Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • netreg

    tag

    Sziasztok!

    Építenem kellett egy WiFi hálózatot egy 4 épületből álló hotelben. Eredetileg volt 1-2 WiFi Range Extender, ami nem adott normális lefedettséget. A falak kőből vannak, vastagok és néhol nagyon szépen árnyékolnak. Az ügyfél a kábelezést elvetette, mondván nem tudnánk a falak széttúrása nélkül kivitelezni. A felújításnál sajnos kihagyták a villanyszerelésből az ethernet kábelek behúzását a falba.

    Ezért aztán a villamos hálózatra építve egy alapvetően Powerline hálózatot hoztunk létre TP-LINK eszközökből (2db TL-WPA2220KIT (2010+2220) és sok (11db) TL-WPA2220). Két fő épületben van ADSL, ott közvetlen megy a Powerline (a master a modemnél van a villamos hálózatra téve), a maradék 2 kisebb épületbe 1-1 P2P kapcsolat megy TL-WA7510N párokkal, majd ott egyszerű DLink WiFi AP-k vannak a végére kötve. Mindkét fő épület emeletes (2 ill. 3) és alapterületileg is terjedelmes..

    A nagy probléma, hogy az egész rettenetesen megbízhatatlan. Egyrészt van olyan hely, ahová már csak a sávszélesség fele jut (az épületi távoli része) vagy ahol a Powerline végpontok véletlenszerűen kiesnek a hálózatból. Az ügyfél tajtékzik, én meg égek mint a Reistag. Mi a csudát lehet csinálni? :W

    Köszönöm előre is!

    Ui. Végső elkeseredésemben arra gondoltam, hogy leszerelem az egészet és mégiscsak kábellel megyünk a modemtől (beiktatva egy switchet) valahol a fal/padló sarkokban és a szőnyegek alatt. Nem tudom, nagyon vacak az ügy.:O

    [ Szerkesztve ]

    [-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

Új hozzászólás Aktív témák