Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    válasz #43783936 #63202 üzenetére

    Vagy botot használ(t) csak nem fogja soha bevallani.

    Igazából engem nem egy vagy kettő vereség idegesít, simán belefér, de érted, amikor sorozatban, hosszú hosszú ideig gyakorlatilag mindent elvesztek, akkor már kezd tele lenni a hócipőm.

    Egy tisztán véletlen elosztásnál az előfordulhat, hogy a szokásosnál kicsit több vereség és agyhalott társaság, de ilyen? Dobálj fel egy pénzérmét, persze előfordulhatnak akár hosszabb sorozatok is, de gondolkodjunk már reálisan, annak kb mennyi az esélye, hogy napokig szinte csak írást dobjál? Több tucat, akár 100 alkalommal, minimális fej mellett?

    Ráadásul ezek a trendek ismétlődnek, bár a bukó szériák valamiért hosszabbak, de van példa az ellentettjére is, ami egyébként ugyanúgy nehezen magyarázható egy tiszta véletlen rendszerben.

    Ezt csak a vak nem látja, hogy valami nagyon nincs rendben az RNG-vel, az mm többi phaszságáról ne is beszéljünk, amikor van a játékban 6 nehéz tank, akkor miért kerül mind egy oldalra? Ja, RNG, persze...

    Én simán kinézem belőlük, hogy "recent WR" alapján szépen szórják a népet ide-oda. Különösebben nem is nehéz megvalósítani és akkor a mélyvörös polak rambónak is lesz sikerélménye néha. Mindenki jól jár, kivéve akit berak a lejtőre éppen.

    (#63205) benvolio Nem véletlen, hogy lenézik. A VK egy szerintem tudatosan alultervezett tank, nagyon gyenge ágyúkkal abban a magasságban. Költsd a szabad xp-t, ráadásul, ha nincs előtte tiger-ed, akkor a sz..ás folytatódik az indiennel is a rövid csövű 8.8-assal, szerintem nincs az a mazochista, aki nem dobna be némi szabad xp-t, csak szabaduljon attól az ágyútól. Kedvenceim a kv1s-ek, legalábbis a mostani formában :) , a nerf után már talán partyban lenne velük a vk3002d, de addig, bevág egy 390-t, ráadásul nagyobb a penje is, utána vissza fedezékbe én meg kergessem, közben kapom a további lövéseket. Ha mozog a kv1s, akkor nehéz belőni, mert mindegyik vk ágyú igényli a teljes becélzást.

    Egy dolog tetszett benne a side scrap, azzal lehetett meglepetések okozni, de nagyon el kellett találni a szöget, különben belőtték.

    Az indie már nekem sokkal jobban tetszik a hosszú 8.8-al egészen jól használható. Az elődje a vk3001d szintén jó a tierjében, kis mozgékony tank, jó dun deppel és azon a szinten még éppen jó a 7.5cm-es ágyú, de a nagy testvéren már gyenge, túl sok hp-ja van az ellenfeleknek, sokáig tart lebontani vele.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bingisz #63209 üzenetére

    A hellcat-ot szerintem a wn8 már nerfelte eléggé. Úgy értem meghúzták a cél szintjét csillagászati magasságokban, innentől kezdve észrevehetően kevesebb pro játszik vele.

    A hellcatnak amúgy is van egy olyan tulajdonsága, hogy gyenge játékos nagyon gyenge vele, a jó játékos meg (tipikusan lapító sniper játékmódban) jobb vele és így jön ki az átlaga. Az FTR-n voltak erről jó chartok, hogy vannak tankok, amik a tudás szintel párhuzamosak teljesítmény szempontjából, a hellcat meg pont olyan volt, amit leírtam, hogy kezdetben gyenge és csak utána lesz op.

    Mondjuk a WG le van maradva sokszor, mint a borravaló, megnerfeli a hellcatot, amikor már észrevehetően csökken a jó játékosok száma vele, de ha eldöntötték, akkor megcsinálják, mert már dolgozik a nerfen szása x órát és különben kidobott pénz lenne :)

    A KV2-vel csináljanak valamit inkább, mert tier6-ban ugye nevetséges a troll ágyú, annyira kilóg. Legyen tier7 mondjuk, mert úgyis sokan vannak, akik nagyon büszkék rá, hogy milyen jól nyomják vele troll szakaszban, legalább szoknák vele a magaslati levegőt. Ha azt nézem, hogy egy su152 is tier7, akkor a kv2 beleférne oda, forgatható torony, cserébe pár dologban meg gyengébb, de kb az a szint és az ágyú is kb.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Angel1981 #63215 üzenetére

    Mi az hogy népszerűség alapján nyirbálni? Ne játszanak vele a zemberek?

    Bár szerintem ha nerfelik, akkor nem a népszerűség miatt, mert ez egy ilyen tévképzet, hogy sok a hellcat. Pont azt figyelgettem, hogy m6, is, kv1s is több volt, mint hellcat. Komolyan érdemes nézni, hogy régebben a wn8 előtt valóban nagyon sok volt ráadásul pro játékosokkal, mert húzták a wn7-t vele, de ez már régóta nincs így.

    A wn8-ban ugye kézzel felvitték neki a cél sebzést nagyon magasra, hogy ne lehessen vele statot húzni és ez olyannyira sikeres volt, hogy innentől eltűntek róla a pro statpadderek. A karakterisztika miatt ráadásul a kezdők vagy gyakorlatlanok nem is tudnak vele jól menni, úgyhogy annyit érnek el a nerfel, hogy a kezdők még jobban utálni fogják, a pár műkedvelő, mint én is, meg eladja és nem tartja meg szórakozni.

    Hogy mást ne mondjak, a hellcat király EJ is már nagyon régóta nem ment vele. Bele szoktam nézni a stream-jébe, nem mondom, hogy állandóan azt lesem, de a wn8 előtt mindig volt hellcat, azóta én egyszer sem láttam nála, maximum néha-néha mehet vele és pont akkor nem nézem. Ha jól emlékszem írta is, hogy nem megy vele, mert lehúzza a wn8-at. Megnéztem neki a sebzését és hiszen "csak" 1900 vele és a wn8 target meg 1500-1600, az ő szintjén ez már stat rontást jelent :) Inkább megy a chaffee-val 10e feletti wn8-kat...

    (#63218) Bingisz a su152-vel is he-t illik lőni vagy még inkább aranyat, az is kompromisszumos tank és simán elfér tier7-ben, nem látom, hogy nagyon lemaradna tőle a kv2. A töltésidő ott is horror, ráadásul az egy TD, tehát elvileg gyorsabban tölt azt is figyelembe kell venni. Kicsi rof buffot neki, aztán hajrá a tier7-ben, oda való az az ágyú.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Kean_Sorbo #63234 üzenetére

    A wn7 sok mindent figyelembe vesz, de a dmg rész érdekes neked ebben az esetben
    +DAMAGE*530/(184*e^(0.24*TIER)+130)

    Az osztás miatt minél nagyobb tierbe mész annál több sebzés kell a jó értékhez. Persze a frag, defense, WR mind beleszámít, de nézzük csak a sebzés részét:

    Azért szokták alacsonyabb tier-ben húzni a wn7-t, mert ha nézed azt az értéket, amivel szorzod a damage-t, akkor tier6-ban (hellcat) 0,58, de pl tier8-ban 0,38 és tier10-ben már csak 0,24.

    Azt el kell felejteni tehát, hogy lineáris 200 sebzés per tier kell, mert ez nem igaz, nagyobb tierben sokkal több sebzés kell. Szorozd ki magadnak, mondjuk hellcat 1200 sebzés, akkor isu-nak már 1831 sebzés kell, egy tier 10 tanknak meg 2900. Alacsonyabb tier-ben még jobb a helyzet, bár van a WN7-nek egy alacsony tier bünti része, de pl a T18 nem véletlen kemény wn7 húzó, nem tudták jól megvalósítani az alacsony tier kiegyenlítést.

  • dfsz34

    őstag

    válasz emre #63242 üzenetére

    Ugye sokan azt nem értik, hogy van összefüggés, de nem direkt a wn8/sebzés és a WR között.

    Ráadásul a wn8 nem bünteti a vereséget úgyhogy innentől bármi lehet. Tegnap belinkeltem a csókát, aki kv1s-el 1700 csata után 90% WR-el áll, na azt hogyan csinálta, rejtély, mert még ha full szakasz volt is, akkor is. Egészen kiváló WR-je van úgy általában is és ahhoz képest 2e alatti wn8.

    Arról egyébként nem is beszélve, hogy amilyen mostanában a csata lefolyása, gyakran sokkal nagyobb sebzést ki lehet osztani (és jobb wn8 értéket elérni) egy vesztes csatában, mint egy olyan győztesben, ahol minimális tétovázás mellett már nem marad kit sebezni, mert elhullott az ellenfél.

    (#63243) Mogyesz75
    Igen, de ezt írták már, hogy USA a legjobb fizető és ha megnézed alul szépen árukapcsolásban vehetnek úgynevezett felkészülési csomagokat és veszik is szerintem orrba-szájba. Az, hogy mondjuk olcsóbb lenne megvenni a prémtankot, kit érdekel, amikor ingyen lehet az enyém, de jó lenne nem sok időt tölteni a játék előtt, megveszem a prep csomagot, mert ezt ajánlják hozzá. Ez komolyan így működik, van ismerősöm kint, és pl amazonon megy ez, veszel valamit és alul ott van, hogy mit ajánlanak és veszik hozzá, mint a cukrot. Magyar cégnél én egyszer kérdeztem a srácot aki kiszolgált, hogy amiket ajánlgatnak, azok is fogynak, legyintett, hogy fenéket, mindenki minél olcsóbban, nehogy már hozzá vegyen bármit is.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Végül mégis sikerült tegnap az egy nap prémet mexereznem, ennek örömére megyek jópár csatát az SP-vel, de mivel kredit szerzés a cél, ezért nagyon szűkösen bánok az arany lőszerrel.

    Az SP-nek 1775 a cél sebzés és megnéztem pár nagyon jó játékost, hogy mit tudnak vele és hát, a legjobb eredmény 1700 átlag volt. Mondjuk nagyon népszerűtlen tank a prok között.

    Ha megfeszülök se lesz soha ezzel 1775 átlag sebzésem. Most 1233-nál járok és pl ma olyan 1400 körül mentem, de ez is messze van még. Szerintem két okból is ilyen rohadt magas a cél, egyrészt benne vannak a nerf előtti eredmények is (látszik is, hogy csökkentik szinte minden wn8 release-ben) másrészt sokan nyomják erősen arannyal, de annak meg mi értelme? Nem egy fun tank, főleg most a nerf után, pénzt keresni vele ok, néha kijön a lépés, de a 170 pen szerintem nagyon kevés ilyen magas elvárásokhoz viszont az arany használat meg elviszi a kreditet. A tank dög lassú a taktikázáshoz, ez mondjuk az igazi prém tank, a kreditet elég jól hozza, de szenvedős vele a játék. Tényleg marha idegesítő, hogy a legparányibb céltévesztés esetén is lepattan mindenről, márpedig ilyen RNG mellett nem fog minden pontosan oda menni, ahova szánom.

    Ha pénzért kéne vennem és az amcsi medek miatt nem lenne muszáj ezt venni, akkor inkább egy e25 vagy panther m10, ezek nincsenek nagyon lemaradva kredit termelésben és a pantherrel kb hasonló az "élmény" (de ott két med ág is van, illetve olcsóbb jóval), az e25-el meg sokkal jobb a játék.

    Ezzel együtt természetesen mivel ingyen volt, megbecsülöm és jól adja a kreditet, amire nagy szükségem is van, de nem élmény vele menni, evvan.

  • dfsz34

    őstag

    válasz LobiDrg #63269 üzenetére

    Igyekszem az elejét mutatni, eddig nem is nagyon volt lőszerrekesz ügyem, talán 1 vagy 2, de nagyon ritkán. Próbáld meg levessebet mutatni az oldalát, ha megoldható.

    Tény, hogy vannak nagyon hülyék, akik lövik össze vissza, de ha legalább annyi esze van az ellenfélnek, hogy melléd jön, akkor már nehéz a közelharc.

    Ammo rack ügyről annyit, hogy lehet, hogy sokszor mész ki merőlegesen előre a sarkon és bekapod. Inkább side scrap vagy srégen told ki az orrát, elég jól tud úgy is pattinatni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz K6000 #63294 üzenetére

    Sajnos a WN8 harcra kényszeríti a könnyű tankokat is, más megoldás nincs. Cserébe elég alacsony a szint, pl T71 esetében 1200, amit óvatos taktikával simán lehet hozni. Sniper módban meg nevetve, csak akkor kiteszi magát az ember a saját csapata dühének, mert mindenki arra vár a bokorban, hogy majd a scout előrerohan meghalni.

    Már a passzív scoutolás is veszélyes, mert nem értik, hogy egyáltalán mi az, ha próbálom a chat-ben magyarázni. Hiszen nem mozog. Volt már, hogy saját arty vágott oda nekem, majdnem az összes hp meg a parancsnok bánta.

    Amúgy én nagyon unom ezt a primitív hozzáállást, hogy a csata arról kell szóljon, hogy valaki spotol a sok mesterlövész meg mindenféle tankban lesnek messze hátul és próbálnak nem mellélőni, több-kevesebb sikerrel. Ennél sokkal összetettebb ez a játék, de mindegy is, tudjuk, hogy mit lehet kezdeni a lövök párat a tankkal játékosokkal, akiknek még a bokorig eljutás is kihívás, hogy közben ne ütközzenek össze-vissza.

    Lehet még a csapattal tartani és kihasználni a töltőtárat. Kiiktatni az ellenfelet egy tárból, ha elég a hp a potenciális bekapott lövéshez.

    Még ami működhet, hogy csak annyira előremenni, ahonnan még jó fedezékből lehet harcolni, miközben a spot is jön.

    A saját csapat viszont nagyon is valós veszély egy olyan scout-ra, aki sebzésre megy és nem hajlandó elől rohangálni öngyilkos módon. Bokorból simán kitolnak, saját társak belém lőnek, főleg a retardált fajta, akinek a passzív scout semmit nem mond.

    Még azt a trükköt szoktam csinálni, hogy mozgok, de nem elöl. Bár ilyenkor is van ugatás, de a düh mértéke ilyenkor általában nem ér el olyan szintet, hogy tékázzanak.

    Pl. a varázserdőbe soha nem megyek scout-al. Le...rom, hogy mit vár el a csapat, ott biztos a halál és gyakran alig szerzek közben spot dmg-t, sebzés nulla. Összeségében egy gyatra csatát tudok csak ott menni. Nem azt jelenti, hogy soha nem megyek oda, de biztosan nem az elején, volt már ott 10e spot is nekem, de a vége felé és a győzelem múlt rajta. Inkább mozgok hátul vagy oldalt a dombon próbálok spotolni. Persze még így is van ugatás, de mivel mozgok, ezért még nem tékáztak meg ott.

    (#63295) scyllarus Engem mondjuk nem zavar a wn8, pont az amx12t az egyik legjobb húzó tank, ha sikerül olyan módszert találni, hogy elkerüljem a saját csapatom dühét és a tékát. Megkapta a tártöltős ágyút, amit tier7-ben is használ a nagy testvér, kicsit rosszabb töltés idővel, de összeségében ha cigánykodik vele az ember, akkor meg lehet lőni a 750 elvárt szintet. 2e sebzésre már 11e wn8-t ad.

    A gond az, hogy tényleg nagyon speciális, szerintem suttyó, önző harcmodort kell vele alkalmazni és például a WR gyalázatos lehet vele, mert keveset spotol az ember, nem igazán támogatja a csapatát, pontosabban azzal foglalkozik, hogy sebezzen, tipikusan olyan ellenfeleket, akiket amúgy is kilőnének a társak.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz K6000 #63298 üzenetére

    Nekem 722 az átlagom vele (és nő folyamatosan, mert ebben a stock állapot is benne, sőt még nincs 6. zérzék, azzal legalább +100, mert tovább maradok életben és még egy lövéssel simán számolhatok pluszban), 48% WR mellett, de tényleg az van, hogy mocsok, önző a csapattal semmit nem törődő játék stílust alkalmazok vele, mert annyira én nem vagyok pro, mint pl a diegho, akinek szenzációs körei voltak ezzel a tankkal (most megnéztem, neki 825 az átlag sebzése vele és tudom ,hogy neki sem volt hatodik zérzék, szóval egy százassal jobb nálam, de szerintem az ő szintjén lehet, hogy ez stat rontás :) ). Lapítok, sunyítok, gyenge ellenfélre megyek, nyílt terepen sunnyogót próbálok elkapni stb, de semmi esetre sem megyek túlságosan előre, evvan. Gyakran fenyegetnek a csapattársak, téká veszély foka is elég magas, de annyit azért mozgok, hogy ne tékázzanak, ha látom, hogy agresszív a csapatom nagyon.

    A lorraine-batchat legénységét húzom benne, mert megtartom majd a nyolcas tankot, de egy statpad tanknak is jó lenne tulajdonképpen, de csak komoly legénységgel és némi aranyosítással. Mindenképpen erősebb a tierjében, mint a két nagyobb testvér.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz K6000 #63304 üzenetére

    Hát igen, nem frontális támadásra való. Flankolni meg olyan dolog, hogy beszélni könnyű róla, gyakorlatban meg nem mindig van rá lehetőség.

    Ezért mondják, hogy könnyű tankkal a legnehezebb játszani. Nagyon jól kell érezni a csatát vele, hogy hol van szabad folyosó vagy egyáltalán mozgástér, ahol elmehetsz a TD-kért vagy artykért vagy magányos tankos, akit meg lehet lepni.

    Igazából átlagban kell lehozd az 1200-t, ami tényleg nem egyszerű, de azt kell csinálni, hogy olyan csatákban, ahol adja magát a lehetőség a maximális lehetséges sebzést ki kell osztani, mert lesznek bizony olyan csaták, hogy még egy sebzőt sem fogsz tudni lőn. Ahol magányos TD-van, arty, meg általánosságban ahol gyenge páncélozottságú tank, már rá is kell mozdulj. Keményebb ellenfeleknek meg oldalát, inkább a seggét, ha lehet egyáltalán flankelni.

    Majdnem minden pályán vannak olyan helyek, ahonnan oldalba lehet kapni a vonuló ellenfeleket, oda lehet menni vele és használni a remek álcáját, csak ahogy írtam a saját csapat könnyen megtékáz olyankor vagy kinyom a bokorból egy hatalmas isu akinek kell a hely és különben is takarodjál spotolni, hogy ő kényelmesen tudjon lőni (és aki mondjuk szlovák színekben pompázik és ehhez mérhető agyi kapacitás meg elfojtott agresszió szorult belé, bár mióta nem utal a magyar mivoltomra a nevem, kevesebb ilyen jellegű agressziónak vagyok kitéve eme nagyszerű környező népek fiaitól :) )

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bad Pritt #63315 üzenetére

    Elképzelem, ahogy a sok lila vöröslő fejjel (szép színkavalkád) köpi az aranyat a b1. Mocsok egy tank, de piszkosul jól húzza a wn8.

    Azután erre rájönnek és megemelik a wn8 szintet :)

  • dfsz34

    őstag

    válasz Chris0321 #63320 üzenetére

    "Mért nerfeltétek a WT E-100-at a második tesztben? "mert csökkenteni a lövedékek számát 1el és buffolni az újratöltési időt még erősebbé tette. Nem akarjuk ezt." "

    Hahaha, ezt azonnal megmondtam. Ritka helyzet volt, ha mind a 6 skulót ki lehetett lőni és ha még töltés idő buffot is kapna, na akkor lenne vinnyogás.

    "Elméletileg lehetséges hogy MINDEN tank megkapja alapból a hatodik érzék képességet. De még nem döntötték el. "

    Szerintem ez egy okos dolog lenne, mert a jelenlegi spot rendszerben és a bokorban lapító mesterlövészek miatt jelentősen növeli a túlélés esélyét. Úgy értem, hogy az a tank lényeges előnyben van amelyiknek van, mint amelyiknek nincs és a skillek elméletileg csak kicsit kéne, hogy hozzátegyenek a tank tudásához. Ez nagyon kilóg a sorból és ezzel a megoldással szerintem abszolút a játék előnyére válna.

    Külön öröm, hogy pont a parancsnoknak van egy csomó jó skill-je, legalább lehet helyette egy másikat felrakni.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz TESCO-Zsömle #63323 üzenetére

    A hatodik érzék sem csodaszer, de azért sokat segít az életben maradásban. Illetve ki lehet vele tapogatni, hogy biztonságos-e kijönni fedezékből és a többi.

    3mp csak néhány ágyúnak elég a kapáslövéshez, ha nem pont arra néz az ellenfél és tornyot vagy testet kell forgatni, akkor 3mp nem elég neki a ráforduláshoz és a teljes becélzáshoz én meg közben már mozgok is.

    Amúgy ez felvet egy érdekes kérdést. Sokszor látom, hogy a spotolt ellen kígyóvonalban igyekszik hátrálni, de én azt gondolom erről, hogy nem jó, mivel kicsi a kimozdulás az x tengelyen, ha a sniper nézetben vagyok, ezért könnyű becélozni. Szerintem sokkal hatásosabb egy irányba hátrálni inkább, nehezebb becélozni, mert ráadásul a mozgás miatt kicsit mögé kéne lőni.

    Sokszor meg mint a régi magyarok, hátrafelé niylazok és úgy állok be, aminek a kockázata a gyulladás de cserébe villámgyorsan meg tudok pattanni onnan.

    Érdekelne ki mit gondol erről, én ha tehetem valamelyik irányba egyenes vonalban hátrálok spot után, ha kígyózók, akkor általában kilőnek, ha egyenes vonalban, akkor szerintem kevesebbszer, de ez erősen szubjektív lehet.

  • dfsz34

    őstag

    válasz #40993792 #63335 üzenetére

    Az egészen biztosan úgy lesz, ha mindenki megkapja, akkor nem a parancsnok fogja megkapni, hanem a tank. Ezt írják is, hogy a tank kapja meg.

    Eddig ilyen esetben a WG mindig visszaadta, úgyhogy ha meglépik ezt a hatodik érzék dolgot, akkor egészen biztosan visszakapja a skill helyet mindenki, akinek megvan és választhat helyette másikat.

    Nerfet nem írnak, hanem átgondolják, csak annyit, ami nem feltétlen jelent rontást.

    Volt már pl olyan felvetés is hogy folyamatosan égjen, ha spotolják az embert. Jelenleg van erre mod, amelyik 10-11 másodpercig égve hagyja a lámpát, de ez azért nem az igazi.

    Más, mentem a hellcat-al egy olyan csatát, hogy ilyen mocsok szemét RNG-t még nem láttam. 22 lövés, 2 sebzett, 3-4 mellé, de a többi mind lepattanó vagy lánc ! szereztem 1700 assist dmg-t úgy, hogy leláncoltam több ellenfelet. Komolyan mondom ilyennel én még nem futottam össze, hogy ennyire rossz átütési arány legyen. Csak tényleg azt nem értem, hogy mintha az egész csatára előre meghatározná, hogy most te -25% RNG-t kapsz és kész, a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem változik.

    (#63336) Kean_Sorbo a totál kezdő nyilván nem sokra menne vele, de szerintem mindenkinek használna. Rengeteg az olyan játékos, aki megmozdul, ha meglövik, tehát ők a nem teljesen reménytelen kategória (úgy értem van olyan, aki csak ott áll és lő vagy tekeri a tornyát, amíg ki nem szedik, a totál reménytelen kategória, nekik tényleg semmi nem segítene, max ha valaki odamenne és nyomná helyettük az S billentyűt), csak nem tudják, hogy felfedezték őket. Nekik egészen biztosan segítene, hogy tovább maradjanak életben.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz bigobert #63356 üzenetére

    A t49-el is "imádom" himmelsdorfot. Páncél semmi, kamo érték esetleg a síneknél jöhet szóba, de ott meg csak a nagyon hülyék mennek ki nyílt terepre. Esetleg a hegyről lefelé, de az már nagyon necces, gyakran spotolnak.

    Marad a táncika, meg a kiugrálás, de ugye a nagyon egyszerű játékosok azt csinálják, hogy leállnak az utca közepén és ráfókuszálnak oda, ahol én mennék ki. Ilyenkor mit lehet csinálni? Nagyjából semmit, elmenni onnan.

    Ha sikerül mozognom, akkor még úgy-ahogy le lehet hozni a csatát 1,1e sebzés körül, ami az elvárt szint, de nagyon nehéz.

    Más:
    Van ebben valami sorszerű, a legutolsó csatám a Chi-ri előtt és sikerült az ász is a csintóval. Vicces volt, mert megjött a pizzám közben de nem volt mese, megvárattam a futárt kicsit, mert éreztem, hogy jól sikerült a csata addig, sok volt az ostoba ellenfél. Ha lemegyek afk-ba, akkor buktuk volna.

    Nem egy nagy csata, igazából csak pár ügyes dolgot tudtam csinálni, pl egy cometet úgy kaptam ki full hp-ról, mint a cowboyok, pisztolypárbajban az utca közepén, csak én beforgattam a tankomat és pattantam párat, ő nem. Erre agresszív lett, hogy pattog rólam és megindult előre, mint a felbőszült bika, de most én csináltam azt, amit a t49-nél leírtam, csak álltam és lőttem. Arty fedezékben voltam (legalábbis jól spekuláltam, hogy hol van, nem tudott meglőni, se ő se a sunyi td ami a halálfolyosót leste oldalról a nyílt részről). Mondjuk hülye volt a comet, de mindegy is.

    Ruinberg Type 4 Chi-To
    Szerzett tapasztalat:1 869 Szerzett kredit 43 537
    Csatában elért Achievement Nagy kaliber, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"
    Bevétel: 37 128 WN8: 9 310 (100)

  • dfsz34

    őstag

    Azt hiszem, hogy nagy barátok leszünk az indien panzerrel. Meglett a nagy ágyú és mentem egy kört vele :) Döntetlenre sikerült menteni a helyzetet, de a medálok miatt egy jó kis xp-vel hálálta meg a program az erőfeszítésemet.

    Ez egy nagyon izgalmas kis csata volt szerintem. Volt benne minden, mi szem szájnak ingere. Közelharc, taktikázás, sniperkedés, bázis védés, ja meg töketlenkedés a csapatom részéről. Ha a suttyó T34 nem megy le AFK-ba talán le is hozzuk, sőt szerintem biztosan. A 4 arany lőszeremet a két proto-ra használtam el, mert normál lőszerrel sehogyan sem akarta bevinni az arcukat és már nagyon rám másztak. ok, 210mm, nekem az átlag pen 212mm, szóval nem lenne esélytelen elvileg a normál lőszer sem, de mozgás közben nagyon oda kéne helyezni, nem érdemes kockáztatni, ha két proto mászik az emberre.

    Természetesen mint minden csata, ez sem teljesen hibátlan, a caernarvont ki kellett volna szednem kevesebb hp veszteséggel, de elszámoltam a töltés idejét. A másik, ha a végén jobbra tudtam volna kanyarodni valahogy, akkor szerintem a kv3 nem szed ki. Így sem rossz végül is.

    [link]

    Steppes Indien-Panzer
    Szerzett tapasztalat:2 311 Szerzett kredit 60 759
    Csatában elért Achievement Top Gun, Nagy kaliber, Elit lövész, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"
    Tapasztalat: 2 311 Javitás: 12 856 Lőszer: 26 000
    Bevétel: 21 903 WN8: 10 270 (100)

    Még kell rá nagy motor, rádió és lánctalp. Ez nagyon nagyon jó tank.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bingisz #63411 üzenetére

    Szerintem a Warship be fog jönni. A böszme nagy csatahajókat irányítani jó dolog lesz és érdekes is.

    arty se lesz vagy légicsapás ott is? valaki nézi műholdnézetben és odaküldi a rakétát :) Szigorúan csak azért, hogy ne kempeljenek a játékosok

  • dfsz34

    őstag

    válasz Kakumix #63469 üzenetére

    A44 nagy ágyúval érdemes edzeni rá. Na az olyan, hogy 20m-ről is mellé tud lőni.

  • dfsz34

    őstag

    Egy játékelméleti feladvány. Sikerült egy csatát döntetlenre mentenem a végén némi bújócskázás után, de mivel semmi értelmes nem jutott eszembe, hogy mit kezdjek az IS-el, ezért inkább parkoltattam a tankot. Elméletileg maradt annyi lőszerem, hogy oldalról, hátulról el tudtam volna kapni, szemből már nem biztos, nagyon pattogós és az arany lőszereimet ellőttem a T29-re korábban.

    A kérdés, hol lehetett az IS (aki elvileg nem túl tapasztalt játékos) és mit lehetett / lett volna érdemes még csinálni? Megkérdeztem a játékban az IS játékost, de nem válaszolt úgyhogy jöhetnek az ötletek, érdekelne, ki mit tudna csinálni ebben a helyzetben.

    A csata vége az érdekes a játék taktikai részét illetően. Tényleg érdekes kérdés szerintem, hogy mit lehet(ne) ilyen helyzetben tenni. A kamo érték és a látótáv jobb, de lapíthat egy bokorban az IS és egy lövéssel kiszedi a T49-t, csak nagy távolságból van esélye a kicsi T49-nek. Tehát az, hogy rámegyek és kiszedem a nagyobb ROF-al nem működik ebben az esetben, mert igen kicsi az esélye, hogy kibírjam az első lövést vagy esetleg mellé lő az ellen.

    [link]

  • dfsz34

    őstag

    válasz S.Copperpot #63525 üzenetére

    Az effektív hatása 2,3% a BiA-nak. A mentor skill-t meg fene tudja, de ritkán adják a parancsnoknak, bár van bizonyos helyzetekben értelme, úgyhogy az a hatás csak akkor él, ha a parancsnoknak fent van a mentor skill.

    Na most ugye az van, hogy 2,3% az gyakorlatilag semmi, esetleg erősíti az önbizalmat, amiatt lehet inkább hatása csak.

    Ha valaki nem képes összerakni egy adott tankra és a saját stílusának megfelelő 2 specifikus képesség sort, akkor vessen is magára, használja csak a BiA-t.

    A BiA olyan legénységre illik, amelyiknek sok skillje lesz, legalább 3 közel teljes. Szerintem ami a leginkább hasznos benne, hogy a látótávot is megnöveli, de bizony az van, hogy jól megválasztott specifikus képességek jobbak és hasznosabbak a csatában, mint egy gyakorlatilag minimálisat hozzátevő BiA.

    Csak mondok egy példát. Egy scout tanknak a kamo érték, hatodik érzék, a mozgékonyság, fordulás tényleg döntő paraméterek. A BiA egyiket sem segíti érdemlegesen, annyira keveset tesz hozzá. Vajon mi a helyes döntés, BiA-t rá vagy specifikus képességeket? Remélem nem kell külön kifejteni, hogy a specifikus sokkal hatékonyabb. Szerintem inkább az van, hogy sokan lusták vagy nem tudják/akarják kielemezni és megérteni a tankjukat és a saját játék stílusukat, pedig az alapján egészen biztosan lehetne hatékonyabb képességeket választani, mint a BiA.

    Mondjuk ha az önbizalmat erősíti, végül is lehet benne valami és javulás is érezhető, de számszerűen nézve gyakorlatilag semmi, hibahatáron belül van.

    Nehéz egy vita ez, mert a BiA oldalán leginkább a hit áll, meg mondjuk minden 100. csatában van egy jelenet, ahol mondjuk a gyorsabb töltés miatt a BiA-s tank bevisz egy plusz sebzést. Innentől már nem is kell gondolkodni és a BiA megkérdőjelezhetetlen :) Mondjuk, hogy egy specifikus képességekkel erősített tank vajon mit tudna csinálni (az összes többi csatában is), de a kérdés fel sem merülhet, hiszen egyszer valamikor a BiA megsegített. Ezen kéne inkább elgondolkodni...

    Aki esetleg hezitál, mert nem olcsó a skill csere-bere vagy elég sok xp-t veszít közben, az dobjon fel egy ventit a tankra még a döntés előtt és menjen néhány kört, mert annak ugyanaz a hatása és egyből meglátja, hogy mennyire hasít (vagy inkább semmi érezhető nem lesz) tőle.

  • dfsz34

    őstag

    válasz superfly2 #63535 üzenetére

    Bizonyos időszakokban, amikor kevés a játékos, akkor valamiért így szokta összerakni, hogy egy rakás arty minden oldalon. Mondjuk napközben ritkán, de este vagy reggel bizony jönnek csapatostul.

    Egyébként szerintem is szépen visszabuffolták őket titokban, vagy a nerf nem volt elég nekik, mert megint az van, hogy teljes gázzal megyek cikk-cakk vonalban és kiszed az arty egy lövéssel. Pl amx13-90-el jártam így legutóbb. Ha tolatok, akkor szintén megtörténik gyakran, pedig ezek a könnyű tankok tolatva sem lassúak és nem egyenes vonalban tolatok.

    Ma volt egy olyan csata, hogy berakott 2-2 kilences tankot, egy-egy francia kilences artyt meg E75 illetve is8. Ahogy számítottam, a két arty 13 frag-et szedett össze, csak azon ment a házi versenyük, hogy kié lesz a top gun. Ok, hogy a pálya feküdt nekik, airfield, de ordító a kontraszt, a két kilences nehéz tank küzdött becsülettel, de közelébe nem értek az artyknak.

    Nekem egy nagy bajom van velük, hogy hiába a nagy mantra, hogy a kempelés ellen arty a gyógyszer. Ez egyáltalán nem igaz. Az arty pontosan hogy azokat a tankokat lövi, amik akcióban vannak, küzdenek és sokkal inkább ösztönzik a kempelést, a passzív játékot, hiszen aki valami akcióba belekezd, azt nem hagyják békén az artyk.

    Ilyen értelemben meg totálisan felesleges a szerepük és csak kárára vannak a játék élménynek. Azt persze megértem, hogy sok szerencsétlen van, aki mással, normális tankkal nem tud boldogulni, annak pont jó az arty. Ha pl három nagy arty van, akkor megint kempfest van, bár az tényleg igaz, hogy még annyira nem hatékonyak, mint voltak régen, de ha így buffolgatják őket, akkor az is visszatér nemsokára.

  • dfsz34

    őstag

    válasz S.Copperpot #63544 üzenetére

    A %-ot nem lehet így összeadni matematikailag, hanem arányosítani kell. 5 fős legénység esetében a mentor 4-re van hatással, azaz maximálisan 8%-al fejlődik jobban a legény, ha teljesen kész a mentor képesség.

    Ez se kevés, de a mentor szerintem inkább annak kell csak, aki tényleg monster legénységet céloz meg, máskülönben foglalja csak a helyet és pont a parancsnoknak nagyon sok jól használható képessége van.

    Akkor is el tudom képzelni a mentort, ha mondjuk valaki harmadiknak a BiA-t fejleszti, mert az mindenképpen sokáig tart, a mentor lerövidíti valamennyivel ezt az időt (ilyenkor ha nulláról kezdi, akkor a fele, 4% hatása van a mentornak 5 fős legénység esetében, úgy kell vele számolni).

    Az ok, hogy sokan úgy csinálják, hogy mást fejlesztenek harmadiknak és lecserélik, de elég komoly az xp veszteség ebben magasságban már vagy sok arany kell hozzá és nem biztos, hogy ezt érdemes bevállalni. Arról nem is beszélve, hogy két skill sorban már össze lehet rakni egy jó csokrot, tehát a harmadikra lehet úgy is tekinteni, hogy ha lesz, akkor majd lesz, de nem akar az ember költeni rá illetve sok xp-t sem akar veszíteni.

    Csak azért mondom, hogy nem feltétlen rossz ötlet harmadiknak berakni a BiA-t egy mentorral a parancsnokon, amit le kell cserélni azután leginkább arannyal.

    #63549) jozefgucci1 Most teljesen őszintén, szerinted mi a válasz a kérdésre, hogy arty erősíti a kempelést vagy éppen, hogy az arty miatt kempelnek inkább a játékosok?

    A WG váltig állítja, hogy a kempelés miatt volt rá szükség, de nagyon kilóg a lóláb.

    Azt nem állította senki, hogy csak és kizárólag rossz játékosok mennek artyval, sőt a jó arty játék valóban nem egyszerű, de ami az artynak jó játék az pont, hogy az összes többi tanknak csak amolyan púp a hátán. Szerintem mindenki meglenne arty nélkül, főleg az arany lőszer korszakában, már nem nagyon belőhetetlen tank.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz kanyipicske #63554 üzenetére

    Tévedsz, de nagyot. A nerf után közvetlenül nagyon kevés arty volt és egyáltalán nem hiányoztak. Nagyon jó csatákat lehetett menni, bátrabb, támadó felfogású volt.

    Kemper meg mindig volt és lesz is. Az arty ezen nemhogy javítana, hanem ront. mert még többen csak ülnek és lesnek, nehogy meglője őket.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bad Pritt #63595 üzenetére

    Mondtam pedig, a kedvenc med tankom tier6-ban, szerintem van olyan jó, mint a cromwell, csak nem annyira ismert. A következő, a 30.02d az egy mocsok tank, ugyanezzel az ágyúval érdemes használni, de ott már gyenge, a nagyobb ágyú, a rövid 8.8-as meg 132 penes, na jól van, az csak karcolgatni jó. Az indien meg már megint jó lesz.

  • dfsz34

    őstag

    Basszuskulcs, mennyi retardált játszik meg ha hozzáadom a WG phaszságait, de ez most tényleg durva.

    Kilenc frag után egyedül maradtam a T49-ben és persze lőszer nélkül mivel a totál retardált artynk elbújt, ahelyett, hogy legalább egyet lőtt volna vagy legalább elfutott volna és akkor levadászom a su85-t ahogy üldözi, mindegy is bármi kicsi hasznosat csinál, akkor nyerünk, de nem, bebújik a sarokba és nulla sebzéssel kiszedi a SU, ahogy kell. Utána meg nekem be kellett vállaljak egy kockázatos közelharcot vele és bekaptam egy lövést, fele hp-m oda, de végül kiszedtem.

    Utána meg a kisf.om a wg-be is. egy stpzii 4-es arty ellen maradtam, aki persze full hp-n. Nem hagyott foglalni, rám mászott, amúgy érdekes ez a fajta önbizalom, ha csak 1 lőszerem marad, akkor vége rövid úton és nem tudhatta, hogy nem maradt, de hát a piroska bátor nagyon és most szerencséje is volt. Úgyhogy rammolni próbáltam, láncot le és belemegyek az oldalába, a hátába.

    Most komolyan ez már a WG gyökérség legtovábbja, a T49 több hp-t vesztett, mint a 4-es arty, aminek az oldalának és a hátának mentem neki lánc leszedés után. Kb ugyanaz a papír, mint én és mégis. Na ezt hogyan matekozták ki a srácok? Az ok, hogy valamivel nagyobb az arty súlya, de nekem a front "páncélom" vastagabb, el nem hiszem, hogy ez logikus így, ráadásul az arty súlyát az ágyú adja ki, nincs lendülete, le van láncolva, tehát ilyenkor a súly az nem tényező, sokkal inkább a páncél ugye. Mondjuk az látszott, hogy abszolút RNG, ahogy dobálja a számokat össze-vissza. Próbáltam olyan pontot találni, ahol ő többet veszít, mint én, de nem volt, úgyhogy szépen leszedtem róla, amennyit lehetett és végem lett, de így a maximális sebzést értem el. A döntetlen amúgy se jó semmire.

    Megint a rohadt RNG meg az utolsó szerencsétlen gyökér csapattársaim, hogy szinte a teljes ellenséget nekem kell kilőni, ha nyerni akarok. Sajnos a T49-nek nagyon korlátozott a lőszer ellátmánya, ritka, hogy ilyen hosszú csaták során ne fogyjon el.

  • dfsz34

    őstag

    válasz dfsz34 #63675 üzenetére

    Lejárt a szerk idő, csak még egy gondolatot mára. Olvastam, pár srác írta egyszer a wg fórumon, hogy páncél modullal nyomják a papírtankokat.

    Nosza kipróbáltam a Chi-ri-n most lett fullos a tank, lekaptam a megerősített felfüggesztést és páncélt rá. Korábban 2 csatában nagyjából 3x gyújtották fel és mindig kilőttek modul és/vagy legényt a tankban, most IS3 BL9-el ! HE-t lőtt rám (hogy miért rejtély, vagy nem gondolta, hogy páncélom van), 180 dmg, semmi modul sérülés, semmi kilőtt legény. Arty lövést bekaptam elég durvát, eddig ez szinte instant gyulladás volt, most semmi, se modul se legény nem sérült "csak" hp-t vesztettem. Ha nincs páncél, akkor lehet, hogy kikap az arty.

    Mentem még pár kört azóta, egyetlen egyszer nem gyulladt ki. Mondom, de halálosan komolyan, hogy előtte tööb csatában is kétszer gyulladt, de szinte minden csatában legalább egyszer. Modul, legény elvesztése is gyakorlatilag minden csatában előfordult, több is.

    Nagyon éles a kontraszt, persze nyilván pár csata még nem sokat jelent, de hogy azóta egyetlen gyulladás sem volt és csak olyan másodlagos modulokat veszítek, amik nem sokat számítanak, de pl motor, lőszert azóta még egyszer sem és legényt sem veszettem, pedig korábban komoly modul vagy legény vesztés nélkül nem volt csata.

    Azt hiszem tényleg érdemes kipróbálni annak, aki papír tankkal megy (stb1 vonal, leopard 9-10 szint és a többi ág a papítankokkal) mert nagyon észrevehető a különbség. A sebességben ha van is hatás, hát én észre nem veszem, hogy kicsit nehezebb a tank.

  • dfsz34

    őstag

    Arról van valami sejtés, hogy mit adnak évfordulós ajándéknak? Prém tank küldetést rebesgetnek, de vajon melyik prém tank lehet az?

  • dfsz34

    őstag

    válasz Chris0321 #63691 üzenetére

    Hm. ok, ajándék lónak ne nézd a fogát, de valami komolyabbra számítottam / számítok.

    USA meg RU szervereken volt tier5-6 prém tank akció korábban, EU-n még nem, hátha most az lesz.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bingisz #63707 üzenetére

    Mikorra jöhet ez be kb? Van még időm kifejleszteni vajon, azon gondolkodom. tier4 szinten megakadtam azon az ágon. Az ingyen prém tank vonz és augusztusban sok prém napot lehet szerezni, azalatt jobban menne a fejlesztés.

  • dfsz34

    őstag

    "- Evilly confirms that the “free FV4202 for those who have the tier 10″ is the version the developers are working with"

    Ez alapján nekiállok a brit med ágnak, de ha később mégis úgy döntenek, hogy nem adják oda ingyen prém tanként, akkor sem bánom, jó tankok vannak azon az ágon. Év végéig szerintem el is érek a tier10-ig.

  • dfsz34

    őstag

    válasz olcsii #63838 üzenetére

    Csinálni kell magadnak klánt, most egész olcsón lehet és azt és akkor küldesz el a halál f...ára akit akarsz és utána jót mulathatsz még a szánalmas próbálkozásokon, hogy felnyomjanak saját magadnál :)

    Mivel szeretek a T49-el menni, ezért csinálok egy második accot, amelyiken csak a T49-el tolom és az is belép a klánba, máris "két" fős lesz. Azt még kisakkozom, hogyan tudok a T49-ig eljutni a legrövidebb úton és felszerelni modulokkal a tankot (csapat csata vagy eladom a csába ezt a te-ke ajándék tankot, szép kreditet hoz). 8 arany lőszer ki tudok vele termelni prém nélkül is, azzal már az 1200-1300 átlag sebzés tartható, bőven az unikum szint felett van. Igazából ha komolyan nekifekszem, mert még van pár dolog, amit meg kell tanulni ezen a tankon és a stratégia részén, akkor talán 10-12 databig el tudok jutni, az már viszont durván jó. Legalább a wn8 átlag jól fog kinézni hátha besz...tja a kezdőket, ha rápillanatanak az xwm-re.

    Mellé troll üzemmód, különösen szeretik, mikor úgy szedem ki őket, hogy meg sem látnak és még utána osztom nekik az észt. Párat elküldök a csába, azok felnyomnak a klán parancsnoknál, aki történetesen szintén én leszek és esetleg másodszor is kiosztom őket bónuszként.

    Ez már a szórakozás magasabb lépcsője lesz. Ha eldurran az agyam a sok semmirekellő játékostól, akkor kicsit trollkodok a T49-el a második accon és máris helyreáll az egyensúly a naprendszerben :)

  • dfsz34

    őstag

    válasz slett27 #63927 üzenetére

    Ha neked a hellcat stílusa jön be, akkor inkább T44-es vagy mint IS3-as. Ez elmenne egy IQ teszt feladatnak is :) Távoli asszociáció.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Diarmand #63935 üzenetére

    Ha a prok eltűnnek egy adott tankról, akkor annak elkezd az átlag teljesítménye csökkeni, a Hellcat esetében rohamosan. Elég csak ránézni a chart-ra és azonnal szemet szúr, hogy igazán OP-nak csak a pro játékosok kezében volt tekinthető a Hellcat, a kezdők inkább alul teljesítenek vele, a közepes szinten meg nevezhetjük jónak, de OP-nak nem, mondjuk a felső közép szinten kis jóindulattal már talán OP, de igazából a pro szinten jön ki a tudása. Ez mondjuk egyáltalán nem meglepő, nevetséges is mikor nagyarcúak úgy használják, mint egy nehéz tankot, mert biztos olvasták, hogy a hellcat op, csak arra nem jöttek rá, hogy ahhoz rengeteg tapasztalat kell, hogy az op képességeket kicsalogassák belőle.

    Én pl még játszadozom a Hellcat-al, de már egyáltalán nem hemzsegnek minden csatában, mint korábban. Pro statpadder meg még ritkább vele, mondjuk nem is csoda, mert wn7-t remekül húzta vele, aztán a wn8-ban olyan szintre felvitték az elvárt sebzést, hogy super unicumok is örülnek, ha átviszik. Most nem abból kell kiindulni, hogy tegnap kilőtt téged egy lila hellcat mondjuk és akkor biztos minden lila abban tolja, mert rohadtul nincs így, de bele lehet futni néha ilyenbe is.

    Egy a lényeg a WG szokás szerint lépés hátrányban van, lenerfeli a hellcat-ot, de sokkal inkább a múltbeli teljesítménye alapján, mint a mostani miatt, de ha el van döntve, akkor el van döntve, újabb nerfet neki (mert volt már egy nem túl régen).

    Azt hiszem valaki írta, hogy nézik a népszerűséget is és most már a népszerű tankokat kezdik agyonütni, hogy ne játsszon vele annyi paraszt, izé, khm, játékos. Mint pl a KV1s vagy akár a hellcat és a tier6-ot ki akarják ballanszolni. Hát legyen.

    Azt is mondják, hogy a T49-t nem nerfelik a 9.3-ban, ha ránézel a karakterisztikájára, akkor azonnal érthető, hogy miért nem ez az első számú főellenség. A prok az elvárt szint alatt mennek vele! Kezdők meg a közepes játékosok meg soha nem fogják OP szinten kezelni. A T49 valószínüleg potensebb tank a tier5-ben, mint a hellcat a tier6-ban, de a gyengeségei miatt nagyon nagyon pro szinten kell vele menni, hogy elő lehessen belőle csalogatni a vadállatot és kevesen áldoznak ennyi időt erre a kiváló tankra.Nem is annyira sürgős a nerf a WG-nek, bár emlegetik, de ilyen karakterisztika mellett majdnem hogy fölösleges.

    A másik példa a régi wk36.01h, amivel rengeteg statpadder nyomta. Nerfelték agyba-főbe, de még az sem volt elég, erre teljesen kiherélték és nehéz tankot csináltak belőle. Ma meg már csak kevesen tekintenek erre úgy, mint op, pedig egykoron ez a tank volt az igaz op, érdemes megnézni a karakterisztikáját. Már a kezdők is jól mentek vele és persze mindenki más is, a prok még jobban. Valahol ez az igazi OP karakterisztika, ki is herélték a nyomorult tankot véglegesen.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Diarmand #63957 üzenetére

    A WG tudtommal nem diarmand Hellcat teljesítménye alapján fog nerfelni. Egyébként mennyi az átlagod vele? Csak azért kérdezem, mert EJ-nek 1925, de ő az EJ, talán a legjobb a legjobb Hellcat játékos az EU szerveren. Nem állítom, hogy nem lehet előbányászni jobb átlagú játékost, de 1500+ csatán keresztül tartani ezt a szintet és milyen csatákban (lásd amelyikkel nyerte a 15 év prémet)? Na az már valami és ő is azt mondja, hogy nem megy hellcat-al, mert unja is már kicsit de főleg mert lehúzza a wn8-t, neki legalábbis.

    Még Diegho is mondta, hogy neki is lehúzza a wn8-t a hellcat, pedig ő sem akárki.

    Érted, nézd meg a chartot, látom nem tetted. Ne magadból indulj ki, mert lehetsz bármilyen, de nem biztos, hogy a játékosok tömege is ugyanazt és ugyanúgy teszi.

    A wn8 sokka jobban beleavatkozik a játékba, mint gondolná az ember. Ez lehet jó is, de rossz is, nem kívánom ezt a részét eldönteni. Ilyen értelemben figyelgetem és bizony nagyon komoly korreláció figyelhető meg. Igaz, hogy a statpadder egy utálatos valaki sokak szemében, de nem hülyék teljesen és van is értelme figyelni, hogy melyik tankok amik jók és sikerélményt, jó játékot nyújthatnak vagy csak kihívást, hogy kicsalogassa belőle a vadállatot az ember. Pl. EJ chaffee-val nyomta egy ideig 10e feletti wn8-al, engem érdekel, hogy mit tudhat az a tank. Leopard-al 8e felett, szintén érdekes lehet, hogyan kell belőle a vadállatot kihozni. stb. Nem állítom, hogy mindenkinek ajánlom ezeket a dolgokot, neked pláne nem, ezek után, de sokan lehetnek olyanok, akiket érdekelhetnek az ilyen trendek.

    A VK meg ékes példája annak, hogy a WG egyszer eldönt valamit, oszt végig viszi, mindegy, hogy a körülmények közben már megváltoztak és már totál felesleges volt a halálos döfés annak a tanknak.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Diarmand #63964 üzenetére

    Mit jelent az, hogy könnyen lehet vele érvényesülni?

    Nekem pl 1154 az átlagom vele, egyáltalán nem mondanám jónak. Most akkor mi van, ha ennyire könnyű a hellcat-al menni, akkor miért nem csinálok vele sokkal jobb átlagot?

    (Egyébként milyen névvel futtatod a hellcatot, visszalapoztam pár oldalt, de azon az accodon nincs is hellcat, a T49 átlagod meg gyenge, az mondjuk a legközelebbi tank ebben a stílusban.)

    A chart nem hazudik, azért nem vagyok nagyon jó a Hellcat-al, mert ahhoz, hogy előcsalogassam a vadállatot belőle nagyon kell(ene) tudnom játszani vele.

    És akkor visszaértünk az eredeti kérdéshez. Én állítom, hogy az egy urban legend, hogy hellcat über op lenne, illetve ahhoz, hogy op módon viselkedjen ez a tank nagyon meg kell tanulni vele játszani.

    Te azt állítod, hogy a kezdők, a közepesek már szuper módon mennek vele. A chart nem ezt mondja, super unicum játékosok is azt mondják, hogy ennél feljebb már nem nagyon lehet menni vele, ha számít valamit, nekem sem megy vele annyira, lassan utolérem a T49-el.

    Nem csak a tank a lényeg érted, hanem az is, hogy kik játszanak vele. Régen hemzsegett minden csata tőle és nagyon jó játékosok mentek vele tömegével, akik több száz, ezer csatában csiszolták a tudást. Nyilván, mert a wn7 már az én esetemben is 1154 átlag sebzésre nagyon jó statot produkált, a proknak meg még jobbat. A játékosok szempontjából az volt érezhető, hogy nagyon kemény ellenfél a hellcat, oda kell rá nagyon figyelni stb. Én továbbra is állítom, hogy ez legalább annyira a játékosok szintje miatt volt, mint maga a tank miatt. A játékosok szintje viszont csökkent és csökken, ergó a hellcat már egyre kisebb fenyegetés, mint ellenfél. Most nem egy-egy konkrét csatára gondolok, mert láttam olyant, amikor 12 frag-et begyűjtött valaki, inkább arról, hogy nem hemzsegnek annyira a hellcat-ok és ritkán látni nagyon jó játékost benne, illetve ott van EJ meg Diegho, amit mondott, ők azért nem teljesen hülyék a játékhoz.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Diarmand #63969 üzenetére

    Kezd parttalanná válni ez, a WR jó, de 1154 dmg, hát nem tudom. Én nem mondanám OP-nek ez alapján, de végül is nem ez a lényeg.

    Egy dologra válaszolj, ha szerinted nem fontos a wn7.8 szerepe a játékban.

    Amikor a WG lehúzza a statisztikát egy adott tankra és megbeszélik a buff/nerf stratégiát, akkor megnézik a játékos összetételt is hozzá? Azaz, hogy milyen képességű játékosok mennek az adott tankkal vagy egyszerűen csak a tankra fókuszálnak?

    Én úgy gondolom, hogy kb lexarják a játékosok tudását és csak az adott tank statisztikája alapján döntenek, ami bizony komoly hibákhoz vezethet, hiszen a tank képességei nem változnak, de a játékos összetételre bizony komoly hatással van az xwm mérési rendszer.

    Lásd VK történet vagy most a Hellcat lesz a következő áldozat. Szerintem totál felesleges nerfelni tovább, most ebben a helyzetben, illetve azt gondolom, hogy egy korábbi döntés alapján haladnak, de közben megváltoztak lényeges körülmények.

  • dfsz34

    őstag

    válasz ddt500hu #63974 üzenetére

    omfg

    T49, Hellcat, T57, amx 12t, de pl a halálcsillag is meg még pár tank arról "nevezetes", hogy rossz a lőszer javadalmazásuk. Érthetőbben: kevés lőszert kapnak.

    Most ezek után azt állítani, hogy azért OP mert gyakran kifogy az amúgy szűken mért lőszer, hát nem tudom, de meredek.

    A kamoja meg persze hogy jó mindegyiknek, de van még ilyen tank sok. Mondjuk azért tipikusan bokor mögött lapítva lehet velük csak úgy lövöldözni, hogy ne lássanak egy agresszívebb stílusban játszó valaki ilyennel nem nagyon dicsekszik, bár előfordult. pl nekem a t49-el ritka, hogy nem spotolnak gyakran, de mit se számít, attól még belemegyek az arcukba, de tény, hogy volt olyan, nevettem is malinovkán, hogy bokor mögött lapítva kiszedtem az ellent elég közelről úgy, hogy csak káromkodni tudott, mást nem tudott tenni ellenem, spotolni sem. Ennek ellenére ezekre nem vagyok túl büszke, mert lapítós sniper stílusban nem lehet tartósan jó átlagot hozni, ahhoz agresszív támadó stílus kell és akkor gondoljunk már bele, OP a t49 meg a hellcat? Legyél vele agresszív aztán megérted, hogy milyen tudásszint kell ahhoz, hogy ezekkel jó átlagot csinálj (legalábbis a wn8 rendszerben).

    1000dmg tier6-ban, mióta OP? Ezt most halál komolyan kérdezem. Voltak és kis részben még vannak hellcat játékosok, akik tudnak OP módon menni vele, de azt 1600 feletti átlagsebzésnél keresd.

    Ettől független minden igaz rá, jó vele menni, szeretem én is, megyek is vele, nem érdekel, hogy rontja a statomat, de nagyon nem tetszik, hogy mindenki op-nak kiáltja ki és utána megnézi az ember a száraz tényeket, akkor meg van 1100-1200 sebzés vele, super unicomoknál meg 1600+. Nem azt mondom, hogy ez kevés vagy ilyesmi, csak azt, hogy azok már nem nyomják a hellcat-al, akik tényleg OP módon tudnak vele vagy sokkal kevesebbet, mint korábban.

    Nem örülölök a nerfnek, mert ezt most totál értelmetlennek találom, az érveim tükrében.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bad Pritt #63983 üzenetére

    ok, akkor vissza az alap kérdéshez, állítás, hellcat-al még a hülye is jól tud menni

    Jó, odamegy, megnézi a sebzés átlagot és van 1100-1200, ami tier6-ban NEM sok, OP meg egyáltalán nem.

    Most akkor mi van, vagy a száraz tények nem számítanak csak az állítás az igaz, mert csak.

    A stat meg olyan dolog, hogy számomra egy szintmérő, ennyi. Ilyen alapon mondhatnád azt is, hogy minek osztályoznak, elég ha csak tanulsz, kit érdekel, hogy milyen szinten tanultad meg?

    Számomra pl ettől érdekes a játék, hogy igenis nézzem meg, mit és hogyan lehetne fejlődni. Van akinek ez nem számít, ez is rendben van, csak akkor meg nekem is engedtessék meg, hogy vitassam azt a sommás kijelentést, hogy op a hellcat.

    Elmondtam miért nem az, a válasz minden esetben kb annyi, hogy de az, mert csak, mert kifogy a lőszere, mert nem látják meg, mert mit tudom én, olyan könnyű vele menni, csak éppen ez nem látszik a sebzés átlagban, szóval, aki érti az érti.

    A legtöbbnek halvány f..ja sincs róla, hogyan kéne op módon menni vele, nekem se sok, max sejtésem, de azért nem akarom magam hülyének sem tettetni.

    A lapítós sniper stílus, meg a csata lehozás. Igazad is lehet, nem vitatom ezt a részét, messzirre vezet és össze kéne szedjem az érvemeit. Egy dolog viszont biztos, ha te tartósan akarsz jó átlag sebzést elérni, akkor a kempelős sniper stílus csak esetleges lehet. Keverned kell és sokkal agresszívebben játszani, máshogy sajnos nem megy, bárki bármit is hisz.

  • dfsz34

    őstag

    válasz ddt500hu #63988 üzenetére

    A lőszer javadalmazás szót használják, de nem feltétlen ismeri mindenki, azért írtam oda érthetőbben.

    30 lőszer, mondjuk nézem a sajátomat 66% találati arány és ezen belül mit tudom én, azt nem látom itt, mondjuk 70% sebzési arány mellett kb 3-3,3k sebzésre elég. Na most nem tudom, én pl nem fogyok ki gyakran a lőszerből, de hosszú csatákban előfordul, a hellcat-al és a T49-el valóban oda kel figyelni a vége felé.

    A te átlagod 1000sebzés, arányosítsd a 3-3,3k-hoz, amit egy átlagos, nem kiemelkedő lövészi teljesítménnyel és a teljes tár kilövésével el lehet érni. Most erre mit mondjak?

    Az gond tudod, hogy az nem mond semmit önmagában, hogy te gyakran kifogysz a lőszerből. Ez lehet egy negatív dolog is egyébként, meg kellene nézni a lövészi statodat alaposabban, az elárulja.

    (#63989) Bingisz Ok, te vagy a sokadik, aki kijelenti, de a kérdés miért? Annyira sok az átlag sebzésed vele? Annyira tutira le tudod velük hozni a csatát? Vagy miért ?

    Én egyáltalán nem látom OP-nak egyiket sem. A T49-el is rengeteg kellett tanuljak, hogy le tudtam ezt a szintet hozni és még mindig van nagyon sok minden, hiszen a prok 1400-1600 átlag sebzéssel mennek vele én 1100-al. Egy átlagos vagy kezdő játékos mit hoz le vele? 5-6-700-t, az ugyan már mitől OP?

    Ezt tényleg komolyan kérdezem. Megnézem a borsót basszukuls, 2300-2500 átlagsebzés még akár nekem is, 2300 xp-re csak első osztályt adott. Na az OP tank és értem is, hogy miért, mert brutális sebzés ÁTLAGOT lehet vele hozni, nagyon komoly xp mellett.

    Ez hol van meg a T49 és Hellcat esetében?

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz mrszitya #63991 üzenetére

    Most akkor népszerű vagy OP, mert nem ugyanaz a kettő.

    A WG-vel szerintem az a gond ilyenkor, hogy ahogy már többen mondták, hogy csak azt nézi, ha egy tank népszerű, akkor biztos OP, aztán ennyi. Nerfhammert neki, amíg a parasztok tisztelt felhasználók le nem szoknak róla.

    Én pl sokkal megbízhatóbb mérésnek gondolom mondjuk az ász szintet egy adott tankra. Már többen is mondták itt a fórumon is és én is tapasztaltam, hogy pl a hellcat ász szintje nagyon lement. Megnéztem wotreplay-en és már 1732 prémes xp-re megadja. Persze ok, ez sem egy egzakt mérés, de szerintem messze pontosabb, mint bármilyen sommás kijelentés, hogy de über op az a tank. Magyarul a játékosok 1% tud 1732 xp-nél többet csinálni a hellcat-al és most egészen komolyan kérdezem, ez mitől OP eredmény? Mert abszolút nem az. Én még emlékszem, hogy vastagon 2000 xp felett kellett menni korábban, amikor még úgymond statpad tank volt és a tényleg jó játékosok nyomták vele. Lehet még mindig az a lila köd van sokak fejében, hogy tényleg a jó játékosok mennek vele és kutya kemény ellenfél a hellcat, de -hozzáteszem- csak akkor, ha olyan a játékos, aki vezet és mivel most már nem stat pad, a tank statja is rohamosan romlik és most már látható is, hogy az átlag massza képes 675 sebzést csinálni vele, viccesen keveset egy OP-nak kikiáltott tanktól.

    (#63995) ddt500hu
    Az EJ 1925 átlagot megy a Helcat-al. Erre mindenki mondja OP a tank, szerényen csak annyit mondanék, hogy EJ talán a legjobb hellcat játékos az EU-n, ja hogy az nem számít... csak a tank, ok, de akkor miért nincs még a közelében sem egy átlagos játékos?

    igen, megyek 1100-t a T49, pontosabban most már többet, de ehhez nagyon komolyan meg kellett tanuljam a tankot, legénységet fejleszteni, modulokat és cuccokat kitesztelni stb. Most akkor mi van? A tank op és az megy 1100-t vagy megtanultam vele játszani? Ha tegyük fel belefektetek ugyanennyi energiát egy másik tankba, akkor szerinted nem lehetne megközelíteni ezt a szintet mással is? Dehogy nem...

    Ez az egész onnan ered ugye, hogy amelyik tankot ellepik a jó játékosok, akkor az a tank ki lesz nevezve OP-nak, mert azt sokkal könnyebb rágfogni, mint azt megérteni, hogy hosszú és fáradtságos tanulás, amig az ember eljut oda, hogy komoly ÁTLAG sebzést tud szállítani egy tankkal. Nem a tank fog átlag sebzést generálni.

    Egészen komolyan kérdezed, szerinted a tank teljesítményében mekkora % a tank maga és mekkora a játékos felkészültségéé? Innen kéne kiindulni, utána lehetne arról beszélgetni, hogy ok melyik tank OP.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz ddt500hu #63997 üzenetére

    Igen, 1732 xp ász szinttel, nagyon OP. :DDD

    Sőt, annyira OP, hogy elég belépni a csatába vele és a tank maga meglövi az 1500 sebzést, autobot van beleépítve.

  • dfsz34

    őstag

    válasz jr1994 #63999 üzenetére

    [link]

    elvileg itt lehet megnézni,

    a su100y jobb
    a többi eléggé 600-650 körül van, nashorn, su100, dicker max, mind

    azt meg ugye ki tudja, hogy mennyi statpadder (értsd olyan játékos, aki nagyon alaposan ismeri az adott tankot) megy a tankkal, de én gyanítom, hogy a hellcaton már csak a története miatt is több van (nosztalgia), de ezt abszolút nem lehet figyelembe venni, semmiféle mérés nincs erre, csak sejtés

    (#64000) ddt500hu: a su100y miért is nem számít? prém tank, de tier 6 az is, illetve kv2,

    most arról beszélünk, hogy op vagy nem, egyébként nézd meg a kv1s-t, alig 624, az meg nem op egyáltalán ezzel a logikával, vicces

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Szepi1979 #64003 üzenetére

    Érdemes megnézni a tier5 listát.
    A T49 ki van kiáltva über OP rettenet tanknak, miközben a nagy massza a 15. helyre hozza 405 átlag sebzéssel (ami jóval alatta van annak, amit én becsültem) a tier5 listában. hm hogyan is van ez, ennek a tanknak kéne a lista elején lenni, mi ez, a tank nem tud sebezni?

    (#64006) ddt500hu

    Ez megint a tipikus csőlátás. Kigondolsz valamit és mindegy mit mutatnak neked, az akkor is úgy van.
    Ha ez a listát vesszük alapul, legyen, de akkor miért magyarázkodsz a kv2 és su100y miatt?
    Ha OP tankok, akkor OP tankok, nerfet nekik, de akkor meg a szegény kv1s miért kap nerfet és miért óbégat mindenki, hogy milyen OP, amikor kevesebb a sebzés vele?

    Érted, legyen, negyedik a listán a hellcat, üssük agyon, de akkor mi van a többi tankkal, mi van a kv1s-el, ami sokak szerint az OP tank megtestesítője.

    Ott a T49, miért OP? A 15. , tizenötödik a sebzési listán tier5-ben. Mitől über OP az a tank, akkor ? Megmagyaráznád?

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Diarmand #64008 üzenetére

    Nem tudom pontosan mire gondolsz, de én nem látom azt a rettenetes über OP dolgot a Hellcat esetében, a T49 meg közröhej (15. a listán és mindenki sipákol, hogy OP).

    3 tier 6 tankkal is jobb átlagot csinál a massza és ugye a különbségek lefele, amikről beszélünk 10%-on belül vannak. Továbbá vajon melyik típussal játszanak tapasztalt játékosok? Pusztán csak a számok alapján. Nem lehet mindenki kezdő ugyebár, ennyien nem is húzhatják azt az ágat, anniyra azért nem népszerű, látszik is hogy pl alig van csata a T25/2-vel. Alig harmada csata van a tier7 tankkal, azaz a Helcat-al sokkal sokkal több olyan játékos játszik, aki nem a T25/2-t fejleszti, hanem a hellcat-al játszik, mert megtartotta.

    Most gondlkolkodjunk már egy pillanatig. Azt gondolom mindenki belátja, hogy ha többször játszol egy adott tankkal, akkor a legostobább játékosokat leszámítva mindenki fejlődik. Ezért fontos ezt is figyelembe venni ilyenkor. A hellcat úgy hoz ilyen eredményt, hogy a leginkább ismert tank a kv1s mellett és rengeteg az olyan játékos, aki megtartja és úgy játszik vele többször.

    Tehát a számok abszolút azt mutatják, hogy a hellcat-al sokkal tapasztaltabb játékosok játszanak, mint a többi típussal, de ok ennek hatását nem tudjuk kiszámolni, de mit jelent ez a gyakorlatban:

    1) Sokkal többen mennek fullos tankkal -> Gondolom nem kell magyaráznom a hátását, hogy lényegesen kevesebb a stock tank a mintában

    2) A játékosok tapasztalata több az adott tankkal, jobb a legénység, modulokkal fel van szerelve, nem sajnálják annyira róluk hiszen megtartják, álcafestést raknak rá stb, szerintem arany lőszert is többet használnak ilyen megtartós tankon

    Innentől nem tudom mi a kérdés, ez pont az amiről pofáztam, hogy a Hellcat-nak jobb a játékos állománya még most is, korábban meg kimagaslóan jobb volt (elég megnézni a wn7 listát, a hellcat még ezzel az eredménnyel is a csúcson van), ez már önmagában simán megmagyarázna ennél jóval nagyobb sebzés átlagot is. Igazság szerint ez a negyedik hely pontosan, hogy azt mutatja, hogy még így, ennyi tapasztalt játékossal, felszerelt tankkal együtt sem képes kimagasló sebzés átlagot felmutatni.

    Mivel magyarázod ezt?

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz vhw #64010 üzenetére

    Nekem 1150 a sebzés átlagom vele, lehúzza a wn8-t elég jól, de mégis szeretek vele menni. Bejön ez a stílus, ennyi. Felszereltem mindennel, modullal, örök festéssel, arany lőszerrel. Fejlesztgetem benne a legénységet.

    Egy ilyen népszerű tanknál a csaták kb 2/3-t olyan csinálja, aki megtartotta (ha kivonom a T25/2 csaták számát a hellcat-ból, ami nem teljesen egzakt, de jó közelítés).

    Ez a 2/3 olyan, hogy fullos tankkal megy már, modullal, akár prém fogyócuccal, lőszerrel egészen biztosan jobban ellátja, ismeri a tankot.

    Ennyi, szeret vele menni. Esetleg korábban WN7-t húzott vele és most még mindig előveszi.

    Szerintem ebből nem következik az, hogy OP, de egy jól felszerelt, jó legénységgel rendelkező tank lehet erősebb, mint egy olyan, amiben még mindig nincs 100%-os legénység. Az ugye tipikus, hogy ha valaki nem áldoz aranyat az átképzésre, akkor kb a tier5/tier6-ra kap egy 100%-os csapatot és az első skill meg tier7 vége felé szokott aktiválódni. Egy éppen átképzett tier6 legénységű tank le lesz maradva és jól felszerelt és kiképzett hellcat-al szemben. Korábban a hellcat név egyenlő volt a stat húzással, ezért rengeteg megtartották és kigyúrták. Most ők nem hiszem, hogy eladták a wn8 színre lépésével, legalábbis nem mindenki, hanem most is mennek vele.

    Most komolyan, ott a Nashorn, tized annyi csatával, abból mennyi lehet a stock tank, gyenge legénység satöbbi, fel se szerelik sokan, mert 10 arany leszedni a modult, festést is sajnálják róla. A nashorn-al hoz a massza 616 sebzést, egy olyan hellcat-al ahol a csaták 2/3 jól láthatóan kigyúrt tankkal történt meg kb 10%-al többet. Már csak a stock tankok aránya megmagyarázná simán a különbséget.

    Amúgy a nashorn egy nagyon jó td, fantasztikus ágyúval, jól felszerelve simán lelépi a hellcatot, szvsz, csak megint azt van, hogy kit érdelek, a masszának a WTE kell, nem fognak leragadni és kigyúrni a legénységet meg megtanulni játszani vele.

    Érted, akik OP-t kiabálnak azok totál érzéketlenek a tényekkel szemben, ott vannak a számok, csak el kell olvasni, hogy mit mondanak.

  • dfsz34

    őstag

    válasz vhw #64020 üzenetére

    Miért? Azért mert népszerű tank, mindenki arról pofázik, hogy OP (alaptalanul), felmegy a vérpista a fórumra elolvassa és kell neki. kv1s, is3-al, t34-el miért mennek annyira sokan? Mert megvan nekik és használják.

    Attól, hogy egy tankot úgymond könnyű használni, még nem lesz OP. A hellcat-ra ez főleg igaz.

    Azon mulatok a legjobban, hogy kijelentik emberek, márpedig OP a tank., OK vegyük sorra az érveket újra:

    - a chartok azt mutatják, hogy a hellcat csak nagyon jó játékosok kezében válik kiemelkedő tankká -> azt nem kell nézni, akkor is OP, jól van
    - negyedik a tier6-ban sebzés átlag szerint és egyáltalán nincs kiugróan magas sebzés átlaga, 9,5%-al magasabb, mint a következő TD-nek,a Nashorn-nak,amit egyébként nagyon kevesen tartanak meg (=magas a stock és gyengén felszerelt tank aránya) remélem 9,5%-ra senki nem állítja, hogy az valami elképesztő brutális érték -> azt nem kell nézni,akkor is OP, jó
    - a számadatok alapján nagyon sok olyan játékos megy vele, akik megtartották és kigyúrták, emiatt arányaiban kevesebb stock hellcat futkos, illetve jól kigyúrt tankok mennek (modulok, legénység, festés, arany lőszer stb stb), hiszen megtartották -> azt sem kell nézni, akkor is OP, jól van
    - a játékosok komolyabb tapasztalata van a hellcat-al, mivel megtartják -> azt sem kell nézni, akkor is OP, jó
    - akkor nézzük meg a te személyes eredményedet vele, ööö izé, 1100-1200 átlag sebzés tapasztaltnak mondható játékosok esetében -> azt sem kell nézni, akkor is OP, jól van

    Bár itt tényleg megkérdezném mindenkitől, hogy a 3.14csába van az, ha ennyire OP a hellcat, hogy szinte elég vele kigurulni és beállni egy bokorba és mindenkit ki lehet irtani vele, akkor ő éppen miért nem tud vele komoly, 1500-1600 ÁTLAG sebzést produkálni. Egy OP tankkal? Hogyan hogy nem megy? Persze tudjuk a választ, pofázni egyszerűbb arról, hogy egy tank OP, mint tényleg teljesítményt felmutatni vele. Az már macerásabb, de akkor is OP. :)

    Egy a lényeg és ez tényleg vicces, számok, adatok egyáltalán nem mutatnak kiugró über OP eredményeket, főleg ha figyelembe vesszük a nagy csata számot vele (sok kigyúrt tank és tapasztalat), de akkor is OP mert csak. Érvek nincsenek ellene, személyes eredmények nem támasztják alá, más tankokkal is tud a massza hasonló eredményeket menni, de ezek mit sem számítanak, csak egy a lényeg OP, mert csak. Most mondanék erre valamit, de nem akarok sokakat megsérteni, már a görögök is, akik a nagymesterei voltak a kultúrált vitának megfigyelték és dokumentálták ezt a jelenséget.

    Én élveztem a vitát a magam részéről, az látszik, hogy sok embernek már három bővített mondatot elolvasni és megérteni is probléma, nem beszélve az összefüggésekről. Ha nincsenek érvek, akkor jönnek az általános kijelentések, ahogy a nagy könyvben meg van írva.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Kean_Sorbo #64036 üzenetére

    Mondjuk ez a támadás mód egy gusztustalanul egyenlőtlen ezen a térképen. A védők szempontjából, tipikus történet, bal oldalon a támadók a leshelyekről a kastély környékéről minden védőt kiszednek, aki felmegy a dombra illetve utána a védők beszorulnak oda a katlanba és legalább két irányból lövik őket. Nagyon ritka, komolyan nem is emlékszem olyan csatára, ahol a bal oldal győzött volna, de már az is nagy szó, ha sokáig fel tudják tartani az ellenséget.

    A jobb oldal már kicsit kegyenlítettebb és ha jól látom a mapon az elhelyezkedésből ti ott támadtatok a három titánnal együtt. Így járt a három szerencsétlen, a jobb oldal könnyebben védhető egy kicsit és ha előre mennek túl korán, akkor ott is pusztulnak, ebben semmi meglepő nincsen, törvényszerű. Ha a bal oldalon támadtak mégis, akkor meg nincs rá szavam, über tehetségtelenek akkor.

  • dfsz34

    őstag

    No, most van időm végre és megyek pár kört újra. Kipróbáltam a Te-Ke-t :) Tulajdonképpen nem is rossz tank, bár a T18-t kicsit nehezen küzdi le, kéne pár arany bele ilyen célból, de ha olyan ostoba, hogy az oldalát megmutatja, akkor vége lesz, mint a botnak. Belefutottam egy mivas nevű ellenfélbe cruiser iii-ban, akinek 3e csatája van tier2-ben (1800 T18 és 1200 cruiser iii) és gyanúsan kigyúrt volt a cruiser iii tankja, majdnem ki is szedett, de azért megoldottam. Mondjuk ez nekem új, hogy a cruiser iii-al is lehet ennyit menni, mit lehet azon szeretni? Ő biztos tudja.

    Map: Mines Type 97 Te-Ke 1 003 13 162
    Csatában elért Achievement Top Gun, Kiváló Lövész, Elit lövész, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"
    Legénységi XP: 1 003 Javitások: 276 Teljes: 12 886 WN8: 6 055 (100)

    Jók az ilyen csaták, hogy 8 fragot meg a csapatom teljes sebzésének kb a 40%-t kell szállítsam a győzelemhez.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Plasticbomb #64280 üzenetére

    A cikk cakkot nem úgy kell elképzelni, hogy fél tized másodpercig jobbra utána meg balra ugyebár. Ha te ennyire tudsz, hogy kiszámolod, akkor az már igen. Ráadásul az a része random, hogy melyik irányba mennyit megyek.

    A fenéket számolja ki, húzza a célkeresztet utánam és elengedi. Tolatva "csak" 20-25km/h a sebessége az amx-nek, de mozogva, ráadásul nem egyenes vonalban máris nehéz célpont. De tegyük fel van egy nagyon ügyes arty, aki mondjuk kiszámolni így sem tudja egy nagyjából véletlen cikk cakk mozgást, de lehet szerencséje van, bár mondom, oda vinni a célkeresztet és mozgó célpontot úgy eltalálni, hogy nem a splash, hanem full telibe, szóval hagyjuk ezt a részét.

    Én pont azért mentem jó pár kört az fv304-el, hogy megismerjem, amennyire lehet, de ahhoz már nagyon über arty kell, hogy ilyent eltaláljon tudással és nem csak szerencsével, hogy beleférne egy anyahajó is a célkörbe, aztán mégis telibe veri a kis scout-ot. A második esetet vehetjük inkább tipikusnak ilyen esetekben szerintem.

    Az AMX tolató esetet inkább csak érdekességnek írtam (bár hiába győzködsz, mentem én is artyval és totál nagy célzókör mellett lehet csak meglőni egy cikk cakk-ban mozgó tankot, ráadásul pl én nem mozgok soha úgy, hogy pontosan annyit balra, mint jobbra, hanem véletlenszerűen, na ezt számold ki és a célzókörbe beleférne egy anyahajó is ez meg pontosan és precízen telibe ver, jó, persze), az igazi problémám azzal van, amikor megyek 60-al a forduló körömön és kiszed az arty. Vagy amikor a Bishop rámfordul (azzal a pocsék kitéritéssel azonnal szétesik a célzókör) és kiszed, na is egy gyakori eset. Az Arty-nak van egy doom cannon-ja és b..ssza meg a wg, adjon már hozzá olyan rng-t és szórást, hogy kapásból ne tudjanak lőni, rohadt nagy célzókör mellett ne legyen ilyen gyakori a találat és a többi. Mert mondjuk egy bishop nekem 3-4 lövés ő meg kapásból egy lövéssel kiszed, na ez már nem kicsit bosszantó és nem jó játékosok ezek, ott nem volt a skillnek az égvilágon semmi szerepe, egyszerűen odarántja a célzót és bumm. Na ilyen esetből már van bőven a padláson (nem csak bishop-al) és ez a totál idegesítő. Arty lövedék szórjon jobban, mi a faxom van érted? Vagy akkor adjanak azoknak is normál tank ágyúkat, nem ilyen doom cannon-okat.

    Ma minden csatámban eddig legalább 3 arty volt. Látszik, hogy mennyi szerencsétlen próbál ezzel érvényesülni, ha már tankkal nem megy.

    Érted, amikor ennyi nyomorék vadászik a műhold nézeten és nem mindig lehet állandóan mozgásban maradni, pl vannak ágyúk, amikkel nagyon nagy a szórás mozgás közben vagy egyszerűen csak beszorul az ember, most akkor vagy ott kuksol vagy próbál valamit csinálni. Mondjuk őrületbe lehet kergetni a szerencsétleneket, ha tényleg csak kitolja az ember a tornyot lő és vissza és nem ér oda az arty lövés, csak picit utána puffognak a földön, de nagy a kockázat.

    Miért nem lövik a kempelő TD-ket mert ugye az lenne a dolguk?

Új hozzászólás Aktív témák