Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tiger1342

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!
    Rég jártam erre...
    A problémám: Összekötöttem 2 gépet: a laptopba vettem egy mini-pci wlan kártyát(Intel 2200BG), mert eredetileg csak előkészítés volt benne, az asztali gépem meg kapott egy Linksys wireless usb adaptert. Lassan minden jó, csak a net nem akar menni a kliens gépen, azaz a notebookon. Ad-hoc módban vannak összekötve. Amit csináltam:
    - Mindkét gépen beállítottam a wireless üzemmódot Ad-hoc-ra
    - Net-megosztás a bejövő kapcsolaton, kiválasztva a Wireless connection
    - Fix IP a wireless connectionnak (bár alapból is átállítja a megosztás 192.168.0.1-re, de a biztonság kedvéért mindig át szoktam állítani. A sima UTP-s megosztás is át volt állítva, az volt eddig.)
    - Wireless network-nél preferred networknak megadtam egy hálózatot, hogy automatikusan csatlakozzon
    - Kliens gépen megcsinaltam ugyanezt
    - Kliens gépen beállítottam a default getaway-nek a wireless kartya fix IP-jet, meg persze adtam neki sajat IP-t is.
    Ami megy: hálózaton látja egymást a 2 gép (signal strength: excellent), a hálózati meghajtók mindkettőn működnek, de a böngészés már nem megy. MSN azt írja ki, nincs default getaway.
    Na ilyenkor mit lehet tenni? Biztos valami banális marhaságon múlik, hogy tiltakozik...

Új hozzászólás Aktív témák