Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    válasz Zeratul #55104 üzenetére

    Ember, ugyan nem most, hanem még dec végén, de 2300 xp-re csak első osztályt adott.

    Nem op? Nem tudnék most hirtelen olyan tankot mondani, aminek ilyen brutál magasságban van/volt bármikor is az ász szintje.

    Ha a kamóját csökkentik, akkor valóban nehezebb lesz vele a játék, akkor már 2100-ra is lehet majd ászt kapni :)

    Egy kiváló ágyúja van, forgatható tornya, tűrhető mobilitiása, jó látótávja és igen, valóban brutálisan jó kamo értéke.

  • dfsz34

    őstag

    Most nézem QB-t és ő is pontosan arra a megállapításra jutott, mint én. Erlenbergen a nyugati oldal nagyon rosszul ballanszolt. A délről támadóknak óriási előnye van.

    Monjuk tetszik a javaslata, hogy a kastélytól balra levő kis dombot el kéne törölni. Valóban onnan lehet a legdurvábban megszórni az ellent és ha az nem lenne, akkor már nehezebb lenne a déli támadók dolga a nyugati oldalon.

    Erlenbergen ha bázist kell védeni, akkor gyakorlatilag már akkor tudható, hogy nyerünk vagy vesztünk, amikor látszik, hogy mennyien mennek el nyugatra, mert általában mind ott pusztulnak. Ha sokan mennek, tuti bukó a csata, nem lehet a bázis megvédeni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz dvids #55114 üzenetére

    Ez módosult a korábbi pathc-ban, már nem csak a hídon, hanem mellette is át lehet kelni a folyón, úgyhogy már nem tekinthető csapdának. Korábban megcsináltam én is a trükköt párszor, hogy keresztbe raktam a maus, lőttem, amíg bírtam, aztán persze kilőttek engem, csakhogy a 190 tonnás roncs hermetikusan lezárta az északi hidat és mire a középső felé került az ellenfél, már letelt az idő. Arról nem is beszélve, hogy ugye egy jó ideig próbálkoztak előbb, hogy kinyomják a maus roncsot és nagyon sok időt elveszítettek emiatt is.

    Most már más az a pálya, a védők dolga lett nagyon nehéz a változtatások után. Ha nagy támadó csapat megy nyugatra és a védők elég számban mennek szintén nyugatra, akkor gyakorlatilag borítékolható az eredmény: a támadók szépen lemészárolják a védőket minimális veszteség mellett és utána a híd környékét is hamar meg tudják tisztitani, ha nem állnak be kempelni teljesen. Utána beáll egy kazal tank foglalni és aki próbál resetelni, mint ott pusztul. Szinte mindig ez a forgatókönyv.

    Nem is szeretek Engelbergen védeni, mert szinte az összeset elvesztem a nyugati oldal miatt.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Simulacrum #55117 üzenetére

    Ha nekem nem hiszed el, most mondta QB a streamen kétszer is. Először amikor védeniük kellett (amit el is buktak, ahogy kell, pont a vár melletti domb miatt, ahonnan kiszedték a teljes nyugati védő csapatot, egyedül QB tudott meglépni, de resetelni már nem tudott ő sem utána, spotolták és vége lett), mondta jingles-nek, hogy menjenek oda nyugatra, de csak azért, mert gyors tankkal, t49-el vannak és meg tudnak majd lépni, nos jingles-nek nem sikerült meglépnie :)

    Utána volt még egy csatája ezen a pályán, ami ráadásul nem is támadás-védés volt, csak sima két zászlós, de még ott is kijött ez, hogy a nyugati oldalon lemészárolták a teljes ellenséget a délről támadók pillanatok alatt.

    Aki D2-be megy, az ott meg is hal rövid úton. Ha van arty és elmegy alul a másik oldalra, akkor onnan gyönyörűen kiszedi, ha nincs arty vagy nyugatra ment az is, akkor meg a támadók szedik ki. Előre megy pár tank és ők már a másik oldalról is tudják lőni őket ha srégen felmennek, ha meg kibújnak a D2-ben levő védők, akkor meg a dombról a lövészek kiszedik őket. Arról nem is beszélve, hogy akik a domb alján vannak, azokat nem fogod D2-ből spotolni, amig ők vígan lőnek téged mert ott van egy csomó növény, amit takarja a rálátást.

    A dombhoz mindenki a kastély mögött megy, tényleg nem értem mire gondolsz azzal, hogy kerülnek, az a legrövidebb út. A kastély elé a házak mellé is mennek támadók persze, de azok ott akarnak menni előre. Az igazi veszélyt nem is ők jelentik, hanem akik a nyugatra levő dombra mennek, azokat te nem fogod spotolni, no way, csak ha egy öngyilkos scout kirohan.

    A kastély melletti domb azért is jó, mert gyorsan vissza lehet hátrálni spot esetén és max arty tud már csak oda lőni, más nem. Természetes védelem. Amíg a védőknek nincs ilyen lehetőségük, nekik eléggé fel kell menni, nem tudnak gyorsan védett helyre behátrálni.

    Ezzel együtt érdemes egy vagy max két tanknak d2-be menni, nem is annyira a spot miatt de lelassítják a támadást és ha elég jól harcolnak, akkor esetleg kifutnak a támadók az időből, de a haláluk szinte garantált.

    #55122) dvids : nem lőnek ki, mert a gázló déli szélén átkelve máris tudod lőni az ellenséget úgy, hogy neked jó takarást ad a folyópart. T34-t pl gyönyörűen hull down-ba lehet ott rakni, aztán lőjék a tornyát, sok sikert hozzá. Nem kell teljesen felmenni, ha ott áll egy tank a ház mögött, bár még az is bevállalható, ha ki tudod így szedni őt. Ha nincs tank a ház mögött, akkor meg sima liba, hull down-ban vagy és onnan támadsz, amit nem kell részleteznem, hogy miért előnyös. A kockázat ott van, amíg oda jutsz, igen ám, de ha kidugja az orrát egy védő a házak mögül, akkor kap egy láncleszedést és nem szokták az ilyent túlélni. Még Tortoise vagy AT15 sem, pedig volt már hogy ilyen dögök lapultak a folyóparti ház mögött, de akkor is ki kell jönniük, ha lőni akarnak és végük lett, mint a botnak.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz dvids #55127 üzenetére

    Nem csak T34-el lehet, de azért azt mondtam, mert azzal az a kedvenc helyem. Szépen szétlövöm bárkinek az alját vele, aki a háznál lapul.

    A legtöbb tank teteje gyenge pont és onnan jól lőhető bármivel. A legtöbb tanknak van elég kitéríthetősége felfele, hogy simán lehessen onnan osztani. Az erdőből meg senki nem fog téged meglőni, ha nem mész fel, hanem a folyónál maradsz. Van egy kellemes kis lankás emelkedő a foglalókörnél, az takar.

    Azt azért fontos megérteni, hogy ez csak addig van, amig lapul valaki amögött a ház mögött, ha kilövik vagy nincs is ott senki, akkor meg simán feljössz ott a gázlónál.

    Amúgy a háznál azért sem érdemes nagyon lapulni, mert ha keletre megy az arty vagy középen marad, akkor be tud oda lőni. A középen támadók szintén. Ha úgy vagyok, hogy lassabb tankkal, akkor a kastélyból én középre megyek és onnan lövöm hátba a védőket. Sokszor elég csak spotolni és az arty meg a középen levő társak szépen elintézik.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz #95904256 #55133 üzenetére

    Ház igen, ez annyira így van, hogy eddig egyetlen egyszer vesztettem nagy létszámú támadó csapat tagjaként nyugaton és valóban ezt tették a védők. Volt talán 2-3 merészebb közülük D2 meg a ház körül, el is hullottak pillanatok alatt, de a többiek nem jöttek fel és volt több jó hull down tankjuk. Sikerült megfogni ott a támadást, amíg a támadó kemper TD-k a kastély melletti dombon lestek és vártak. Mire elindultak nagy nehezen onnan, meg már késő volt.

    Ezzel együt az sem egy teljesen jó helyzet, mert ha szétterülnek a támadók, akkor lövik őket ott előlről meg oldalról fentről is, sőt ha a folyónál elsurran pár tank, akkor még onnan is. A kérdés, hogy milyen támogatást és fedezetet kapnak a folyónál kempelő társaktól a védők, de tény, hogy aki nyugatra megy, az ezt teheti a legértelmesebb módon.

    Ez egy nagyon trükkös pálya én védőként semmilyen tuti taktikát nem tudok mondani, ami bejöhet. Egyszer sikerült a védő csapat tagjaként meggyőznöm a csapatot, hogy ne menjenek nyugatra, hanem a házak között maradjon mindenki. Pontosabban majdnem mindenkit sikerült meggyőznöm, mert 2 tank így is kiment oda meghalni. Ennek ellenére is elbuktuk a csatát, mert a támadók szétterültek a dombon és a védők meg ostoba módon, nem sidescrap-ben mentek ki, lánc le és össztűz nekik de az tény, hogy nagyon sokáig tartani tudtuk és ha páran kevésbé ostobák, meg a két tank sem hal ott értelmetlen halált az elején, akkor szerintem lehoztuk volna, tehát ezt működhet kicsit fegyelmezettebb csapattal, de olyan randomban nem nagyon van.

    A másik idegi halálom meg az, amikor keleten nagyon gyenge a támadó csapat és a védők győznek, akkor nem megy ám vissza védeni a bázishoz vagy legalább olyan helyre, ahonnan a bázisra rálát, hanem lemennek a déli hídhoz, hogy majd hátba támadják az ellent, akik már rég messze vannak, maximum afk meg arty lehet a zsákmány, közben meg az ellen győz északon és befoglal. Hiába írok nekik a chat-ben, hogy vissza a bázishoz, ezek ugyan nem jönnek, az veszélyes, inkább afk meg arty, azok könnyű prédák. Ja, hogy elveszítjük a csatát? Őket ez nem érdekli.

    QB-nek is ez a véleménye, Erlenberg nyugati oldala erős átdolgozásra szorul, mert az északi csapat komoly hátrányban van, ha a déliek nem teljesen hülyék és oda mennek a kastélyhoz nagy erővel.

    (#55135) Simulacrum D2-ben nem lehet sokáig élni. Ahogy írtam előre megy pár tank támadni és őket nem lehet lőni D2-ből, ellenben ők felmennek srégen, takarásban, ami legszebb része és ők viszont tudnak lőni. Ha odamegy egy T29-30-32-34, akkor meg sima liba az hull down-ból kiszed ott bárkit.

    A spot sem teljesen jó, amit D2-ből lehet csinálni, mert mondom, hogy a domb alját már nem lehet spotolni a növényzet miatt csak a tetejét. A domb tetejére meg ugye kik mennek? Paradicsom általában. Ráadásul spot után nekik van jó fedezék, csak tolat kicsit és a domb már védi is, amíg a védőknek nincs fedezék, olyan legalábbis, ahova gyorsan vissza tudna vonulni. Talán a ház egyedül, de oda meg egy tank fér csak el.

    Tehát a D2-ből te egy limitált szeletére látsz rá a térképnek, ahova ráadásul a paradicsomok szeretnek menni. A támadók szépen elhúznak alattatok és ok meg onnan vígan spotolnak, a dombon levő lövészek meg szétszedik a védőket.

    Ha nincs mögöttetek védő tank, akkor meg garantált a halál D2-ben.

    Ott csak lelassítani lehet a támadókat, ami lehet, hogy elég, ezt elismerem, csak én még nem futottam olyanba bele, hogy sokáig tudott volna ott valaki vitézkedni, mert elhullanak a társak mögötte és akkor mi van? Mit fog csinálni?

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Drenadar #55279 üzenetére

    E5-t csak egy kapitális b..om ad el. Egy egészen kiváló tank, az ágyúja szuper, pattint mint fene, mozgatva és forgatva, a tetején a búbját meg minden agylény próbálja lőni, de mozgatva egészen röhejes, ahogy céllövöldét játszanak vele és alig találnak, még jobb játékosokat is simán el lehet lövetni a búbra, amit mozgatva leginkább mellé lőnek. Még elit játékos sem tudja minden lövését bevinni oda, egyszerűen csak amennyire lehetséges randomban kell mozogni és a búb elég kicsi célpont ahhoz, hogy mellé lőjenek vagy pattanóra. Nyilván a bokorban kempelőnek nem ajánlott, mert ha teljesen becélozzák, akkor a gyenge pontok belőhetőek, de mozgatva, tekerve-forgatva már rengeteg pattintás lesz vel.

    Nekem 800-al magasabb az átlag sebzésem E5-el, mint is7-el. Mi a fenének egy ilyen kiváló tankot eladni, komolyan kérdezem. Még fun célokra is előszedem, mert egyszerűen élvezet menni vele, feel the powa. Kevés tankkal lehet a húsdarábóba belemenni önbizalommal, E5-el belemegyek, sőt keresem a test test elleni közelharcot és nem félek, mert nagyon nehéz elpusztítani ha mozog a tank, ha tekerem meg forgatom, mialatt a kiváló ágyú szépen osztja a jónépet. Emellet még az átlagnál jobb sniper tank is, ha éppen arra fanyalodik az ember jobb híján, mert az ágyúja igen jól eltalált szerkentyű.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Th1sN04ll #55289 üzenetére

    Nem logikus itt semmi. E5-t eladja, majd egyszer visszaveszi, bukik 3 misi kreditet. Ha 100k-n megy a szenvedés, akkor 3 misin mi lenne? Ez lenne a téma két hónapig a fórumon vagy mi, hogyan szedje össze a három misit?

    Sokkal egyszerűbb alulról felépíteni egy farm tankot szvsz. Pl nashorn mocskos jól hozza a kreditet és előtte a hetzer-el simán ki lehet farmolni a szükséges kreditet, akár még többet is, de a hetzer azért jóval gyengébb kredit termelő, mint a nashorn, de első lépésben megteszi csak nem kéne ott leállni. A hetzerig meg most hadd ne számoljam össze, de szerintem 150k kreditnél nem kell sokkal több, amit tier1-3-ban össze lehet kaparni. Utána a hetzer-el már a nashornig szükséges kb 1,4-1,5 milla kredit (ha tier2-től nézem a kifejlesztés kredit költségét, feltételezve, hogy a kifejlesztett tankokat eladja) összeszedhető elég könnyen (troll ágyú és olcsó he lövedék) és a nashorn utána már f.sni fogja a kreditet. Brutál jó ágyú a tierben, olcsó javítás és lőszer, mi kell más egy farm tanknak? A tier5 prém tankok szintjét simán lehozza. Szinte csak pozitív tulajdonságai vannak [link].

    Remélem ez praktikusabb tanács, mint eladni az E5-t, mert annak még a gondolata is fáj nekem, egy ennyire jó tankot eladni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz BogyóBP #55303 üzenetére

    Döntsd el, hogy mit akarsz. A T29 nem tipikus farm tank, de tény, hogy rendkívül erős tier7 nehéz tank, de tudni kell vele játszani és ez már felmegy tier9-ig is. Egészen biztosan ezzel akarsz farmolni? Jó lett volna előtte utána nézned.

    Amúgy meg nekem ez az egész történeted troll szagú de nagyon.

    Ha megvan az E5, akkor játszottál már a T29-el, most mégis rácsodálkozol. Vajon miért? Itt egy szakadás van a meséd szövetében, hogy képletesen írjam le a helyzetet.

    Több, mint 100k xp-t kellett összeszedjél ezzel a tankkal és ilyen amatőr dolgokkal jössz most. Elképzelhető persze, de sokkal inkább az a valószínű, hogy hülyíted itt a jónépet a fórumon.

    Arról nem is beszélve, hogy senkire nem hallgatsz, így tényleg fölösleges hozzáállni, akkor is ha nem trollkodsz, bár én a mesédet egyre kevésbé hiszem el.

  • dfsz34

    őstag

    válasz BogyóBP #55318 üzenetére

    Ha bírod az angolt, akkor az egyik legjobb összefoglaló, legénységi skillekkel együtt elmagyarázza, de van még ezen kívül számtalan fent [link]

    QB bemutatja, hogyan kell a T29-el nyomulni [link]

    Ha nem megy az angol, akkor keress magyart, pl [link] vagy [link]

    Megnyitod a youtube-t vagy twitch-t és beírod, T29 és kapsz egy kazal videót, megnézed és okosodsz. Nehéz?

    Szerintem érdemesebb videókat nézni, mint azt várni, hogy itt valaki két mondatban leírja neked a titkot, hogy kell jól játszani T29-el. Remélem egyetértesz velem.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Tomi0703 #55325 üzenetére

    +1

    (#55323) jr1994 - És a plusz garázshelyet is megadta?

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz jr1994 #55334 üzenetére

    kösz, jó hír, remélem nekem is jön majd a potya 375 arany a hétvégén, meg a garázshely is jól jön

  • dfsz34

    őstag

    válasz Simulacrum #55369 üzenetére

    Vasárnap tudom csak megnézni, de kíváncsi vagyok.

    Én mindig azt csinálom, ha délről támadok, hogy megkerülöm a várat és vagy a domb aljába megyek, ahol jól takar a növényzet és lövöm az ellenfeleket onnan szép kényelmesen, vagy a várfal mellett elmegyek és lemegyek utána előre. Ott már én is tudok spotolni illetve a d2 emberkéket zaklatni. D2-ből nem igazán lehet lefele lőni, ahhoz nagyon ki kell jönni, amit nem lehet túlélni, úgyhogy ott alul simán el lehet menni eléggé előre.

    A D2 egyébként még a házak közül a folyó mellet is támadható, simán be lehet lőni, ha nem olyan csótány tank van ott, mint az e25, hanem picit magasabb.

    Az az igazi gond, hogy a te spotod d2-ben nem igazán hatékony, ha bárki lő a b-c2-ből a te spotod után, akkor sajnos nekik, de azonnal megjelennek a térképen, spotolódnak és kastély melletti dombról szó szerint szétszedik őket pillanatok alatt. Láttam már ott Maus elpusztulni szó szerint pillanatok alatt, még ő is csak lesett szerintem, de jpze100 belevágott egy derekasat, fv183 is, meg a többi TD, meg a táras tankok köpték rá a skulót, komolyan csak lestem, felvillan a maus és nem akarok hazudni, de max 10 másodpercet élt még. Néha úgy tele van a domb, hogy nem lehet odaférni és ha ott bárki ellenség megjelenik, annak vége.

    A D2 meg onnantól egy halálcsapda, ha nincsenek vagy elfogytak a segítő társak. Általában jönnek középen a folyónál a házak között is a támadók, oda se lehet lemenni, hátrálni nem lehet, az instant halál, ha alul elosontak támadó tankok (ahogy én is szoktam tenni), akkor azok folyamatosan spotolnak és támadnak, tehát ottmaradni sem lehet, ha van arty az szokta küldeni az áldást oda stb.

    Szerintem egyébként a QB javaslata megfontolandó. Ha az a kis dombot kikapnák a kastély mellett, akkor nagyjából kiegyenlítődnének a terepviszonyok az északi és déli csapat között. Nem lenne a remek lövészhelye a délieknek és kénytelenek lennének felvállalni a közelharcot, mindenesetre közelebb kell menni. Érdemes lenne a WG-nek kipróbálni. QB azért elég tapasztalt játékos és tegnap (a véletlen pályaeloszlás ugyebár) rengetegszer került Erlenberg-re és mindig mondta, hogy utálja a nyugati oldalt és a WG-nek valamit kezdenie kellene vele.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Remus389 #55470 üzenetére

    Alig 4k feletti sebzés vele? Kemény frag lopás volt itt, nem is kevés :)

    WTE-vel 8-10k-nál kezdődnek a jó és érdekes csaták, azalatt olyan átlagos iparosmunkáról beszélünk.

  • dfsz34

    őstag

    válasz unravel #55495 üzenetére

    "Fraglopás nem létezik. Azé a kill aki megszerzi. Pont."

    Technikai értelemben nincs, hiszen annak számolja a program, aki kilőtte, akár 1 hp-ról is.

    Azt viszont akkor hova tegyem, amikor a harcos mellettem szándékosan nem lő, hanem megvárja, hogy lőjek és az ellenfél 1 lövéssel kiszedhető legyen (ha pattanok, akkor nem lő, megvárja, amíg töltök és újra lövök) és akkor lő csak?

    Jó játékost is látni sokszor ilyent csinálni, nem csak paradicsomot. Nem figyelek erre direkt, sokszor nem is lehet, de ha közel van hozzám a csapattársam, akkor szoktam figyelni, hogy lő vagy sem és bizony sokan kivárnak szépen egy ütemet, hogy ők húzhassák be a fraget.

    (#55506) Zsolt_72 : elég jó az ágyúja és a kitéríthetőség a szokásosan remek. A tank többi tulajdonsága is a jobbak között van, egy jól összerakott hatos nehéz tank valóban. Jól használható tank. Az elejét forgasd vagy még inkább rejtsd mindig hull down-al, hacsak lehetséges, mert hatalmas gyenge pontja van ott a "mellkasán".

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Jolet #55727 üzenetére

    yep, a su101-el bele kell mászni az ellenfél arcába. Gyors, mozgékony, nem kell félni, hogy körbefut bárki is, mert csak a leggyorsabb scout-nak van esélye, bár elég egy apró hiba és meghal a scout.

    Az a gond, hogy sokan sablonosan gondolkodnak, nem azt nézik, hogy mit lehet egy tankkal kezdeni, hanem hát ezzel a sz.rral nem tudok lőni a kedvenc bokromból, micsoda egy ipari hulladék ez.

    Közben meg egy nagyon jó TD, én megtaláltam vele a helyes stílust, 62% a WR máshogy nem jöhetett volna össze, nagyon jó TD, ha jól használod.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Skyhunter #55761 üzenetére

    Engem a T57-el húztak csőbe, mert azt állította a wiki "The native camo values for this tank appear to be better than you would expect. With a crew on 100% camouflage, this tank melts away quickly into cover and holds that cover well. "

    Ezzel szemben, ez így néz ki:
    [link]

    Mozgás közben 5.14 helyett 100% camo skillel lenne 9.28. Na jól van, kösz wiki, jól, megsz.pattál.

    Nehéz tankra abszolút felesleges camo skill-t tenni, de festést is, pusztán pénzpocsékolás, annyira minimális a haszna.

    Ha mégis gondolkodsz rajta, akkor nézd meg ezen az oldalon, hogy mennyit változtat, de előtte nézd meg, hogy a többi tanknak milyen camo értékei vannak. Ez az 5.14 vagy 9.28 nagyon rossznak számít. Ilyen tankokra nem szabad rakni camo-t.

  • dfsz34

    őstag

    válasz athomi #55889 üzenetére

    Mi egész pontosan a megfontolásod?

    2575 sebzés a maus-al átlagban nagyon magas érték. Sok pályán alig van értelmes taktika vele és ha van sok nagy TD vagy arty, akkor szépen kiszedik úgy, hogy minimálisat tudott sebezni, ha tudott egyáltalán.

    Elég egy ilyen csata és akkor a következőnek már 5e feletti sebzésnek kéne lennie.

    A kék szint is rendben van, talán egyedül a zöldbe lehet belekötni, az tényleg alacsonyan van.

    Ha jól gondolom, ha a zöldbe akarsz belekötni, akkor egyetértek, de a másik kettő szint az rendben van szvsz.

  • dfsz34

    őstag

    válasz ddt500hu #55911 üzenetére

    "Azt viszont valaki magyarázza megy, hogy a csata elején miért működnek jobban a scout tankok. "

    Me' mozognak, utána meg mindenki lapít és a tornyát forgatja, amikor a camo értéke sokkal jobb.

    Ha védekezni kell a frici vonalon és könnyű tankkal vagyok, akkor teljes gázzal balra, ott a város széli utcában bevágok és a másik oldalon jövő ellenfeleket is spotolom és mindig kapom is a felderítő medált érte.

  • dfsz34

    őstag

    válasz bughead123 #55920 üzenetére

    Legalább valami alapvető célt fogalmazz meg:

    kreditet akarsz termelni vele, legénységet húzni, szórakozni?

    Melyik a legfontosabb ezek közül neked?

    Illetve ha van preferált nemzeted és/vagy tank típusod, azt sem ártana megadni.

    Ez most olyan kérdés volt a részedről, mintha az kérdezném, hogy melyik a legjobb alsó közép kategóriás autó?

    Túl általános kérdés, nincs rá egyértelmű válasz.

  • dfsz34

    őstag

    Korán keltem, bár ne tettem volna. Sorozatos bukók, az ostoba fajtából, amikor az ellen mondjuk befoglal mines-on.

    Csak azt érteném meg egyszer, hogy az miért jó valakinek, hogy mondjuk 100-150 xp-vel megcsinálja a duplázó csatát, mert semmi mást nem csinál csak rohan foglalni és nagyon büszke magára, megy a "gg" ezerrel, pedig ez egy kapitális baromság.

  • dfsz34

    őstag

    Jó ez a mai akció, csak éppen nem lehet nyerni, annyi agyhalott bújt elő valahonnan.

    Legalább kevesebb arty van, hogy nincs már az akció. Francia meg ezek szerint kevés van. Hála az égnek.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Th1sN04ll #56197 üzenetére

    2771-es sebzés átlaga van az egérkével, és hát igen valószínűleg nem spórol az arannyal, mert azért a maus ágyúja alap lőszerrel nem az igazi, nagyon pattogós. Nem rossz, nem arról van szó, csak ugye van egy böhöm nagy test és főleg nyílt pályákon nehéz vele tiszta lövéshez jutni, leginkább az van, hogy mindenki lövi mint állat és a maus közben tud néha lőni, amibe nem fér bele lepattanó vagy nem sebző lövés. Épp elég a nyomorult tankkal mindig úgy helyezkedni, hogy ne lője be valaki és nagyon fontos, hogy minden lövés sebezzen.

    Azonban ez még így is elég szép átlag, most mindegy is mennyi arany van mögötte.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bingisz #56203 üzenetére

    Mert pattog, azért kevés.

    Pontatlan, ráadásul nem lehet megvárni, amíg teljesen becéloz, mert pofán lövik az egeret. Ergó a lövés nem oda fog menni, ahova szánja az ember és ez a tipikus helyzet, nem az, hogy szép kényelmesen ki lehet várni a teljes beszűkülést.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Drenadar #56206 üzenetére

    "de akkor sem a fegyver penje kevés, hanem lassan céloz..."

    Hatását tekintve elég hasonló, mert ha nincs teljesen becélozva, akkor mellémegy valamennyit a lövés nagy valószínüséggel (pontosabban sokkal nagyobb terület van befogva és emiatt az esély is jóval nagyobb, hogy kemény részt talál el), azaz már nem gyenge pontot fog eltalálni. Mondjuk azt nem értem, hogy olyanok mondják a frankót a maus-ra, akiknek nincs, vagy olyanok, akik e100-ba aranyat tolnak. Miért? Ha annyira jó a maus ágyúja, akkor miért nem azt használják az E100-n és nem kéne arany? Költői kérdés, tudjuk a választ.

    Egy e5 2 sec alatt szűkül, a maus meg 2,9 (alapérték persze), azaz jól meg kell nézni a célpontot vele célzáskor. Az ellenfelek tipikusan jól páncélozottak, tehát illik gyenge pontra menni nem csak úgy akárhova. Sajnos ugye, maus-nak 240mm-es az orcája (az e100-nak is csak kicsit jobb), úgyhogy ha sokáig céloz, akkor bizony belőhető, nem fog ott sokat pattintani. Ez olyannyira így van, hogy meg lehet figyelni a pro játékosokat vele, sokszor nem mernek vagy akarnak lőni, hiába van betöltve, hanem várják a pillanatot, amikor az ellenfél nem figyel vagy ellőtte magát.

    Ráadásul a maus kiemelt figyelmet kap, kizárt dolog, hogy valaki éppen ne lesné, hogy mit csinál és ha nem teljesen hülye az ellenfél, akkor az arcát lövi, nem a beforgatott testét, gondolom ez evidens.

    Láttam ennél jobb maus átlagot is, de aranyat köpött a gyerek.

    Egyébként nincs ezzel semmi gond a részemről. Nem leszóltam a gyereket, hanem árnyaltam a képet, hogy maus, e100 meg még pár tankkal erősen aranyra van utalva az ember a szokásosnál is jobban, ha alkotni is akar valamit a csatamezőn.

    Egy Maus esetében azért is nehéz nagy átlagot elérni, mert nyílt pályákon hamar elintézik, ha sok arty vagy nagy td van. Akármekkora pro, nagy az esély rá, hogy kiszedik hamar. Úgyhogy ez azt jelenti, hogy a mausnak jobban fekvő pályákon kell sok sok sebzést csinálni, hogy kompenzálni lehessen mondjuk egy sand river-t, ahol kb egy kezemen meg lehet számolni az arty biztos helyeket.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Th1sN04ll #56218 üzenetére

    Látom megértetted, amit írtam....... :))

    csak nem te is értintett vagy a full arany e100-ban hasonlatban???

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Th1sN04ll #56221 üzenetére

    Akkor mé' nem használod a maus ágyút? Nem értem. Ha annyira kiváló és akkor nem kéne arany lőszerre sem gyűjteni mindig. 11 pennel több, 0,38 vs 0,4 a pontosság és a maximum közepes (vagy inkább közepes aljának mondható) 2,9 célzás, ez minden csak nem kiváló, remélem egyetértünk ebben. A kiváló, az mondjuk az E5 ágyúja, vagy az angol nagyágyú.

    Mondjuk ez elég vicces, hogy a 235 pen az valami ultra gyalázat, de a 246 az igen, az már átüti a betont is.

    Ráadásul a Maus lassú, flankolni azzal csak szerencsével lehet, úgyhogy azt kell vele lőni, ami látszik az ellenfélből.

    Tényleg nem értem én ezt a parát. Mit fáj az nektek, ha aranyat használ a játékos és így éri el a jó sebzés átlagot? Vannak gépek, amikbe kell és kész vagy el kell fogadni, hogy 1) kivárja az ember a teljes becélzást és közben bekap valamennyi sebzést 2) nem várja ki, de akkor ha keményebb részre megy, nem ahova célzott, akkor pattanni fog.

    Érdekes azért, itt mindenki hőbörög, aztán közben simán betolja az aranyat más tankban, mert maus-a mondjuk éppen nincs.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    A havi küldetések megszüntek?

    A hétvégit látom, de csak a játékban, a honlap természetesen még nem mutatja (vagy csak én nem találom), de a havit nem és sem a játékban sem a honlapon nem írnak semmit.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Szepi1979 #56290 üzenetére

    Ha obj268 a cél, akkor maradhat a biztonságos elhelyezés, mert még azzal együtt is gyakran kapok ammorack lövést. Mi lenne anélkül?

    Ha obj263, akkor viszont teljesen felesleges, én még soha nem kaptam vele egylövéses ammorack halált.

    A parancsnok viszont megérne egy cserét, a hatodik érzék a legfontosabb skill.

    Egyébként az orosz TD-k mind támadó jellegűek és ilyen esetben a javítás fontosabb, mint az álca. Javításra is gyúrni kéne a legényeknek.

    Az álcaháló meg olyan dolog, hogy végül is a SU100-nak még tűrhető a löveg kitéríthetősége, de a fene tudja, ha sokat kell vele forogni, akkor ugye nincs hatása több másodpercig. Ha sniperkedsz, akkor meg általában bokor mögött vagy és 100% kamo skillel már brutális 39,85 a kamo értéke, úgyhogy más modul hasznosabb lehet. Ha a nagy ágyúval használod, akkor egy célzásgyorsító már többet segíthet a csatában, mert a 2.9 sec elég hosszú célzás idő.

  • dfsz34

    őstag

    válasz LZs?! #56306 üzenetére

    "Szerintem mire ez a crew T9/T10 magasságába ér, majd belefér még akár egy skill-reset is; és még úgyis a 3. szettnél fognak tartani."

    Azért azt érdemes átgondolni, hogy mennyit bux egy skill resettel a 3. magasságában, az már nagyon sok xp bukta vagy használsz aranyat, ami megtehető, de az kemény pénz. Ez azért nem olyan egyszerű, hogy majd egy reset később, mert brutál xp bukás lesz már ott.

    Su100-ra, isu-ra meg az obj268 is ajánlott a biztonságos elhelyezés, szóval nem csak egy tankon van haszna. A másik vonal mondjuk kevésbé érzékeny.

    "A SU-100 esetében igen is meg nem is. A 122-essel T6/T7-es csatában van elég penje és view range-e, hogy távolabb maradjon."

    A látótáv rendben van és a 122-es egy erős ágyú, csak nem pontos és nem céloz gyorsan, ergó nagy távolságból bűvészkedni kell vele. Minden megoldható természetesen, csak az a kérdés, hogy mire lehet egy adott tankot a legjobban használni. Ha megnézed az összes szovjet TD támadó jellegű és valószínűleg azok használják helyesen, akik a második hullámban nyomulnak vele. Ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet velük sniperkedni, de pl egy obj268, 263 a remek páncéljával, mozgékonyságával mi a bánatnak lapítanának a bokorban? Annyi van, hogy direkt közelharcba nem szabad velük menni, de egyébként még akkor sem kell velük nagyon megijedni, ha jön a batchat, mert ha nem bír közvetlen közelre jönni, akkor nem fogja körbefutni egyiket sem. Ugye ez sima fizika vagy inkább matematika, hogy a támadó könnyű vagy közepes harckocsinak minél közelebb kell jönnie a TD-hez (ha mer), mert állandó sebesség mellett akkor tudja gyorsabban megkerülni. Ki lehet kb tapasztalni mi az a távolság, ahol a TD már nem tud ráforogni még sok skilles legénységgel sem. A TD-nek meg az a dolga, hogy ismerje ezt a távolságot és próbálja ezen kívül tartani a támadót. Na mindegy, ennyi a TD-k egyik nagy veszélyforrásáról ha nem egy bokorban akar lesni valaki végig a csatában, azaz a támadó gyors tankról.

  • dfsz34

    őstag

    Holnap lejár a prémiumom és szerintem egy ideig nem fizetek újra elő, csak haladok a napi duplázókkal.

    Viszont ennek örömére ma sokat mentem prém tankokkal, hogy legyen még egy kis kreditem és új xp rekordot sikerült elérnem az egyik kedvencemmel.

    Lemming horda balra el, mind el is pusztult, ahogyan kell. A kolobanovot egy idióta tiger miatt nem kaptam meg (nekem kellett volna tk-ban kilőnöm még időben, amikor 5 ellen volt még, akkor lett volna még egy medálom), semmit nem csinált kb, de oldalát mutatva kimászott egy su100 elé, meg is pusztult. Örültem neki, ezzel a dög jt-vel nem lehet két irányba harcolni, de szerencsére sikerült még időben kiszednem a su-t és vissza tudtam fordulni.

    999 alap xp-vel szereztem többet, mint az utánam jövő tank, mókás egy csapat volt az biztos. Hagytak kibontakozni.

    Győzelem!
    Csata: Fjords
    Jármű: 8,8 cm Pak 43 Jagdtiger
    Szerzett tapasztalat: 5 472 (x2 minden nap az első csatáért)
    Szerzett kredit: 158 523
    Csatában elért Achievement: Top Gun, Acélfal, Nagy kaliber, Radley-Walters medál, Hidegfejű, Spártai, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"

  • dfsz34

    őstag

    Nem tudom, hogy mikor pontosan, de már több esetben észrevettem, hogy amikor kapok egy kedves TK-t a csapatomtól, akkor több kompenzációt kapok és nem is kevéssel, kb40-45%-al.

    Azért nehéz ezt figyelni, mert ugye akkor lehet csak egyértelműen látni, ha 1 lövést kapok csak az egész csatában és azt is csapattárstól és ez azért ritka helyzet.

    Pl. most obj263-al megyek és belémb.sz egy derekasat az isu, mert az ellenfél mögém mozgott és hát neki lőnie kellett azt a kilógó fél métert, hátha sikerül alapon csak ugye én voltam a célzókörében kb 60%-ban.

    Kaptam 12280 kompenzációt és 8487-be került a javítás.

    Arra határozottan emlékszem, hogy korábban mindig kevesebb kompenzációt adott, mint amennyibe a javítás került, de most valamelyik patch-el ezt módosították.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Simi37 #56400 üzenetére

    Még két órig van prémem :)

    Kb 1 évig folyamatosan volt, úgyhogy ahhoz viszonyítok. Korábban mindig azon dühöngtem, hogy a javítás többe került, mint amit kaptam kompenzációt prémmel.

    Valamikor ezt megpiszkálták, szinte biztos vagyok ebben.

  • dfsz34

    őstag

    Na mentem pár kört prém nélkül és hát igen, eddig nem figyelgettem a kreditet, mert alig volt mínuszos köröm, de most prém nélkül T29 2,5k sebzés, egy minimális spot, bukott csata, kilőve és -500 kreditben zártam. Következő csata, 2,2k sebzés némi spot, győzelem, nulla hp veszteség és plusz 10k.

    Hm, azért nem ezt vártam. Nemrég valaki T29-el akart farmolni, hát jelzem neki nem a legjobb választás.

    Az fv183-al úgy tudok csak menni egy kört, ha valamelyik nyolcas prém tankommal is megyek és lehet, hogy egy kör nem is lesz elég, hogy visszapótoljam a bukót.

    Mondjuk nem nagyon izgat a kredit, felhalmoztam eleget, meg most is egész jó akciók vannak, szépen adják.

    Annyi van csak, hogy 11 ágat húzok egyszerre és emiatt legalább szinten kell tartanom arra kell figyeljek.

    Egyébként csak azért állok le a prémmel, mert már túl sok időmet vette el a játék. Prém nélkül meg az lesz, hogy a napi duplákat megcsinálom, aztán kész. Az sem kevés, sőt, lehet, hogy nem is tudom mindegyiket leduplázni.

    Prém előfizetés nélkül tényleg nagyon kell egy jó kredithozamú tank vagy még inkább egy hetes vagy lehetőség szerint nyolcas prém tank.

    Egyébként van előnye is. Észrevettem, hogy sokkal jobban koncentrálok, fontos a betalált lövés és próbálom elkerülni, hogy engem sebezzenek. Három prém nélküli csatámban 2,8k átlag sebzést csináltam (2 T29 és 1 50120 csata) és 21k kredit pluszban zártam (igen, igen, iszonyat kevés ez).

    Ja meg a garázsban sem vakítanak a reflektorok innentől :))

  • dfsz34

    őstag

    Megtaláltam az ideális farm tankot. Majdnem teljes hp elvesztése mellett is 19k nettó kreditet hoz prém nélkül, nagyjából annyit, mint 3 nehéz tankos csata.

    Ráadásul ez egy átlagosnál csak kicsit erősebb csata volt vele, 1k sebzés 3,3k spot. A spot ráadásul észrevehetően gyengébben adja a kreditet (és xp-t is), úgyhogy ha éppen normálisabb a csapat elosztás, akkor rá lehet menni a több sebzés, kevesebb spot taktikára, úgy még egyszerűbb a kreditet farmolni.

    Ráadásul ezen nincs is überprofi legénység, gyakorlatilag 2 skill (a második 95%-on van). Fullos kamoval és látótáv növeléssel még jobb lesz.

    Aki jó hozamú tankot keres, a T71 ajánlható.

    Győzelem!
    Csata: Cliff
    Jármű: T71
    Szerzett tapasztalat: 2 234 (x2 minden nap az első csatáért)
    Szerzett kredit: 28 930
    Csatában elért Achievement: Elit lövész, Kiváló sofőr jelvény: "1. osztály"

    (#56440) biacsia A profik a lánctalpat úgy szedik le, hogy tudják, melyik görgőt kell lőni, hogy sebezzen is és a lánctalp is leugorjon. Ez az igazi jó lövés, mert sebezted is meg a leszedett lánctalp miatt neked is számol assistot, ha közben a társaid belelőnek.

    Egyébként a lánctalp területet lőni oldalról, de előröl is eléggé lutri és lehetőség szerint máshova kell lőni.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz LobiDrg #56529 üzenetére

    Ha nem túl sürgős a vásárlás, akkor érdemes valamennyit várni. Elég gyakran van féláron.

    A t25 valóban jó választás, de addig is vannak elég jó kredit gyártó normál tankok, lehet hogy azokkal is ki tudnád húzni a következő t25 akcióig. Pl nashorn nagyon jól adja a kreditet, az fv304 is bár az arty, nem tudom, hogy bejön-e a stílus, vagy az 5-7 scoutok (t71, amx sorozat stb), esetleg még az orosz 5-6 TDk, ha TD vonal tetszik vagy német vonalról a pz4 is jó a troll ágyúval.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Az SP akció örömére azt hiszem valóra váltom a tervemet és nyitottam tegnap egy új accot, 15 csatában szépen kifejlesztettem mindent az egyes szinten, 1 tank ász, 6 első osztály. A négyesig könnyen el lehet jutni. Most nézem, hogy az ms1 meg a t1 milyen jó farm tank :) Igazából pár tankot akarok kifejleszteni amik a kedvenceim (t71, hellcat, t49, cromwell), aztán még ezeket is viszonylag ritkán használnám, csak szórakozni, amikor van időm.

    Remélem nem korlátozza a WG, hogy melyik típusú tankkal lehet a 75k xp-t megcsinálni, mert ma még el akarok jutni 3 szintig és jó lenne nem mellényúlni.

    Igazából az van, hogy előre láthatólag sokkal kevesebb időm lesz a játékra és csak a kedvenc tankjaimmal mennék, de akkor meg fölösleges az első accom amin 11 tier10 tank meg a másik 11 ág tier8-9 szinten van, mert nem használnám ki. Legalább a befektetett összeg azon része visszajönne, ami prém tankokban áll, ez így nem túl mohó, talán :)

    Az igazi gond ilyenkor, hogy tényleg kell egy jó farm tank, ha prém előfizetés nélkül játszik az ember és az SP jó lesz ilyen célra. Már az is6 esetében is gondolkodtam ezen, de az még túl korai lett volna, akkor még sok tankot akartam kifejleszteni, ami érdekelt.

    A WG nem kapkodja el a részletek ismertetését...

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz xenom0rph #56618 üzenetére

    vert stab a közelharchoz, meg úgy általában mindenhez

    vizes lőszerrekesz is kellhet, mert gyakran kap ammorack lövést és szép bumm, most már nagyon látványos, lerobban a tornya :)

    Én egy kicsit eltértem a konvencionális ajánlásoktól és vert stab + bino-t raktam rá. Legénységi skillnek adtam viszont elsőnek biztonságos elhelyezést.

    Azért binot, mert valahogy az én stílusommal vagy csak úgy, de nagyon sokszor kínlódtam a rossz látótávja miatt. Nem szoktam a lemming vonathoz csapódni és akkor nagyon nem mindegy, mennyire látok el. Illetve sokszor maradtam úgy, hogy vagy elhullottak a társak vagy messze voltak és meg kellett oldanom a helyzetet, binóval sikerült, anélkül bukta lett volna.

    Ez olyannyira így van, hogy pl tegnap egy t44-el kiszedtem úgy egy szerencsétlen is3-t, hogy végig spotoltam, lőttem, leláncolva tartottam és ő meg csak tekergette a tornyát, mert semmit nem tudott csinálni. Próbált néhány vakot lőni, de olyankor odébb mentem kicsit. Ha lett volna binoja, akkor meglátott volna.

    A látótáv legalább annyira fontos szvsz, mint a töltés gyorsítás (ha nem jobban) és mégis, amíg a másodikat mindenki elfogadja és felteszi a töltésgyorsítót, addig a látótávra legtöbben csak legyintenek, pedig rosszul teszik. Egedül a városi pályákon, pl himmelsdorf van minimális szerepe a látótávnak, de a térképek többségén nagyon is fontos dolog.

    (#56623) xenom0rph A szabadon cserélgetni annyit jelent, hogy költesz rá kreditet és elbukod ilyenkor a 10%-t a legény meglevő xp szintjének, ami kb annak felel meg, ha a második skill 30% magasságában van. Pontosabban ilyenkor az első skill marad 100%-os, ez pl a hatodik érzéknél fontos, a második meg valami minimális szintre esik vissza a csere után.

    Azért szokták ezt javasolni, mert vannak olyan tulajdonságok, amik csak 100% elérése után aktívak, de van olyan is, ami már azonnal aktív.

    2. vagy 3. skill kifejlesztése meg hosszú idő lehet, tehát ez alatt a hosszú idő alatt nincs ott neked egy inaktív tulajdonság, hanem egy olyant választasz pl tűzoltás, ami aktív folyamatosan, bármennyin áll és akkor cseréled ki egy másikra, amikor 100%-t elérte.

    Én ilyen cserét maximum első skill esetében csináltam, utána már valóban olyan nagy az xp veszteség, hogy átgondolom és ha hajlandó vagyok valamennyi aranyat beáldozni (akcióban 100, normál esetben 200), akkor csinálok cserét, de egyébként nem, hanem kiválasztom azt a tulajdonságot, amit tényleg akarok neki adni és inkább vállalom, hogy a kifejlesztés idejére inaktív.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Azért az már überdurva, hogy tier 1 és 2 is tele van aranyköpőkkel. Most komolyan, oda minek? Nem is tudok hirtelen olyan tankot mondani, amire kellene tényleg, mert annyira kicsi az átütése.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Napfénysüti #56680 üzenetére

    Minden nemzetnél kell, ha elkezded megcsinálni, akkor már mutatja, hogy pl franciából ennyi van már meg a 75k-hoz.

    A jó hír, hogy a napi dupla beleszámít, lehet, hogy mégis vennem kell pár nap prémet.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Napfénysüti #56682 üzenetére

    Az biztos, bár ez még így is elég szép ajándék, plusz prémium napok plusz az 5 garázshely.

    Az IS6-t is alig látni már csatában, pedig biztos nagyon sokat kiszórtak pár hónapja, akit meg látok, az szinte mind aranyat köp. A 175 pen ugye csak jó játékosoknak elég, a többség nem nagyon tud vele mit kezdeni vagy betölti az aranyat, de akkor meg nincs bevétel, úgyhogy inkább mennek más prém tankokkal, ha farmolni akarnak.

    Az SP ágyúja pontosabb, de kisebb pen, mint az IS6, úgyhogy kb ugyanazt tudhatja, szóval átlag vagy átlag alatti harczos nem tud vele mit kezdeni, mert az autoaim-el nem tudja sebezni az ellent.

    Ja is6-ról jut eszembe, diegho volt a nagy mestere, most az sg-n osztja a tudást, ha valaki szerette olvasni a hozzászólásait, ott megtalálja.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz TESCO-Zsömle #56687 üzenetére

    Én azt értem, hogy a 175 pen mindenre elég, aztán valahogy mégse, maximum ha top tanknak rak be. Van vele kb 50 csatám, de egyszer sem voltam top dog, nem tudom, hogy mennyire tipikus.

    Persze, ha az ellenfél mozdulatlan, ha szép kényelmesen be lehet célozni, ha az rng miatt nem megy félre, akkor simán elég bármire a 175, csak ilyen helyzet az ritka.

    Annyit lehet rajta javítani, hogy már kezdem sejteni, mikor lehet elengedni a lövést, nem kell megvárni a teljes becélzást, sokszor nem is lehet, de az is6 ilyenkor is betalál. Sajnos, annyira nem tetszik a tank, hogy több időt
    fordítsak rá, úgyhogy nem fogom ezt begyakorolni.

    Az alfája viszont jó az is6-nak, ha betalál, akkor az fáj, meg a páncélja is elég pattogós, sokan nem tudják, hol kell lőni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz sith7 #56705 üzenetére

    A prémet nem tudom, de a szorzó beleszámít. A prém meg szinte biztosan, eddig még soha nem volt olyan akció, ahol a prém ne számított volna bele.

  • dfsz34

    őstag

    válasz dvids #56715 üzenetére

    Sokkal könnyebb, mint az is6, tier4-8 játszik, prém napo dupla, minden beleszámít, csak legyél az első 10-ben. 75k nem 100k.

    Ráadásul ad még 5 garázshelyet is most.

  • dfsz34

    őstag

    válasz dvids #56727 üzenetére

    Ne viccelj már, most komolyan, prém nélkül pl 3 orosz tankon csináltam 8e xp-t a napi duplákkal, plusz 5 vereség volt velük mire ledupláztam, azaz 8 csata összesen. A duplákkal simán lehet tartani az 1k átlagot, még ilyen rossz WR mellett is. Ha összejön az orosz vonalon a 75k, akkor meg kapok két nap prémet, azt arra használom majd, hogy a franciákat kigyúrom és megint ad két nap prémet.

    Azzal az ággal kezd, ahol több használható tankod van és utána a 2 nap prémet meg másik nemzetre lehet felhasználni.

    Ha úgy látod, hogy gyorsabban kell haladni akkor meg 3 nap prémet is lehet venni, az elég és nem nagy összeg.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Mister_X #56737 üzenetére

    Nem kötelező az SP akció.

    Nehéz megérteni, hogy néhányan miért problémáznak ezen ennyit. Nyilván nem fogja odaadni a WG a prém tankok 5 nyert csata után.

    Ha csak részlegesen csinálod meg, kapsz 2 nap prémet minden nemzet után, meg a garázshelyeket is meg lehet szerezni, az sem rossz ajándék, igazából.

    Szerintem ez most lényegesen könnyebb, mint az is6 volt.

    Tier6-ig eljutni nekem több, mint egy hétvége volt és még így is be kellett dobjak szabad xp-t több ágba, pl a b1-be, azt már nem bírtam tovább.

    Most tier4-ig gyakorlatilag fél nap alatt oda lehet érni.

    Ráadásul akinek több tankja is van, az többször tudja a napi duplákat kihasználni. Ha pl valaki eljutott már tier8-ig, akkor egy tier4 tankot vissza lehet venni most átmenetileg és az 75% legényekkel is használható, nem kell átképezni, csak visszarakni. Máris két duplázót lehet kihasználni. Esetleg még tier5-t is meg lehet próbálni, bár ott a 75%-os legénységgel már lehet, hogy inkább ne, de tier 4 simán jó szvsz.

  • dfsz34

    őstag

    válasz olcsii #56779 üzenetére

    Az off kiszedve, az érdemi szakmai rész maradt. - Zsolt

    * * *

    Van valami értelmes nem prémium farm tank tier3 és alatta? Most szembesültem azzal, hogy tier4 tank 130e kredit és tier3-ban prém nélkül már egy 8e nettó kredit is szép eredmény, nekem meg 7 ágat kéne tier4-ig húznom teljesen az alapoktól. Kéne a kredit nagyon, de nem találtam semmi értelmes tankot eddig és olyan régen húztam a low tier-t, hogy már nem emlékszem semmire jóformán. T49 már jó lenne, de addig eljutni sokáig tart, és nem akarok annyi időt veszíteni, mert fontos lenne a napi duplákat is megcsinálnom.

    [ Módosította: #40993792 ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Spenike #56812 üzenetére

    Pedig jobb lett volna, ha most nem szólalsz meg.

    Pont most húzom minden ágon tier4-ig és nem csodálkozom, hogy a legtöbb statpadder szépen átugorják az alsó tiereket, annyi mocskos szemét tank van ott, már el is felejtettem. Igazából csak az alja statpadder marad low tierben, a normálisabbja magasabb tierben játszik.

    Igazából kis tierben a gyors, jó ágyúval rendelkező tankokkal lehet valamit alkotni. Az a gond, hogy olyan pocsék az ágyú általában, hogy közel kell menni az ellenséghez, ott meg nem lehet túlélni. Ja és nem árt fejlett legénység, nem az ingyenes 50%.

    Mindezzel együtt is már meg kell izzadni egy alap 200xp csatáért egy átlagos tier2-3 tankkal. Vannak jobb tankok, de kevés, a többség valami borzalom, az ágyúnak semmi átütése, nagyon közel kell menni az ellenséghez, de ott meg két pillanat alatt kiszednek, mert páncél alig van.

    Akik low tierben emberkednek és statot javítanak azok a kevés op tankot használják, de még azokra is fel kell rakjanak modulokat és több skilles legénységet, csak úgy van esély. Egy kezdőnek, ha nem költ a játékra tier2-3, de még 4-ben sem lesz soha olyan legénysége és annyi modulja, hogy esélye legyen. Nem is látja az ellenséget, azok meg binoval kiszúrják. Arról most nem beszélek, mert az a legalja kategória, akinek még ez sem elég és arannyal nyomja.

    A kapott xp low tierben sokkal kevesebb, mint nagyobb tier-ben, cserébe a fejlesztés is kevesebbet igényel.

    Ha hozzáteszed, amit írtam, hogy csapnivaló legénység, modul nélkül, sokszor félig kifejlesztett tankokkal nyomulnak az emberek olyan statpadderek ellen, akik mondjuk több száz csatát lenyomtak T18-ban, akkor az még csak ront ezen.

    Valószínüleg a statpadder felturbózott, eleve op tank által elérhető xp-t kevered azzal, amit egy átlag játékos tud elérni. Bár összegszerűen az az xp sem sok, vért kell pl izzadni tier3-ben egy alap 1000xp érdekében, ami magasabb tier-ben sokkal egyszerübb.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Kotomicuki #56821 üzenetére

    Gondoltam, hogy lesz majd okos hozzászóló, hogy micsoda köröket lehet menni low tierben és szinte borítékoltam, hogy bedob egy ász képet az fcm-el, de t18 is esélyes volt. Az fcm nyert.

    Köszönjük, sikerült okosan kiválasztani egyik legnagyobb op tier3 tankot, 400m látótávval, kiváló ágyúval, gondolom modulokkal és legénységgel.

    Akinek van fcm-je, annak hasonló csatákkal van tele a padlás. Elég beállni egy bokorba a province- pályán és a pálya 80%-t spotolja, meg lövi, binoval persze. Dehát ezt gondolom te is tudod. Ezen a pályán csak tier3-ig mehetnek a tankok, tehát még top tier is voltál a tetejébe. Biztosan óriási dolog volt ez az ász, bár ki tudja, province-n sorozatban szokás hozni ezt az FCM-el.

    De ez abszolút nem a témához szól hozzá, komolyan mondom. Nekem van pzs35, azzal is mentem sok prémes 2000 xp-s kört, fcm-el meg 2232 prémes xp a rekordom, de nem fogom azt a képet ide bevágni, mert totál értelmetlen dolog.

    A low tier tankok kevesebb xp-t hoznak, erről beszélgettünk és szerintem ez így is van. Van néhány op tank, amikkel el lehet csípni egy-egy jobb csatát, de ez mégis min változtat? Meg vannak op prém tankok, főleg tier3-ban, nagyszerű hír, biztosan nagy hasznára van egy kezdőnek, aki mondjuk most áll neki az SP akciónak. (irónia volt).

Új hozzászólás Aktív témák