Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    válasz jr1994 #79033 üzenetére

    FTR-n láttam, de ő sem tudja, talán januárban jár le

    (#79029) fsb1000 Nem lesz, 1 nap prém lesz még ha belépsz holnap a további ajándékokkal együtt, meg ha megcsinálod bármelyik wz111 küldetést, akkor 3 plusz nap

    WG évvége

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Úgyis akciós a type-62, mentem egy érdekes kört vele. Mivel nem nagyon bíztam a csapatban, ezért gondoltam befoglalok egy amx-el együtt, legalább a napi dupla meglesz. Na már most, ha foglalunk, akkor foglaljunk, ne ugráljunk ki a fedezékből, mert az ellenség resetelhet. A marharépa amx természetesen csipegetett foglalás közben és be is nyelte a lövést. Mi a teendő ilyenkor, ha jön ránk egy komoly tank pl is3? Igen, ott kell hagyni a csába megdögleni az amx-t, magának kereste a bajt és el kell menni megnyerni a csatát más módon, kezdeni az arty kiszedésével.

    A végén az is3-ra rátöltöttem a két arany lőszeremet és ki is szedtem volna, ha nem az 5 killes t32 marad életben, hadd legyen neki egy jó csatája és top gun.

    Map: El Halluf Type 62 3 282 (x2 minden nap az első csatáért) 69 282
    Csatában elért Achievement Kiváló sofőr jelvény: "I. osztály"
    Legénységi XP: 7 161 Javitások: 887 Lőszer: 12 960
    Teljes: 55 435 WN8: 5 646 (100)

    [link]

    Ezzel a tankkal nagyon sok aranyat ellőnek a zemberek, ezért ászt leginkább arannyal vagy komoly spottal lehet csinálni vele. Ha majd nem leszek kredit szűkében, akkor megtömöm arannyal és adok neki fun köröket, arannyal nagyon brutál kis tank.

    Ja és nagyon jól hozza a kreditet úgy általánosságban is.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Jolet #79101 üzenetére

    Nekem a japán ág inog nagyon. Ott csak 1 tankom van, ráadásul meg kéne lassan vegyem a tier9-t is, de stock állapotban nem igazán fog összejönni vele a 150e-150. Esélyes, hogy visszaveszem a chi-to-t, de nem lesz rá dedikált legénységem, úgyhogy ventit rá meg felzabáltatom velük az ajándék rizst, vagy mit a fenét, amit szeretnek. Így már kb 90%-os parancsnok és kb 99%-os legények lesznek rajta.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Jolet #79108 üzenetére

    Igen, azt írták már sok helyen, hogy a frag lesz az igazi szűk keresztmetszet. Nyugodtan lehet számolni 200-225e sebzéssel, ami a 150 frag-hez kell, főleg most, amikor szinte agyontapossák egymást a zemberek ha kis hp ellenfelet kell kilőni.

    Basszus egy kv1 annyira csőlátással volt, mert ki akart szedni egy ellenfelet, hogy nem foglalkozott a seggében utána menő m5-el. Az meg köpte rá ötösével a meggymagokat, semmi sebzés persze, de legalább próbálkozott. Totálisan szürreális jelenet és ezt ment legalább 4-5 töltésig, utána szedte csak ki valaki az m5-t.

    Ha frag-et lopok simán kockáztatom az életemet, de leginkább a tk miatt, nem is az ellenfél veszélyes a legtöbbször.

    Más, most hogy várok a modul vásárlással, néhány tankomra kínomban feltettem a leszedhető modulokat és azt tapasztalom, hogy a szerszámkészlet egészen hasznos tud lenni, a legkomolyabban mondom. Olyan pikk pakk felteszik a láncot, hogy nem kell javítót használnom és az megmarad a komolyabb modul sérülésekre.

    Nem egy tipikusan ajánlott modul, pedig ha fent van a harcmodorban is jól lehet használni, pl a t54e1-nek kirakom a az elejét úgy, hogy a láncot tudják csak lőni, pikk pakk fent van újra és kitárazok a totál összezavarodott ellenfélre.

    Erősen gondolkodom azon, hogy kipróbálom pár közelharcos verekedős tankon, nagyon hasznos modulnak tűnik, hiába nem ajánlja a konzervatív játék gondolkodás.

  • dfsz34

    őstag

    válasz fradi81 #79116 üzenetére

    igen, de ezt sokan nem értik úgy látszik, annyira törekszenek a frag-re vagy csak ez lett az általános hozzállás :)

  • dfsz34

    őstag

    Begurult a garázsba a churchill iii és 1355 dmg / 412 assist / 5 frag csatára adott nettó 45e kreditet és 1235 alap xp-t. Prém nélkül is lett volna nettó 29e kredit. Kezdem szeretni ezt a tankot :). Abszolút megéri a 750 aranyat.

    Map: Widepark Churchill III 4 444 (x2 minden nap az első csatáért) 49 134
    Csatában elért Achievement Nagy kaliber, Elit lövész, Kiváló sofőr jelvény: "I. osztály"
    Legénységi XP: 9 444 Javitások: 1 747 Lőszer: 1 845
    Teljes: 45 542 WN8: 5 032 (100)

  • dfsz34

    őstag

    Látszik, hogy sokan vettek E-25-t, mert nagyon leesett az ász határ, 1050 alap xp környékére, ami egyenesen sértés ennek a gépsárkánynak, de talán majd belejönnek vagy nem...

    Aki még gondolkodik, annak egy kis segítség. Tegnap mentem vele egy jó kis csatát, ami szerintem kb 80%-ban megmutatja, hogy mit lehet kihozni belőle. Ez az alap xp inkább csak erős közepesnek mondható, 1500-1600-tól kezdődnek az igazán jó csaták vele, de tegnap ez volt a legjobb köröm a 4 ász közül.

    1) Odarohanni a sebességet és kamot na meg a binot kihasználva egy jó passzív scout helyre és ha arra kóborog egy ellenfél, akkor kicsontozni (most ez nem jött be, de általában el lehet csípni valakit). Az öngyilkos rohangászást el kell felejteni ezzel, meg úgy általában mindennel.

    2) Bár pozíciót nem szokásom feladni harc nélkül, de tudni kell, mikor muszáj és itt szintén a sebesség és a kamo a barátunk.

    3) Jelentős ellenséges erőt meg tud állítani ez a tank, ha nem támadnak összehangoltan. Lásd a védekezés szakasz a csatában.

    4) Első lövés mindig láncra menjen, ha van rá mód, leláncolt ellenfél szabad préda. Ha nincs javítója, akkor szerintem semmi nem rakja fel a láncot hamarabb, mint ahogy ez lő.

    5) Gyújtópontokat lőni, ez mondjuk mindenre igaz, csak mióta mindenki használ felszerelést, ezért sem a lánc leszedés sem a kigyújtás nem elég egyszer, az meg már ritkán jön össze, de próbálkozni lehet.

    6) Döbbenet pontosságú ágyú. Sherman barátunk nem kicsit meglepődhetett, hogy hiába menekül be a romos ház mögé, az E-25 kiszedi a rések között, ha kidugja a fejét :)

    7) Közelharc: na most ez amit lehetőség szerint kerülni kell, de ha nincs más mód, nem kell megijedni, segít a brutális RoF, ahogy látható, a 966 hp-s vk3002d-t elég könnyedén kiszedi az E-25 még maradt is némi hp.
    Pár szabály ehhez:
    Ha van -még- arany lőszer, itt az ideje kilőni (hacsak nem papír tank jön szembe), főleg az elején, sebezzen, modult legényt üssön ki, ha lehet
    Van pár tank, pl tigerp, kv4, be lehet bújni az ágyújuk alá és nem bírnak meglőni, csak menni kell velük, nincs GD nekik és elég magasak
    A legtöbb tank viszont meg fog lőni, ezért egy kis távolságot kell tartani, elejét rázni (hátha pattint), fordulni amerre megy az ellen, mozogni kell vele az artyk miatt egyrészt, másrészt a fordulás is gyorsabb. Amúgy nem sok tank van a játékban, ami körbe tudja ezt futni, azok is csak lendületből. Ha sikerül a láncot lekapni, nincs tank, ami álló helyzetből indulva körbefutja.

    Ez egy jó csata, sokat megmutat a tankból, persze biztos kimaradt pár dolog vele kapcsolatban. Az is igaz, hogy van vele szenvedős csata is elég sok, ha az ellenfél koncentráltan támad, ha a saját pl/sk/cz rohamcsapat elhullik és jelentős túlerő jön. Sokat nem lehet ilyenkor kezdeni, a maximális sebzésre kell menni valami jó leshelyről és kb ennyi, de azért a legtöbb csatában lehet vele alakítani valami érdekeset és izgalmasat, ezért kiváló tank ez, az egyedi tulajdonságai és a játék élmény miatt talán a legjobban megéri az árát, szerintem legalábbis. A kreditet is megfelelően hozza. Elmarad pl az SP-től, de a hatos tankoknál messze jobb. Ár/kredit termelő képessége a legjobbak között van, szerintem és a játék élmény gyakorlatilag semmivel nem összehasonlítható (talán az új brit td-k, nem próbáltam még).

    Alig várom már, még 2% és meglesz a BiA és zabáltatok velük csokit is, na az lesz egy brutális RoF és pontosság és a látótáv is elég jelentős buffot kap így.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Flickering #79173 üzenetére

    Mindegyik kiváló tank, e-25 megvan, a su-t próbáltam teszten. A su-ba drága a lőszer és pontatlan az ágyú, nem olcsó a fenntartása és nincs kedvezményes mm, meg a tier 9 ellen ezzel a pontossággal és 175 pennel, khm.

    Ha viszont top tier a su vagy buta top tier tankok vannak, akkor megsemmisítő erejű az ágyúja. A frontjáról pattognak elég szépen, soknak halvány gőze nincs, hol kéne lőni. Az "arc", vízszintes kitéríthetőség viszont elég rossz, ez nagyon zavaró. Lehet vele fun köröket futni, de nem érzem azt, mint az E-25 esetében, hogy mindig van valami trükk és megoldás, amit a tankkal lehet csinálni minden helyzetben. Pár hozzászólással korábban leírtam részletesen, milyen a játékmenet az E-25.

    Ha a nemzet mindegy, akkor számomra nem kérdés, hogy E-25 a helyes választás.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Clodovicus #79398 üzenetére

    Sok a távoli lövésed, ahol ezek szerint osztoztál a spotter tankkal. Bino-t rá kell tenned, hogy kevesebbszer kelljen osztozni a találaton, ha még nincs. Meg nem volt frag-ed sem.

    Volt egy rövid időszak pár napja, amikor 1100 körül már megadta, akkor csináltam 4 vagy 5 ászt is, de általában valóban 1300 felett van, bár szerintem amennyien vettek és ahogyan a többség játszik vele (fogom a fejem), nem hiszem, hogy 1250-nél sokkal magasabban lenne most a szint.

    Úgy látszik az a csapat, aki gyorsan megvette a hír kikerülésekor kezdi azért megtanulni a tankot. Vagy megint egy szép nagy bug valahogy, nincs kizárva.

    Amúgy az 1250-1300 nem olyan sok ezzel a tankkal, a jó körök 1500-1600 alap xp-nél kezdődnek vele, amikor az ember lehozza szinte egyedül a csatát. A tank képes rá, ha a helyzet úgy adja, ki lehet belőle hozni.

    A lényeg, hogy ne osztozz mással lehetőség szerint, tehát bino távolságon belül próbálj operálni vele, a másik, hogy legyen frag, minél több értelem szerűen. Írják a 300m-t, de ez csak minimálisan befolyásolja csak az xp-t, a lényeg, hogy te magad lásd az ellenfelet, ami binoval felmehet max 445m-ig elméletben. Most kihasználtam a dupla xp fejlesztést és van már rajta bia plusz amíg féláron van, etetem csokival is meg bevásárolok belőle (kitermeli bőven). Így jelenleg 491m a látótáv és valahol 500m körül lesz max (mert helyzetfelismerést nem lehet adni neki, nem kompatibilis a nagy német TD-kkel sajnos, de a felderítőt odaadtam a parancsnoknak). Ilyen nehéz tankokat, mint pl t32, gyakorlatilag ahogy beér a 445m zónába már spotolom fel vele és nem kell senkivel osztoznom a találaton, sőt ha más belelő, akkor lehet, hogy ő osztozik velem.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Nem bírok aludni és mondom le van maradva a kínai küldetés és kéne a kredit is, elő a type62-vel.

    Ha be lett volna kapcsolva a chat, akkor naggyon durva angolsággal elküldtem volna a három idióta használhatatlan artyt a melegebb éghajlatokra. Ahhoz mondjuk volt eszük, hogy elszedjék a pascucci-t tőlem, ahelyett, hogy az ellen nehéz tankjaival foglalkoztak volna. Akkor meglett volna szerintem az 1700 alap xp is és a 100e bruttó bevétel, így lemaradtam ezekről a szintekről egy kicsit. A két arany lőszeremet kicsit hamar kilőttem, nem számítottam ilyen elhúzódó csatára, de a noobok tudnak meglepetést okozni és akármilyen túlerőben vannak képesek elhullani.

    Érdekes amúgy ennek az ágyúja, mert papíron csak 145 átütés, de valahogy a gyakorlatban nem tűnik annyira gyengének, pedig a pontossága sem kiemelkedő. Lehet, hogy a soft paraméterek vannak jól beállítva és nem szór nagyon, a fene se érti.

    Map: Murovanka Type 62 5 590 (x2 minden nap az első csatáért) 98 002
    Csatában elért Achievement Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"

    [link]

  • dfsz34

    őstag

    válasz bluyoo #79727 üzenetére

    Nem az, bár nincs olyan nagy gáz, mert +2 ember van benne a másik 4 meg megfelel a brit nehezeknek. A gyorsított képzés így nem igazán használható, de más probléma nincs vele.

  • dfsz34

    őstag

    válasz fsb1000 #79735 üzenetére

    Mert mindig az 1-2 tog specifikus legény kapja a dupla tapasztalatot, azaz a brit nehéz tankok nem profitálnak belőle. Feltételezve persze, hogy valaki nem orrba szájba tog-al nyomja, ami amúgy is elég perverz dolog lenne. A plusz prémium tankos legénységi 50% xp-t megkapja minden legény így is, úgy hogy lehet vele húzni a legénységet, de a duplázásból kimaradnak.

  • dfsz34

    őstag

    válasz 04ahgy #79742 üzenetére

    Ez okés, de ugye két párhuzamos szovjet nehéz ágról mondtál tankokat. A brit esetben csak akkor jöhetne ez szóba, ha valaki a tier x tank mellett valamelyik másikat is megtartja. Ez nem túl életszerű, de ha így van, akkor valóban működhet, bár még itt is bekavarhat, hogy tier8-tól nincs rádiós sem, de mondjuk ez már nagyon részlet kérdés és szerintem elenyésző azok száma, akik megtartják valamelyiket a tier x mellett.

    (#79743) bluyoo Igen, az egyik töltő benne marad a TOG-ban. Tier8-tól meg a rádiós sem kell, az is marad a TOG-ban végleg. Azért mondtam, hogy nincs olyan nagy gáz, főleg mióta buffolták a prém tankok legénység képzési funkcióját és minden legény +50%-t kap. Az egyedüli hátrány, hogy a dupla xp-t, amit a gyorsított képzés ad, TOG specifikus legény(ek) kapják és abból már nem profitál a brit nehéz tank, de ez minden, a plusz 50%-t megkapják.

    Egyedül a churchill I trükkös kicsit, abban két lövész van, ki tudja miért? Oda venni kell egy 75%-os aztán tovább már nem lesz rá szükség.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz fsb1000 #79747 üzenetére

    Arany helyett én azt a trükköt szoktam alkalmazni, hogy felhasználom a még "szabad" legénységi xp-t ami nincs hozzárendelve egy képesség szinthez, százalékhoz. Ezt két módon lehet megtenni, pl ha bia-t vagy egyéb 100%-on aktiválandó képességet húzok, akkor nem választom ki, hanem hagyom ott a "keresztet".

    Minden tank váltásnál, a kredites megoldást választom és ebből a szabad xp-ből használ fel a program és az új tankon mindjárt 100% alap képzettséggel kezdek, feltéve ha legalább 40e szabad xp összegyűlt a legényen, de ezt ki lehet számolni pontosan, maximum még megyek pár kört vele, mielőtt tankot váltok.

    A másik megoldás a komoly legénységek esetében jöhet szóba. Pl át akarom rakni a 398%-os legényeket a T25/2-be, ha jön az usa akció. Azt csináltam, hogy folyamatosan figyeltem, hogy nehogy átváltson a harmadik skill 99%-ra. Ezt pontosan nem lehet belőni, ahogy a csaták adják, kb olyan 5e xp szinten álltam meg ott még biztonságos. A harmadik skill esetében 36480 xp kell a 98% -> 99%-hoz, megálltam 5e szinten, azaz még 5e kéne a 99%-hoz.

    A program ilyen esetekben úgy számol, hogy ezt a kb 31e xp-t szabad xp-nek veszi, hiszen nincs még felhasználva. A kredites átképzés után 97-98%-ról indulnak a legények és persze a skill 98%-on marad, de újra 36480 xp kell majd a 99% szinthez, cserébe közel 100%-os alap képzettségű legényekkel kezdem a T25/2-t. Nagyon nem mindegy.

    Aranyat nem használok, most komolyan 40e xp miatt nem fogok még 100 aranyat sem elkölteni. Ha van prém tankom azon az ágon a +50% meg a gyorsított képzés is hozzáadódhat, pillanatok alatt kiképzem újra, ráadásul az előző két trükköt gyakran lehet használni, akkor meg fölösleges is az arany.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz ddt500hu #79946 üzenetére

    Nekem ez a legjobb köröm a toggal: [link]. 41e nettó kredit, prém nélkül, minimális arany lőszer használat mellett.

    Na most ha a titánunk ennél lényegesen jobbat megy átlagban a TOG-al, akkor arra nincsenek szavak. Pontosabban van(nak), b.dös nagy kamu.

    Az is a gond sokszor, hogy beböfög valaki egy számot, de semmi infót nem ad mellé, hogy bruttó, nettó, prém vagy prém nélkül érti? Nagyon nem mindegy.

    Amúgy már ebből is látni, hogy ki mennyire érti a rendszert, mert bruttót csak a tomatók néznek, aki kicsit érti, hogy mi folyik az a nettó bevételt figyeli és a bruttó maximum érdekesség. Én pl ha megemlítem a bevételt, akkor az nettó szokott lenni és mellé írom, hogy prémmel vagy anélkül értettem, mert komoly különbség van. Illetve még az arany lőszer használat foka, esetleg használt prém kaják vagy egyéb fogyó eszközök is beleszámíthatnak.

    Ja annyit a TOG-ról, hogy aranyért nem vettem volna meg, de így, hogy megnyerhető volt, szerintem rendben levő tank. Legénységet képezni benne, kreditet termelni. Valahol 15-25k sávban prém nélkül és nettóban már okés szerintem és ez lényegesen több, mint amit normál, nem prémium tankkal lehet elérni. Most a WZ111 akcióban is jól használható, mert fraget is lehet vele jól gyűjteni. Meg kell szokni a TOG-ot és kész, nem szabad irreális dolgokat elvárni, nem tud odafutni sehova, nincs páncélja stb, ebből kell valamit kihozni és szerintem a reálisan elérhetó 15-25k nettó kredit prém nélkül már egész jó.40-50 csata 1 milla kredit, az nem olyan rossz egy tier6 tanktól és közben fejlődnek a legények is szépen.

    Mondjuk nekem mindig is az a véleményem, hogy ha tényleg kreditet kell termelni, akkor venni vagy az akciókban meg kell szerezni egy tier7, de inkább 8 prém tankot, mert az idő pénz.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Emu #80042 üzenetére

    Egyértelmű, T-25. Ezt adja prémmel, 1194 sebzésre, 0 assist/spot és 3 frag. Nettó 36e, mert használok benne 100-as benyát, az 2,5e kredit akcióban, mindig bevásárolok előre egy csomót féláron. Prém nélkül 22,5e lenne nettóban.

    Map: Mountain Pass T-25 6 015 (x5 minden nap az első csatáért) 41 515
    Csatában elért Achievement Kiváló sofőr jelvény: "II. osztály"

    Mondjuk ez némileg erősebb csata, mint az átlag, de tényleg nem sokkal. Nekem 830 az átlag sebzésem vele, ez elég simán hozható vele, pláne, ha a fő kredit termelő tankom lenne, akkor még jobban kiismerném, így most csak legénységet húzok benne.

    Arányosítva, kb 16-20e kreditre lehet számítani prém nélkül nettóban, teljesítménytől függően, benya nélkül. A benya igazából opcionális, minimálisat tesz hozzá, ha viszont a kredit termelés a cél, akkor nem használnám, az +2,5e, de amúgy meg simán kitermeli, ahogy látható és kellemesebb vele a játék egy kicsit, de tényleg csak nagyon kicsit.

  • dfsz34

    őstag

    válasz jano_77 #80084 üzenetére

    Ha scout, akkor bino, optika meg venti, esetleg ha passzívat szereted, akkor venti helyett álcaháló. Ha harcolni is akarsz, akkor venti helyett töltés gyorsító és a bino/optika helyett függőleges stab (attól függően, hogy passzívan -bino- vagy mozogva -optika- szeretsz játszani valamelyik helyett).

    Erról jut eszembe, hogy összegyűlt az ingyen arany a másod accomon és mondom veszek valami kisebb prém tankot belőle. Mivel amcsi light kell, ott kell a legénységet gyúrni, a locust-ot választottam. Elég fun tank azt kell mondjam, még így is, hogy nincs aktív hatodik érzék és csak csak 64% van a kamo a többi legénynek. Ergó többre lesz képes normális kamoval, hatodik zérzékkel meg látótáv növeléssel.

    Volt pár vesztes csatám vele, most sikerült győzni és 17,7e kredit nettóban, prém nélkül. 572 sebzés, 210 assist/spot és 3 frag. Azt kell mondjam, hogy egy nem is túl erős csatában.

    Ez tényleg egy fun tank és a statot sem vágja agyon. Ha amcsi light legénység gyúrása a cél, érdemes féláron behúzni. Ha valaki nagyon kis pénzű, akkor megkockáztatom, hogy még farmolni is jó lehet. Kigyúrt legénységgel szerintem ennél nem sokkal kevesebb átlagot lehet vele hozni. Meglepően jó kis tank.

    Találkoztam már több pro játékossal benne (pl dyaebl-el találkoztam már többször is, de ő 1000 feletti sebzést csinált vele mindig :) ), azért is néztem utána, mert ha ők használják, akkor rossz nem lehet.

    Map: Prokhorovka M22 Locust 2 155 (x2 minden nap az első csatáért) 22 833
    Csatában elért Achievement Elit lövész, Kiváló sofőr jelvény: "II. osztály"
    Legénységi XP: 4 476 Javitások: 250 Lőszer: 4 810
    Teljes: 17 773 WN8: 4 219 (100)

  • dfsz34

    őstag

    válasz Pete55555 #80095 üzenetére

    Tier5-ben nyilván nagyon kevés az 56 pen és az arany is csak 78. Oldalt, hátat meg lehet lőni, ha jó a szög, máskülönben az is nehéz. Tehát sebezni csak a szokásos sunnyogó taktikával lehet, többed magammal támadok és én megyek hátra, flankolok meg persze a gyenge páncélú célpontokra megyek.

    Ennél fontosabb, hogy tier5-ben tényleg ki lehet használni a kamot. A wiki szerint nagyon jó a kamoja, de a gyakorlat is igazolja. Sajnos nem néztem a pontos távolságot, de nagyon közel volt egy kv1 és nem látott meg teljesen nyílt terepen. Persze nem lőttem rá, fölösleges is lett volna, de a társak kiszedték nekem meg jött a spot sebzés. A t2 light biztos gyorsabb, de a locust-nak is teljesen jó a mozgékonysága, oda tud érni mindenhova.

    Bino kell rá és akkor tier5-ben spotolni lehet vele jól meg mozogni a félvak tankok észlelési távolságán kívül. Van pár jó látótávú tank, azokra kell figyelni, fcm pak, t40 stb, a többi nem fog észrevenni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz csapee #80099 üzenetére

    Igaz, de az extra kaja 10-20e kredit attól függően, hogy akcióban veszed-e, azért az kemény összeg, bár tény, hogy nagyon komoly legénység lesz tőle.

  • dfsz34

    őstag

    válasz ddt500hu #80241 üzenetére

    Egyetértek. Annyi az összes előnye esetleg, hogy így egy lövéssel ki tud szedni mondjuk egy E-25-t, volt hozzá "szerencsém", de a tipikus ellenfelek ellen sokkal rosszabb a troll ágyú a tier8-10 WT-n. Meg ugye köpik belőle az aranyat, hogy a nyakuk beledagad az erőlködéstől.

    Régebben, amikor még értelmesebb játékosok mentek a WT-vel, akkor alig volt troll ágyús, mostanában meg az a ritka, ha valaki nem azt használja. A borsigra biztosan igaz ez, alig látni normális ágyús, a tier9-10 is legalább fele-fele, ha nem rosszabb az arány. Ebből le lehet vonni a következtetést a WT játékos állomány felhígulására :)

  • dfsz34

    őstag

    válasz fsb1000 #80246 üzenetére

    Az biza troll, ha a másik ágyú paramétereihez nézed.

    Lesz ugye egy olyan küldetés az IM-ben, hogy sebezz 8e-t TD-vel. Én arra gondoltam, hogy a tier 9 vagy a 10 wt-vel fogom megcsinálni, talán a borsig is képes rá, de az kérdőjeles. A tier9 meg a 10 biztosan. Tartalék terv, hogy elkezdtem húzni az E3-t, annak is jó esélye van rá. Ez a két TD érdekel, a nagy alfás három közül maximum az új brit, de annak belátható időn belül nem állok neki.

    Emiatt aztán figyelgetem, ha jó játékos megy a tier9-10 wt-ben, hogy mit hoz ki belőle. Láttam már több 8e feletti sebzést, de tény, hogy nem gyakori. Egy dolog közös bennük csupán, mindegyik a 12.8-as ágyúval csinálta meg, már ahol volt esélyem megfigyelni az ágyút.

    Ez azért több, mint érdekes, tulajdonképpen törvényszerű. A tier8-10 WT-re kiváló 12.8-as ágyúk vannak, mégis sokan a másikat használják...

  • dfsz34

    őstag

    Egy jó példa arra, hogy mikor és miért érdemes foglalni. Az MT25-el amúgy sem sokat lehet csinálni himmelsdorfon, menni a többiekkel, házakat kerülgetni, esetleg a síneknél spotolni, hátha jön arra valaki, de a lehetőségek száma messze kevesebb, mint egy alkalmasabb pályán.

    A csata maga eléggé fej-fej mellett haladt, de a hegy és alatta az utca rosszul állt. Gondoltam egyet, jó lenne megosztani az ellenséget egy foglalással. Pár tank biztosan vissza siet, ami miatt el fogják veszíteni a csatát.

    Be is jött, csak kicsit későn ébredtem fel, majdnem elkapott az fcm, de ettő függetlenül a terv tökéletesen sikerült. Ha jól számoltam 3 ellenség visszajött, így a csapat már könnyen kivégezte a maradékot a hegy aljánál és utána a győzelmet is behúztuk, ahogy számbeli fölénybe kerültünk. Ja meg egy JT8.8-t kicsit megforgattam :) a vége felé. Ilyenkor látható, mennyire tehetetlen a JT8.8, ha már a közelébe ért egy gyors tank. Igaz, ezzel az ágyúval még a seggét is nehéz volt belőni, pont merőlegesen kellett helyezkednem ;]

    Meg még egy dolog, nem szabad a TD-t hagyni nekitolatni a házfalnak, akkor el tud tolni, illetve ezzel az ágyúval bajos meglőni. Szépen be kell állni a seggébe merőlegesen, toljon ha akar, úgysem tud mit csinálni, de nem tud házfalnak tolatni és elnyomni. Meg ilyenkor az ellen artyk sem nagyon tudnak meglőni, mert abból könnyen TK lenne neki. A saját artyk már veszélyesebbek általában :) ha odapörkölnek a nagy TD-nek, csak nem úgy sikerül, hanem engem szednek ki vagy leláncolnak javító meg már elfogyott, na akkor szoktam őket szeretni.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Ma 3 TD-t kaptam el light és med tankokkal, ebből egyedül az MT25 akciót éltem túl (mert nem volt saját arty), a másik két esetben mindkétszer saját arty ölt meg a frag éhségében.

    Rohadjon meg az összes, akkor sem fogok miattuk messzire menni az ellenféltől. Ott van egy totál esélytelen TD, pár lövés és kiszedem, kiszedném...

  • dfsz34

    őstag

    válasz fsb1000 #80653 üzenetére

    :DD Majd számolj be arról mi jót tanultál :)

    Azt mondja már meg vki, hogyan tud a mocsok arty belőni a B1 magas leshelyre Ensk-en? :F Mondjuk a splash kapott el valószínűleg, de akkor is, ez kb olyan lövés lehetett, mint amikor a luke skywalker belőtte a torpedót a halálcsillagba. A térkép másik feléből belő az arty egy max 1m rést. Aha, én meg madár vagyok, de már nagyon unom a wg sunyi stílusát, ahogy suttyomban szépen buffolgatják az artykat.

    Mondom elmegyek tornyozni a t-34-2-vel egy kicst. Piszok mocsok egy pattintós tornya van, azt ki lehet használni jól ezen a pályán. Erre az arta odab.sz. Mondjuk jó tudni, hogy merőlegesen kell beállni, akkor nincs esélye, bár a wg rng még talán akkor is rám hozza a lövést. Vagy az alsó leshelyre kell menni, legközelebb kipróbálom azt is.

    [link]

  • dfsz34

    őstag

    válasz rlazol #80658 üzenetére

    Nem kell a rózsaszín ködöt hinteni. Gondolkozik? Egy tomató arty semmit nem gondolkozik, ahol célpontot lát, oda viszi a célkeresztet és jobb esetben megvárja, hogy becélozzon, rosszabb esetben klikkel egyet és itt lép be a képbe az RNG.

    Nyilván az van ugye, hogy próbáljon mozogni az ember, ha tud és mondjuk nincs beszorítva valahova, de még ha mozog is az rng miatt bármikor eltalálhatják.

    A legtöbb nyomorult nem gondolkodik semmit, csak célpontra áll és klikkel egyet előbb utóbb. Ha az ember érez önbizalmat magában, akkor lehet ezzel szórakozni is, de csak gyorsabb, kisebb tankokkal, mert veszélyes. Azt csinálom, hogy leállok kb 2-3 secre, elindulok, leállok és megint, pár ilyen után a legtöbb arta elereszti a lövést, ami 99%-ban mellé megy, a maradékban az rng rámhozza a lövést, evvan, de legalább jót szórakoztam. Illetve ilyenkor bekapcsolom a chat-et és jelzem nekik, hogy mellé ment és jót röhögök. Volt, hogy mind a három nyomorék rám vadászott, de ezek a véletlenszerű leállások és elindulások megőrjítettek őket és addig sem a csapatommal foglalkoztak.

    "akár K9-0-ból simán belövi" - csak szólok, hogy most kaptam ott először splash lövést, de érdekes, hogy patchről patchre észrevehető a pontosság (szórás?) javulás, amit persze a wg elfelejt kommunikálni. Eddig soha nem lőttek be azon résen, milyen érdekes, hogy új release és máris jön az áldás. Megnéztem a map változtatásokat és nem említenek semmit, úgyhogy nem a mappal játszottak, hanem biza a szórást faragták kicsit.

    Próbáld ki először artyval amit állítasz, még most sem könnyű szerintem, dög nehéz oda belőni, de eddig lehetetlen volt, most már csak szimplán nehéz.

  • dfsz34

    őstag

    A napi E-25 Ász :) 4k sebzés fölé robbantással (mint most) vagy tog ellenfelekkel tudok leginkább jutni. Ja és csokit zabálnak, de bőségesen kitermeli és ez a maximálisan elérhető RoF, lehengerlő, nincs rá jobb szó. Lazítani ez a tank kiváló, nem tudok betelni ezzel a RoF-al. Bizonyos helyzetekben OP-nak nevezhető ez a tank, de azért kell hozzá helyezkedni és kell ellenfél is, akik hagyják, hogy kilője magát az ember. Máskülönben egy nehezen játszható tank, de nagyon meghálálja játékélményben, ha megtanulja az ember.

    Map: Sand River E 25 5526 (x2 minden nap az első csatáért) 106 308
    Csatában elért Achievement Top Gun, Nagy kaliber, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"
    Legénységi XP: 15 825 Javitások: 2 663 Lőszer: 11 670 Fogyóeszköz: 10 000
    Teljes: 81 975 WN8: 12 382 (100) [link]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Djuree #81113 üzenetére

    Nem, csak ha szakazol is vele egy csomót. Teljesen új acc kell legyen, akkor nem kell szakazozni, elég ha kihúzza és megveszi az új acc a tierx tankot.

  • dfsz34

    őstag

    Ez egy érdekes ász. Először is nagyon kiherélték szegény tankot, ha ilyen alacsonyan van az ász határ. Másodszor elfelejtettem a csata elején, hogy mennyire lassan tolat és bekaptam két lövést. Az összes javítót fel kellett használjam és szuper óvatos módon tudtam csak tovább működni és még így is meglett vele az ász. Mókás ez. A sebzés gyatra lett vele, de mivel scout felszerelés van rajta, ezért a komoly spot mennyiség segített.

    Map: Erlenberg M18 Hellcat 3 266 (x2 minden nap az első csatáért) 35 856
    Csatában elért Achievement Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"
    Legénységi XP: 6 532 Javitások: 4 524 Lőszer: 3 825
    Teljes: 27 507 WN8: 2 333 (85)

    [link]

    Az igazi vaddisznó a tier6-ban viszont a fullos Nashorn. Megvettem ugye egy csomó tankot és nagyon szenvedős a sok stock szutyokkal, de a fullos tankok kárpótolnak. Ennek a Nashorn-ak az ágyúja fenomenális a tier6-ban. Ász még nincs rá, de hamar meglesz az is, mert szinte csak 1-2 osztályokat megyek vele, mióta rajta van a nagy ágyú. A kreditet meg tényleg csak úgy sz.rja. Jobban hoz, mint egy T-25 szerintem, ami azért elég durva dolog, mert a T-25 talán a legjobban tejelő tier5. Prémmel 41e nettó, prém nélkül 25e. Átlagnál némileg erősebb csata ugyan, de a T-25-el is jó kört kell menni ennyi nettó bevételért. A Nashorn okosan használva csak úgy ontja a kreditet. Olvastam erről, hogy nagyon jó farm tank és tényleg az a gyakorlati tapasztalat alapján is. Van churchill iii-m is a másod accon, az a közelébe nem jut a Nashorn-nak, csak a T-25 van, ami hasonlóan hoz, de még az is kevesebbet átlagban.

    Map: Lakeville Nashorn 3 026 (x2 minden nap az első csatáért) 48 045
    Csatában elért Achievement Kiváló sofőr jelvény: "I. osztály"
    Legénységi XP: 6 052 Lőszer: 6 804
    Teljes: 41 241 WN8: 4 300 (100)

  • dfsz34

    őstag

    válasz Secunda #81147 üzenetére

    Nashorn :D ahogy alább leírtam, jobbnak tűnik, mint bármelyik tier5 prém. Legénységet nem lehet úgy húzni benne, de ha pénzkeresetre kell és bejön a TD játékmód....

  • dfsz34

    őstag

    válasz jano_77 #81197 üzenetére

    Mert ugye a javítás a lehető legfontosabb képesség ezen a tankon, berakni utolsónak :F

    Addig nincs gond vele, amíg nem ajánlgatod másnak...

  • dfsz34

    őstag

    válasz jano_77 #81206 üzenetére

    Végig gondoltam. Pontosan azért mondtam. Kit érdekel milyen %-on aktív, nem fogok azért egy haszontalant előbbre rakni a fontos helyett. Másnak sem ajánlom.

  • dfsz34

    őstag

    válasz zuchy #81207 üzenetére

    Igen, az egy sokkal jobb megoldás lenne. A javítás, hatodik érzék, biztonságos elhelyezés (robban gyakran) kb a legfontosabbak. Ezek legyenek aktívak. Van még pár másodlagos, a harcot és lövést segítő: pillanatkép, sima utazás, meg a kuplung égető (a tank elejét gyakran kell az ellenfél felé fordítani, akkor jól jön, közel harcban). A többi, meg ahogy jön, jön, kb semmi hatásuk, ezen a tankon legalábbis.

    Elég kevés a tényleg hasznos képesség, nem nehéz kiválasztani. Azok legyenek mindig elsőre kifejlesztve, a többi meg akárhogy jöhet.

    (#81211) jano_77 Te fox szenvedni, nem én. A negyedik képesség 1,6 millió xp után lesz 100%-os, de már 50% felett lelassul nagyon a fejlesztése. A legfontosabb és leghasznosabb skill kb soha nem lesz aktív neked, de használd csak egészséggel, mint pl a mesterlövészt (LOL, az egyik leghaszontalanabb képesség pl :)) ), de a töltődön is micsoda baromság, hogy tűzoltás 100%-on, de a javítás nem. Folytathatnám, de minek, leírtam, hogy szerintem mi a fontos.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Milyen emberek játszanak, komolyan néha a fejem fogom csak. A 3x xp miatt leduplázom az összes tankomat, hadd fejlődjenek a legénységek. A KV220-al régen mentem. Siegfried-en beszorultam az egyik sarokhoz, 3 irányból! lőtt az ellen. Egy m3lee, covenanter meg b1. A lee volt veszélyes csak, bár a többi is köpte az aranyat. Mindhármat kiszedtem, ez kb 2 perc lehetett, azzal szórakoztak, hogy mindig leszedték a láncomat.

    Ezalatt a 2 perc alatt a csapatom szotyizott kint a mezőn, egy lövés erejéig nem segített, naná, mert ahhoz ki kellett volna mozdulniuk a mexokott bokorból.

    De ez már valahol az igénytelenség legalja, komolyan mondom. 3 ellenség körbeveszi egy csapattársukat, lövik legalább 2 percig és senkinek eszébe nem jutna segíteni.

    Azt megértem most már, ha egy noobnak lövik a seggét, akkor hosszú másodpercek kellenek, amíg észreveszi. Ha a csapattársa ott harcol tőle egy sarokra, az is időbe szokott telni, amíg észreveszik, de ha lassan is reagálnak.

    Így volt eddig. Az új hullám, akiket bevonzott az év végi akciózás már ilyen szempontból más szintre helyezte a lécet. Ha nem lát rá közvetlenül az ellenfélre, akkor nem lő, hiszen nem tud lőni, nincs lőhet célpont.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Djuree #81360 üzenetére

    Több oka is van, talán a legfontosabb, hogy az IM-hez kellenek artyk, úgyhogy készülhetünk még több lesz, kevesebb biztos nem. Az említett mod sokakat érdekel, az FTR-en lejött egy artykat dicsőítő cikk ami mérhető volt az artyk számának a növekedése. A rejtett szórás/pontosság buffot se felejtsük el megemlíteni. Az új hullám paradicsom játékosok, akik nem ismerték a korábbi artykat ugyan, de artyval könnyebben tudnak játszani. Meg még lehetnek más okok is, de szinte napról napra több van belőlük valóban és már városi pályákon is belőnek olyan helyekre "hála" a modnak, hogy csak lesek és nem csak a brit artyk. Azok egy más kategória, szinte alig van arty védett zóna.

  • dfsz34

    őstag

    válasz fsb1000 #81368 üzenetére

    Azt tudod, hogy autoaim-et használnak TD módban, már aki rájött erre a "trükkre". Ilyen módon, ha maradsz az arc-on belül, akkor folyamatosan szűkül az arty célkeresztje és mindig rád van állva.

    Ezt csak úgy lehet kivédeni, ha testmozgásra kényszeríti az ember az artyt. A cikkázó szembe támadás nem elég legtöbbször, mert kis távolságra nagyon gyorsan odalő és soxor a splash maga elég, hogy megöljön.

  • dfsz34

    őstag

    Aki még nem grindelte ki és van rá esélye, szerintem szerezze meg a WZ-111-t. Ez a tank egy brutális állat. Gyakorlatilag sz.rja a kreditet és elég jól lehet szórakozni közben, be a húsdarálóba vele és elég sokáig túlél.

    Elég jó látótáv, brutális test, pattint mint állat, a tornyáról is pattognak, egyedül az alját kell rejtegetni, ha lehet, vagy ferdén beállítani ha más megoldás nincs. Viszont az ammot gyakran ellövik, de még nem robbantam. A javítást ha 100% lesz lecserélem biztonságos elhelyezésre első körben, ha az sem elég, akkor lehet, hogy optika helyett rámegy a vizes lőszerrekesz, mert hiába látom az ellenfelet

    Ma így mentem vele, a WR borzalmas, ahogy a csapatok is, de volt 3 db 100+e bruttó prémes köröm velem eddig. Volt több nagyon szenvedős csatám is volt vele, sőt olyan is, ahol egyetlen sebzőt tudtam lőni és megsemmisültem a három arty tüzében azonnal.

    Тank Wins Átl.Sebzés WN8
    WZ-111 3/9 2 111 2 551 (90)

    A legutolsó csatám vele, egy kis város harc, simán 108k kredit prémmel bruttó. A lőszer nem olcsó hozzá, aranyat nem lőttem vele most (csak kaptam egy csomót az ellenfelektől), de még így is vastagon marad.
    Map: Siegfried Line WZ-111 1914 108 171
    Csatában elért Achievement Nagy kaliber, Szárnysegéd, Kiváló sofőr jelvény: "II. osztály"
    Legénységi XP: 5 481 Javitások: 5 717 Lőszer: 16 400
    Teljes: 86 054 WN8: 5 243 (100)

    Aranyat nem sokat használtam eddig, bár volt egy érdekes jelenet, kv5 seggel jött és több helyen is próbáltam, nem vitte be, arannyal kétszer kigyújtottam és nagyon örült nekem. Igazából ha van prémium előfizetés, akkor az aranyat is kitermeli, de úgy nem sok marad a végén.

    Azt hiszem kredit probléma nem lesz többet, ez a tank kb 2x annyit termel, mint az e-25, pedig talán nem megyek azzal rosszul. Az SP-nél is jobb, mert mozgékonyabb, oda lehet mindig érni vele a csatához és brutál sebzéseket kiszórni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Jolet #81439 üzenetére

    Azért ne keseredj el ezen, mert is3-6 azért kihívás a 175 pennek és a 0,46 szórásnak, akárhogyan is, még akkor is ha sokan jelentkeznek, hogy huzatosra lövik ezt a két tankot akár kisebb pennel, elhiszem, csak nem életszerű :) Ezeknek nagyon el kell találni a gyenge pontját ezzel az ágyúval, ami nem mindig jön össze. Természetesen szemből mondom, főleg mikor rázzák, mozgatják, lehet próbálkozni.

    12 csatát lenyomtam vele, mára elég lesz belőle, nagyon komoly kredit mennyiséget kitermelt, szerintem olyan 70e körül lehet átlagban (2140 sebzés átlag mellett), prémmel, nettóban (mivel aranyat még nem sokat kellett használnom). Az ellenfelek egyszerűen megőrülnek, centurion, t34, sp, tigerp, tiger, mindnek belemásztam az arcába, sebezni nem bírják a tornyot, mert rázom, mozgatom a tornyot is, kicsit a testet és meg szépen osztom őket. Nekem nagyon teccik ez a tank, igazi bunyós pityu, verekedős pitbull, tehát van fun faktor, nem unalmasak a csaták.

    Utolsó köröm, szétsz.vattam egy tiger p és egy t34-t, egyik sem bírt sebezni, pontosabban a t34 belém vágott egyet hátulról (jellemző), amikor a tigerp-vel harcoltam, de utána szépen belemásztam neki is az arcába :)
    Map: Mines WZ-111 1 973 111 462
    Csatában elért Achievement Nagy kaliber, Kiváló Lövész, Kiváló sofőr jelvény: "II. osztály"
    Legénységi XP: 5 650 Javitások: 8 523 Lőszer: 13 325
    Teljes: 89 614 WN8: 5 545 (100)

    A fórum témához, nem furcsa vagy érdekes, hogy kb mindig ugyanaz a 2-3 nyomorult nagyokos veszik össze mindenkivel ebben a fórumban ? Csak kérdezem... Kb addig van beszélgetés, amíg ezek meg nem jelennek. Én már ignorálom mindegyik fa..fejet, javaslom másoknak is.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Jolet #81446 üzenetére

    Az tuti, egyetértek. Most azt próbálgatom, hogy mennyi aranyat vigyek magammal, amivel le is tudom hozni a csatákat, mert borzalom a WR vele.

    Most 6 aranyam van benne és a korábban említett körben, amikor seggel jött a kv5 és arannyal tudtam csak belőni (szégyen ide, szégyen oda, mondjuk srégen is állt, majd megnézem milyen páncélja van ott és hol kell a seggét lőni, nem egy tipikus helyzet). Ebben a körben elhasználtam a 6 aranyat és a végén szembe jött egy arany köpő is6, amit nem bírtam normál lőszerrel egyszerűen belőni. Rángatta a tankot és nem tudtam a gyenge pontjait elől meglőni, ő meg arannyal belőtt simán. Mondjuk kicsit benne volt az is, hogy próbálgatom a határait a tanknak, mert ha rámegyek akkor szerintem közvetlen közelről nem lő be, illetve HE-vel ki tudtam volna simán szedni, alacsony hp-n volt.

    E75, STI, béla, ezekre nem érdemes a lőszert pazarolni ha bevágják magukat srégen szemből. Mondjuk nem ezzel, hanem hasonló karakterisztikájú ágyúval az is2-vel egyszer belőttem az E75 parancsnoki belépőjét, néztem is, hogy mi van :F ez most hogy sikerült.

    Annyi mellette szól, ha bele tudok mászni az arcukba, akkor nem nagyon tudnak sebezni, igaz én sem őket, patt helyzet, de ha segít a csapat, akkor van esély. Illetve menekülés és flank, nem egy gazella ez a tank, de nem is SP, az szegényem nagyon lassú az ilyenhez, de a wz111 már éppen annyira mozgékony, hogy meg lehet próbálni a manővert.

    Illetve hát a 250-es átütésű arany lőszer, azzal beviszi a keményeket, E75. béla. Az STI alja elől elég gyenge, hiába forgatja, ha nem rejti el, ott meglőhető, ha az rng is hagyja persze, csak azért nem kellemes közben kapni tőle a pofonokat. Nekem eddig ezzel a három tankkal gyűlt meg a bajom, csak akkor lehet ezeket kiszedni, ha hibázik az ellenfél vagy ha falkában tudunk támadni.

    Az a csata, ahol felhasználtam a 6 aranyat, 36e nettó kreditet adott a végén, szóval mehet bele arany, bár rohamosan olvad a nettó kredit akkor, de beleférhet pár lövés csatánként.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Jolet #81451 üzenetére

    A tetejét belövik valóban, de az benne a csel, hogy a két belépő elég kemény, a bal oldali teljes 240mm, a jobb oldalinak a teteje gyengébb csak. Valamiért mindenki a két belépőt akarja belőni, ami szinte teljesen 240mm és pattintós, szóval nem nagyon sikerül nekik. Amikor belemászik az ember a másik tank arcába, akkor csak magas tank tudja a torony tetejét lőni, a többi meg lő össze-vissza a pattintós és kemény részekre, vagy a két dudort próbálja lőni, ami jó eséllyel pattint vagy mellé megy. Szemből még közvetlen az ágyú felett belőhető, de ha mozgatja az ember a tornyot nagy valószínűséggel pattintás lesz belőle, illetve alatta spaced kőkemény rész van, szóval nagyon el kell azt találni.

    Ahhoz tudnám hasonlítani, mint az E3-on is valamiért mindenki a dudort akarja lőni, ahol van 600mm-es rész is, de nagy része kőkemény és minimális a belőhető rész, mégis. Ugyanígy a wz-111 tornya nagyon erős, pattintós és a dudorok is erősek és nehezen belőhetőek, jól használható összeségében szerintem.

  • dfsz34

    őstag

    válasz jano_77 #81502 üzenetére

    "Tényleg ennyire szar az E4?"

    Mint minden sommás kijelentésben, ebben is van igazság tartalom, de azért nem kell teljesen kétségbe esni. Az van ugye, hogy kiváló tier9 TD-k vannak és azokhoz képest nem tűnik jobbnak az alfa sebzés nerf után az E4., akkor meg a kérdés, hogy minek tier10 tankban menni? Szinte minden tier10 tank ad valami speciálisat, amiért érdemes kifejleszteni és megvenni, most nem sorolom, gondolom mindenki tudja, mire gondolok. Az E4 a forgatható tornyon kívül semmit. Például a másik amcsi, az E3 a brutál páncéljával már ad egy spéci játék élményt.

    Az E4 semmi speciálisat nem tud, nem vagy csak alig jobb, mint a tier9 TD-k, szóval innentől a kérdés, hogy megéri a hosszú grind és a rengeteg kredit? Ezzel együtt, ha már megvan, akkor lehet vele játszani, de ha valaki még a T28 protonál tart, akkor érdemes lehet átnyergelni a másik ágra, ott megtehető. Mondjuk a T30-ról is sok jót hallani, esetleg azt érdemes kifejleszteni és kipróbálni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz jano_77 #81545 üzenetére

    1. csinálsz egy új email-t, ha még nincs
    2. [link] - Itt meghívod, beírod ezt az email címet
    3. Utána jön egy levél a WG-től, ez az eleje

    Hello!

    "player" invites you to play World of Tanks.

    4. Lenyomod a Start Playing gombot
    5. Regisztrálod az új accot, ha van invite kód, itt és most kell beadni

    Játék

  • dfsz34

    őstag

    válasz szallasi007 #81660 üzenetére

    Kéne a gun dep?, na igen :) Amúgy ki lehet ezekkel is lőni a dombon, csak srégen kell felmenni és akkor lehet az ellentétes oldalt lőni, de elég korlátozott a belőhető rész így és a gimnasztikát gyakorolni kell, hogy milyen szögben kell menni, hogy oda tudjál lőni. Nem tökéletes, de meglepően sok helyen lehet használni.

    A másik, az U alakú mélyedések. A legtöbb tanknak felfele jó a kitéríthetősége, úgyhogy nem felmenni velük az U ellenség felőli oldalára, mert nincs gun dep lefele és nagyon túl kell menni, sokáig tart visszatolatni, hanem felmenni a másik oldalra és hátrafelé lőni, kihasználva a felfele kitéríthetőséget. Így pl sokkal könnyebb és gyorsabb fedezékbe tolatni ha spotolnak. K5-8 tipikusan, védekezés módban, de vannak más helyek is.

    Mindig nyerő taktika nincs szerintem, figyelni kell a csapatot és az ellenséget. Ezen a pályán inkább csak tipikus támadási irányok vannak, de nagyon függ minden a csapatok eloszlásától. H5-ben meg E8-ban van két nem rombolható épület, ezeket jól lehet fedezéknek használni. A7-ben le lehet rakni hull down-ba még ezeket a tankokat is és lőni azokat, akik feljöttek a hegyen a másik oldalon. A nagy mélyedésbe ha bemegy az ember, akkor kicsit trükkösen, szögben, de fel lehet jönni G5-ben a házak közé, azzal szép nagy zavart lehet okozni. Ilyesmik, amúgy a fő irányok egyértelműek, a kérdés mindig az, hogy hol vannak a tankok. Pl ha támadunk, F5-be szoktam először menni, de ha a csapatom nem támad jobb oldalon, akkor nem, mert hiába jó az a hely és takarnak a sziklák a mesterlövészek elől, de jobb oldalról szétszednek, ha nem köti le az ellenséget senki, illetve az értelmesebb scout felfut G8-ba és felspotol onnan, jó hely, de könnyen problémássá válhat, ha a csapat fent a hegyen kempel és nem támad.

  • dfsz34

    őstag

    válasz h1mpi #81683 üzenetére

    Mentem 4 kört, nashorn tiger vegyesen, 200e nettó kredit :D

    Érdemes arra figyelni, hogy a modulok akciója lejár 11-én. Vettem egy kazal tankot a leárazásokban és ugye kell rájuk modul is, pont jól jön a sok kredit. Illetve megnézem a tech tree-t hogy milyen modulok kellenek később majd és amennyit a kredit enged, bevásárolok. Utána meg majd a fogyóeszközökből, de az jan 19-ig tart, azzal lehet még várni kicsit.

  • dfsz34

    őstag

    válasz adamgreen #81723 üzenetére

    szerinte az, amúgy tényleg nem az :N

    EU2-re beenged cirka 10 perces várakozás után

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz fsb1000 #81781 üzenetére

    Néha nekem is furcsa ez a hatodik érzék néha, de nem lehet egyértelműen eldönteni. Esetleg gyakorlóban ki lehet próbálni megrendezett helyzetben.

    Amit észrevettem, hogy folyamatosan figyeltem egy T57-t, én ru251-ben, nem lőttem, nem mozogtam, vártam, hogy beforogjon és oldalát mutassa. Elméletileg nem jött arra senki, aki spotolt, az ellenfél nem állt meg, hogy aktiválja a binot, nem is jött közelebb ott kevert és sokáig semmi nem történt, egyszer felém fordítja az ágyúcsövét én teljes gáz rükverc és akkor bekapcsolt a lámpa. Nehéz megérteni mi történt pontosan, de lehet hogy csak én nem észleltem jól és mondjuk mégis bekapcsolt a bino neki vagy valahonnan felspotoltak. Mindenesetre furcsa, arra gondolok, hogy nem úgy van-e esetleg beállítva a hatodik érzék, hogy akkor fog jelezni csak, ha egy ágyú bárhol a térképen rámfordul és onnan indul a 3 másodperc? Úgy tudom, hogy nem, de nem tudom mással magyarázni ezeket a helyzeteket.

    Azt sem tudom pl akkor mi van, ha a három másodperc alatt kiütik a parancsnokod. Szerintem akkor sem jelez be.

    Egy másik furcsaság, Steppes pályán, csata mód, egy zászlós. Ketten már foglalnak, beálltam harmadiknak de semmi nem történt, se a kijelzés nem változott meg, hogy most már hárman foglalunk se a hátra levő idő nem ugrott lejjebb, semmi. Lemaradtam valamiről, hogy csak ketten foglalhatnak?

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Az utolsó csatám mára jól sikerült 1602 alap xp. Egy kis városi bunyó lemmingekkel, ahogy kell és hogy hogyan éltem túl, rejtély a számomra is, mert csak úgy hemzsegtek körülöttem az ellenfelek. Ja meg a "legjobb" e-25 szakasz az ellenfélnél. Ezen a pályán odarohantak foglalni :F totál kiakasztottak, mert az e-25 a kedvenc tankom és így játszanak vele....

    Egy gondolat erről a helyzetről, ha ilyen kemény lemming horda van, akkor még mindig jobb velük menni, mint egyedül a másik oldalon. Az egy más kérdés, hogy úgy alakult a csata, hogy kénytelen voltam átmenni mégis arra az oldalra, de akkor már legalább pár csapattársam ott volt. Ha az elején egyedül odamegyek, biztosan széttépnek.

    Map: Stalingrad Tiger I 4 806 116 279
    Csatában elért Achievement Top Gun, Nagy kaliber, Acélfal, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"
    Legénységi XP: 4 806 Javitások: 8 325 Lőszer: 19 248
    Teljes: 88 706 WN8: 9 401 (100)

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz lacibacsi #81807 üzenetére

    A [link] Wiki szerint tier limites, maximum tier 4 ellen mehetne a tank, ha találkoztál tier5-el, akkor ezt módosították valamikor vagy szakaszban mentél nagyobb vagy másik nem tier limites tankkal.

    A wiki négy modult ajánl: ventillátor, célzásgyorsító, álcaháló és repeszpáncél. Az első három egyértelműen jó, a repeszpáncél kérdés lehet, viszont kis tierben nagyon gyakoriak a legénység sérülések és az ellen véd valamennyit. Jártam már úgy tier3 tankkal, hogy mindegyik legényt kilőtték a mocsok pz1c-k és ahogy írod álcaháló nem érdekel, akkor viszont mehet rá a páncél.

    A látótáv növelés jöhet még szóba, de ha futkosni szeretsz, akkor a binocular (kétágú) nem jöhet szóba, mert az csak megállás után 3 másodperccel lesz aktív. A másikkal, az optikával meg az a baj, hogy ilyen kicsi alap látótávú tankon nem igazán segít, bár ad +10%, de ha kicsi az alap látótáv, akkor nem igazán fog segíteni. Ha nagyon úgy érzed, hogy láthatatlan tankok lőnek, akkor érdemes valamelyiket feltenni és talán meglátod őket.

    Én pl a t-25-n, aminek borzalmas a látótávja bevállaltam azt, hogy inkább megállok 3 másodpercre, mert úgy van esélyem meglátni az ellenfelet, de ezt neked kell átgondolnod.

    Ha nem kell a látótáv növelés, akkor meg felrakod a 3 ajánlott modult: venti (ez egyébként valami minimálisat segít a látótávon is), célzásgyorsító és páncél.

    Ha a páncél sem érdekel, akkor meg tegyél rá szerszámkészletet, azzal sokkal gyorsabb a lánc megjavítása.

    Nagyjából ezek a lehetőségek ezzel a tankkal.

Új hozzászólás Aktív témák