Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    válasz csapee #65262 üzenetére

    Látod megragadtad a lényeget, szokás szerint :)
    A lila szint az jelenti, hogy 99%-nál jobb vagy azon az adott tankon. A három csillaghoz kell 95%, de 92-93% táncolok, nonszensz, valami el van qrva a kódban. Ráadásul azt mondták a bevezetésekor, hogy nem nézik visszamenőleg, hanem onnantól kezdődik a megfigyelési időszak, szóval az a 99%, lehet 99,5-99,9% is, de végül is teljesen mindegy ez a része, mert már az alap összesített átlagsebzésem alapján is meg kellett volna kapjam a három csillagot.

    Kapich? Vagy még mindig nem érted...

  • dfsz34

    őstag

    válasz Szepi1979 #65286 üzenetére

    Visszafele számol és csak napi 6-al tudod csökkenteni, annyit enged egy nap. Ha 58-on áll, akkor még szép hosszú az út a célig.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Szepi1979 #65289 üzenetére

    ne azt nézd, hanem az "előléptetés közeleg" küldetést, ott milyen számot ír ki?

  • dfsz34

    őstag

    válasz mrszitya #65390 üzenetére

    10e kredit? biztos ez? mert a teke-vel is lehet hozni 6-8k kreditet alap legénységgel, modulok nélkül és tier2-ben egy csata kb 5 perc...

    Keveslem nagyon, bár lehet, hogy evvan.

  • dfsz34

    őstag

    nézi valaki a közvetítés, az quickybaby, aki ott figyel viktor mellett?

    (#65395) Diarmand: átlagról beszéltem én is, ha tényleg csak 10k, akkor meg ne vegye senki, ott a teke, többet besöpör azzal ugyanannyi idő alatt, mert tier2 csaták rapid idő alatt lezajlanak, ráadásul ott a modulok és komolyabb legénység szerepe még nagyobb is lehet a kredit szerzés szemptonjából, hiszen kevés embernek van, feljebb már gyakori

    (#65393) emre: szerintem te vagy ellenem ma, gyakorlatilag minden csata szenvedés, mire megszerzem az x5-t, fel is kell javítsam a WR-t, wn8-t a nap végén a húzó tankokkal :)

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Tiszta hülye voltam eddig, a covenanter-t a mocsok sz.r QF40-el használtam, valamiért az maradt bennem, hogy tier5 ágyú, de iszonyat szenvedés volt vele a játék, mondom veszek bele aranyat, mert ez egy borzalom, túl közel kell mennem és még akkor is pattogok gyenge ellenfelek hátáról. Azt tudtam hogy a cromwell előtt vannak mocsok szemét tankok, de ez túlment minden határon, komolyan mondom. Nézem, tier4 az agyú azt a q..va, ezt benéztem, gyors csere vissza a QF-2 stock ágyúra, amelyik a legjobb mind közül, amit lehet választani és az eredmény (arany nélkül):

    Győzelem! Map: Cliff Covenanter 4 565 (x5 minden nap az első csatáért) 18 242
    Csatában elért Achievement Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"
    Küldetés teljesítve! Jutalom: Hozzáadva: Automatikus tűzoltó készülék (x10)
    Legénységi XP: 5 021 Javitások: 826 Lőszer: 1 440 Teljes: 15 976 WN8: 6 777 (100)

  • dfsz34

    őstag

    válasz Jolet #65468 üzenetére

    igazából mindegyik ágyúja tier4, és a dupla lövős QF-40 egészen jól ment kisebb tier-ben, meg az is trükkös, hogy csak a nagyobb torony után lehet felrakni, mintegy sugallva, hogy ez a legjobb. Bedőltem neki. Csakis a stock ágyút, a többi szemétre való, bár aki meg akar ismerni mocsok szemét tankot valamiféle kíváncsiságból, annak, de csak annak ajánlható a QF-40 is :)

  • dfsz34

    őstag

    Megcsináltam ugye a második accot, ahol csak T49-el megyek, mivel egy dolgot akartam kipróbálni, hogy mennyi aranyat lehet kigazdálkodni vele, prém nélkül, ha tényleg mással nem megyek. Jelenleg 10 aranyat toltam bele és vidáman kitermeli, sőt, még marad is kredit, úgyhogy emelhető a darabszám.

    Azért ha nem kell spórolni az arannyal, illetve van némi tapasztalata az embernek a tankkal, akkor összehozható egy átlag feletti wn8 vele és nem csak 1 csatában :) A hat db legénységi xp-s küldetés teljesítve:

    Тank Wins Átl.Sebzés WN8
    T49 6/8 1 640 5 506 (100)

    Ez már majdnem az EJ szintje, kár, hogy én nem tudom tartósan hozni azért, most jó csaták voltak, ennél azért gyengébb az átlagom.

    Egy s35 megfenyegetett, hogy feljelent warpack miatt. Mondom neki, hogy még hatodik érzék sincs a tankomon, igaz van optika, bino meg helyzetfelismerés, úgyhogy én fogom őt meglátni előbb, ha éppen az a gondja.

    Mi a rák ez a warpack, amit szerinte én használtam? Mondjuk mondtam neki, hogy nyugodtan küldje be, hadd röhögjenek rajta.

  • dfsz34

    őstag

    válasz stork13 #65486 üzenetére

    Azt a durva leborult.... ez tényleg kemény, nem csodálom, hogy tiltott

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Kezdek megbarátkozni a Chaffee-val. 2,1k sebzés még csak másodosztályra elég vele, de a wn8-t tényleg valami brutális módon adja. Egészen eddig adós volt a Chaffee a komoly wn ereményekkel (EJ mondta, hogy ő átlag 10e wn8-t tud vele menni), de most belehúzott, hogy a legénység 100% meg a nagyobb ágyút rátettem.

    Amúgy nem egyszerű dolog ez, könnyű tankkal harcolni, mert máshogy nem lesz sebzés vele. Bátrabb arany használat mellett ez a tank nagyon durva dolgokra lesz képes, úgy látom. Mindig megyek egy tisztelet felderítő kört, hogy a nagy egójú paradicsomok ne lőjék szét a seggemet (mert azok ugye más taktikát nem ismernek, mint ülnek a bokorban és valaki spotoljon nekik, ha nincs spot, akkor meg unalmukban kiválasztanak valakit a saját csapatból és azt szekálják), de utána már "damage dealer"-be megy át a kis chaffee.

    Map: Sand River M24 Chaffee 1 575 22 467
    Csatában elért Achievement Kiváló Lövész, Elit lövész, Kiváló sofőr jelvény: "2. osztály"
    Legénységi XP: 1 575 Lőszer: 16 730 Teljes: 5 737 WN8: 11 174 (100)

  • dfsz34

    őstag

    A mai napomra nem lehet nagyon panasz, bár volt néhány szemét csata, de az mindig van. Még a chaffee-t lehet hogy előszedem később, de mára ennyi elég nagyjából.

    Aminek külön örülök, hogy kezdünk végre jóbarátok lenni a chaffee-val, ami szinten egy igazán kiváló tanknak néz ki. EJ nagyon érti ezt a játékot és érdemes rá hallgatni, hogy melyikek a jó tankok.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Djuree #65599 üzenetére

    Ő az

    több név változtatás volt már, de EJ marad mindig is, nézd a streamjét és ámulj

    fikázni lehet, de akkor mutasd, hogyan csinálod jobban :)

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz dfsz34 #65601 üzenetére

    Megnéztem mit tud a Chaffee-val pontosan. 1424 átlag sebzés, 1453! átlag xp, 3234 max xp és 4624 :Y max dmg. Viszonyításképpen: nekem 971 átlag sebzésre adott 3600 wn8-t.

    Szeretem az ilyen kihívásokat. Szerintem t49-el már megközelítettem olyan 15-20%-ra az EJ-t, kb ez nekem a csúcs, amit el tudok érni, persze a teljes átlagom a felfutás miatt soha nem lesz a közelében, de az utóbbi időt nézve már elégedett vagyok.

    Jöhet a Chaffee, van lemaradásom bőven, meg kell tanulni a maxot kihozni ebből a tankból is.

    Amúgy EJ rohadt jó fej, chat-ben lehet vele jókat beszélgetni. A csaták között sok kérdésre válaszol, nincs magas lovon. Maximum az irigyei terjesztenek róla phaszságokat...

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bad Pritt #65604 üzenetére

    Szomorú, hogy nem lehet beszélgetni a játékhoz kapcsolódó értékelési rendszerről, mert azonnal ugranak rá egyesek, mint a felbőszült bikák.

    Ettől független szerintem van értelme megérteni, hogy mit csinál egy tényleg jó játékos, mint EJ. Flame-t meg a gyűlölködők keltenek általában. (Az okokat tudjuk, de most hagyjuk, mert az már tényleg messzire vezet).

  • dfsz34

    őstag

    Hoppá, kezdünk barátok lenni. "Damage dealer" chaffee. A nagy lövege jól használható és meghálálja a komoly legénységet.

    Map: Murovanka M24 Chaffee 2 146 30 996
    Csatában elért Achievement Nagy kaliber, Kiváló Lövész, Elit lövész, Kiváló sofőr jelvény: "1. osztály"
    Legénységi XP: 2 146 Javitások: 7 051 Lőszer: 17 675 Teljes: 6 270 WN8: 16 155 (100)

  • dfsz34

    őstag

    válasz kanyipicske #66155 üzenetére

    A medium küldetés könnyebb szerintem, ráadásul a type62 ígéretesebb prém tank.

    A kv220-ról sok jót nem olvastam, meg könnyű tankkal kicsit bonyolultabb összerakni minden nap a 12k dmg + 12k spot. Főleg a spot lehet kérdőjeles, ahhoz társak is kellenek. Eltarthat akár 20-25 csatáig minden nap, hogy megszerezze az ember.

    A médiumban meg a 25 frag tűnik nehéznek, főleg ha mindenki frag-et fog lopni, akkor ez is 20-25 csata is lehet. A sebzés meg az xp könnyebben elérthető velük.

    Szerintem reálisan egy ember egy prém tankot tud behúzni, kettő már túl sok, az 40-50 csata naponta legalább, ráadásul a jobb fajtából, ha éppen szo.óálarcot kaptam, akkor kéne 60-70 csata is.

    Arra figyelek, hogy a med tankokkal meglegyen minden nap. A light küldetés meg ha sikerül, jó, ha nem, akkor nem.

  • dfsz34

    őstag

    válasz vhw #66162 üzenetére

    Ha behúzol egy jó csatát, akkor hamarabb összejön, de könnyű tankkal általában döntened kell, spotolsz vagy sebzésre mész, nem lehet mindig mind a kettőt. Átlag sebzés sem túl magas egyik említett tankkal sem (amx 1390-750 az átlag sebzés, t71 meg 500). A spotolás meg nagy lutri, ahhoz kellenek lőni képes tankok, szerintem nehezebb, mint a sebzést összeszedni, de erre nincs adat, szóval legyen szubjektív vélemény.

    Nyugodtan számolj szerintem 15-20 csatával mire egy átlagos játékos összeszed mindent a küldetéshez, 20-25-el meg simán számolhatnak a gyengébbek. Ezek alsó hangon. Ha éppen nagyon nem megy a játék akkor meg plusz 5-10 csata is kellhet hozzá.

    Akkor még ott van a med küldetés is. Ha valaki tud minden nap 50-60-70 csatás játszani, akkor simán meglesz neki mindkét prém tank, nem is kérdés. Ha valaki átlag felett tud menni, akkor is összejöhet neki mind a kettő prém tank, de napi 30-40 csata esetében már csak jobb játékosoknak lesz meg simán, az átlag szenvedni fog és választania kell a két prém tank közül.

    Már napi 30 csata sem kevés időben, de 30 csatával egészen biztosan csak a jobb játékosok képesek teljesíteni a két napi küldetést.

    Én med küldetésre fókuszálok és ha az készen van és még van időm és türelmem, akkor folytatom a light tankokkal, de szkeptikus vagyok, hogy lesz elég idő mind a kettőre.

    Mivel 25 napon keresztül teljesíteni kell, ezért aki prém tankot akar és nem átlag feletti vagy nincs elég ideje, az szerintem jobban teszi, ha előre kiválasztja, melyiket akarja.

    Ez alapján én a második helyre soroltam a kv-t: KV220 elemzés

  • dfsz34

    őstag

    válasz LK #66168 üzenetére

    25 nap, ezt már érdemes tervezni vagy nem is kell neki állni, az is egy taktika. Az időmilliomos nekimegy brute force technikával és addig játszik minden nap, amíg mindkét küldetés nincs kész, de az már szeptember, úgyhogy maximum a munkanélküliek vagy egyéb okból nagyon ráérő embereknek lesz rá ideje.

    A legtöbben meg jobban teszik, ha kiválasztják az egyik prém tankot és arra fókuszálnak, az még talán beleférhet. A type62 minden szempontból jobb tanknak tűnik. Szerintem a napi 15-20 csata, amivel számolok elég lesz rá, bár a 25 frag kérdéses. A sebzés és xp mennyiséget le tudom tolni, de amilyen durva frag lopások lesznek, a 25 nem lesz egyszerű, de abban bízom, hogy 1,5 átlagot tudom hozni, akkor beleférek az időbe is. Reggel meg este tudom tolni, 10-10 csatát a terveim szerint.

    Nekem egy hétvége biztosan kiesik majd, úgyhogy maximum 3 napot bliccelhetek el :)

  • dfsz34

    őstag

    válasz LK #66172 üzenetére

    Igen, csak azt felejted el, hogy nem a prém tank miatt játszom, amúgy is húzom a med ágakat szóval jöhet a hegyi beszéd, hogy te miért nem, én meg azt tudom, hogy én miért igen.

    Minden akciónál jönnek az okosok, akik szidják a kockákat és kiszámolják fillérre a dolgokat, hát evvan. Ugyanez a hegyi beszéd megvolt az is6, megvolt az SP és most megvan a szeptemberi akció során is. Nem kéne hülyének tartani azt, aki megpróbálja, még akkor sem, ha te nem próbálod meg.

    A tervezési rész meg nagyon is kell, szerintem, mert ez most egy komolyabb kihívás. Szerintem inkább ez a segítség a játékosoknak, nem az, hogy megpróbálsz másokat lebeszélni róla. Uff.

  • dfsz34

    őstag

    válasz scyllarus #66228 üzenetére

    A cromwell nálam 99%-os legénységgel, besz.rás jelző lámpa nélkül, gyakorlatilag nulla arany lőszer használat mellett is simán hozza az elit szintet. Nekem rammer (sokat lövök), célzásgyorsító (kell rá), meg bino, amit lehet lecserélek optikára, ezt még nem döntöttem el. Az optikát skillekkel amúgy is lehet helyettesíteni, a kérdés hogy kell-e az extra látótáv, amit a bino ad. Eddig kellett, mert a tisztelt csapatom tipikusan reszket és lapít valami távoli bokorban, rájuk nem számíthatok sokat, magamnak kell spotolni, ha sebezni vagy uram bocsá győzni is akarok.

    Dobok rá festést, kap bőven arany lőszert, meg megkapja a 75k legénységi xp-t és biztosan számíthatok még további 100-150 (vagy több) átlag sebzésre és több spotra a látótáv növelés miatt.

    Érdekes, hogy a cromwell-re senki nem köpköd, hogy op sz.r. Maradjon is így, mert kinevezem fő móka tanknak azt hiszem :) Ha tier6 hellcathoz nézem, kijelenthető, hogy nagyjából egál a két tank, nálam legalábbis. A hellcat pár dologban jobb, de legalább ugyanannyiban rosszabb, a jobb az ágyú miatt valamivel nagyobb átlag sebzésre lehet számítani, de harcolni inkább viszem a cromwell-t, használhatóbb. Mivel nincs vinnyogás a cromwell miatt (kevesen mennek vele vagy nem bírnak vele játszani a népek vagy átugorják és annyi), ezért ténylegesen az átlag sebzések alapján lövik be a wn8 cél szinteket, röhejesen alacsonyra (nem piszkálják meg kézzel, mint pl a hellcat esetében).

  • dfsz34

    őstag

    válasz Djuree #66244 üzenetére

    Küld el a hall of shame-be.

    Amúgy olvashatják ezt a fórumot fiatalabbak is. Nincs kétségem, hogy már ismerik az ilyen szép beszédet, de valahogy az ilyent nem kéne reklámozni szerintem. Épp elég szégyen ez, hogy vannak ilyen retardáltak a játékban (is), ne adj nekik még hirdetési felületet, szerintem legalábbis.

    Amilyen retardált pont ennek örül, hogy milyen híres lett és mindenki olvashatja az "okosságait".

  • dfsz34

    őstag

    válasz Angel1981 #66273 üzenetére

    Kapott némi kredit termelési buffot sok tank, most már több hónapja, mert a WG szerint le voltak maradva a JT8.8-tól. Ennek a buffnak a hatása azért szépen lassan látszódik, legalábbis kéne, hogy látszódjon.

    Mondjuk viccess, hogy még így is az van, hogy 20%-al olcsóbb a JT8.8 és azon kell agyalnia a WG-nek, hogy a jóval drágább tankokat hogyan zárkóztassa fel hozzá.

    Mondjuk ahogy elnézem a listát, még mindig kérdőjeles a dolog, hogy ugyan már miért nem termelik jobban a kreditet a méregdrága nagy nyolcas prém nehéz meg med tank(ok), amikor ott van 20%-al olcsóbb JT8.8.

    Ráadásul ez az átlag teljesítménye és szerintem egy JT8.8-al nem olyan egyértelmű dolog megtalálni a stratégiai pontokat, azokat a pillanatokat a csata során, amikor mozdulni kell stb. Úgy értem, hogy egy T34-el vagy Löwe-vel megy előre a nullkilométeres titán és a brutál pen és alfa miatt valamennyit sebezni fog. Ha a JT-vel nyomul, akkor hamar kiszedik, tehát a kezdők valószínüleg jobban tolják a nehéz nyolcas prémekkel.

    Már egy közepes játék tudásnál viszont előjön a JT brutális ROF előnye, amikor lekapja a láncot és nem bírja az ellenfél visszarakni vagy hull down és max arannyal vagy he-vel lövik be, legalábbis a legtöbb tank. Amikor egy komplett oldalt feltart a JT8.8 és köpi a skulót rájuk, hogy alig bírnak megmaradni, az az érzés megfizethetetlen, de ehhez tudni kell helyezkedni, jó időben legyen az ember jó helyen.

    Ha tényleg az a cél, hogy egységnyi idő alatt minél több kreditet állítson elő az ember, akkor csakis JT8.8. Olcsóbb is meg már közepes tudással brutálisan adja. Ergó radikálisan lecsökken a kredit grindelésre szükséges idő, nem egy elhanyagolható szempont.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Zolee_70 #66278 üzenetére

    Pedig sok titánt látni, aki tolja előre és amíg tart a hp-ja addig lő. Tipikusan, akik éppen megvették vagy egyszerűen csak ez a stílusuk. Egy T34 valószínüleg többet fog sebezni ilyen helyzetben, mint egy JT8.8, erre gondoltam. Egyik se "assault" / roham tank, de löwe/t34 még mindig tovább él ilyen helyzetben, mint egy JT8.8. Ez mind benne van a statisztikában és ha megnézed, még ilyen hátránnyal együtt (amit a tapasztalatlan kezdők jelentenek) sincs nagyon lemaradva a JT8.8.

    Brutálisan jól hozza a kreditet, talán az egyetlen prém tank, amelyikkel ki lehet termelni a prém kaját is, ha fél áron tudod beszerezni. Mert annyival növeli a látótávot és javít a lövés pontosságon (márpedig nagyon sokat fog az ember lőni a JT8.8-ban), hogy simán kitermeli a plusz 10k kreditet. Amikor próbáltam a teszt szerón prém kajával, ventivel, himmelsdorfon minden, ismétlem minden lövés betalált a T28 gyenge pontjába és sebezte is. Azért ez már valami, még akkor is ha a távolság nem nagy (meg kell próbálni és bizony rájön az ember, hogy ez nem annyira egyszerű, mint amilyennek látszik) és BiA-val még lehet kicsit feljebb csavarni a pontosságon, mint a sebész szikéje.

    Kíváncsi leszek, mikor fogják újra buffolni a többi tankot, hogy megint szintre hozzák őket a JT8.8-hoz.

    (#66281) Zsolt_72 Az biztos, hogy érdemes megnézni az alternatív lehetőségeket, mielőtt kiad az ember egy csomó pénzt. Egy jól kigyúrt ötös tank vagy a nashorn (a nashorn jó legénységgel brutálisan jól hozza a kreditet) lehet, hogy pont annyi kreditet tud termelni, ami elég. Szeptemberben megcsíphető a type62, a leírások szerint elég jól hozza a kreditet és az prém tank, lehet benne legénységet gyúrni, igaz kínai könnyű vonal, szóval mondjuk ez a szempont nem túl erős, de végül is nem kerül semmibe, ha amúgy is játszana az ember med tankokkal, meg lehet csinálni a küldetést.

    Ha a kredit igény mégis magasabb és pl a type62-re nincs idő a küldetést megcsinálni, akkor érdemes csak valóban egy komolyabb prém tankot vásárolni, de még akkor is érdemes az akcióját megvárni.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz #40993792 #66287 üzenetére

    A T25, féláron [link] kiváló vétel.

    Szerintem simán termel annyi kreditet, ami elég. 5 legény, két nagyon jó német med ág, amit támogathat, szóval legénység fejlesztésre is nagyon jó. Maga a tank is nagyon jó. Az egyik legjobb vétel, abszolút érdemes megvenni, féláron meg bűn otthagyni.

    Én is gondolkodtam rajta, de éppen, hogy sikerült az SP-t megcsípnem és így már nem kellett megvennem, de ha komolyabban nekiállok a második német med ágnak és kell kredit is,akkor meg fogom venni valamelyik akcióban.

  • dfsz34

    őstag

    válasz #43783936 #66292 üzenetére

    Nekik már az is siker, ha belevágnak két sebzőt az ellenfélbe. Nem zavarja őket, hiszen nem is tudják, például egy T34-el mennyi minden mást is lehetne kezdeni, ahelyett, hogy nyíltan letámadják vele az ellenfelet.

    Szóval a frusztráció inkább a csapat többi tagjában alakul, hogy egy T34 kidől 1-2 sebző lövés után.

    Lehetne ezen mondjuk finomítani, lenne is értelme, például nyolcas prém tankot csak 3-5e lejátszott csata és/vagy lejátszott mondjuk 500 tier8-10 csata után feloldani, ami persze még sokat nem jelent, de mégis valami alap tudása már lenne a játékosnak, de üzletileg ez nem indokolható, ergó nem is lesz.

    (#66293) h1mpi
    Nem tudom mennyi időd van a játékra, de a WG tálcán kínálja az ingyen megoldást. Szeptemberben meg tudod szerezni a type62-t, ami a leírások alapján jól adja a kreditet. Ha elindulsz most a brit med vonalon, szeptemberre meglehet a cromwell, azzal már el lehet kezdeni a type62 küldetést.

    Egy kezdőnek kell szerintem napi 40-45 csata, 25 napon keresztül, nem kevés, de akinek van rá ideje és amúgy is tanulnia kell, annak ez csak egy extra haszon. Továbbá ha veszel prém előfizetést, ami lesz akcióban szeptember elején, akkor kevesebb csata is elég. Kezdőknek erősen ajánlott a prémium, mert anélkül nagyon lassú a haladás.

    Év végéig ki lehet húzni a tier10 brit medet, amiből nyolcas prémiumot csinálnak, és elég határozottan azt ígérik, hogy odadják ingyen a tier10 tank helyett, tehát lesz egy nyolcas prém tankod, de addig is ott lesz a type62, amivel ki lehet termelni a szükséges kreditet.

    A brit med ágon sok kiváló tank van, abszolút megéri végig menni azon az úton és most akár két prémium tank is lehet a jutalom.

    A kulcs hozzá az idő és az, hogy bejönnek-e neked a med tankok.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz h1mpi #66300 üzenetére

    Akkor +1 a Nashorn mellett. Nem tudok más normál tankot mondani, ami akárcsak a közelében van annak, amit azzal lehet keresni. Ismerősnek kell néha kreditet termelnem és megvetettem vele a Nashorn-t fix legénységgel és modulokkal. Nincs jobb ennél, csak prém tankok.

    Az ágyúja brutálisan jó a tierjében és 390m alap látótáv hozzá. Hiába papír a tank maga, a TD stílus miatt ez nem akkora hátrány, ráadásul egy Nashorn-t senki nem fog hp veszteség nélkül megközelíteni. Kicsit kigyúrod a legénységet, dobsz rá modulokat és kész a kredit gyár. Lehet, hogy még te magad is meglepődsz majd, hogy mennyire lehet vele termelni.

    A statisztika se tévesszen meg, bár ott sem panaszkodhat, csak prém tankok meg az fv304 arty előzi meg, de és ez a legfontosabb, a legtöbben csak átrohannak rajta (pl az fv304-el rengeteg pro is nyomja fun célokból, elit tankként, kigyúrt legénységgel, így kell nézni a dolgot), modulok nélkül, pocsék legénységgel.

  • dfsz34

    őstag

    válasz h1mpi #66309 üzenetére

    Az én véleményem csak egy, de ha kredit kell és sok, akkor én mást nem ajánlanék, mint a nashorn-t.

    A WT TD ág egyébként is brutál jó, pár kivétellel (tier5 és 7 kérdőjeles) és ott a végén minden TD-k OP királya jelenleg :) a rettegett WTE100.

    A másik, régi ág is jó egyébként, tényleg egy rossz szót sem tudok róla mondani, talán egyedül a tier6 tank nem jó, de nekem a WT ág sokkal jobban bejövős. A kérdés, hogy melyik tízes TD-t preferálod, a szörnyeteg WTE-t a töltőtárjával, vagy a szintén durva, de egyszer lő nagyot JPE. Szerintem játék szempontjából a WTE egy óriási tank, mentem vele teszten, hát ahhoz mérhető pusztító erő nincs a játékban még egy.

    De vissza a számokhoz
    A stug átlag sebzése 356, ezzel "gyárt" 6660 kreditet. A ráta 18.7 kredit per sebzés pont
    A nashorn átlag sebzése 605, ezzel 7150 kreditet. A ráta 11.8

    Ez alapján a stug jobban termeli egységnyi sebzésre a kreditet, de összegszerűen a nashorn többet termel, márpedig a csata az csata, az átlag játékos 500 kredittel többet termel.

    A másik dolog az, hogy komolyan kifejlesztve a tank mire képes. Ezt nem tudom számokkal alátámasztani, de egy dolog árulkodó, egy tier-t lépsz felfele és 70%-al nő az átlag sebzés, ez már árulkodó jel, hogy bizony a nashorn egy nagyon komoly képességű tank.

    Összegezve, nézz meg pár videót a két német tier10 TD-ről, döntsd el melyik tetszik jobban és ha maradsz ezen az ágon, akkor a stug is teljesen rendben van, de a másik ág talán ígéretesebb és ott farmolni is jobban lehet a nashorn-al.

    Ezt a döntést neked kell meghozni, csak a privát véleményem tudom adni, hogy a WT ág szerintem érdekesebb, a TD-k pusztítóbbak és nagyon erősek, tényleg csak a tier5 és 7 igényel türelmet. Egy jellemző példa, mikor a tier8 wt-t próbálgattam, 2300 prémes xp nem volt elég az ász szinthez, most már kicsit lement a szint, de nem sokat. "Csak" ennyire durva az a TD :) A kilences nekem még jobban tetszett, a tier10 meg maga pusztító erő.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bad Pritt #66315 üzenetére

    A nashorn-al kezdetben a kemper stílus a nyerő (tudom nem szeretjük a kempereket, de ez van, ezt kell ajánlani a Nashorn-hoz kezdőnek). Ott sokat nem lehet hibázni. Kiváló ágyú (jó pen, alfa is ok és nagyon jó RoF), nagyszerű látótáv (modullal pláne). Megközelíteni nem lehet könnyen, mert a kamoja is elfogadható. Kezdőknek így érdemes. Később gyakorlattal, már lehet vele több mindent is csinálni, mert a 600hp elég már sok mindenre és a sebesség is egészen jó. Egyedül a cső lehajlásba lehet belekötni, az lehetne jobb neki.

    Azért az az adat árulkodó, hogy a tier5 német TDk-hez képest 60-70% több az átlag sebzése. Ez nagyon durva érték egy tier lépés esetén. A kiváló ágyú és látótáv kombinációja miatt, szerintem.

    A T49, hellcat nem igazán ez a stílus szerintem, azok agilisebb tankok, támadó stílusban is lehet használni. A Nashorn-ak sokkal jobb az ágyúja, képes komolyabb támadást is elhárítani.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bad Pritt #66322 üzenetére

    Ebben van igazság, de azt is meg tudom érteni, hogy kell a kredit nagyon. Főleg az elején, nagyon nehéz összeszedni a kreditet egy komolyabb tankra vagy modulra. Ha több ág is van, mint pl a német TD, akkor érdemes előre eldönteni, melyiken induljon el az ember. A WT ágon a Nashorn, a másik ágon a Stug a jó kredit termelő tank, ott érdemes maradni kicsit tovább. Kreditet gyűjteni és legénységet gyúrni és utána menni feljebb.

    A játékot megtanulni valóban az ajánlott sorrend: nehéz tank-td-med-könnyű (arty-t nem mondom, aki azzal akar, az egy külön világ).

    Ezzel együtt szerintem a TD-kel meg lehet barátkozni a kezdőknek is, bár az elején pálya ismeret és egyéb ismeretek nélkül lesznek kellemetlen percek, de hát ez vele jár. Kempeléssel kezdeni és utána fokozatosan tanulni, később már jobb helyzekedés, akár támadásba bekapcsolódás is jöhet.

    Én biztos, hogy az alapján döntenék, hogy melyik tízes TD érdekel jobban. Ez lenne a logikus döntés.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Diarmand #66330 üzenetére

    Tier 6-al te nem termeled ki a prém kaját, abban egészen biztos lehetsz. A feladat az, hogy érj el legalább 10e kredittel több bevételt prém kajával, mint anélkül, mert akkor ha megint meg kell vegyed a prém kaját, akkor vagy kb ugyanott, mintha nem használtál volna prém kaját. Azért csak kb, mert megnövelt látótáv és egyéb tulajdonságok miatt több spot és xp-d lesz, de most konkrétan a kredit termelésről beszélünk.

    Gondolom félreértetted szokás szerint, nem a az a kérdés, hogy a nettó bevételed megvan-e 10e credit, hanem ha rápakolod a prém kaját, akkor tudsz-e 10e-el több bevételt kitermelni.

    A célzókör mérete változik, szűkebb lesz, ezáltal a szóráson és a pontosságon is javít, de ez nagyon remélem, hogy nem újdonság. venti, bia meg a prém kaja, mindenre hat kicsit, a célzókörödre is, a szórás maximumára, ezáltal a pontosságra.

    Egy eleve brutálisan pontos lövegből a vent+bia+prémkaja egy sebész szikét állít elő, ez lenne a JT8.8 fullosra kigyúrva.

    Az RNG dumát nem értem, éppen azt magyarázom, hogy ilyenkor annyira pontos az ágyú, hogy kisebb célpontokat is meglő nagyon nagy biztonsággal.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bingisz #66360 üzenetére

    Végül is akkor egy nettó kv1s nerf lesz. Aki meg a tier5-t ki akarja az éles rendszerben is próbálni, annak meg kell vennie.

    Én nem próbáltam egyiket sem, nem vagyok oda a KV1s-ért, nincs is kifejlesztve, de a kérdés adja magát, hogy érdemes a tier5 tankot majd kifejleszteni vagy a jó öreg kv1 inkább?

    (#66350) Plasticbomb Erre nehéz mit mondani. Azért ott erősen user error is van, ha egy t95-el szembefutsz egy WTE-vel. Már a WTE részéről.

    Két-három használható stratégia van vele, vagy távoli sniper, kihasználva a brutál jó ágyút és a tűzerőt vagy egyszerű "brute force" megoldás. Odamenni, lefogyasztani a saját hp-t, 2-3 tárazást megélni és közben igyekezni az ellenfélnek a saját hp többszörösét sebezni. Utána már a csapatnak kell lehozni a csatát a remélhetőleg megroppant gerincű ellenfél ellen. Esetleg még támogató harcmodor, amikor egy WTE fedez egy támadást és megy a második vonalban, akkor azért az ellenfélnek nem biztos, hogy őszinte a mosolya.

    A he lövedék ellen meg elbújni lehet (artyk elől) vagy páncélt felrakni, az azért sokat segít. Meg felkészíteni a legénységet, hogy úgyis kilövik az ágyút, javítani 1-2 alkalommal lehet, de van rá skill, ami kicsit segít ilyenkor.

    Azzal egyetértek, hogy most már a tűzerő fókusz (mindenki a WTE-t lövi, ahogy megjelenik), az he használata és az artyk szép lassú, de folyamatos visszaerősödése miatt már nehezebb vele játszani jóval.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bad Pritt #66364 üzenetére

    Nem véletlen, az ágyúja egy tier8-as, jobb, mint a hellcaté, annak "csak" tier7-es van. Ráadásul én úgy tudom, hogy hellcat wn8 cél szintjét kézzel megpiszkálták.

    A Nashorn esetében szerintem ilyen nincs, nem nyúltak bele, csak vették a sebzés eloszlás görbét mivel kevesen tartják meg, nem is elterjedt stat padder tank. Szóval az van ugye, hogy az eloszlás is mutatja, hogy bizony ennyire durva köröket lehet vele menni. Ha kigyúrod a legénységet és felszereled modulokkal és/vagy ha pro vagy.

    203 pen, 240 alfa sebzés, a hosszú 8.8-as ágyú (pl Tiger) de nagyobb RoF, sokkal jobb célzás idő 1,7 vs 2.3 és pontosabb is. Arannyal meg 237 pen, annak szerintem nincs tier8 tank ami ellenáll, kv4 beforgatva esetleg.

    Hozzá egy nagyon kellemes 390m látótáv és egész jó kamo érték.

    Érted, ha ezt az ágyút ki tudod használni rendesen, akkor az 1500 sebzés gyerekjáték. Tier6-ról beszélünk, ahova berakták ezt az ágyút ezekkel a paraméterekkel,rossz vicc a WG részéről, komolyan mondom. Most nem akartam itt a feszt kelteni, de 2e sebzés inkább gyakori vele, mint ritka, de mondjuk én csak időszakosan megyek vele, nem tudok megbízható statot mondani. Majd kifejlesztem később, akkor már meg tudom mutatni, mit megy, mert a WT TD ág a legjobb szerintem, brutálisan jó tankok sora.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bad Pritt #66368 üzenetére

    Az ismert stat padder tankok wn8 szintjeit megpiszkálták. pl. T49: 413 az átlagsebzés vele és 1075 a cél szint wn8-ban, na jól van ám, mutassanak nekem olyan haranggörbét, ami ezt alátámasztja, nincs, mert szépen megemelik kézzel a szintet, hiszen ismert statpadder tank. A vk szintén ismert statpadder tank (volt), szinte biztosan belenyúltak a cél szintjébe, mert 431 az átlag sebzése most. Még az lehet, hogy mivel a teljes történetét veszik a kalkulációhoz, ezért benne maradtak a korábbi eredmények, amikor még nagyon sokan tolták vele, a konisch ágyú még a jobb paramétereivel ment.

    A Nashorn egészen biztosan nem statpadder tank és nem nyúltak bele, pedig farmolni érdemes lenne megtartani azoknak, akiknek nincs prém tankjuk. Ott amit látsz, az van, azt tudja a tank. Magyarul ha kigyúrod a legénységet, dobsz bele pár arany lőszert, modulokat rá, megtanulod kihasználni a kiváló ágyúját, akkor az 1500 sebzés már csak gyerekjáték neki és itt el lehet gondolkodni a farmolási hatékonyságán, ha átlag sebzés mellett tud 7k nettó kreditet "gyártani", akkor mit tudhat 1500-2000 mellett.

    Amin én nagyon meglepődtem, hogy milyen röhejesen alacsonyan van a cromwell cél szintje. Szinte vagy nem is szinte, minden tulajdonságában jobb, mint például a T49 és 1075 vs 1125 amit kitaláltak rá a fijjuk. Ez vicc akar lenni vagy micsoda? A cromwellnek ráadásul 202-es az arany lőszere, ha abba belerak az ember annyi aranyat, amit nullszaldósan kitermel (8-10 darab, prémmel 12-15), akkor nem is tudom, vicces, nevetséges neki ez a szint, mondhatnám, hogy megalázóan kevés és alulértékelt tank, legalábbis a wn8 rendszerben. A játékmenet még jobb a Cromwell-el, magasabb tier, kicsit jobb ellenfelek, több hp, amit lehet sebezni, de nem sorolom, nem a wn8 miatt, az csak mellékszál, de a cromwell egy igen jó tank.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz jr1994 #66370 üzenetére

    Érted ez olyan dolog, hogy van egy értékelési rendszer, ahol viszonyíthatod a teljesítményedet, amit a játékban elkövetsz.

    Tényleg nem értem mi a para állandóan, ha ez szóba kerül. A WG fórumain tök normálisan lehet róla beszélni, az anomáliákról, a képletekről, bármiről.

    Itt meg állandóan jön valaki és szörnyülködik meg visong. Komolyan nem értem.

    Mintha az iskolában nem lehetne beszélni az érdemjegyekről és szintekről stb. Miért is ne lehetne? Mert van pár paranoiás? Ráadásul ez éppen olyan dolog, hogy engem meg a képregények nem érdekelnek, de átugrom, biztos, van akinek azok a fontosak.

    Bár szerintem a játék értékelési rendszere és annak működése messze több embert érdekel, mint az, hogy éppen valaki milyen ászt csinált és elfoglalja vele a fél képernyőt.

    Mond, ha nincs igazam és te soha nem nézel rá és nem érdekel, hogy mi és miért van ott.

  • dfsz34

    őstag

    válasz rlazol #66375 üzenetére

    Olvasd szépen el, hogy pontosan egy konkrét kapcsolódó témára, kérdésre válaszoltam a wn8-al kapcsolatban és ha jól emlékszem, akkor ma most írtam először a wn8-ról, ezt arra reflektálnám, hogy szerinted állandóan erről beszélek. Kényelmes dolog az általánosítás, csak nem mindig igaz.

    Én nagyobb összegben mernék arra fogadni, hogy sokkal több embert érdekel a wn8 és a működési rendszere, mint hogy éppen milyen képregényt illeszt be valaki, vagy mennyi az fps az aktuális konfigján vagy a hasonló "érdekes" témák. Sok téma meg pl engem nem érdekel, de átugrom.

    Ez valahol intelligencia kérdése is, szerintem, hogyan kezeli az ember. Elkezd visítani, mint egy paranoiás vagy azt mondja, ok, ez nem érdekel, lapozzunk. Eleve nem is értem, honnan feltételezed azt, hogy senkit nem érdekel a játék értékelési rendszere? Szinte mindenki használja a napi stat modot, nézi a noobmetert stb. Vagy ez most olyan dolog, hogy hát igen, nézzük és figyeljük, de beszélni nem lehet róla, mert van pár paranoiás illető?

    Egy a lényeg, a téma feljött, beszéltünk róla, nem is hosszan, pár üzenet váltás.

    Ha téged hidegen hagy, akkor ugord át, ennyi a teendőd, de ezek a paranoiás reakciók már inkább fárasztóak, komolyan mondom.

  • dfsz34

    őstag

    válasz mcwolf79 #66393 üzenetére

    "- FV4202 premium tier 8 for free? “We will decide closer to New Year”"

    Most ez az új álláspont, hogy később, az év vége felé döntik csak el. Gondolom megnézik, hogy mennyien fejlesztik ki addig és az alapján döntenek. Jó, hogy minden héten mást mondanak.

  • dfsz34

    őstag

    válasz szallasi007 #66435 üzenetére

    Itt elolvashatod, hogy mi lesz. Szeptember

    Az SP egy jó kreditgyár, de lassú, nagyon már páncélja sem maradt a nerf után, a rétegelt "arcát" kivéve, ennek ellenére lehet vele jókat menni, mert igaz, hogy a pen kicsit alacsony, az alfa sebzés nem magas, a RoF sem kiemelkedő, de az ágyú pontos, amit jól ki lehet használni. Illetve ha szükséges, akkor arannyal elég szép átütése van, de olyankor a bevétel egy része bánja, de mégis ott van az opció, hogy nem kell feltartott kézzel imádkozni szorult helyzetben sem, hanem akkor menjen az arany lőszer kifele, ésszel használva még ilyenkor is hoz némi bevételt és a következő csatában már bejön a kredit is. Maximum tier9-be teszi az mm és szerintem megengedő az mm, nem rak állandóan tier9-be, hanem úgy jól elosztja.

    Lassú tank = kis élvezet, nem én találtam ki ezt az összefüggést, de szerintem igaz. Amolyan jó iparos gyerek az SP, teszi a dolgát, de kicsit unalmas vele a játék, viszont kreditet jól hozza és a legolcsóbb nyolcas prém tank.

  • dfsz34

    őstag

    Megemeltem a cromwell arany lőszer szintjét és 100%-os lett a legénység :) Most, hogy kezd komolyabban kigyúrt legénység lenni benne, beszélgethetünk arról, hogy melyik tank is tulajdonképpen OP a játékban. Az arany szint ráadásul még emelhető tovább simán (jelenleg 4db), mert kitermeli nevetve. Kamo, látótáv növelő skill-el még vaddisznóbb lesz majd ez a tank, bár most nincs időm sokat játszani vele, mennem kell tovább, de nem adom el és visszatérek még egy komolyabb legénységgel.

    A mai nap egyébként iszonyat a cromwell-el, 50% WR és mintha a játék összes agyhalottját az én csapatomba rakná. Az átlag sebzésem le is romlott kicsit, meg a WR is vele, de tartom a szisztémámat, úgyhogy sok vereséget nem engedek meg egy tankkal sem. Vagy nagyon jó kört futok vele vagy iszonyatosat, ahol semmit nem tudok kezdeni, mert az ellenfél pillanatok alatt legyűr. Ez a legjobb köröm vele ma, látszik, hogy a 4 arany lőszert röhögve kitermeli, sőt sokkal több is mehetne bele, bár az átlagot kell nézni nyilván nem csak a jó köröket, de szerintem 10-12 arany lőszert ki tudna termelni nullszaldósra.

    Map: Prokhorovka Cromwell 1 836 36 097
    Csatában elért Achievement Top Gun, Nagy kaliber, Elit lövész, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"
    Legénységi XP: 2 570 Lőszer: 11 200
    Teljes: 24 897 WN8: 14 364 (100)

  • dfsz34

    őstag

    válasz alldaybig #66652 üzenetére

    Röviden: szinte minden tulajdonságában jobb, mint a t49 (ágyú, sebesség, torony forgás, látótáv, saját hp, talán a gun dep jobb kicsit a t49-en, de a cromwell-nek is elég jó, egy tier-el feljebb van, több hp-ja van az ellenfeleknek = több sebzés, mindent nem néztem meg, de most nem tudnék semmit mondani kapásból, maximum a célzás idő említhető meg, szóval kell a cromwell-re a gyorsító meg majd skillek is, meg a kamo érték, de az is elég jó a cromwell-en, úgyhogy összegezve sokkal több az előny, mint a hátrány) és cserébe meg egy alulértékelt tank. Nem értem miért, de mindegy is. Majd utána olvasok, hogy miért nem népszerű a cromwell, de végül is ez csak érdekesség, hogy mások mit gondolnak róla.

    Itt inkább majd még azt kell kitalálnom, hogy mi a jó stratégia vele, amikor a csapatom tényleg sík idióta, hogy ne 5-600 sebzéssel zárjam az ilyen csatákat.

    Viszont kell a kigyúrt legénység, óriási a különbség már 75 és 100 között (persze, minden tankon így van, csak nem ennyire markánsan), mert a cromwell sokat kell lőjön, mozogjon, szóval erősen rá van utalva a legénységre.

    10-12 gold skulót kitermel nullszaldósra, ha valaki statot akar húzni vele, ha ezt mind kilövi, már gyakorlatilag elit szintre lőtte be magát és akkor hol van még a sok más dolog, amit lehet vele tenni. Jó tank, na, ennyi a véleményem róla. Megtartom és visszarakom rá a csapatot később.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz #95904256 #66752 üzenetére

    Nekem Chi-Ri 6/30, meg is untam. Mintha a világ összes hülyéjét összerakná velem. Kétszer meg tudtam csinálni a japán küldetést, de ennyi mára. Játszhatatlan.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Sanya #66770 üzenetére

    Nagyobb tier-ben már vannak olyan ágyúk, amikkel elég ránézni az ellenfélre és lehet lőni azonnal (nagyon pontosak és gyorsan céloznak be).

    Ettől független ha tisztában vagy vele, hogy 3 másodperc késleltetéssel jelez, akkor úgy tudod használni.

    Ha nincs hatodik érzék, akkor azt kell nagyon figyelni, hogy nem fordítja-e feléd valaki az ágyúját. Nagyobb tier-ben meg hatodik érzék mellett is, már erre fokozottan kell figyelni, mert pl e5, wte meg még sok más tank, azonnal tud lőni, ahogy rád "néztek", annyira gyorsan céloznak be és jó az ágyújuk szórása, hogy jó eséllyel eltalálnak.

  • dfsz34

    őstag

    válasz h1mpi #66774 üzenetére

    Lesz másik tank, ami miatt lehet vinnyogni, ne aggódj egy percig sem emiatt. A WG ilyen emberkísérleteket folytat, mindig fut az események után. Mondjuk azt a részét nem értem az esetükben, hogy a WG csapatban is vannak jó játékosok, de ha nagyon akarnának, akkor pl QB-t leültetnék játszani az új tankokkal és elmondaná nekik, ha nagyon erősre sikerült valamelyik.

    Én biztosra veszem, hogy a WG játékos csapata jelzi előre (és folyamatosan) a problémákat, de a döntés üzleti jellegű. Ezzel sincsen semmi baj, csak akkor legyenek következetesek már, ne ilyen kapkodva és össze-vissza rontsák le a tankokat.

    Nem is értem, miért nem lehet azt csinálni, hogy felrakni a statisztikát, hogy ez a tank, emiatt túl erős és itt egy pillanatra meg kell állni, mert ez bonyolultabb kérdés. Sok olyan tank van, amelyikhez nagyon komoly gyakorlat kell, hogy jól tudjon menni venni, tipikusan ezek azok, ahol gyenge átlagsebzésű (az adott tankkal) és pocsék eredményt felmutatóak vinnyognak a legjobban, miközben ők maguk képtelenek jól használni. A kiemelkedő használat azt jelenti, hogy jó átlagot tud az ember felmutatni vele, nem azt, hogy megy vele egy szerencsés kört és két féltéglával döngeti a mellét utána :)

    Szóval komplexebb elemzés kéne minden tank esetében, amit az emberek nagy része meg sem értene, de ha a WG feltenné ezeket, akkor aki akar és szeretné megérteni, az megtehetné.

    A KV1s átlagsebzése 622. Tier6-ban ez sok? A francokat az. Pl nashorn 609, su100 600, nagyon közel vannak, mégsem hallani vinnyogást miattuk (még) és akkor mi van a jobban teljesítő tankokkal, a hellcat meg fv arty miatt megy a vinnyogás, de pl kv2 átlag sebzése magasabb 680, most akkor majd amiatt lesz a vinnyogás?

    Ez is mutatja, hogy a kérdés sokkal összetettebb, mint sokan képzelik. Szóval ez az OP hiszti soxor csak illúzió. Gyakori tankok, valószínűleg sok embert kiszednek, mert számszerűen sokan vannak, aztán beindul a vinnyogás.

    A WG-nek van egy törekvése, hogy próbálja diverzifikálni, sokszínűbbé tenni a játékot és ha bizonyos tankok túl népszerűek lesznek, illetve -sajnos- odafigyelnek a vinnyogásra is, ahelyett, hogy a statisztikát néznék meg inkább, szóval ha egy tankot aránytalanul sokan használnak, akkor tönkre teszik és ezáltal azt gondolják, hogy jót tesznek a játéknak. Szerintem meg legalább annyiszor balf.szságot csinálnak vele, amennyiszer jót, mert nincs egy kialakult stratégiájuk.

    Lehetne pl külön, egy fix napi jutalommal díjazni, ha valaki egy tier-en belül több tanktípussal megy. Nem kell nagy dologra gondolni, 1-2 kis javító, 10-15e kredit, valami, ami mégis motiváló vagy komolyabb jutalom heti, havi szinten, ha valaki több típust használ rendszeresen egy tier-ben. Biztos ki lehetne valamit találni és máris kevesebb energia kéne a tankok mesterséges ballanszolására.

  • dfsz34

    őstag

    válasz jr1994 #66795 üzenetére

    Játékos állománytól nyilván függ, de azt honnan veszed, hogy jobb játékosok nem mennek a kv1s-el? Nemrég futottam bele egy pts-es gyerekbe, 1900 csatája és 90% ! WR volt a kv1s, nem értem hogyan, de az ő eredményei is ott vannak benne az átlagban.

    Arról nem is beszélve, hogy mennyi teljesen kifejlesztett kv1s meg hellcat futkos, ha más típusokkal hasonlítod össze? Ha tomátó józsi megtartotta a kv1s-t, akkor az már elit tank, kigyúrt legénységgel, modulokkal, festéssel meg arany lőszerrel sem szoktak spórolni.

    Pont ez amit a számok megmutatnak, hogy még így sem tudnak ezek a tankok olyan rendkívüli sebzés és WR számokat felmutatni, hiába megy az op hype, hiába népszerűek és hiába tolják fullos tankokkal olyan sokan.

    Egy nashorn-t vagy su100-t igen kevesen tartják meg miután kifejlesztették a következő szintet. Azaz, a tankok szintje meg sem közelítheti mondjuk a kv1s szintjét, stock állapotból kihúzzák és elit tankkal is csak annyit csata van, amig a következő szint kifejlesztése tart. Hol van akkor még a komoly legénység, festés, modulok (mert sajnálják sokan a 10 ft-ot, amennyibe a modul leszedése kerül) meg az arany lőszer használata?

    Én ezért nem hiszek az op mesében, van pár kiemelkedő tank a játékban, de ha átlag sebzésben nem tudja az op szintet felmutatni az adott tank, akkor ott már sok a kérdőjel és inkább a népszerűség miatt van a vinnyogás. Alacsony átlag sebzés azt jelenti, hogy csak a profik képesek jól menni az adott tankkal, már ha egyáltalán hiszünk az op mesében.

    Nézd meg a tier 8-t, melyik tank vezeti a sebzés listát? Bizony a borsó, az a tank igen erős, az már tényleg mutat op jelleget. Azt megértem, ha valaki a borsó miatt vinnyog, ott tényleg van miért.

  • dfsz34

    őstag

    válasz vhw #66801 üzenetére

    Leírták már többen, vannak előnyös tulajdonságai, például egy lövéssel agyonlövi a nyomorult m3lee-t és az ilyen pillanatok kéjes (kár)örömmel és a hatalmasság érzésével tölthetik el tomátó józsit, hogy mekkora istenkirály is ő, a hatalom a kezében van.

    Kicsit más téma, de kapcsolódik, hogy meggyőződésem hogy elég sok szerencsétlen pont az ilyen egylövéses alkalmak miatt játszik arty-val, "feel the powa".

    Simán elhiszem, hogy nem néznek a gyenge játékosok se statot, se átlag sebzést, egyszerűen van egy fun faktora ennek a tanknak, hát mennek vele és félistennek érzik magukat, amikor egy nyomorult kisebb tier tankot megbüntetnek. A kv1s továbbá bár papír hivatalosan a páncélja, azért elég jól pattint még nagyobb tankokat is, tehát kitolja az arcát és nem egyértelmű, hogy sebzed. Most természetesen nem a nagy átütésű ágyúkról beszélek, főleg nem arannyal, de azért trükkös az a páncél egy kicsit.

    A hellcat esetében meg a kiváló kamo-t tudnám kiemelni, mert tomátó józsi szokása szerinte a mező közepén leáll és onnan köpi a skulót mozdulatlanság mellett. Nehezen fedezik fel, ezáltal megint csak félistennek hiheti magát, hogy kiszedte már az ellenfelet, az meg meglőni sem bírta (mert nem is látta meg).

    Se a kv1s, se a hellcat nem tudja átlag sebzésben bizonyítani az állítólagos über op tudásukat. Amekkora hype van és amennyi csata, ezeknek 100-150 hp átlag sebzéssel kéne vezetniük a szintjüket egymással versenyezve aztán nem. A kv1s főleg, gyakorlatilag egy stock állapotból kihúzott és csak a következő szint eléréséig megtartott (tipikusan) nashorn vagy su100 ott liheg a nyakában az átlag sebzés tekintetében.

    A tankok szükségszerűen fejlődnek, legénység, modulok stb, ahogy egyre többet játszanak velük, ezt fölösleges vitatni, ez egyértelmű dolog. Vannak reménytelen esetek nyilván, de azért x mennyiségű csata után rájön, hogy mondjuk egy töltés gyorsítóval hamarabb betölt és hasonló kemény összefüggések. A legénység meg minden csatával fejlődik, feltéve, hogy tudja, hogy ki kell választani valamilyen skill-t, de legyünk kicsit megengedőek ebben a tekintetben, hogy a többség azért kiválaszt valamit.

    A borsónak a vdaddict szerint kb annyi csatája van mint az őt követő kettőnek (a sebzés átlag listán) isu + amx 50100 összesen

    Ezt gondold át még egyszer, ha szerinted ez kevés.

    (#66803) Diarmand ahogy írtam fentebb, az átlag sebzés tekintetében se a kv1s se a hellcat nem bírja bizonyítani az iszonyatos op létét. Akkor most mivan? OP a tank, csak nem lehet vele sokat sebezni vagy hogyan kéne érteni ezt?

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz KaLeun #66804 üzenetére

    Én leírtam az átlag sebzéseket, te meg jössz ezzel a "könnyebben lehet érvényesülni" dumával és megvádolsz, hogy mellébeszélek. Miért is? Mert megkérdezem, hogy egy OP tankkal miért nem lehet kiemelkedő átlag sebzéseket látni?

    Ja igen és mutatok egy egyértelmű példát a borsót, akkor magyarázd meg nekem, ha ennyire értesz hozzá, hogy egy borsó miért tudja vezetni a tier8 sebzés átlagát és egy kv1s miért csak a 6., ha egyszer mindegyik OP?

    Azt ugye te is érzed, hogy ezt a könnyebben lehet érvényesülni duma eléggé pongyola szöveg, főleg, hogy más érved nincs is gyakorlatilag.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Diarmand #66808 üzenetére

    omfg, jó mindegy hagyjuk, látom begörcsölt az agyatok megint.

    Könnyebb érvényesülni, de nem lehet vele kiemelkedően sokat sebezni a tierjében: kv1s
    Könnyebb érvényesülni vele és vezeti a tier sebzés átlag listáját: borsó

    Találós kérdés, melyik az op a kettő közül?

    Megnéztem még egy dolgot, mert ez a könnyebb vele érvényesülni valamiben meg kell, hogy jelenjen nem igaz? Az nem lehet, hogy csak szubjektív dolog, ha ennyire állítod.

    A szerzett xp talán egy jó irány mutató ebben a tekintetben, ha sebzésben nem is tud egy tank kiemelkedőt, talán xp-ben.

    A kv2 vezet a tier6-t (leláncolás, modul kiütés, nagy tankokat tudja sebezni stb), második a hellcat, szóval ok, a hellcat-ra kijelenthető, hogy vannak olyan tulajdonságai, amik tier6-ban második helyre felhozzák xp szerzési potenciál tekintetében (gondolom jól spotol és az adja az xp-t).

    A kv1s 8., pl a cromwell meg az E8 is beelőzi, azaz nem elég, hogy nem lehet vele elérni kiemelkedő átlag sebzést, de még xp-t sem lehet vele kiemelkedően szerezni. Vak mint a vakond, sok lövésnél osztozik a spotterrel.

    Hogy teljesen fair legyen a dolog, ebben az xp tekintetben lemarad a borsó, hiszen az elért sebzés nagy része sniperkedés, azaz osztozni kell más tankokkal.

    Igazából a kv2 az ami megfelel ennek a kritériumnak, hogy könnyű vele játszani és látszik is az eredményben, a kv1s se sebzés, se xp tekintetében nem remekel. A hellcat viszont jól hozza az xp-t, sebzés is rendben van, bár nem kiemelkedő.

    Egy tier6 tank erősségi listán (nem használom az op szót direkt) kv2-hellcat-kv1s lenne a sorrend, persze most a többi tankkal nem foglalkozunk, ennek a háromnak a sorrendjét próbálom meghatározni a látható eredmények függvényében.

    Természeten a könnyebb vele játszani meg hasonló pongyola tényezők figyelembe vétele nem lehetséges :)

    Itt tényleg az van ugye, ha a WG tényleg statisztikát nézne, akkor lenne bőven dolga még a kv1s nerf előtt a többi tankkal. Ha a vinnyogás erősségét és a tank népszerűségét nézi, akkor meg a kv1s az első, amihez nyúlniuk kell. Érdekes, hogy a második érv az erősebb és teljesen mindegy, hogyan teljesít a tank maga.

  • dfsz34

    őstag

    válasz rlazol #66810 üzenetére

    Ne kezd már ezt újra. Ki és miért állítja hogy csak és kizárólag tomató játszik a kv1s-el? te? Akkor mondjál érveket, hogy miért gondolod ezt. Még az is erős és kérdőjeles állítás, hogy az átlagnál több tomato nyomja a kv1s-el, de azt még esetleg meg lehetne így-úgy magyarázni, de nagy eltérés biztosan nincs a játék teljes átlagához képest.

    A másik dolog, hogy nem az a kérdés, mit költ rá. Ha nem használ modult egyáltalán, akkor egyik tankján sem használ.

    Egy móka vagy egyéb célból megtartott kv1s tank, eleve elit tank, eleve fejlődik a legénysége minden egyes csatával és a legénység nagyon fontos a használati célból. A másik dolog, ha használ is egyáltalán modult,festést meg arany lőszert, akkor biztos, hogy a troll tankjára teszi fel elsőnek, amiről nem is kell leszedni (a rettenetes 10 ft kiadás sem érinti).

    A WG tudja pontosan, hogy melyik tankban mennyi aranyat köpnek, talán a kv1s nem súlyos ebben a tekintetben, de az biztos, hogy minden fajta játékos lőtt már rám aranyat belőle.

    Érted? Van egy fixen megtartott tankod, nyilvánvalóan arra teszel modult, ha teszel egyáltalán, arra veszel festést, ha veszel egyáltalán és mivel a legénységed többet megy, mint az átlag, jobb a legénységed is. Az arany használat szintén hasonló, biztos, hogy ebbe tesznek inkább aranyat.

    Ennek a figyelembe vételével hasonlítsd össze az elért átlag sebzéseket a különböző tankok között.

    Mikor húzod a stock panther-t vagy megtartod és a csatáidat egy elit tankban nyomod, amit jó eséllyel felszerelsz, de a legénységed biztosan fejlettebb, akkor vajon ugyanazok a feltételek és ugyanazt az eredményt várod el?

    (#66814) Diarmand Mikor kifogysz az érvekből, jön a személyeskedés. Te nem magyar politikus vagy amúgy? Csak egy dolgot mondok, bár lehet, hogy ez neked teljességgel érthetetlen lesz. nem ismertem a vbaddict-ot korábban ebben a funkciójában (mielőtt erre is előszedsz valami régi linket, ne fáradj vele), hogy ki lehet vele elemezni a tankokat és össze lehet hasonlítani a teljesítményüket a tier-jükben. Most már használom, képzeld el. Neked is javaslom. - moderálva -

    --------------------

    Ne személyeskedj!

    [ Módosította: #40993792 ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Diarmand #66816 üzenetére

    Majd ha megmagyarázod, hogy egy állítólagos op tankkal miért is nem tudnak a zemberek kiemelkedő sebzést elérni, akkor folytathatjuk, egyébként meg a műhisztijeidet tartogasd másnak, pls.

    (#66818) vhw : jó persze, "könnyű vele menni" az a megsemmisítő érved, jó, maradjunk is ebben, ha szerinted ez érv és megmagyaráz bármit,

    Részemről a vita lezárva, mivel körbe futunk és elmondtam legalább kétszer, mik az érveim, ott a vbaddict, nézze meg mindenki akit érdekel a téma, tegye hozzá a te érved, hogy de márpedig ezzel a tankkal könnyű menni és kész, vonja le a következtetést maga mindenki.

    (#66819) rlazol: gondolkodj már egy pillanatig, a tomato szerinted más tankkal nem játszik, csak a kv1s-el? akár más tier6 tankkal sem játszhat egy tomató? Ostobaság (már bocsánat) a kv1s esetében tomato-ra hivatkozni és másik tankok esetében meg úgy tenni, mintha azokkal meg csak pro-k mennének.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Nekem 26 csatából lett meg a med küldetés, prém nélkül. Az xp összeszedése a legnehezebb. Féltem a frag-től, de nem volt feltűnő a lopkodás. 56%wr, elég erős wn8 mellett (2600), tehát amit gondoltam a küldetésről kb bejött, 25-30 csata kell alaphangon naponta, ha cumiágon van az ember, akkor még több. Gyengébb napokon simán 35-40 csata is kellhet, így érdemes számolni az idő szükségletet. Hát, nem lesz egyszerű ezt 25x teljesíteni.

    A könnyű tankos küldetést ma még megcsinálom, de ez a spot kemény dolog nekem legalábbis, mert általában harcolok ezekkel a tankokkal. Borzalmasan nehezen fogom összeszedni a 12e spot sebzést, úgyhogy azt hiszem ezt a küldetést hanyagolni is fogom később, inkább a med-re fókuszálok.

    Egyébként a könnyű tankokkal könnyebb a másik három feltételt teljesíteni, a nagy amx-el lehet sokat sebezni (meg a kicsivel is, ha összejön), xp-t jobban kapják a könnyű tankok, az 5 frag meg pillanatok alatt megvan. Egyedül ez a fránya spotolás, ami nehéz lehet, ha ezt sikerül jól megoldani, akkor szerintem könnyebb a könnyű tankos küldetés összességében. A spot miatt viszont sajnos én hanyagolni fogom, túl sok idő és csata kell hozzá.

    Viszont rászántam magam egy kis spotolásra és 5763-at hozzáadott egyből :) Sajnos nem hiszem, hogy minden nap meg lehet majd ismételni egy ilyen kiváló kört, pedig akkor megcsinálnám a könnyű tankos küldetést is...
    Map: Malinovka AMX 13 90 1 291 40 408
    Csatában elért Achievement 1 Kiválóság jele, Őrjárat, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"
    Legénységi XP: 1 291 Javitások: 10 744 Lőszer: 4 590
    Teljes: 25 074 WN8: 3 134 (99)

    Sikerült még egy ászt behúznom a kicsi AMX-el, de nulla spot mellett, úgyhogy ez most nem segített a küldetésben.
    Map: Ensk AMX 12 t 3 546 (x3 minden nap az első csatáért) 21 278
    Csatában elért Achievement Top Gun, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"
    Legénységi XP: 3 546 Lőszer: 2 616
    Teljes: 18 662 WN8: 8 958 (100)

Új hozzászólás Aktív témák