Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fubenalvo

    csendes tag

    Üdv!

    Adott egy hálózat. 1 kábelmodem ami felmegy a netre -> ehez kapcsolódik egy Router -> ehez egy Switch és a switchez egy második router.

    Namost... a második routerrel van problémám. Ugye beállítottam hogy az első router használjon mondjuk 170-185ig IP-ket a második 186-tól 200ig.
    Ha a második routerhez kábelen keresztül csatlakozom, akkor szó nélkül kapok IP-t. Default Gatewaynek viszont az egyes routert látja. Ami az 1es IP-t viseli. (A második router a 201et)
    Látja a netet és a többi gépet is a hálón.
    Viszont, ha Wifi-n keresztül próbálok csatlakozni, akkor látja a hálót ugyan, de mikor IP címet próbál igényelni a kettes számú routertől (az egyestől nem tud semmiképp, ez nem zavarhat be mert árnyékolás, távolság stb) akkor egy darabig szöszöl, majd nem ad ki IP-t és megkapom szépen, hogy a kapcsolat létezik ugyan de csak Korlátozottan vagyok rajta, azaz nem tudott felcsatlakozni mert nincs IP.

    A kérdés pedig... miért látja kábelen keresztül és kap IP-t és wifin keresztül meg nem?
    (természetesen a sima hálókártya és a wifis hálókártya is szigorúan DHCP-re van állítva)

    [ Szerkesztve ]

    Játékaim + Játékok amikbe belekontárkodtam: http://fubenalvo.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák