Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lctomi

    csendes tag

    Sziasztok. A kérdésem a következő lenne:
    Adott egy internetmegosztás céljából üzemelő hálózat. A szomszéd házban van az ADSL modem, egy SMC router. Onnét UTP kábel jön át hozzám egy switch-be, és 2 gépre van szétosztva még a net. Még egy új emberke is akar csatlakozni a szomszéd házból, de ő hozzám van közel, és mindenképpen wifi-vel akarjuk átvinni neki a hálózatot, hogy ne kelljen kábelezni, mert az nem megolható. Tehát arra gondoltam, hogy veszek egy linksys wrt54GL routert, erről jókat hallottam. Ezt teszem be a switch helyére, es az egyik antenna helyére egy nagyobb nyereségű irányított antennával megcélozom a szomszéd házat. Ott csak egy gépre kell a net, oda egy wifi hálókártyát teszek. A távolság nem nagy, azzal nem lesz gond. A kérdés az, hogy egy így kivitelezhető e, a linksyst tudom-e olyan módba állítani, hogy a SMC routerrel megférjenek? Esetleg meg lehet úgy csinálni, hogy a régi kábelt is kiváltani, és a másik antennával a SMC routerrel kapcsolatot teremteni? Természetesen az is wifi-s. Egyátalán miert van 2 antenna ezeken a routereken? ezek egymástól függetlenek?

    Köszönöm a választ.

Új hozzászólás Aktív témák