Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Router #9922 üzenetére

    Én megpróbáltam volna PC nélkül kivitelezni az egészet, kevesebb eszköz és kisebb energiafogyasztás mellett. Egy kliens-módra képes router és egy újabb AP (a helyi wifi-elérés céljából) már megfelelhet, ha nincsenek nagyon extra igényeid, főleg beállítások terén. Bár egy nyílt / linuxos fw-rel felvértezett router firmware is csodákra lehet képes egy megfelelő vason. A kliens-router a maga szokásosan 4 LAN-portjával elláthatná a vezetéken lógó eszközöket, mondjuk az egyiket a helyi elérésre szánt AP (vagy egyszerűen második router, mivel nagy árkülönbség nincs, és egy újabb router több LAN-portot is jelenthet) foglalná el. Az AP pedig - a kliens-routertől távoli csatornára állítva - biztosítaná a vezetéknélküli hozzáférést a saját helyi hálózatodban.
    De ezen már túlvagyunk, ha USB-s kártyát rendeltél.. Egyénként szvsz. erősen felesleges 1km-es távra fél watt, főleg ilyen nagy antennanyereség (feltéve, hogy valós ;)) mellett. Az antenna mellett hiányoltam valamilyen típusjelet vagy adatlapot, mert ez így csak egy műanyag cső, aminek még a hossza sem egyértelmű első látásra. De legalább nem volt olcsó, ezek fényében: [link], [link], stb..

Új hozzászólás Aktív témák