Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz t72killer #43510 üzenetére

    "Azt mondjuk nem tudom, h polarizált-e a jel (miért lenne egy beltéri routernél...) [..]"
    Minden antenna polarizált vagy lineárisan (H / V), vagy körkörösen. Utóbbira példa a helix, ami wifi-n elég ritka. Az összes többi wifi-n szóba jöhető típus lineárisan polarizált: panel- és, szektorantennák, valamint a dipólus és az összes erre épülő típus: yagi, paraboloid / grid, kollineár. A vertikális vagy horizontális módot ezeknél a felszerelési helyzet szabja meg. Tehát a router sima dipólus-antennája is vertikálisan polarizált, az más kérdés, hogy a beltéri többszörös visszaverődés eleve képes megváltoztatni a polarizációs irányt. Kültéren viszont ez nem játszik, és a kettős polarizáltságú MIMO-antennák elég jó szeparációt biztosítanak.
    "Közben megtaláltam amit kerestem, csatinként fél dBi bukta [..]"
    Ezek az értékek nagyban függenek a kivitelezés és az alkatrészek minőségétől. Normális (RP-)SMA csatlakozók jól szerelve <3 GHz-en legfeljebb 0,1dB csillapítást adnak, az N-csati még ennél is kisebbet, szóval az a 0,5 dB (nem dBi, utóbbi kizárólag antennanyereséget jellemez) per csatlakozópár érték erős túlzás. 2 méter minőségi 5,5mm-es kábel (2,4 GHz-en) legfeljebb 1 dB-t csillapít, centi vastagból ugyanennyi 0,5 dB-t. A pigtail lehet gyenge pont, de látható, ez ezek a számok erősen túlzóak is lehetnek.

Új hozzászólás Aktív témák