Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArchElf

    addikt

    válasz Elrond #2864 üzenetére

    Előszöris, nem mindegy az, hogy mit értesz alatta, hogy ''látja''. Ha a Windows kiírja, hogy csatlakozva, az még nem biztos, hogy azt is jelenti (olvass egy kicsit vissza a fórumban, kb egy hónapja írtam egy hosszabbat róla).
    Ha -szerinted- minden rendben van, és még sincs kapcsolat az alábbiak miatt lehet:
    - elbarmoltátok a routing táblát (legegyszerűbb resetelni a routert)
    - a laptopon fix IP van, és nincs beállítva átjáró vagy DNS. Próbáljatok meg pingetni külső címet. Először DNS név alapján, azután IP alapján. Ha megy az IP, DNS probléma van.
    - láttam már olyan D-Link router, ami időnként eldobja a NAT-ot, és nem látszik a wifi felől a belső hálózat (vagy az internet). Ezeknél a routereknél csak az működik, hogy átírod a WIFI felé menő IP címeket, újraindítod a wifi részt, majd visszaírod az eredeti címet (a router tápjának ki-bedugása általában nem oldja meg a problémát). Nem tudom, mely verziók csinálják, de ezeken a firmware update sem segít.
    (igaz ezek már régebbi eszközök)

    AE

    Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

Új hozzászólás Aktív témák