Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bingisz #58615 üzenetére

    :)

    Közel van, kérem szépen, közel van. Kis kerekítéssel és a szemét rng miatti csatákat kivéve máris ott vagyunk.

    Ez olyan, mint mentem az ms1-el egy tényleg brutális kört elsőre, tank ász, alap 800 valamennyi alap xp stb. Mindent ki tudtam rajta feljeszteni azonnal, ász is megvan, többet nem is mentem vele. Örökre ott marad a top listámon és valószínűleg az élen az ms1 és verhetem a mellem, hogy mekkora királyság átlagom van vele.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz skopy #58709 üzenetére

    E75-t csak akkor vedd meg, ha van elég szabad xp-d, hogy ne szenvedj a fejlesztésével sokat. Az a tank stock állapotban nem jó, fullosan meg talán a legjobb nehéz tank a tier-ben, de a top között van az biztos, de addig szenvedős, lassú nagyon, kell rá a nagy ágyú stb. Ebbe érdemes szabad xp-t bedobni, különben szenvedős.

    Hellcat egy jó választás lehet, az még mindig móka tank és stock állapotban is használható már.

  • dfsz34

    őstag

    válasz mcwolf79 #58713 üzenetére

    En egy dologra emléxem, hogy az E75 esetében egyáltalán nem volt kérdés a számomra, hogy menjen bele szabad xp.

    Általában nagyon megfontolom és nagyon ritkán használok szabad xp-t, de mentem talán 10-15 csatát a stock E75-el és azt mondtam, hogy nem kérdés, nyomni kell bele. A Tiger2 ágyú inkább sniper, bár jó mindenre persze, csak ahogy az ember az E75-t használja, rambónak, ott nagy különbség van a kettő között. Minél nagyobb alfa, annál jobb. Töltés közben a test meg pattogtatja a lövéseket.

    Fullosan meg annyira jó, hogy megtartottam szórakozni. Az a páncél egy félelmetes valami. Komolyan mondom, hogy bátrabban bele megyek vele a sűrűbe, mint egy E100-al. Továbbá már sokadszorra jutok át Malinovkán cikk cakkban haladva a mezőn keresztül. Ok, nem a csata elején, az mondjuk öngyilkosság lenne, de ha van ott 4-5 ellen maximum és még ráadásul tömörülnek, azaz jól tudok ellenük forgatni, akkor nem kérdés, hogy meginduljak. Arra kell figyelni, hogy oldalt a dombon ne legyen nagy tank vagy messze legyen, mert az oldalba kaphat, de még ha van is, meg szoktam kockáztatni. Ha lő, akkor egyet bekapok, de majdnem biztos a spot és a társak adnak neki.

  • dfsz34

    őstag

    válasz L-e-f-i-e #58731 üzenetére

    Erre a típusú tankra már több pro játékosnál látom, hogy bino + optika + vmi (álcaháló, célzásgyorsító, venti) felálással mennek.

    QB mondta egy hasonló tank esetében, a T71 tesztnél, és igaza van nagyon, hogy könnyű tank esetében a látótáv = élet. Ő ezt annyira komolyan is gondolja, hogy a t71-re elsőnek nem is a hatodik érzéket tette, hanem a látótáv növelést. Ez nekem kicsit meredek, de nem is vagyok a QB szintjén, az én szintemen kell a hatodik zérzék.

    Mivel sokat spotolok az amx1390-el, illetve nagy távolságról vadászok kilőhető ellenre, ezért nekem álcaháló a harmadik és tényleg, mint a szellem, olyan a tank. Simán kiszedek egy sebesült ellent, mire spot távolságba érne. Több ászt csináltam már vele így, úgyhogy nem lehet rossz ez a felállás a bino + optika + álca.

    Használom mozgékony támadó tanknak is, azért kell rá az optika és nagyon hasznos, számtalan helyzetben én láttam meg hamarabb az ellent, mint ő engem, de az igazi hatalom akkor kezdődik, amikor a végjátékban a sérült ellenfeleket kell levadászni vele és a bino+álca megmutatja a hatékonyságát.Nem szoktak érte szeretni az ellenfelek, mert nagyon demoralizáló, ha nem látják, ki lő rájuk :)

  • dfsz34

    őstag

    Nem tudom, hogy ma mi van, de nagyon kell vigyázni. Iszonyat agresszív játékosok vannak. Pancser2-vel beállok sniperkedni, mert az a tank ugye nem "rush"-ra való. A csapat önjelölt vezére egy amx50100, előreront ruinsbergen, fent a házaknál, de nem tart vele senki. Erre valamiért engem talált meg, pedig pont akkor lőttem ki egy chi-ri-t, szóval nem is értem, vagy pont azért, lehet neki kellett volna frag? A fene se érti ezt.

    Kiadja a parancsot, hogy reportolni meg megsemmisíteni. A scout meg az arty erre nekem ront, az amx persze nem, annak több esze van, az csak röhög magában szerintem. Általában leszarom az ilyent, de most valahogy ilyen felvezetés után nem volt kedvem csak simán hagyni kilövetni magam az önjelölt csendőrök által. Adtam mindkettőnek, az artyt ki is lőttem és azonnal 1 órás ban. A scout megúszta, mert ők ketten voltak és én kettőt kellett lőjek, meg az artyt ki is lőttem, úgyhogy hamarabb kaptam bant, pedig az artytól is kaptam egy szép splash-t meg a scout többet lőtt rám, mint én rájuk csak lepattanók voltak, mert a célzáshoz is hülye.

    Ez nem az egyetlen ilyen eset ma, csak korábban mások öldösték egymást, most belekerültem. Elhiszem, hogy sokan lehetnek frusztráltak a hétvégi akció miatt, ha sorozatosan bukják a csatákat, mert mintha ilyesmit is pampogott volna az amx, de komolyan nem értem miért pont az találják meg, aki sebzett, kilőtt ellenséget. Ezeknek mindegy, csak valakire rá lehessen kenni.

    Arról nem is beszélve, hogy a pancser2 inkább egy sniper-med, mert nincs meg a sebessége a manőverezéshez és nincs semmiféle páncélja, az ágyú meg kicsi alfás, azokkal mindig távolságot kell tartani. Semmiképpen nem városi gladiátor.

    Szóval oda kell erre is figyelni ma, úgy látszik.

    Na mindegy, az a lényeg, hogy megvan az SP és nagyon szépen hozza a kreditet. Egy 1217sebzés 995 assist csatára adott bruttó 59e-t, nettó 51e.

    Mondjuk tudom, hogy egyértelmű dolog, csak valahogy eddig ezen nem gondolkodtam, de a prém előfizetés nem 1,5x annyi kreditet termel, hanem jóval többet. Ezt úgy értem, hogy a bruttó kredit valóban 1,5x annyi, de a költségek függetlenek, mindig ugyanannyiba kerül a javítás és a lőszer, tehát a nettó kredit, ami valójában a lényeg, több, mint 1,5x annyi a prém előfizetés esetében. Prém nélkül ez a kör nettó 31e lett volna, tehát prémmel 1,64x kaptam többet.

    Ha kell kredit veszek majd 1-3 nap prémet és az SP-t használom. Kredit problémám többet nem lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz GaburroSan #58821 üzenetére

    Az a baj vele, hogy nem teljesen az e100 ágyúja, hanem ennek észrevehetően kisebb a penje.

    A kisebb ágyú lényegesen jobb, pontosabb, nagyobb pen, gyorsabb töltés. Az alfa meg annyival nem kisebb, amennyivel a többi tulajdonsága jobb a kisebb ágyúnak.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bingisz #58938 üzenetére

    wow, legyen a jt8.8 vagy az fcm :) Löwe nem kell, de ha hozzámvágják, egye fene.

    Amúgy ha lesz, akkor szerintem a T34 lesz. Az se rossz.

    Amúgy simán megtehetnék azt is, hogy a cw-n korábban nyerhető tankokat, mondjuk a vk7201 vagy mást feldobnak így akcióban.

    Ennyi előnye legalább van a WT-nek, mert nyilván a konkurrencia miatt dobálják a prém tankokat. Akinek van, az nagyobb eséllyel fog prémre előfizetni, mert így már úgy a sok milliós nagy tier tankok is elérhetővé válnak. Nyolcas prémtank és prém fiók nélkül azért nagyon hosszú grindnek néz elébe, aki össze akarja a szedni a cirka 10 misit, ami egy tier10 tank eléréséig kell.

    Tier7 is már necces, de tier8-ban meg már csak kiváló csatával lehet pluszban maradni prém előfizetés nélkül.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bingisz #58943 üzenetére

    Azt megértem, hogy vérpista tier5 tankjával ne grindelhessen össze egy tier10 speci tankot, de mondjuk olyan akciót simán csinálhatnának, hogy tier8-10 tankokkal lehessen összeszedni 5-6-700e xp-t, mondjuk nemzettől függetlenül, hogy ne csesszenek ki azokkal, akiknek nincs minden nemzetből tier8 tankja, mert addig eljutni elég hosszú is lehet. Ez kedvet adhatna új ágak kifejlesztésére stb.

    Pl. vk7201-t már alig látok random csatában, m60 is nagyon ritka. Ezek már elég régen ki lettek adva és szerintem simán feldobhatóak lennének egy-egy ilyen akcióban. Nem is igazán érteni, mi a célja ezekkel a WG-nek, mert az, hogy ott porosodjon egy cw-s garázsában, sok értelme nincsen. Valamennyi várakozási idő után szerintem simán feldobhatóak lennének a plebsnek is, ha a játék logikáját nézem.

    A prok már úgyis régen kiszórakozták magukat ezekkel a tankokkal és másoknak érdekes lehet(ne) kipróbálni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bingisz #58950 üzenetére

    Szerintem a legnagyobb egoista prot sem érdekelné, ha a plebs megkapná valamelyiket egy komoly grind akció keretében. M60-t talán két hete láttam utoljára, vk-t meg 1 hónapja. Mondjuk nagyon nem érdekelnek, de ha pl éppen egy új ág kifejlesztése előtt lennék, akkor egy lökést adhatna egy ilyen akció, hogy elkezdjem

    A WG-nek meg azért lenne jó, mert ezek nem igazi prém tankok, kredit termelésre nem jók, tehát gyakorlatilag egy olyan nesze semmi fogd meg jól ajándékok lennének. Megy vele valamennyit az ember és utána megy porosodni a garázsba. Az előnyük, hogy nem kell dedikált legénység, tehát emiatt néha előszedné az ember.

    Mindegy is, prém tanknak jobban örülök, szó se róla.

    A másik gondolatom, most nyomom a bishop-al és kezd addiktív lenni ez az arty játék, bár inkább csak az újdonság miatt, mert soha nem artyztam. Ráadásul a Bishop talán nem is a legjobb arty, na mindegy, de végül is jól szórakozok és tényleg ad pár plusz információ, hogy hova lehet belőni velük. Van néhány hely, ahol álmomban sem gondoltam volna, hogy belőnek az artyk. A legjobban himmelsdorfon szeretem cumiztatni a jónépet a hegyen meg a hegy alatt utcában. Beállnak oda lövöldözni, az artyval meg be tudok úgy állni, hogy lője őket, aztán megy rémület, mert azt hitték, hogy oda nem lő be arty. Ezt mondjuk án tudtam, mert kaptam már áldást ott artytól, de sokan meglepődnek.

    Egy hasznos dolgot viszont megtanultam. Amikor spotolnak és tekerem magam, hogy az artyt kicselezzem, akkor érdemes néha pár pillanatra megállni. Folyamatos mozgásnál az artyk meg tudják sejteni a mozgás pályát, akkor is ha cikk-cakk mozgás van. Ha viszont megáll az ember, de tényleg csak rövid időre, akkor az arty soxor elengedi a lövést és a lövedéknek kell idő, amíg odaér és mellé. A másik dolog, hogy az arty elkezd becélozni és amint elindul a tank, hajlamos utána rántani (én legalábbis, de gondolom mások is így vannak ezzel) és szétesik a kör. Csak nagyon finom mozgással lehet a célzókört úgy mozgatni, hogy ne essen szét. A nagyon profik spéci egérrel lehet, hogy meg tudják csinálni, de inkább azt gondolom, hogy nem.

    A lényeg tehát nem csak az arty kicselezése, hanem azt is el kell és lehet érni, hogy szétessen a célzóköre.

    Bár nagyon nem akartam artyzni, de az fv304 érdekel és azt kell mondjam, hogy érdemes kipróbálni. Próbára teszi a logikát némelyik helyzet. Az csak a nagyon primitív játékosokra igaz, hogy félkezes klikkelgetők. Ja meg amikor az ellenség annyira hülye, hogy teljesen mozdulatlan marad spot után is belőhető helyen. Máskülönben nagyon is kell gondolkodni előre, hogy hol lesz, lehet az ellen pár másodperc múlva. A helyezkedés a másik dolog, bár én tudom, hogy hova mennek a tankok, de az artynak -főleg ilyen kis távolságra lövőnek- is helyezkednie kell.

    A counter artyt viszont még nem próbáltam, mert a bishop nem nagyon tud nagy távolságra lőni. Az hogyan múködik egész pontosan? Mit látni a műhold nézetben, ami alapján be lehet saccolni az ellen arty helyét?

  • dfsz34

    őstag

    válasz remington2 #58993 üzenetére

    Sokan egyébként xp-t farmolnak és ez nagyon meglátszik a játéksítluson is. Már többen írták, mikor csata megkérdeztem egypár jó játékostól, hogy miért ment előre és halt meg ennyire gyorsan. Mindegyik kb ugyanazt írta, hogy szerinte így sokkal több xp-t tud összegyűjteni, mert kioszt valamennyi sebzést de kb 4-5 percig játszik csak egy tankkal és utána megy egy másikkal hasonló stílusban.

    Ha rendesen taktikázva végig viszi a csatát, akkor eltarthat 10-15 percig is, ami idő alatt nála már lement 2, de akár 3 kör is. Annyival meg nem kap több xp-t, sőt ha a csapat támadó éke sikeres és nem tartasz velük, akkor alig marad neked sebzés, szóval még van ez a hatás is.

    Mondjuk a statja nem köszöni meg az ilyen stílust, bár a fene tudja, mert tulajdonképpen annyira nem voltak rossz pozícióban, mert annyira ezek már gyakorlott játékosok, hogy így is elég szép sebzést ki tud szórni, mire legyűrik, de sokszor meg ki se lövik, hanem egyszerűen az ellenséget kiszedik pár perc alatt és kész.

    A profik mellett meg ott vannak a "rush" paradicsomok, akik tényleg kezdik átalakítani a játékstílust. Mert ha nem sikerül nekik, akkor bajban vagy, hiába taktikázol, csak nagy szerencsével tudod utána a túlerőt megállítani, akik szintén hasonló stílusban támadnak (úgy értem, hogy jönnek előre, mint a felbőszült bikák, teljesen mindegy, mennyi sebzést kapnak be, tisztára mint az első világháborúban, arra emlékeztet ez engem, viszont nagyon veszélyesek, mert szinte soha nem lehet olyan gyorsan kiszedni őket, hogy ne spotoljon és akkor már kapom az áldást én is). Ha meg a csapatod a sikeresebb, akkor megint bánhatod, hogy nem mentél velük, mert alig tudsz sebezni.

    Ez tényleg észrevehető és ilyen akciók esetében, mint az SP még hatványozottabban jelentkezik.

    Ki kéne próbálni egy kicsit okosabb rush stílust, hátha bejön. Menni velük de valahogy megérezni, mikor kell fékezni, erre gondolok.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Jolet #59061 üzenetére

    Tudom, hogy lesznek akik váltig állítják, hogy márpedig a 170 pen mindenre elég, de szerintem meg rohadtul nem.

    Célozhatsz gyenge pontra, akár teljes becélzás mellett is, de ha nem közvetlen közelre lősz, akkor a lövések nagy része nem pontosan középre megy az rng miat, hanem lecsúszik.

    Ha az ellenfél nagyobb lőhető felületet mutat, mondjuk az oldalát, akkor általában ez nem gond, mindegy hogy pontosan oda megy vagy máshova. Egy is3 nagy távolságból 170 pennel szemből már ugye az a helyzet, ha lecsúszik a lövésed, akkor pattani fog, hiába van ott gyenge pontja, de azt el is kell találni.

    Nekem is volt vele olyan, hogy a kapáslövés bevitte a beforgatott E75 alját, néztem is, de az ilyenek nettó szerencsés lövések, semmi más.

    Evvan. Az SP nem sniper tank. Nem véletlen, hogy a sniper tankoknak mindig komolyabb az ágyúja, mert nagy távolságról is át kell ütniük az ellenfelet és nekik is van rng, nem fog a lövés pontosan oda menni.

    Ha már sniperkedik az ember, akkor vannak olyan helyek, ahol oldalba lehet kapni az ellent. Érdemes oda menni és meghagyni a komolyabb TD-knek a frontális belövéseket (ja meg persze a bokorban lapító moron top tankoknak is kell a hely, nem szoktam az SP-vel elfoglalni előlük).

    Szerintem hasznosabb belemászni az ellen arcába. Városba vele, ha van a térképen. Hull down-t szereti a roncsok vagy a törmelékek mögött meg a sidescrap is működik vele, úgyhogy nem fogják olyan könnyen kiszedni. Főleg ha töltés közben mozgatja az ember a tornyát finoman, akkor nem annyira egyértelmű, hogy mindenki belövi. Közelharcba vele, megvan minden képessége hozzá. Távolsági harcra nem alkalmas, lassú a helyezkedéshez és nincs átütése az ágyúnak.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Angel1981 #59111 üzenetére

    Kiszórnak napi 390e kreditet bónusznak. Na ilyenkor gondolkodom azon, hogy nem is kéne prém tank. Mondjuk hozzám vágták az SP-t és az is kegyetlenül jól hozza a kreditet, de most sima tankokkal napi fél millát össze lehet gereblyézni még prém előfizetés nélkül is.

    Az akció örömére meg is vettem a vk3001d-t, ami egy kegyetlenül jó med tank fullosan. Meg merném kockáztatni a legjobb, amivel én mentem. Korábban mentem vele és a borsó után ezzel volt a legtöbb 2000 prémes xp feletti eredményem.

  • dfsz34

    őstag

    válasz GaburroSan #59301 üzenetére

    A repeszpáncél a modul és legénység sérülések ellen van. Abszolút ajánlott a WTE-100-ra. Arról nem is beszélve, hogy nem csak arty van a világon és a legtöbb tank szinte automatikusan he-t tölt a WT-k ellen.

    Bino mehet rá, az kell, illetve a wg álcahálót ajánl harmadiknak. Én is azt használom, mert ha csak lehetséges inkább nagy távolságból csipegetek vele. Célzásgyorsító felesleges, bár feltehető, de nem sok értelme van.

  • dfsz34

    őstag

    válasz GaburroSan #59306 üzenetére

    Az alapelv nem azt jelenti, hogy néhány másik tankon ne lenne értelme.

    A WG is páncélt ajánl: WTE100 ha jelent ezt bármit is, bár szerintem elég jó ajánlásaik vannak és érdemes megfontolni.

    Nekem alapból ment fel rá, mert volt szerencsém bekapni korábban a he lövéseket a borsóval meg a wt auf pziv-el és nem örültem neki.

    De mondok egy erősen páncélozott tankot, a tortoise-t, ahol pontosan tudom a hatását. Amíg nem volt fent a repeszpáncél, addig folyamatosan, egy csatán belül akár kétszer is kilőtték az egyik töltőt, akit a fenti gyenge ponton keresztül ki lehet ütni. Gyakorlatilag minden olyan csatában, ahol meglőttek a tankot, az egyik töltő kaput, ami nagyon idegesítő volt. Valaki adta a tippet vagy valahol olvastam, hogy repeszpáncél kell rá és akkor nem sérül a legény.

    Meguntam, hogy szinte állandóan kilövik a töltőt és feldobtam a tankra a repeszpáncélt és utána hoppá, megszűnt teljesen a jelenség. Olyanra nem is emlékszem, hogy kétszer kilőtték volna a töltőt, ami korábban nagyon gyakori volt, de még egyszer is csak nagyon ritkán sikerült és azt ugye tudom gyógyítani, szóval abszolút bevált. A leghasznosabb modul volt a Tortoise-n a bino és töltésgyorsító mellett.

  • dfsz34

    őstag

    válasz zozyk #59343 üzenetére

    A noobmeter nekem vmi érdekes tier-t írt ki. Pár napja a legnagyobb tier az SP volt, amivel játszottam és kiírt nekem 8.89 tier-t.

    Ez tényleg érdekes, hogy a noobmeter, a dossier tool meg a vbaddict mindegyik mást értéket mutat :)

    Más, múltkor valaki ajánlotta a T95-re a javításra gyúrni és felraktam rá a nagy javítót meg a szerszámkészletet is. A legénység három tagja 100% javításon van (bia nemsokára meglesz és még a parancsnoknak kell javítás), de már így is 4 sec körül felrakja a láncot.

    Valóban nagyon hasznos, mert a T95-nek állandóan a lánctalpát lövik el, aztán csak lesnek, hogy hipp hopp felrakom. Azt hiszik, javítókészlettel, de amikor újra meg újra, akkor van szájtátás.

    Volt egy nem túl jó csatám karelia támadás módban. Felmentem a középső hegyre, de a jobb szárny elbukott, mire egyáltalán lőni tudtam volna. Sorban egymás utána, de szerencsére nem egyszerre támadt rám 4 ellenség és mindegyik ugyanúgy járt. Leszedte a láncomat és nagyképűen ottmaradt, mert azt hitték, hogy sok másodpercig fog tartani, amíg felrakom, de nem.

    Ez tényleg nagyon hasznos a T95-n, csak a binot sajnálom, mert már két csata is volt, amikor nem láttam az ellenfelet. Lehet, hogy a töltés gyorsítót kicserélem bino-ra, ha meglesz a bia, akkor szerszámosláda+páncél+bino lesz a 3 használt modul.

  • dfsz34

    őstag

    válasz zozyk #59382 üzenetére

    Én most egy olyant próbálok, hogy szerszámkészlet,bino és páncél. Plusz még nagy javító is és javítás skill a legényeknek.

    El nem hiszed, hogy mennyiszer fogják a láncát leszedni és már soknak az arcára fagyott a mosoly, amikor a fentiekkel plusz 3 legénynek full javítás (a parancsnoknak később lesz) mellett kb 4 sec alatt visszarakom és bumm. A kis javítót akkor használom, ha tényleg muszáj, ha többen szorongatnak. Egyébként iszonyat gyorsan visszaugrik a lánc van meglepődés rendesen utána.

    A bino meg úgy látom, hogy egyszerűen kell. Anélkül nagyon sokszor nem látom az ellent, ami egy ilyen lassú dögnél a halál.

    A páncél meg nem kérdés.

    A töltés gyorsító így sajnos lekerül, a bia nemsokára meglesz, az valamennyire pótolja, de a másik három sokkal hasznosabb modul.

  • dfsz34

    őstag

    Egy vicces csata a talán legjobb hatos med-el, legalábbis a cromwell-el egyenértékű tank. Az ágyúja (pontosság, pen) és a látótávja picit jobb, a tornya és a teste forgatva pattintani is tud bár nehéz a szöget jól eltalálni, mert vékony a páncélja azért. A cromwell-nek is vannak előnyei, valamivel gyorsabb stb.

    Az ágyú depresszió értéke kiváló a vk esetében (is), ami szokatlan német tanktól. Mondjuk az is érdekes, hogy papíron a célzásidő megegyezik a vk esetében, mint pl a cromwell, de valahogy mégis érzésre sokkal hamarabb célra áll, nem "'vár" annyit a szűkülés megkezdésével, de mondjuk ez szubjektív, de sokkal pontosabbnak érzi ezt az ágyút az ember a használat során. Mint a sebész kés.

    Használatra sokkal inkább a helcat-hoz tudnám hasonlítani. Sőt, komoly előnyei is vannak, a lőszer javadalmazása lényegesen jobb és nem kell spórolni a lövésekkel, mint a hellcat esetében. Több a hp-ja, gyorsabban fordul a test és a torony is. A hellcat persze nagyobb alfa, jobb kamo stb.

    Mindezzel együtt szerintem teljesen egyenértékű a helcat-al és vicces, hogy helcatra 1575 sebzés kell az elit szinthez, ennek meg 1250 is elég. wn8 ballansz újabb szép példája. Ha jobb is a pokolmacska, ennyivel nem.

    Kifejlesztettem végre a top ágyút rajta, ami szépen csipeget, de elszállt a netem rögtön az első csatában, majd a guta kerülgetett. Router újraindít, kb 6-7 perc már lement a csatából, abszolút vesztésre álltunk, ment a chat-ben az ugatás végül is jogosan az afk miatt, csak kicsit korán, bár már a bázist szorongatta az ellenfél (és szerintem megbánták, hogy a veszélyesebbnek hitt kv1s-t lőtték ki először, aki szintén afk volt) de jött a kiváló med tank. 4-5 perc alatt 5 kill, 933 dmg és győzelem és ebben az időkeretben még az utolsó arty levadászása is benne volt. Mindezt minimális hp veszteség mellett. A nyomorult birch gun 40-50 hp-kat sebzett rajtam, nem is mozogtam el, mert minek.

    Még a két nagyobb motor hiányzik és akkor kerül be a legjobb hatos medek közé ez a tank, de most az ellenfél támadta a bázist, úgyhogy nem kellett annyira a motor erő.

    Egyedül a borsóval volt több alap 1400 xp felett csatám, utána rögtön a vk3001d. Nagyon komoly xp köröket lehet vele menni, ha kijön a lépés. A wn8 target sebzés elit szinthez 1250, amit odafigyelve lehoz elég könnyen ez a tank, bár nem annyira egyértelmű wn8 húzó, mint az elődje, de nem is rossz.

    Győzelem!
    Csata: Live Oaks
    Jármű: VK 30.01 (D)
    Szerzett tapasztalat: 1 468 (x2 minden nap az első csatáért)
    Szerzett kredit: 20 257
    Csatában elért Achievement: Kiváló sofőr jelvény: "2. osztály"

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Az emlegetett T95, 7835 dmg, 1461 assist,. A végén már nem is számoltam, hogy mennyi ellenfél maradt és mi meg ketten egy 110-el lehoztuk a csatát. Beálltam a varázserdő közepébe seggem a vonalnak, hogy ne tudjanak megkerülni. A 110 okosan sniper pozícióban maradt és csak jöttek és jöttek és pusztultak. A trükk a villámgyors láncfelrakás és így mindig tudtam az elejét mozgatni meg srégen odafordítani éppen aki lőtt rám, hogy pattanjon.

    Ha foglal az ellenfél, akkor megnyerik, de kellett a frag és a túlerejük is hamis önbizalmat adott nekik, hát stílszerűen most tényleg "ráfragtak".

    Győzelem!
    Csata: Murovanka
    Jármű: T95
    Szerzett tapasztalat: 4 586 (x2 minden nap az első csatáért)
    Szerzett kredit: 93 264
    Csatában elért Achievement: Top Gun, Acélfal, Nagy kaliber, Spártai, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"

  • dfsz34

    őstag

    válasz vhw #59522 üzenetére

    Gondolom, hogy átugrott egy csomó tier-t. Érdekes tényleg, mert még akkor is ha arannyal konvertált, kéne legyen pár száz csatája valami prém tankkal vagy kisebb tier jó xp termelő tankkkal, de nincs.

    Mondjuk az a kérdés, hogy hummelig hogy jutott el, utána szerintem talán érthető, de 50-60 csata, amennyi neki van a többi tankkal nem lehet elég a hummel-hez. Mondjuk a hummelben sem vagyok biztos, hogy 682 csata elég-e a gw panther-hez, ahogyan a 2500 csata a kilences e50-hez. Tényleg nagyon átugrotta a szinteket a mókus.

    Valahogy átugrotta a tier1-7 szintet ügyesen. Lehet spéci csatákkal kaparta össze az xp-t, pl ESL, nem tudom az látszik-e itt.

    A másik, hogy 2500 csata meg 682 és nincs meg a tank ász. hm.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz #43783936 #59591 üzenetére

    Szerintem jobb lenne a kapott xp alapján súlyozni valahogy, de ott meg a győzelem-vereség a probléma. Esetleg a vereség után is felszorozni a kapott xp-t és úgy figyelembe venni vagy valamit kitalálni arra, hogy ne büntessék már az embert, ha a csapat retardált volt.

    Mert ugye a kapott xp-ben nagyjából minden ténykedése benne van az embernek. Ahogy a te eseted is mutatja.

  • dfsz34

    őstag

    Most ráírtam egy paradicsomra, hogy ugyan már mi értelme van full arannyal lőni egy Jt8.8-al?

    Most nem is arról beszélek, hogy sima lőszerrel is be lehet lőni bármit vele, mert elég jó az átütése és iszonyat pontos. Arról beszélek, hogy egy prém tankkal elméletileg illene kreditet termelni, mert csak szórakozni vannak sokkal jobb tankok is. Kivétel persze néhány érdekesebb prém, pl az e25, de a JT8.8 tipikusan az a kredit termelő munkás tank, amivel nem túl szórakoztató játszani, de tisztességesen teszi a dolgát, kreditet termeli rendesen.

    A válasz kb fodításban, "mert megtehetem és mindig arannyal megyek", de továbbra sem értem.

    Volt neki összesen durván 400 csatája, low tier-ben, meg a JT-vel néhány, most vehette neki apuci, gondolom, tehát akkor vett mellé kreditet is, ha tényleg igaz, hogy full arannyal megy, mert egy kör kb 15-20k bukta (próbáltam, bár prém nélkül).

    Na mindegy, azon kívül, hogy királynak érezheti magát, mert így csak minden második lövése pattan, hát tegye meg, de csak szánni tudom az ilyeneket.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Simulacrum #59633 üzenetére

    Na ez végül is, a másik megfontolás, hogy a legtöbb prém tanknak van valami problémája. Leggyakrabban a sz.r ágyú vagy a Jt8.8 esetében olyan lomha dög az a tank, hogy már egy is6 körbefutja, amit sajnos tapasztaltam már párszor. Mondjuk ezzel együtt is a prém tankok között szerintem jónak számít a jt8.8, úgy értem hogy a gyenge tulajdonságait bőven kompenzálja az ágyú.

    Na ez amit igazán nem értek, ha valaki arannyal megy, akkor miért prém tankkal? Miért nem sima normál tankkal? Arról nem is beszélve, hogy pl az említett löwe csak 5 fős, az E100 meg a Maus meg 6 fős. Egy ember mindig lemarad. Most hiába nagyobb a kredit szorzója a prém tanknak, ha nem kompatibilis a legénység, mert a duplázó mindig a lemaradt legényen lesz, azaz 16,6% a differencia, annyival meg nem hiszem, hogy több xp-t termel a löwe, ha jól tévedek a prém tankok esetében egy számjegyű az xp többlet. Mondjuk annyi megfontolás lehet azért, hogy tízes tankokkal tényleg nehezebb nagy xp-t összehozni, mondjuk átlagot lehet nézni inkább, de ha nem termel egy löwe legalább 16,6%-al több xp-t, akkor érdemesebb inkább hanyagolni. Hamár német heavy, szerintem a tiger brutál jól adja a buff óta, szvsz a löwe a közelébe nem ér a termelt xp tekintetében. Ha pl valaki egy második legénységet akar német heavy ágon kihúzni, szerintem a tigernél jobb választás nem lehet, még akkor sem, ha utána bukik 30e xp-t a kredites átékpzéssel.

    Mondjuk a JT8.8 esetében elfogadtam volna ezt az érvet, hogy legénységet fejleszt, mert hat fős, kompatibilis a nagy tankokkal, de a mókusnak szemmel láthatóan meg sem fordult ilyesmi az eszében. A másik dolog meg, hogy egy jp2, ami a brutál ágyú mellé nagyon jó mozgékonyságot kapott szépen termeli az xp-t. Bár 5 emberes csak, de nekem - nem tudom, ez mennyire reprezentatív - sokkal több xp-t termelt a jp2, mint a jt8.8, bőségesen a 16,6% felett.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Diarmand #59648 üzenetére

    Látom nem egy malomban őrlünk.

    A SP tényleg egy szerethető, nincs vita a részemről, de hogy olyan játékélményt ad, ami mondjuk mérhető egy hellcat-hoz? pff, hát nem tudom, mások vagyunk. Nekem meg képzeld el, hogy kreditet kell termelnem vele és arany lőszert mondjuk a radley-walters-hez használtam először, mert az azért már valami, de ha jól tévedek előtte egyszer sem, azóta is tényleg csak akkor ha megakaszt egy ellenfél nagyon és maximum két lövés kiszedi.

    Egyébként pont SP-vel voltam, amikor köpte rám az aranyat az említett JT8.8, na mondom ez durva, sidescrap, sokat pattintottam, megunta a mókus, hogy nem sebez minden lövése és odajött én meg lekaptam a láncát, azt persze azonnal javította (-3e kredit), de másodszorra már nem tudta vagy nem akarta (ha a -10e már nem bevállalható a nagy javítóra) és viszont látás neki. Biztos rohadtul megérte neki, a játékélmény főleg, mikor kiáll oda nyílt terepre és köpi a skulót. Qrva nagy játék, de tudom, mások vagyunk. Kicsit forgatva volt, emiatt az SP-vel nem tudtam minden lövéssel az alját sebezni, kigyújtani meg végképp nem tudtam, úgyhogy maradt a sidescrap, mint egyetlen megoldás és onnan próbáltam csipegetni, nem sok sikerrel, de a mókus odajött szerencsére, mert nem tudja az alap szabályt, hogy közelharcolni csak a brutál agilis td-vel szabad.

    Nem értem a háborgásod, én nem az észt osztottam, mert szerintem ez tényleg egy olyan alap összefüggés, amire egy kezdő lehet, hogy nem is gondol és ha tudok ennyivel segíteni, hát ennyit megteszek.

    Köpd az aranyat az SP-vel, kit érdekel, komolyan kérdezem? Egyébként a JT meg az SP ágyúja nem egy ligában játszik, ha már nagyon kukacoskodni akarok, hogy mégis melyik tankon van/lenne tényleg szükség az aranyra. Cserébe szerintem az SP-nek nagyon jó a kredit szorzója és így - arany nélkül - is elég jól hozza, de a játék élmény így tényleg csorbát szenved a sok - számomra legalábbis - megoldhatatlan helyzet és a dög lassú mozgás miatt (arra gondolok, ha szemből nem megy, akkor kerüljük meg, csak ahhoz rendszerint lassú az SP). De ez megint csak én vagyok és értem hogy a nagyon profik, a legyet röptében meg minden gyenge pontot mozgó tankon belőnek az SP-vel, csak én nem tudok vele ennyire játszani ezek szerint...

  • dfsz34

    őstag

    válasz jano_77 #59657 üzenetére

    OK, akkor pontosabban fogalmazok, volt hat killem már és két ellenfél maradt, nálunk meg pár statikus bázisvédő játékos, aki a kezdőkör 100m sugarát nem hagyta el addig, úgyhogy tudtam, hogy vagy lehozom vagy kilőnek és a többiek nagy eséllyel elpusztulnak. Is3 hátáról pattogtam sima lőszerrel előtte (tudom, tudom egy profi SP játékos simán belőtte volna, de evvan sajnos :) ), úgyhogy ekkor és tényleg csak ekkor felhasználtam az 5 arany lőszert, ami nálam volt. Akkor nagyon kredit szűkében voltam, nem használtam aranyat soha.

    Azóta nincs kredit szűke annyira, úgyhogy az van, ha megakaszt egy ellenfél és maximum két lövéssel ki tudom szedni, akkor kettőt felhasználok. Ha nem megy így sem, akkor másfele megyek vagy mást találok ki. Tartsa magát az ember a szabályaihoz szerintem, ha valamit el is akar érni és fontos a kredit hozam is.

    Azért írtam, ha a kredit nem érdekelne, akkor én is máshogy játszanék, de nem lehet általánosítani.

    Azt meg még egy kezdő is felfoghatja, hogy egy JT8.8-ban abszurd dolog full arannyal menni, még akkor is, ha folyamatosan tudja venni a kreditet. Nem azt jelenti, hogy soha nem kell aranyat használni, azt az aberrációt mondjuk én sem értem, mert ha ott van, akkor indokolt esetben használja az ember, minek azért vinnyogni, de vannak abszurd helyzetek, ahogy látható.

    Remélem így már kerek a történet, de szívesen kiegészítem, ha további logikai rést találtok.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Diarmand #59661 üzenetére

    Ne vedd feltétlen magadra, de megfigyeltem, hogy bizonyos emberek agresszívek lesznek, ha nem kisarkított és leegyszerűsített véleményekkel találkoznak. Feltehetően nem értik a faéknél bonyolultabb elbeszéléseket és az frusztrációt okoz, az meg agressziót szül. Elég gyakori sajnos...

  • dfsz34

    őstag

    válasz #35692544 #59681 üzenetére

    lőj bele serb-be, amikor játszik, instant ban örökre :)

    bár ahogy bingisz írja, TK-val elég hamar elérheted

  • dfsz34

    őstag

    Hogy ezzel mikor fogok ászt szerezni? Ez csak 2. osztályra volt elég, pedig nem tudom ennél mit lehet többet letenni az asztalra. Két ellenfelet is kilőttem úgy, hogy már éppen befoglaltak, az egyiket magamnak spotoltam, ami nem kicsi kockázat, illetve 3:8-ról fordítottunk és megnyertük. 1585 dmg, 152 spot.

    Nagyon durván magasan van a léc ennél a tanknál. A legtöbb sebzésem vele 2478, de az is csak a 2. osztályra volt elég, igaz ott nem volt csak 1 frag.

    Gondolkodom már azon is, hogy teszek rá binot és megpróbálok magamnak spotolni, de nem nagyon fog menni, mert a 310m látótáv csapnivaló.

    Scoutnak meg pont a látótáv miatt nem igazán alkalmas, hiába van meg a sebessége hozzá.

    Ha vkinek ötlet, hogy mit lehet ezzel még jobban csinálni, szívesen elolvasnám.

    Győzelem!
    Csata: Északnyugat
    Jármű: FV304
    Szerzett tapasztalat: 1 416 (x2 minden nap az első csatáért)
    Szerzett kredit: 20 341
    Csatában elért Achievement: Védő, Top Gun, Nagy kaliber, Naydin Medál, Kiváló sofőr jelvény: "2. osztály"

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bingisz #59707 üzenetére

    Hát igen, TD módban kell leszedni több ellenfelet, úgy, hogy lássa is őket, ne kelljen osztozni senkivel, csak ehhez kell nagy mák is, ez a bajom vele.

    Két ellenfelet leszedett közvetlen közelről úgy, hogy egyik sem lőtte ki őt, pedig hát célon voltak, érthetetlen, hogy miért nem lőnek, azért ez nem tipikus helyzet.

    Ez a gondom vele, hogy az összes ászos replay-ben van valami nagyon durva mákos rész, a többi meg kb ugyanaz, amit én csinálok. Ez az első tank, ahol nem sokat tudok a replay-ből tanulni. A beálló helyeket már ismerem, ahova menni kell vele, mást ezzel úgysem lehet csinálni, mint megpróbálni jól helyezkedni, aztán adni az ellenfélnek.

    Jó kis bulldog tank ez, rá kell akaszkodni vele valakire és addig lőni, amíg hp-ja van. A leggyakrabban 100-150hp körül sebez, a nagyobb sebzés ritka, kevesebb viszont simán lehet, ha kemény részt ér.

    Abban bízom, hogy el-haluf-ra berak egyszer és az a2-be felvonul majd a horda. Azoknak tudok szerintem 3-3,5k sebzést kiosztani kis szerencsével, ha a sajátjaim kitartanak elég sokáig, illetve nem ölik le az ellent gyorsan és ha nincs másik saját arty, aki elszedi tőlem a sebzést stb stb Csak mondjuk az ilyen ászokat nem szeretem, amik tényleg a szerencséről szólnak, semmi másról, de úgy látom, ha szeretnék ászt erre a tankra, akkor csak mákkal lehet, máshogy nem. Arra gondolok egészen pontosan, hogy van sok olyan tankom, amelyikkel tényleg úgy tudok ászt csinálni, hogy többször is, belemenni a sűrűbe és életben maradni, persze szerencse mindenhez kell, de valamennyire tudom irányítani a dolgokat, tehát érzem azt, hogy rajtam múlik a dolog. Ha "csak" olyan ászt tudok szerezni, amit valahogy bemákolok, az nem az igazi valahogy.

  • dfsz34

    őstag

    válasz dvids #59727 üzenetére

    Volt szerencsém az E3 búbjához. Amx 50 120 arannyal, négy lövés, egy ment át. Elméletileg ha szemben van, akkor a lövegtől kicsit felette és balra vannak olyan szellőzőknek kinéző dolgok. Az belőhető, de nagyon kicsi.

    A kisebb amx-el próbáltam, kint maradtam, mondom ezt ki kell próbálnom, nem érdekel, hogy kiszed. Hat lövésből szintén csak egy sebzett ott, szintén arany.

    Brutális egy jómadár az E3, jó eséllyel tényleg csak az aljának a két széle sebezhető szemből.

    Más,

    A hellcat-al tényleg nem tudnak mit csinálni. Hiába adtak neki brutális wn8 sebzés szintet, röhögve átviszi. Ugye azt magyarázta minden nagyokos, hogy azért jó a wn8, mert például hellcat-al nem húzható. Régebben el is hittem, mert régen játszottam vele, de most leporoltam. Még úgy is tank ászt lehetett vele csinálni, hogy vesztettünk és a bino-t a garázsban felejtettem, nem raktam rá. A csapatunkból én sebeztem 7 frag, 3,4k + 1k assziszt meg egy kv1s-nek volt 1,1k sebzése, az összes többi 13 tank összeadva sebzett 3,3k-t, kevesebbet, mint én egymagam. Így lett a medál miatt 1391 alap xp, de a binot sajnálom, mert ha nálam lett volna legalább plusz 1 frag, bár inkább több, sőt, sőt megkockáztatom, hogy le is tudtam volna hozni. Sztyeppén volt és jött az ellen foglalni, binoval megláttam volna őket olyan távolságból, ahonnan ők nem látnak engem.

    Egyszerűen nem lehet mit csinálni a hellcat-al. Brutális op tank, nincs mese. Minden 4-5. csata vele ehhez hasonló, ász közeli eredmény, 1200-1300 alap xp. Néha kicsit jobban kijön a lépés, akkor meg ász.

    Ja és még nincs 100% a legénység, csak a parancsnokot vettem aranyért, hogy a hatodik zérzék meglegyen minél hamarabb, a legények még 93%-on állnak.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz #40993792 #59735 üzenetére

    Most hétvégén féláron lesz javító meg az elsősegély, be kell vásárolni pár száz darabot mindenkinek. 1500 kreditért nem kérdés, hogy használja-e az ember.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bad Pritt #59745 üzenetére

    Ezekkel a miniatűr gyenge pontokkal az a baj, hogy messziről nehéz eltalálni, nem lehetetlen, de közel az. Ahogy írtam amx50100 hat arany lövésből egyszer tudta meglőni, ha már kicsit is félre megy a lövés, akkor pattan. A következő kérdés, hogy ugyan ki szeretne közel menni egy E3-hoz szemből, hogy gyenge pontot lőjön? Én biztos nem :)

    Jó, hogy lemenet az akciója, mert akkor sok volt belőle, de egyébként érdekes módon nem túl gyakori.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Mclovin #59753 üzenetére

    A hellcat az egyik legsokoldalúbban használható tank. Én úgy kezelem, mint egy speciális könnyű tank, ennek megfelelően mentek rá a modulok is: töltés gyorsító, optika és bino, mivel látótáv = élet, ezzel a tankkal meg pláne. Ez lehet, hogy nem a szokványos, de nekem bejött, más stílushoz más modulok kellenek.

    Nincs szerintem egy konkrét technika, hanem inkább egy csokor, amiből válogathatsz. A tulajdonságai eléggé felül emelik a legtöbb tier6 tankhoz képest. Jó, sőt kiváló a kamo értéke, jó a sebessége (de lassan fordul), jó a top ágyúja: pontos, gyorsan céloz, átütése ok és az alfa sebzés is ok a tier6-ban, (de kevés a lőszer és a dpm, kicsit lassan tölt ), nagyon jó az ágyú depressziója, azaz dombos terepet érdemes keresni vele a harchoz, a látótáv feljavítva szintén megfelelő, jónak nem mondanám (ha van olyan legénységed, akkor érdemes skill-el is erősíteni a látótávot). Páncélja nincs, úgyhogy még egy ok a dombos terep vagy egyéb fedezék keresésére és csak a tornyot kidugva csipegetni vele.

    Mozogni, helyezkedni vele, kihasználni a kiváló kamo-t és a jó ágyút. Ha van dombos terep, akkor oda kell menni, mese nincs, hacsak nem szól valami ellene a csapateloszlás miatt, mert ott van előnyben ez a tank.

    Páncél nuku, a torony tud esetleg pattintani, de azért erre sem lehet biztosan számítani, de több az esélye, mint a testnek, ezt kéretik észben tartani, tehát csak tornyot mutatni, testet nem, ha megoldható.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz zsolthee #59767 üzenetére

    IS7-nek trükkösebb a páncélja, nem mondanám feltétlenül jobbnak minden tekintetben, de pl a torony egyértelműen jobb, a test meg kb egál, mindegyiknek van előnye, hátránya.

    IS4 lassabb kicsivel

    Amivel én nem tudok megbékélni, az is7 ágyúja. Túlságosan pontatlan, pattogós, lassan szűkül, ez sokat ront a játék élményen, legalábbis nekem. Az IS4-nek sincs egy olyan ágyúja, mint az E5-nek, de valahol a kettő között van, egy fokkal jobban használható.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Habib[HUN] #59775 üzenetére

    Egy dolgot tennék hozzá, ezek nem fognak stock tankot húzni.

    Vesz egy tier8 prém tankot, azzal megy pár száz csatát és kifarmolja a szükséges xp-t, amit arannyal átvált és átugorja a nem tetsző tankokat és azonnal megveszi a szükséges modulokat, stock tankkal nem gurul ki a garázsból.

  • dfsz34

    őstag

    Ha valakit érdekel, hogyan kell könnyen felderítő medált szerezni és általában túlélni Siegfired line-on ha a védekező csapat tagja: [link]

    A csata maga nem túl érdekes, az elejét érdemes nézni. Azt tudom, hogy sok suttyó egyszerűen kimegy a dupla főkapun és öngyilkos lesz, ami szintén egy módja mexerezni a medált, de az én módszeremmel nagyon ritkán lőnek csak ki, bár láncot már kellett javítanom gyorsan illetve van, hogy nem sok hp-m marad, de a medál szerintem megéri. A szolgáltatott információ is értékes lehet / lenne, ha éppen olyan a csapat.

  • dfsz34

    őstag

    válasz sebijani1982 #60027 üzenetére

    Egyébként nem tudom, hogy az igénytelenségbe miért kéne beletörődni bármikor is. Ez egy közösségi játék, ami azt jelenti, hogy elméletileg nem gép ellen játszol, hanem más emberek ellen és társakkal az oldaladon.

    Már miért kéne abba belenyugodni és még szóvá sem tenni, hogy borzalmasan igénytelenül, az alapokat nem ismerve és primitív agyi gondolkodást bemutatva játszanak sokan és ezzel nem kevés ember szórakozását tönkreteszik? Miért nem lehet ezt elmondani és miért kéne kussolni róla?

    Pontosan, hogy a WG-nek kéne lépnie olyan értelemben, hogy aki a random csaták egyre csökkenő színvonalát és tényleg végtelen igénytelenségét bírja, az játsszon ezzel. Aki megunja ezt és akár időről időre szeretne olyan csatát, ahol kb hasonló játékosokkal kerül szembe és egy csapatba, akkor választhassa azt. Akkor is, ha sokat kell várni, akkor is, ha a csaták jóval nehezebbek és taktikusabbak lennének. Jelenleg nincs ilyen választási lehetőség, a végtelen igénytelenség megfűszerezve egy kis bukó szériával (ami persze nincs az okosok szerint, aztán mégis tapasztal ilyent az ember, de akkor meg az a hülye, aki megtapasztalja és nem hisz a nagy szent RNG-ben) simán az van, hogy ez lefáraszt egy olyan valakit, aki próbál kicsit igényesebben játszani.

    Érted, erre nem az a válasz, hogy fogadd el az igénytelenséget, kussolj és még ne is gondolkodjál semmilyen megoldáson, "mee' jó van azúgy".

  • dfsz34

    őstag

    válasz Diarmand #60086 üzenetére

    Nagy részét váltotta, de legalább a felét. kb 15k csata átlag 660xp-vel, az durván 500e szabad xp, ha semmit nem használ fel belőle az ember.

    Mondjuk teljesen mindegy is, amíg nem tőled kér hozzá baráti kölcsönt, amit elfelejt megadni :) Nem mindegy, ki miért költ a játékra? Sokan azért játszhatnak ingyé', mert vannak akik költenek rá.

    Egyébként ennyi szabad xp-vel ki lehet egy teljes ágat húzni, ami azért nem hátrány. Ha pl az fv183-t ilyen módon mexerezhettem volna, egy másodpercig nem tiltakoztam volna ellene.

    (#60088) N. A. Attila: a 120k az nudli. Nekem úgy volt, hogy 220k, hogy nem spóroltam vele. Az biztos, hogy vannak játékosok durva mennyiségű szabad xp-vel. Ők azok, akik a megjelenés napján már behozták a wte100-t a csatába én meg csak néztem. Nekem majdnem 3 hónap játék után lett csak meg.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Játszogatok a T49-el, mert egy brutálisan jó tank. Szerintem jobb is a tiernek megfelelően, mint a hellcat. Jó kis pötyögős ágyú, brutál sebesség stb.

    Egy dolog feltűnt, hogy maximum tier6 csatákat láttam vele ma. Furcsálltam, aztán most nézem, hogy a rádiót elfelejtettem rárakni a tier10-est, csak a kicsi van rajta. Ezek szerint az MM figyelembe veszi ezt.

    Hmm. Érdekes, mert kis rádióval, ha igaz a sejtésem, max tier6-ban ez egyszerűen brutál jó a tank. Szinte érezhető, ha odarakom magam és az RNG sincs ellenemre, hogy nagyon komoly hatást tudok gyakorolni a csatára. 85% WR vele ma és ráadásul két csatát is döntetlenre hoztam ki 30-34% esély mellett a sebességének köszönhetően, mert nem értek utol.

    Aki statot akar húzni, ennél jobb nem kell. A csúcs super unicumok közül a pinkman... biztosan tudom, hogy t49-el húzza a statot, mert láttam már csatában és akkor megnéztem a részletezőjét. Gondolom ő is rájött már, hogy kis rádióval kell nyomni, vagy ő annyira tud, hogy nem számít neki folyamatos tier7 sem... Ezt passzolom.

    Szerk: igaz lehet a sejtésem. Feldobtam a tier10 rádiót és azonnal tier7 csatába rakott, ma először. Ez nem lehet véletlen. Igazából a rádiót letojom. Nem spotolok senkinek, magam megoldom. Illetve közel megyek az ellenhez, nem kell, hogy más mutassa az ellent.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Angel1981 #60102 üzenetére

    Hát őszintén nem tudom és nem vagyok ebben biztos. Ráraktam a közepes rádiót és már a második csatám, ahol max tier6-t kapok újra. Egyetlen tier7 csatám volt ma, amikor a nagy rádiót felraktam, az az egy. Vissza se rakom, kíváncsi vagyok most már.

    Azt biztosan tudom, hogy a zárt bétában volt ilyen logika az MM-ben, ami a ballansznál figyelte a modulok szintjét, de aztán állítólag kiszedték.

    A T49 egyszerűen túl erős a tier5-6 csatához. Kioszt az ember 2-5 kill-t, 1000-1500 sebzést és annyira gyors, hogy teljesen meglepetésszerű helyekről bukkan fel. Körbefutom az ellent és seggbe lövöm, az meg nem érti. Volt már mikor a teljes térképet körbefutottam a biztonság kedvéért, el is küldtek a francba utána. már az akit seggen lőttem :)

    (#60101) LobiDrg: belepillantottam. Volt pár helyzet, amikor a fejemet fogtam. Fent a sarokban, ott van tőled az s51 arty meg egy másik ellen és nem fordulsz rájuk, csak nagyon sokára. wtf? Mintha észre se vetted volna őket. Az s51 egy lövéssel kiszedhet, a su100 előtted másodlagos célpont kellett volna legyen, ráadásul az nem is volt rád fordulva még akkor, az s51 meg ki tudja kit céloz? A másik dolog, hogy tudod, illetve gondolom van lövés irány jelződ, merre van a sturer emil, mégis, mintha figyelembe se vennéd, kapod tőle a pofonokat.

    Amikor a roncs mögött állsz és támadod a sturer-t, akkor nem side scrapben jössz ki, pedig azt azért érdemes megtanulni, mert még nyílt mezőn is érdemes forgatni, használni, mintha sidescrap lenne. Ha nem lő pontosan az ellen, akkor pattan. Lásd a végén gyönyörűen beforgatod és a kv1 lepattanókat lő.

    A WT TD-t nem értem miért alul lövöd, bár ez lehet filozófiai vita. Gondolom, hátha kigyújtod, csak így orbitális alákat lősz az IS2 pontatlan ágyújával. A WT-ket lehetőség szerint he-vel és pofán, az ágyúnál kell lőni. Jó eséllyel kiütöd az ágyúját, akár még sima lőszerrel is, annak nagyon örülnek a WT-k.

    Amikor célzol, az olyan furcsa, mintha rángatnád, bár így is betalál, érdekes. Nem tudom, ez lehet, hogy csak nekem furcsa, de sokkal finomabban szoktam bánni a célzókörrel.

    Ja és igen, mi a francot keres egy nehéz tank az erdőben? A Tog-nak igaza van, ha mégis odamész, akkor told végig, ne állj meg, mert fedezéked csak a házaknál lesz, ha átértél, máshol sehol.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Egy szép, de teljesen közönséges csatával búcsúzom mára a T49-től. Közepes rádióval, nem bír tier7-be rakni, így meg túl könnyű.

    Ezért brutálisan op ez a tank, mindenhol ott van és senki nem érezheti biztonságban magát tőle. HP veszteség nélkül, ahogyan kell. A legénység még csak 96%-os, lesz ez még jobb is. Ja és nem használtam aranyat. A statb..ik gondolom full arannyal mennek, úgy még jobb, minden lövés sebez gyakorlatilag.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz SoulReaver #60126 üzenetére

    Akkor minek a venti? Az szinte semmit nem segít rajtad. venti le, bino + célzásgyorsító fel.

    Látótáv kell, ez sniper tank.

  • dfsz34

    őstag

    válasz sith7 #60132 üzenetére

    Most már kicsit lejjebb van az ász szint a borsóval, nekem 2300 prémes xp-re csak első osztály adott akkoriban.

    (#60130) +SoulRiever- : Tudod te mennyi a hatása a ventinek? 2,3%, utána azon érdemes elgondolkodni, ha tényleg a lassú célzás a probléma, akkor érdemes-e inkább arra gyúrni. A látótáv növelése meg nem lehet kérdés számtalan okból, de tedd rá amit akarsz, ha az érvek nem érdekelnek, nekem tényleg mindegy mivel használod. Kaptál pár tippet, fontold meg, ha akarod.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz mynames #60137 üzenetére

    És ez csak a tiszta játékidő. Nincs benne az az idő, amit az ember a garázsban szöszmötöléssel tölt. Modul keresés, installálás stb, az is pár óra minden release után. Egypár napot nyugodtan hozzá lehet adni :)

  • dfsz34

    őstag

    válasz rlazol #60153 üzenetére

    Igen, csak pont a sebzés nem látszik. Az a második vagy még inkább a harmadik lap a jobb a részletekkel. 14 sebző lövés, cirka 1,3-1,6e sebzés, de pontosabban nem igazán állapítható meg ebből a képből.

    Az meg egy lopakodó kitüntetés :)

    Akkor inkább a harmadik vonalban maradtál és besurrantál foglalni úgy, hogy senki nem vett észre. Nem rossz, ritka kitüntetés.

  • dfsz34

    őstag

    A füvet továbbra sem lehet kikapcsolni mesterlövész módban. Grat, biztos bonyolult lett volna leprogramozni. Sebaj, kikapcsoltam a növényzetet teljesen, így még nyerek is pár fps-t.

    Elég kevés mod van még 9.1-hez, ahogy nézem.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Jolet #60190 üzenetére

    Nincs fent célzó mod, csak xwm, rabbit dmg panel és rocklander dmg indicator.

    Azért meg nem fogom leszedni egyiket sem, hogy kísérletezzek. Az a fű ótvarul néz ki, akárhogyan is. Nem hiányolom.

    Amúgy te próbáltad már 9.1-ben, vagy emlékezetből mondod?

  • dfsz34

    őstag

    válasz Angel1981 #60196 üzenetére

    Arra nem is emlékszem, hogy mesterlövész módban olyan, mintha valami szűrő kamerára váltana, más színtónusú lesz a kép. Lehet, hogy volt korábban is, de nem vettem észre, most tűnt fel el hallufon, a völgyben volt az ellen és olyan kékes alap árnyalatú lett minden, amikor átkapcsoltam mesterlövész módba. A sivatagi táj miatt feltűnő. Amúgy ez tetszik, jól néz ki, remélem nem valami bug.

    Ami nagyon hiányzik egy jófajta zoom, mert 1920x1080 felbontásnál már 300m esetében olyan aprók az ellenfelek, hogy nem bírok rájuk állni biztonságosan. Millimétereznem kell, ami meg idő. A legkisebb kézremegés esetén is mellé megy a lövés.

    Ah, köszönöm, úgy látszik csak szólnom kellett :)

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    T49 powa. Érdemes a mexerzett wn8-ra figyelni. A jóég tudja csak, hányadik ászom vele. Egy laza 2,4e sebzés mellett szép kis ász. Lassan 100%-osak lesznek a legínyek és látszik a hatása. Kezdem érteni pl a pinkman...-t, hogy miért ezzel a tankkal húzza a statot.

    Mit lehet ezzel kezdeni sok skilles legénységgel? Brutál op dög. Szerencse, hogy a legtöbben átugorják, me' nekik a hellcat kell és gyenge legénységgel használják meg soha nem tanulják meg ezt a tankot. Azért jó, mert soha nem is hallottam, hogy a t49 op lenne, eddig soha legalábbis. Pedig nagyon az... wn8 újabb anomáliája, hellcat-al lényegesen nehezebb húzni, de pl a t49 odab.sz rendesen.

    Szerzett tapasztalat:1 190 Szerzett kredit 27 515
    Csatában elért Achievement Top Gun, Nagy kaliber, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"
    Tapasztalat: 1 190
    Bevétel: 18 363 WN8: 8 644 (100)

  • dfsz34

    őstag

    A mai csúcs csata T49-el. Kár, hogy vereség. Kb fél perc kellett volna, hogy az utoljára maradt artyt is kiiktassam, de sajna lejárt az idő. Érdemes a szerzett wn8-ra pillantani.

    Soha nem tudni, mi lett volna a helyes lépés, de szerintem foglalni ostobaság lett volna. Simán kilőnek a kemperek, amikor megyek a foglalókör felé, vagy ott, amikor foglalok, bár a fene tudja, lehet, hogy úgy lehetett volna győzni.

    Szerintem jobb, mint a hellcat. Sokkal érdekesebbek a csaták vele és ezzel tényleg érzem sokszor, hogy irányítom a dolgokat és eldöntöm a csatát. Persze néha nem sikerül, mint most, de nem sokon múlt. Ha nem megy fel ennyi hülye a hegyre az elején, akkor ezt is simán lehoztuk volna.

    Szerzett tapasztalat:1 298 Szerzett kredit 30 300
    Csatában elért Achievement Top Gun, Nagy kaliber, Kiváló Lövész, Radley-Walters medál, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász" Bevétel: 26 043 WN8: 9 680 (100)

    [link]

Új hozzászólás Aktív témák