulópont.

    Pont most néztem QB csatáját ST1-el és elbukták nagyon csúnyán. Ment a retard meg az idiot QB-tól, de meg is érdemelte az idióta csapatja. Az ellen arty hármat is megölt a végén. Ilyenkor egy unicum sem tud mit csinálni és eleve óriási szerencséje volt QB-nak, kétszer is pattintott egy F155-t, de még így is kilőtte.

    A másik, hogy amit videóban megosztanak, meg amit a háttérben csinálnak, hogy fenn tartsák a jó xwm-t, azt te nem látod. Pl EJ játszott 6000 csatát, abból 1500 a hellcat-al. Az orosz szerveren volt/van egy srác, akinek 4000 felett a win7 és szintén hellcat-al nyomta a csatái jelentős részét. Na vajon miért? Mert jól használva op.

    A szerencse hullámzását mindenki látja, maximum az unikum játékosok kevésbé, mert komolyabb sebzést kiosztanak és így le tudnak hozni szopóágon levő csatákat is. Normális eloszlásnál nem lehetnének ilyen nyerő vagy vesztő sorozatok egymás után. Ez ami furcsa és sokan szóvá teszik.

    Valamit biztos, hogy piszkál a WG ezzel, talán azért, hogy a sok nyeretlen noobot valahogy sikerélményhez juttassa.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz zsolthee #25279 üzenetére

    A lövege sajnos gyengécske tier9-10 ellen, nem kell sajnálni az aranyat, ha egylövéses az ellenfél.

    Két dolgot lehet vele kihasználni, a kemény tornyot, hull down és ha éppen nincs arty vagy arty védett hely vagy béna az arty, akkor szinte kirobbanthatatlan vagy. Kis toronymozgatás, hogy ne tudják kényelmesen lőni a gyenge pontot és kész. Pl. engelberg bázisvédés, én mindig elmegyek balra a dombhoz a kastély oldalán és kidugom a fejét, aztán lövök mindenkit, aki mozog, ők meg alig sebeznek. Persze, ha a kedves csapattársak kiállnak a domboldalra lövöldözni vagy rohamra indulnak és elhullanak, akkor körbevesz az ellenség és legyűr, de legtöbbször feltartom őket akár egyedül is annyi időre, hogy már nem tudnak foglalni időre.

    A másik a remek látótáv, optikát vagy binocular-t rá és csak úgy dől a spot dmg.

    Illetve a harmadik dolog a remek függőleges lövegkitéríthetőség, de ez általános az amerikai T nehéz tankoknál.

  • dfsz34

    őstag

    Újabb mélységet ért el a játék. M4 shermannal megyek, a 30 játékosból 27 van 1000 win7 alatt és 25 van 800 alatt. Az ellenfél legjobb játékosa 759 win7-es, az eredmény borítékolható, de unalmas.

    Ha ez így megy tovább, a játék színvonala még mélyebbre kerül. Ilyen módon már a győzelem sem túl értékes és érdekes, hogy kiállnak az oldalukat mutatva, vagy mindegy éppen hogyan álltak, ha meglátnak, akkor megállnak, ahogyan éppen vannak és lőnek. Ez az alacsony színvonal már bántó.

    #25302) K6000 : A Jagdtigernek három lövés kell, hogy kilője, az három aranylőszer. Egyébként véletlen nem stock tornyos T32-t lőttél? Csak azért kérdezem, mert ha nem teljesen pontosan érkezik a lövés, akkor kiválóan pattint a tornya és még pontos löveggel sem egyszerű úgy lőni távolságból, de tudom, hogy vannak überprofik. Valahogy mégis ritka, hogy pontosan meglőjék szemből a tornyot, arany ide vagy oda. A gyenge pontot meg lehet lőni a tornyon, de azért kell kicsit, nagyon finoman mozgatni, hogy ne lehessen kényelmesen becélozni. A gyenge pontos sem annyira egyszerű meglőni távolságból. Szerintem jó a tornya a T32-nek, ha nincs arty és nem tudják megkerülni, akkor nem könnyen törik meg.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz nihill #25408 üzenetére

    Sokszor van olyan, ha túrtelhelt a szerver vagy a net, mintha időugrás lenne, kiesik pár másodperc. Lehet, hogy pont egy ilyenbe csúsztál bele.

  • dfsz34

    őstag

    válasz dorka16 #25422 üzenetére

    Tolongani fognak érte a vásárlók :))

    Elhiszem, hogy az illető ráköltött ennyit, meg gondolom a kamatot beleszámolta, meg a játékra fordított idejét is ki akarja fizettetni a leendő vásárlóval, de az a helyzet, hogy biztos van gazdag hülye gyerek, csak elég kevés. Hülye sok van, csak nem gazdagok általában. Egy termék árát nem úgy kell meghatározni, hogy nekem mennyibe került, hanem, hogy egyáltalán mennyit hajlandóak érte az emberek adni, ami nagyon nagyon messze van az elképzeléstől.

    A másik, hogy nagyon kevés prémium tank van a csomagban. Azt olvastam, hogy amik igazán eladhatóak abban type59, M60, KV5, Alien Queen, Tetrach meg hasonló olyan spéci prémium tankok is vannak, a sok kifejlesztett tier10 mellett, amik egyébként nehezen vagy sehogyan nem beszerezhetőek.

  • dfsz34

    őstag

    Na kellett az alien queen-ről beszélni, most kaptam ellenfélnek és pont úgy alakult, hogy kilőttem, mint a sicc. Egyébként ez a második eset, hogy látok ilyent.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Djuree #25518 üzenetére

    A legnagyobb gondja a Fedinek a rendkívül korlátozott mozgás. SU101-el, TD-vel elkaptam már több ferdit, mert annyira lassan fordultak. Mondjuk az lehet, hogy stock lánc és/vagy motor volt rajtuk, de azzal együtt is durva, hogy egy másik TD simán megkerüli és rá is tud fordulni.

    Ezzel együtt egyetértek, hogy jól használható, mert bár belőhető az alja, de elég jó a löveg kitéríthetősége és lehet forgatni a legtöbb helyzetben. Illetve ez a könnyen belőhető azért azt jelenti a gyakorlatban, hogy kb minden második lövés pattan róla, kisebb tankok meg megkarcolni sem tudják illetve rengeteg olyan hely van, ahol el lehet az alját rejteni, ezeket ki kell használni, amennyire csak lehet.

    Az a gond az ilyen lassú tankokkal, hogy a mostani csapatoknál, ahol a fele banda retardált idióta, aki ész nélkül megy és lő és pusztul, nagyon gyakran hárul a TD-re is olyan feladat, hogy több ellenfél ellen le kell hozni a csatát úgy, hogy a megmaradt társakra nem lehet számítani.

    Az ilyen helyzetekben egy su101 vagy a JP2 sokkal alkalmasabb, mert a mozgékonyságuknak köszönhetően van esély több ellenféllel szemben is jó taktikával és ha az ellen nem dolgozik össze. A Ferdinándot könnyen legyűrik, egy bármilyen med vagy könnyű tank vagy bárki aki megy legalább 30 km/h-val a hátába kerül és annyi. Ha több ellenfél jön, nem lehet vele manőverezni. Sajnos, nagyon megszaporodtak az ilyen csaták, hogy a csapat nagy része elpusztul és lehet a fejet vakarni, hogy mi legyen.

  • dfsz34

    őstag

    válasz nyunyu #25521 üzenetére

    Hát ez így nem egészen teljes. A lövege elég pontos, gyenge pontot szépen belövi, amihez 219 elég, illetve viszek mindig 6 aranyat a kivégzésekhez vagy olyanok ellen, mint az at15 vagy a tortoise. Forgatott E75-t nem lövi be csak a parancsnoki nyílást ha sikerül eltalálni, de ezzel nincs egyedül. Illetve az arany átütése 330, ami gyakorlatilag minden ellen elég, azzal szoktam kivégezni az erősen páncélozott, de alacsony hp ellenfeleket.

    5,86 sec alatt tölt be nekem, de az alap DPM is magasabb, mint a Ferdinek. Lánc leugrik és kevés tank tud gyorsabban javítani, illetve 1 kis javítót felhasználnak de a második lánc leugrásnál már nem tud mit csinálni.

    Nagyon gyors és piszok gyorsan forog, 1 mednek semmi esélye, de volt már, hogy kis szerencsével két med maradt ott én meg túléltem, még ha alacsony hp-val is.

    Az eleje kiválóan pattint, rázni kell, akkor nem tudják jól becélozni. Noobok mindig azt próbálják lőni a felépítmény helyett.

    Igen jó a kamo értéke is, ami a pontos ágyú és gyors töltés mellett szép meglepetéseket okoz. Tier 10 csatában átváltok sniper módra általában, ha alig van 9 és 8 és így is lehet vele 2,5-3k dmg-t csinálni és már többször voltam top xp tank ilyenkor, mert tier10-t lövök, több xp.

    215 csata után 66% WR vele, pedig ez teljesen random játék a mostani játékos felhozatallal, de ahogy említettem ennek a tanknak VAN esélye több ellenféllel szemben, mert gyorsan megy, forog, céloz, lő és pontos az ágyúja. A csúcsom vele 9 kill, de 3-6 is viszonylag gyakori, főleg, ha úgy alakul, hogy több ellenfélnek is 1-2 lövés 2-500 hp-ja marad, akkor hamar végzek velük.

    Vannak hátrányai, például a lövegkitéríthetőség, de azt meg kell tanulni kezelni. Minden tanknak vannak gyengéi.

    Ami nekem tetszik benne, hogy ez amolyan megkerülős és oldalba kapós TD, menni kell vele, nem a bokor mögött lesni egész idő alatt (bár arra is kiválóan alkalmas egyébként, kiváló sniper ha a helyzet azt kívánja). Majdnem, mint egy med. Van akinek ez nem jön be, hanem lesek aztán odab.szok egy nagyot ha spot van és én vagyok a király (isu meg a társai, de a ferdit is sokan így használják) tetszik nekik. A játékélmény miatt szerintem a SU101 technikája messze érdekesebb, nekem legalábbis bár tény, hogy nehezebb használni, de sokkal univerzálisabb.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Achill3uS #25527 üzenetére

    "hát velem még soha nem fordult elő h ferdivel másik TD mögém kerüljön."

    Akkor még nem kerültünk össze csatában :) Persze, amikor támogató tankok vannak, akkor nem lehet eljátszani ezt, de Ferdivel sokan nyomulnak, mert sérthetetlennek hiszik magukat és hirtelen egyedül maradnak és annyi. Hiába vergődik, mindig lövéshez jutok és visszaforgás és megyek arra, amerre forog.

    A másik, amit lehet csinálni és én is szoktam, hogy épülethez, sziklához vagy a pálya széléhez menni és ott megpróbálni fordulni, mert olyankor nem lehet a hátába kerülni. Ezt is megpróbálta most a Ferdi,, de ilyenkor meg nyomni kell az oldalát és nem tud rám fordulni, miközben kapja a lövést minden hatodik másodpercben, nem sokáig húzza.

    Jagdtiger, jpze100 még könnyebb egyébként, csak sokan összesz..ják magukat tőlük, pedig ha egyedül vannak, akkor nem kéne. Annyi van, hogy azok viszont el tudnak nyomni, mert sokkal nagyobbak és rám tudnak fordulni. Ha van annyi eszük neki, hogy nekitolatnak valaminek és úgy fordulnak, akkor lelépek még időben, mert azok rám fognak fordulni. Azonban ha csak forognak, akkor végük előbb-utóbb, ráadásul 1-2 perc után már a csapattársaim is észreveszik a csetepatét és jönnek, ha az ellenfél jön, akkor meg végem vagy lelépek, ha tudok.

  • dfsz34

    őstag

    válasz mefistofeles #25567 üzenetére

    Elképesztő mi megy tier 5 és alatta. Ezzel nem azt mondom, hogy feljebb jobb, mert ott meg ha támad mondjuk 3-4 tank és kidől a noob egy pillanat alatt, akkor láncreakciót indít el és a többiek sem bírják már tartani a pozíciót.

    Van még tier 5 tankom, amiket az akciók miatt vettem meg és próbálom leduplázni, de ez brutális, ami folyik. 3-4 perces csaták. Ha éppen nekem van szerencsém, akkor mi nyerünk, de futnom kell különben sebezni sem tudok. Gyakoribb viszont, hogy az én csapatom hülyéi hullanak el szó szerint pillanatok alatt és kész. Némi sebzés, 1-2 frag és körbevesznek, kilőnek engem is.

    Ezek mit élveznek ebben a játékban? Elindul, megy előre mint a szemellenzős és ha ellenséget lát, akkor megáll és lő és két pillanat alatt kilövik őt. Hát ez tényleg nagyon izgalmas.

  • dfsz34

    őstag

    válasz SoulReaver #25581 üzenetére

    Az IS7-nek csak a legendája nagy. Egy dolgot tud nagyon, lerakod hull down-ba és onnan próbálják meg kiszedni, ha nincs arty. Az ellenfélnek valakit fel kell áldoznia, de még akkor is ugye, nem fogják egyből kilőni, ha körbeveszik és a csapattársak meg közben célbalövőst tudnak játszani vele.A tornya nagyon nehezen meglőhető.

    Az ágyúja nem túl jó, valóban. 0.4 pontatlanság és a 250 pen gyakran kevés.

    Engelberg, ha bázist kell védeni, akkor el kell menni vele balra a kastély felőli oldalra és odarakni a domb aljába úgy, hogy csak a tornya látszódjon ki. Ha a társak nem hülyék és nem állnak ki lövöldözni a domboldalra, akkor majdnem a teljes tíz perc azzal fog telni, hogy az ellenfél próbálja kiszedni az IS7-t, miközben a társak vígan céllövöldéznek mögöttem. Ha a társak hülyék és hirtelen halált halnak, akkor is gyakran annyi idő eltelik, mire összeszedi az ellenfél a bátorságát és egyszerre támadnak és le tudnak gyűrni, hogy már nem tudnak foglalni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz PAtr0n #25652 üzenetére

    Ha ennyire érdekel a stat, akkor egy dolgot tudsz tenni, hogy megnézed neked mik az op tankok, amikkel jó WR-t és xp átlagot tudsz lehozni és azokkal mész többet. Sokan tier2-3-ban húzzák a statot (t18 ugye), de szerintem tier7-8 sokkal alkalmasabb erre, de ez egy hosszabb téma, hogy miért és nem akarok annyit írni most. Nekem pl a su12244,ram2, t25, pzs35, T29, su101 a brutál jól menő tankok, ha tényleg érdekelne a stat, akkor ezekkel mennék orrba-szájba. A hellcat is mocskos jó lehet, mert sok profi azzal javítja a statot, de még nincs nekem, arról nem tudok tapasztalatot mondani.

    Hogy nem a levegőbe beszélek, tegnap nagyon ráfeküdtem a SU101-re, mert már csak pár k XP és meglesz a su12254 és ma meg is akarom venni. A 73 csatából szerintem kb 50-55 vele volt. A többi sima duplázós kör volt mindenféle tankokkal tier5-8, de a SU101-el annyira jól sikerült tegnap, hogy csak ennyire bírták lehúzni a napi statot, pedig délután, amikor megjöttek a noobok voltak olyan csatáim, hogy szerencse rövid a hajam, mert téptem volna, de a SU101 nagyon adta, mondjuk 200 feletti csatával már jól tudom kezelni és a stílusa bejön nekem. Meg is tartom, mert ha nagyon idegesítenek a noobok, akkor megyek vele pár kört. Nem sok tanknak van esélye több ellenfél ellen, de ennek igen, a gyors mozgás és a rövid töltési idő miatt. Le lehet hozni bukásra álló csatákat is vele.

    Ha tényleg fontos a stat, akkor ezt kell csinálni. Nézd meg melyik tankkal megy a legjobban és menj vele sokat. A profik is ezt csinálják, elárulom.

    Most recent
    Performance Rating: 1,946 (+2.6)
    Efficiency Rating: 1,546 (+1.6)
    WN7 Rating: 2,126 (+4.3)
    WN8 Rating (alpha-test): 2,399 (+5.3)
    Battles: 73
    Win Rate: 63.01% (+0.06%)
    Average damage: 1,554 (+2.6)
    Average experience: 842 (+1.3)
    Maximum experience: 2,676
    Avg. base capture: 0.18 (-0.01)
    Avg. base defense: 1.78 (-0.00
    Average kills: 1.42 (+0.01)
    Battles survived: 65.75% (+0.09%)
    Kills to deaths: 5.60 (+0.01)
    Average tier: 6.86 (+0.00)

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz zsolthee #25705 üzenetére

    Tier 5 és alatta teljesen átmegy állatfarmba ilyenkor délután. Már semmin nem lepődök meg. T-25-el vagyok és Abbey pálya, mielőtt elmegyek valamelyik irányba a középen feljövőket szoktam csipegetni de ezzel elfoglaltam egy retardált kv1 helyét a tudtomon kívül. Simán lenyomott onnan, nem érdekelte, hogy ott vagyok. Utána leszedtem fele hp-ját és elmentem a házak közé. A vicc, hogy még így is nyertünk, mert 1 tankunk simán foglalt, háborítatlanul. Az ellenséget inkább nem minősítem, ha mi ilyenek voltunk, akkor ők nem tudom, hogy lehet még ez alatt lenni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Djuree #25723 üzenetére

    "darabig nem megyek vissza wot-ozni, meguntam kissé..."

    Az jó :) mert már így is rohadt sok az F155 a tier10 csatákban, legalább te nem jössz, eggyel kevesebb. Nincs lassan csata nélkülük és az még jó, ha csak egy van.

    Egyébként viccet félretéve, megértem. Még pár tízes tank érdekel, köztük az F155, azt kihúzom, meg a prém is lejár addigra szerintem és minimálisra csökkentem a WoT időt utána én is. Lassan kúsznak egyre feljebb a retardáltak és ha majd tier10-ben is ez megy, hogy vérvörös csapat némi oda nem illő 1000 win7 feletti játékossal, akkor lesz kész teljesen ez a játék. A rengeteg afk nagy része mind bot, amik szorgalmasan gyűjtik az xp-t.

  • dfsz34

    őstag

    Lenyomtam pár csatát a su12254-vel és brutálisan jó tank még így stock állapotban is. Talán még jobb is, mint a su101, pedig eddig az etalon nekem eddig. Ez már 5,61 sec alatt tölt és úgy általában mindenben jobb, igaz keményebb ellenfeleket kap, de van nálam 10 arany a kivégzésekre. Fullosan ez aratni fog.

  • dfsz34

    őstag

    válasz dorka16 #25787 üzenetére

    Csak rápillantottam, de elég alacsony az átlag xp-d (prém nélküli?, akkor még úgy-ahogy ok, de ha prémes, akkor ez kevés) és nem sok csatát élsz túl, ami bármit is jelenthet, de elgondolkodtató.

    A WR egyébként az egyik legjobban félrevezető mutató, nem sok köze van az egyéni teljesítményhez és könnyen manipulálható is. Ha sokat mész op vagy op-szerű tankokkal, mint a szovjet td-k, t29, hellcat,hetzer, t18 meg ilyesmik, akkor lehet jó statot mutatni, beleértve a WR-t is. Pl. egy isu, bevág mondjuk 4-t az első két percben, az már közel 3k mínusz hp az ellenfélnek és nem szokták kiheverni könnyen. ISU-val lehet 55-58% WR-t csinálni még úgy is, hogy stockról kihúzod (csak akkor arany troll gun kell), csak minél hamarabb minél nagyobbat oda kell vágni az ellenfélnek, utána meg attól függ mennyire ügyes az illető, lehet még fokozni.

    Húzzál ki egy D2, B1-t stockról és akkor nézd meg a napi statodat :) A b1 még a saját tier-jét sem mindig tudja sebezni.

    Érted, jó WR-t akarok, akkor megyek a kedvenc tankjaimmal, amiknek 56-71% WR-je van és én vagyok az überkirály? Ugyanmár. Ezzel nem azt mondom, hogy nem jó az 53% WR, de ki kell húzni több ágat és utána megnézni, ha akkor is marad, akkor jó. Tier10-ben például simán lehet 50% alatti WR, amikor a sok klánjátékos ott van és lenyomnak, mert ők éjjel-nappal tier10 tankokkal gyakorolnak.

    Pontosan ezt nehezményezik sokan, hogy véletlen csapat elosztás mellett, hogyan lehetnek rendszeres bukó szériák? Szerintem úgy, hogy nézi a program és nem engedi nagyon sokat bukni a noobokat, kapnak egy kis segítséget. Aztán, hogy éppen velük vagy vagy ellenük, na az a szerencse kérdése. Ha überprofi vagy, akkor még ilyenkor is le tudod hozni a csatát, de ilyan ember kevés van.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bingisz #25808 üzenetére

    Itt mindenki olyan okos, csak éppen a lényeget nem látja. Ha jó statot akarsz, akkor tenned is kell érte, nem elég sírni. Kihasználni az erősségeidet és tompítani a gyengeségeidet. Pillants rá egy igazán jó játékosra.

    Csatáinak 22%-t a hellcat-al mente, azért mert ő jó statot (is) akar és például ezt meg kell tenni érte. Látni sok olyan játékost, akik T18-al javítanak statot, mondjuk nekem erről megvan a véleményem, ha valaki tier2-ben osztja a kezdőket, de mindegy, tegye. Tier5-6 tank már más azért, bár hígul rendesen, de ott lényegesen jobb játékot kell felmutatni.

    De úgy látom még egyértelműbben kell fogalmazni, mert sokaknak probléma értelmezni az árnyalt, rejtett mondanivalót. Nem azt mondtam, hogy én ezt fogom csinálni, csak azt mondtam, hogy akinek fontos a stat, az tegyen is érte és például ez egy módszer. Remélem így már világos és érthető :) peace

  • dfsz34

    őstag

    válasz Achill3uS #25820 üzenetére

    Nem CW, hanem a videóin látni, hogy sokat szakaszozik.

    De azt mondom, hogy lehetséges, akár egyedül is. Komolyan mondom. Van nekem is pár olyan tankom, su12244 (57% 1654 csata), pzs35 ( 65% 893), su101 (66% 237), ISU (58% 291), tiger p(59% 109), ram2 (67% 91) meg még pár, de azokkal kevesebb csatám van, most olyanokat néztem, amikkel 100 körül mentem.

    Ezeket randomban, totál egyedül. A nagyon jó játékosok még több tankkal, még jobb WR-t és még több sebzést/kill-t tudnak csinálni, úgyhogy ha azt nézem, hogy nekem is sikerült pár tankkal nagyon jól mennem tartósan (tehát bármilyen rng-t kapok, tudom tartani a jó teljesítményt velük), akkor ezen nem kell csodálkozni, ha valaki akár egyedül is lehozza a csatát.

    Az említett hellcat-al már sokszor láttam, hogy jó játékos kiirtja az ellenséget és megfordítja a csatát. Kettő hellcat szakaszban meg csodákra képes. Lassan én is kifejlesztem és kipróbálom.

    Sok OP tank van és sok olyan tank van, amikhez értő kezek kellenek, de akkor brutál jó lesz (pl a su101, amit sokan nem szeretnek, pedig brutál op tankot lehet belőle faragni).

    Ott a stat mindenkinek, meg kell csak néznie, hogy melyik tankokkal megy neki a legjobban és ha jó statot akar, akkor azt kell csiszolni, bármennyire is furcsa, nem a gyengeségeket kell javítani, azokat ki kell nőni, nem szabad rajtuk görcsölni sokat, hanem az erősségeket kell még tovább erősíteni, ez egyébként az alapja minden sikernek. Nem én találtam ki, olvastam :) de nagyon igaz.

  • dfsz34

    őstag

    Azt hiszem a T49 is op tank, vissza kell majd jöjjek, ha lesz egy legalább 3 skilles legénységem.

    Kihúztam a hellcat-ot, mert ki kell próbálja a hétvégén a dupla legénységi xp miatt, hamar 100%-n lesz a legénység.

    Jelenleg 95% a legénysége a T49-nek, de így is nagyon szép csatákat megyek vele, 9 kill és vereség volt a legjobb eddig ma, mert a kedves csapattársaim kipusztultak és egy M7 nem volt hajlandó megvárni, hogy egyszerre támadjunk, és az eredmény vereség, de így is tank ász nekem.

    Na mindegy, jó kis tank ez nagyon, ki kell majd próbáljam profi bia-s legénységgel.

    EJ-nek is az egyik kedvenc tankja, most már értem, hogy miért.

    25902 Multikiller nekem csak a type kéne :)

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Achill3uS #25990 üzenetére

    Az új 10-es német TD valóban brutális, de a 235 pen kevés nagyon. Flankolni kell majd vele vagy a gazdagok meg a statb..ik arannyal mennek majd, mint az E100 esetében. Ha oldalról elkap valakit, annak valószínűleg vége lesz. A sebessége rendben, relatív gyorsan is forog és brutális látótávja van, csak papír. Ezzel nem lehet közel menni az ellenséghez, úgyhogy csak óvatosan.

    Mindenképpen kipróbálom. A Ferdit kihúzom és nekiállok majd ennek az ágnak, mert izgalmasabbnak ígérkezik, mint a jagdtiger meg a jpze100.

    Ahogy sokan írták az F155 még mindig jobbnak tűnik, mert nagyobb az átütése és azt szemből nagyon nehéz meglőni. Sokan amolyan kobra módon használják előre, tár kiürít és vissza a társakhoz tölteni. Az F155-nek is papírnak kéne lenni vagy nagyobb gyenge pontokat kellett volna előre rakni, mert így nem sokat lehet vele kezdeni. Akárhogy forgatom az IS7-t, mindig meglő, legalább kétszer, miközben én nem mindig tudom a gyenge pontját meglőni a "szuper" pontos ágyú miatt. 50m-ről képes mellélőni és pattint az F155. Úgyhogy az F155-t is ki kell fejlesztenem, ki kell próbáljam azt a pusztító erőt.

  • dfsz34

    őstag

    Egy érdekes új jelenséggel találkoztam, amit félhülye szakaszoknál tapasztaltam. A félhülye alatt azt értem, hogy az egyik tag még úgy-ahogy szódával elmegy, de a másik igazi, hamisítatlan retardált.

    Keveset megyek könnyű tankkal, de az egyik célom a t71, az egyik (ha nem a) legjobb könnyű tank és t21-el többet nyomom. 3 félhülye szakasszal hozott össze a sors.

    A lényeg, az tűnt fel, hogy már a sokadik körömet mentem le és spotoltam, de nem nagyon fogyott az ellenség hp-ja, csak az egy helyben figyelő tankoké. Amelyik kicsit is mozgott nem találták el. Mondjuk egyből arra gondoltam, hogy ezek az idióták egy maus-t nem találnának el, ha nem egy helyben áll és elkezdtem őket osztani a chat-ben. Erre válaszolt az egyik okos, hogy stfu, nem fognak velem osztozni a sebzésben, vegyem meg én is a lőszert. mondom wtf? Ezek az okosok azt találták ki, hogy becélozzák az ellenséget, de megvárják, hogy eltünjön és akkor lőnek, mert akkor nem kell osztozniuk. Ez tényleg így lehet, mert alig kaptam spot dmg-t a csata végén.

    Visszaírtam nekik, hogy én meg nem fogom helyettük a javítás költségét fizetni és spotoljanak maguknak.

    A csata vége is érdekes, bár inkább sajnos már szokványos. A háromból két szakasz onnantól kifejezetten pikkelt rám, folyamatosan szidtak a chat-ben. Elindultam foglalni, akkor ők beírták, hogy no cap. Az ellenfélnek m103 és t95, nálunk 2 alacsony hp-s 9-es med, és 3 alacsonyabb tier tank szintén kevés hp-val, egy lövés mindenki, nem szabad ilyenkor kockáztatni, pláne, ha összedolgozik a t95 és az m103.

    Egy comet az említett szakaszból büntetett, amiért foglalok és ők nem tudnak ölni, már majdnem befoglaltam és akkor belém lőtt, bekékült. Azt most tényleg nem tudom, hogy a lövés miatt vagy én hátráltam ijedtemben, de reset. Jön az M103, kilő hármat közülünk mire én nagy szerencsével kilövöm, mert elfordította a tornyát. Az indien panzer meg elbánt a t95-el, úgyhogy végül is jól alakult, de nagyon hajszálon múlt a győzelem, biztosabb lett volna foglalni.

    Na ilyen intelligens szakaszoktól hemzseg a játék, meg ez a szemétség, hogy nem akarnak a scout-al osztozni, menjenek a büdös francba, már komolyan azt mondom.

  • dfsz34

    őstag

    Ez szépen megdobta a legénység XP-jét :) "Félelmetes erőd" (lol) akció is van, az még hozzátesz. Ráadásul prém tank, az egyik legény 6x szorzót kapott most.

    Egyedül lemészároltam egy ötfös bandát a völgyben, amig a csapat túlerőben is csak szerencsétlenkedett a városban. Mondjuk így legalább volt időm végezni. Igaz, noob volt a többsége az ötnek, ez levon az értékéből egy kicsit. A bolond arty előrejött, azt lőttem ki elsőnek, mert az veszélyes. A többi idióta meg nem tudta eddig úgy látszik, hogy milyen, amikor hull down-ban van egy amerikai TXX nehéztank. Annyi eszük persze nem volt, hogy megpróbáljanak egyszerre támadni, dehát noobok, a kempelős, besza.ós fajtából szerencsére, nem az őrült előre rohanó.

    Győzelem!
    Map: Lakeville
    Date: 2013.10.12. 15:57:00
    Jármű T34
    Szerzett tapasztalat 4 308 (2x szorzó a nap első győztes csatájáért) + kredit: 123 108
    Csatában elért Achievement: Acélfal

  • dfsz34

    őstag

    válasz TESCO-Zsömle #26061 üzenetére

    Ez a KV1s-ek kedvelt taktikája a hosszú töltési idő miatt, de valóban bevethető sokszor mással is :)

  • dfsz34

    őstag

    válasz #65537792 #26083 üzenetére

    Vannak OP tankok és a T57 egyértelműen ilyen. 4 lövés 10-12 másodpercen belül (beleértve a célzást, lövegmozgatást is) azért nagy erő, ezt kár tagadni. A hosszú töltés idő meg maximum a végjátékban számít valamit, különben simán lehet olyan helyet találni, ahol vannak társak és az ellenség nem tud az arcára mászni. Már van kb 300 csatám az IS7-el, de egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor tudtam rámászni valamilyen automata töltős szutyokra, miután kitárazott rám. Örülök ha túlélem, mert állítólag jó az IS7 páncélja, de a tornyán kívül én ezt nem nagyon érzem. Pattog, pattog, de azért meg is lőnek bárhogy forgatom, ha meg nem forgatom, ahogy egyesek csinálják, akkor meg az alját lövik. Ha fentről megyek, az alját lövik, ha aluról, akkor meg a két oldal részét elöl, na mindegy még csiszolgatom a tudást, de amekkora híre volt az IS7-nek, hogy milyen jó verekedő tank, hát a fene se tudja. Jó, ha belemászok az ellenfél arcában, akkor nem nagyon tud meglőni, de ott vannak a társai általában.

    Emellett állítólag jó a kamo értéke is a T57-nek, érdemes kamos legénységet rárakni (nekem is készül már a csapat a T34-n).

    Szerintem tudatosan dobnak be időről időre ilyen op tankokat, hogy a jónépet motiválja valami. Sokakat érdekel és ki akarják próbálni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz dorka16 #26174 üzenetére

    Amikor múltkor akcióban volt a gold lőszer és még nem volt meg nekem az obj268, akkor megkérdeztem itt a fórumon, hogy milyen lőszer kell bele, akinek van ilyen tankja nézze már meg, mert vennék pár százat előre. Az égvilágon senki nem tudta vagy csak ba..ott megnézni és leírás sincs róla, pedig belinkeltek egy csomót, de azok mind az ágyúkról szóltak és egy sem a belevaló lőszerről.

    Úgyhogy amennyire én tudom, kell valaki, akinek ki van fejlesztve és megnézi, de ezt a kb 2 perces műveletet általában b...nak megtenni. Talán valaki most segít neki.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Vitiris #26184 üzenetére

    Azt miért fontos tudni, hogy gold lőszerrel lőttek meg?

    A HE-t úgyis látom, akkor csak röhögök az ellenfélen (főleg noobok szeretik, mert olcsó és többször sebez, mert fogalmuk nincs a gyenge pontokról), de csak óvatosan mert átkapcsolhat másra.

    De arany vagy sima mindegy, mert átválthat bármikor. Én is szoktam váltani, úgyhogy ha valaki az alapján számít valamire, hogy ez előbb mit lőttem, akkor meglepődik majd.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Jo33by #26227 üzenetére

    A 169 Pen egyáltalán nem kevés. A SU12244, amiről kijelenthető, hogy a 7-es tier egyik legjobb TD-je prémtank létére is és csak azért nem a legjobb, mert az ágyúja nem elég pontos és nagyon hosszú a célzási idő, de így is a Jpanther-el kb fej fej mellett vannak. A SU-nak 175 pen az átütése egy tier-el feljebb.

    A Dmax egyik erőssége a függőleges lövegkitéríthetőség. Szinte alig látszik ki, de mégis tud lőni. Például Himmelsdorf, hegytető, ugyebár.

    Egyébként annyiban megértelek, hogy a kicsit technikás tankok nem örvendenek nagy népszerűségnek. A zemberek azt szeretik, ha egy tank odab.sz egy qrv. nagyot, mindegy, hogy hova céloznak. Lásd ISU meg a társai. Hogyha trükközni kell kicsit, flankolni, gyenge pontot célozni, akkor az már nem annyira bejövős, pedig szerintem azok az igazán ütős tankok. Egy példa a SU101, amit alig páran tudnak normálisan kezelni, már nem megyek vele, de látom, hogy miket szerencsétlenkednek vele mások, pedig überbrutál jó tank, csak nem az a kempelős bokor mögött aztán ha valaki kidugja az orrát akkor odab.szok egy qrv. nagyot stílusú.

    A Dmax-ot csatában látom és ha jó a játékos, akkor kiváló tank. Dombos terepre kell vele menni, ahol komoly előny a lövegkitéríthetőség. 400m !!! látótáv és a sebessége, forgása is rendben van. Ez a paraméterek alapján egy jó TD, csak tudni kell vele játszani.

Új hozzászólás Aktív témák