Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ellia

    addikt

    Üdvözletem! Szernék segítséget/tanácsot kérni!

    Inviteles előfizető vagyok (már amennyiben ez fontos) elméletileg 40/10-es netre. A net stabil nem szokott szakadozni ami pozitív. Ezt a netet egy TP-link WR841-es típusú wifis routerel osztom a házban ahol van két asztali számítógép és még két laptop (+az apróságok, telefonok, de ezek most nem lényegesek). A két asztali konfigurációban TP-Link wifis 150 Mb/s-es hálózati kártya van. A Problémám a következő: Az egyik asztali konfiguráció és a két laptop (a falakat is figyelembe véve) nem hozzák az előírt sebességet (van amikor a speedtest 1mb letöltést mér, van, hogy 10-et) illetve a kapcsolatot is időközönként eldobják. Próbáltam játszani a router beállításaival. Ezzel azt értem el, hogyha a mode 11bgn mixedre van állítva, illetve a Channel Width 40MHz akkor a négy eszköz közül 1 asztali PC tartja csak a stabil kapcsolatot és a sebességet a többi folyamatosan elszáll. A Channel Width: 20Mhz-en meg a fentebb írt probléma áll fent, lassú és eldobja a kapcsolatot időnként.

    Őszintén sokat nem konyítok a routerekhez, általában beállítom, teszek rá egy biztonsági jelszót és működik. Ha probléma van akkor meg keresgélek a neten, hátha megtalálom magam a megoldást rá. Most nem találtam, nem tudom mi lehet a probléma, totál tanácstalan vagyok. Valaki tapasztalt már hasonlót vagy tudja mi a hiba forrása/megoldása?

    Választ előre is köszönöm! :)

    u.i.: router frimeware-t még nem frissítettem.

Új hozzászólás Aktív témák