Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Mcrazy #54199 üzenetére

    A minden gyereket Albertnek hívunk hasonlat szerintem pedig nagyon jó! Pontosan tükrözi a problémát: a gyerekek neve azonos, bár hivatalosan megkülönböztethetőek, mondjuk személyi azonosító alapján.

    A félreértés ott van, hogy a feltételezett hálózat NEM EGYSÉGES. A Hálózati rétegben már összeér, tehát az IP-címek már egységesek, de alatta egymás mellett dolgozik az Ethernet és a Wifi.

    Nem akarom And szemléletes összefoglalóját ismételni, elég, ha magamat ismételem:
    Nekem személyesen is, és a hálózattal foglalkozó ismerőseimnek, barátaimnak, nem is beszélve az itt írogató szakemberekről, az a határozott véleménye, hogy az azonos SSID-k zavarokat okozhatnak. Én személyesen jó néhány esetben szívtam is ezzel. Egy hónapokig elhúzódó, keresztpróbák és elcseszett munkaórák tömegét felemésztő hálózatbeállítás tanította meg, hogy minden AP minden SSID-je legyen különböző. Utána, amikor már tudtam ezt, könnyen ment, és sok helyen már egy perc alatt, csak az SSID-k átírásával tudtam megszüntetni akár évek óta fennálló problémákat.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák