Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BestofJAVA

    tag

    Sziasztok!

    Windows tabletet használnék jegyzetelésre.

    A kérdés a tableten végzett kézirat átalakítása lenne.

    Elvileg a OneNote képes egy tömb kézírást kijelölve átalakítani. De erre csak angol nyelven képes. Kipróbálva angol nyelvű írásokat sem volt képes átalakítani, és a fel NEM ismert részeket egyszerűen törölte.

    Esetleg tudtok más appot vagy megoldást?

  • BestofJAVA

    tag

    válasz qqcqqc #15293 üzenetére

    Szerintem ilyen célra tökély. Ha bármin módosítanék, az a kijelző mérete. Talán egy Surface Book vagy Surface Pro jobb lenne.
    A régebbi modellek ugyanolyan szép kijelzővel rendelkeznek. A használt modellek ára is szépen beállt, elég szabványos.

    A 4gh ram ilyen felhasználásra bőven elég. Még sok is.

    Az akku nagyon sokáig bírja. A különbség egy Android tablethez képest az, hogy az Android gyakorlatilag nem fogyaszt kikapcsolt kijelzővel. Magyarul elég feloldani a képernyőt, és fut a rendszer. Kikapcsolt kijelzővel is értesít egész nap, ha megnéze üzeneted jön. Bekapcsolt kijelzővel viszont aligha bír 6 óránál többet. Az kevés lehet. Kevés a portja, és nem optimalizált akadémikus felhasználásra.

    A Windows ezzel szemben alvó módban is fogyaszt. Be kell kapcsolni, bootol a rendszer és ezután oldod fel a képernyőzárat. Ezután veheted birtokba, minden egyes alkalommal, hogy a kezedbe veszed. Alvó módban persze nem jelez bejövő üzeneteket. Bekapcsolva viszont 9-12 órát megbízhatóan működik, meg sem érezhető a wifi, külső meghajtó, nyomtató meg egyéb körülmények, amik egy androidot leterhelnek.

    Androidon nincs működőképes alternatíva irodai programokra. Illetve van, de azok on-the-go szerű pótló appok. Nincs köztük olyan, amit hónapokon át nap-mint-nap érdemes lenne futtatni.

    A Microsoft Teams csak Microsoft Edge-ben működik jól. Beindul Androidon is... De windows gépen sem stabil a Teams app. Le kell törölni, és Edge-en belül már stabil.

    [ Szerkesztve ]

  • BestofJAVA

    tag

    válasz BestofJAVA #15305 üzenetére

    Egyébként a kézírásos szövegbevitel Windows tableten valamennyire meg van oldva, és a Microsoft bizonyára azt hiszi, hogy tökéletes a megoldás.

    Problémák a kézírásfelismeréssel:

    1. Magyar nyelven nincsen.

    2. Látszólag elég a hely, ahová írhatunk. De olyan nagy betűkkel mutatja a már leírt szavakat, hogy elfoglalja az írásra használt tábla felét. Így viszont már túl parányi a hely, ahová írhatunk. Hosszabb szavak nem férnek ki.

    3. Jegyzeteléshez ez azért nem elég gyors.
    Például: félreolvashat valamit, amit javítani kell. Ilyesmire nincs idő élőbeszéd alatt jegyzetelve.

    4. Olyan kézírásfelismerésre van szükség, mely utólag alakít át egész tömböket, melyeket a Windows tableten magán írtunk.
    Szerintem a legkényelmesebb és legsokoldalúbb jegyzetelő program a Microsoft Word: a Draw/Rajz menüben olyan tinták választhatók ki, hogy párját ritkítja. A kézírásos jegyzetelés akár ujjal is abszolút megoldott. Én így használom. Kockás füzet háttérrel is remekül tudok írni, vékony tollat választva, akár egyetlen kockába is írhatok számot, egyenlőségjelet, stb. Mint egy rendes kockás füzetben.
    Emellett állítólag a digitális tollak közül a Microsoft és az Apple a legklasszabb, a kettő közül pedig a Microsoft Surface Pen a legeslegjobb. Nem tudom, nem használtam. Mindenesetre van rajta radír, 3 funkciós gomb, és már az első verziója is 400 különböző nyomdai erősséget ismert fel.

    Kérdés, hogyan lesz a Windows tableten kézzel írt szövegből gépelt szöveg? Hogyan alakítható át Windows tableten kézzel írt szövegtömb utólag gépelt szöveggé? Ha pedig nem tetszik, vissza kézírássá?

    Ugyanez a kérdés hangjegyzetre, Windows-on, Mac-en, Androidon: A diktálás funkcióval le tudja írni az elhangzott szöveget. De ez nem elég élőbeszéd, például egy előadás leírására.
    Hogyan lehetne rögzített előadást utólag átírni gépelt szöveggé, amikor van idő javítgatni?
    Miért nincs erre valamilyen app?

  • BestofJAVA

    tag

    válasz rocketry23 #15367 üzenetére

    Úgy van, hogy a Microsoft nem javít. Kiválasztod a menüből a problémát, és annak megfelelő árajánlatot kapsz egy új készülékre. Én csak szoftverfrissítést akartam, és 400 euróért ajánlott a rendszer vadonatúj gépet.
    A Surface Pro előnye az integráltság magas foka. Ebbe nem barmolnak bele, az már nem lenne ugyanaz. Nem toldoz, nem foltoz.
    A biztonság kedvéért és hazaszeretetből írom, figyelmeztetésül, hogy ez a készülék nem minden célra megfelelő, amire egy laptop. Számomra a zsanér nélküli billentyűzet nem elég. Az egyetlen USB esetleg nem elég. A mini Display porthoz vettem HDMI átalakító kábelt Kínából, 1000Ft alatt. Megrendeltem bőven azelőtt, hogy valaha szükség lett volna rá, hogy ne kerüljön hirtelen szükségben a tízszeresébe.
    (Mivel portrait módban használom, azaz A4-es lapot imitálva, a saját billentyűzete pedig landscape módra van kitalálva, mágnessel a sarkába tettem egy parányi billentyűzetet egérrel. Ha nem akarod A4 lapként használni, akkor inkább laptopot vegyél, akár Surface Bookot vagy mást.) Vagy 2 az 1-bent.

    [ Szerkesztve ]

  • BestofJAVA

    tag

    válasz Wiz Khalifa #15372 üzenetére

    reagál pendrivra boot disc-ként?
    addig fel tudod tenni a neki szánt Windowst.
    a következő fokozat az lesz, hogy már nem látja a boot discet - kb 1 év lehet neki hátra
    Nem tudom, miért van így, és most még ugyan lehet mit tenni, boot disc nélkül nincs ötletem. eddig minden nem-Microsoft tabletem szívott.

    Tudtommal a laptopokkal nincs ilyen gond.

    [ Szerkesztve ]

  • BestofJAVA

    tag

    válasz this is life #15379 üzenetére

    Ha szívesen bütykölsz, az más. Azt HP tablettel is megteheted, ahhoz is vadászni kell a drivereket, röviden az is lósz@r.

    Anyagilag egy korábbi Surface vagy Surface Pro-val jársz a legjobban. Ne leharcoltat keress, mert a makulátlanok sem drágábbak, csak ki kell fogni. Ezek marha jók, nemcsak támogatottak Windows-ban, hanem egyenesen bennfentesek. Ha Win11-re vágysz, megtalálod online, milyen konfiguráció az elvárás.

    "tablet ui és az ahhoz kapcsolódó gesztusvezérlés" - mármint miféle? komolyan nem tudom, mire gondolsz. Volt ilyen Windows 10-en?

  • BestofJAVA

    tag

    válasz Victoryus #15389 üzenetére

    Hamar megérkezett. Sok szerencsét hozzá. Nálam pihen egy döglött Chuwi. Makulátlan tégla.

  • BestofJAVA

    tag

    válasz DDA40X #15391 üzenetére

    Ezek nagyon jók. Sokkal többet tudnak ágyban netezésnél :) Játékon kívül bármit. Teljes productivity, egyszerre húsz ablak sem lassul be.

    Az első mindenképp, és szerintem a második is kapja a Windows 11-et. Ez kizárólag a processzor függvénye.
    Léteznek teljesen hangtalan modellek, de processzorfüggő, hogy van-e benne ventilator. Ha ez fontos, nézz utána. Nekem fontos volt.

    A kijelző olyan szép, hogy talán ki sem küldöd majd a képet tévére. Nekem a fehér kissé túl fényes, elég lett volna matt hófehér. Félprofi képfeldolgozó is a Surface pro. A hangja is hihetetlen. Tévéhez speciális kábel kell, mini Displayport to hdmi. Kínából 3 euró volt, időbe telt.

    Az elsőnek a konfigurációja dögös, a második a Microsoft gari miatt. Lehet, hogy elég a számla, de nem tudom, mert már mindent online kell intézni. Ott látják, ki vette. Gari alatt akár szoftver hibával is kapsz ugyanannyiértegy vadiúj gépet.
    Az elsőt venném, abból kiindulva, hogy ezeknek is úgysincs semmi baja.

    A töltőt ellenőrizd le külön. Szedd szét, tedd össze minden lehetséges módon, próbáld ki hosszabbítóval, több konnektorral. Bár jók és erősek, érzékenyek, és állati drágák. Ezért nem mindegy, hogy teljesen megbízható-e.

    Ágyban netezésre inkább Android, mert jobb a touchscreen szövegbevitele. De könyvhöz már inkább Surface Pro, mert szép. Office, Webkliensek, stb mindenképp Surface pro.

    Szerintem mellettük szól a megbízhatóság, az igényesség. Ellene szól a zsanér hiánya, szerintem sok tulajdonos egyszerűen nem is tudja használni emiatt, és ezért adja el. Ezért kapható ilyen kedvező áron. Látszik rajtuk, hogy gyakorlatilag hozzá sem értek. Ezért újat venni full értelmetlen, mert, mint látjuk, féláron is kapható újszerű. De ennyiért is gondold át, nem kell-e neked zsanér és több port.

    A billentyűzetes borító jár hozzá. Ezzel együtt is tartósan és hevenyen idegesítő a zsanér hiánya. Vannak ugyan előnyei, hogy függetlenedik a billentyűzettől, de arra biztos nincs magadtól igényed, mert csak egy év használat után fejlődik ki.
    A praktikus oldala:
    - A4-es lapot imitálva, állítva (portrait módban) használom. Így nem kell magammal vinnem irattömböket, de ugyanúgy látok egy teljes lapot egyszerre, és írogatok, lapozgatok. Vízszintesbe is fordíthatom, mint egy laptop.
    - csepp billentyűzet érintős egérrel a sarokba mágnesezve. Ez tökéletes. Nekem nem vált be a képernyő billentyűzet, akkor már inkább a régi osk.exe. A pici billentyűzet Kínából 20€.
    - asztalnál mini emelő állvánnyal használom, pl mint egy állítható magasságú kottatartó (6000Ft). A Bluetooth bill az asztalon vagy az ölemben van, de a kijelzőt (az egész gépet) szemmagasságban nézem. Így semmim sem fáj, nyakam sem gémberedik, és bárhogy helyezkedhetek. A többiek laptopot használnak, melyek képernyője a billentyűzetre van tűzve, ezért lent van. Gödnyednek, láthatóan nem jó nekik.
    - tehát két Bluetooth billentyűzet használok egyszerre, egy picike a képernyő szélén, beépített egérrel, és egy rendes gépelésre, szintén beépített egérrel. Ez utóbbi igény szerint 3 méretben kapható, Kínából 10€
    - könyvolvasásra kiváló, nagyon szép. Lexikon, képes magazin álom rajta.

    Kezdettől fogva kettő védőüveggel használom. Rajta van az oldal védő matrica is, plusz könyvtok.

    [ Szerkesztve ]

  • BestofJAVA

    tag

    válasz szineszokni #15452 üzenetére

    Kifoghatsz másodkézből korábbi generációs (3 vagy 4-től) megkímélt, akár sosem használt Microsoft Surface Pro-t (nyugatról). Nem sok különbség van a legújabb generációhoz képest, csak annyi, hogy 300 euróba kerül 2000 helyett. A kijelző pontosan ugyanaz az A4-es, nagyfelbontású, gyönyörű tökély. Excelre szebb nincs is a világon.
    A hang mesés. A proci régebbi lehet, de így is gyorsb lehet a masinaba Windows hazájából. 10 óra üzemidő lazán megvan. 11-12 óra is kijön. A wifi-n lógást meg sem érzi.
    Gyakorlatilag érintetlen, tökéletes daraboktól szabadulnak nyugaton párszáz euróért, mert zsanér nélkül nehéz használni. Tollal már jobb, illetve léteznek állítólag valakik, akik folyton asztalnál ülnek, és nem kell nekik zsanér - de én ilyen usereket nem ismerek, szerintem nincs ilyen.
    Tökéletes laptop egyébként, egyedül a zsanér hiánya keseríti meg az ember életét. Tökéletes tablet is, ha akarsz hozzá ceruzát (akár no-namr vagy pl 30ezer forintos Samsung toll) vagy mini-billentyűzetet használni. Simán kenterbe veri bármelyik ipad-et vagy Android tabletet, lévén, hogy ez valódi számítógép.
    Semmiképpen nem reklámozom, drágán SOHA ne vegyétek. A te felhasználásodra viszont 300 euróért erősen luxus színvonalú megoldás.

    [ Szerkesztve ]

  • BestofJAVA

    tag

    válasz jel1 #15456 üzenetére

    surface proról szoktam írni: 12 órás akkuval, a legerősebb napfényben nem elég a fényereje. a grafikai beállításokban mókoltam a maximumot: némi árnyékban vagy nem túl erős napfényben tudok rajta olvasni, dolgozni a kertben.
    létezik hozzá ütésálló rugged tok olyan 50 euróért. A dupla képernyővédő üveg rontja valamelyest az érintésérzékenységet, de használható.

    Erős napfényben ajánlanám
    - OLED notikat. Néhány modell létezik, hozzák alacsony kívánalmaidat, de nem vízállóak
    - E-ink Windows notit
    - E-INK Wlan képernyőt igazi Windows notebookhoz vagy mini pc-hez

    Létezik olyan E-INK WIFI képernyő, mely magában 4g Android tablet, de külső eszköz számára wifi érintőképernyő. 600 euró körül járt az ára fél éve

    Ha hajlandó vagy a Windows mini pc-t erősebb power bank-ről üzemeltetni egy hátizsákban, akkor járkálva állandó wifi kapcsolatban lehetnél az E-INK wifi érintőképernyőt tartva.

    Az E-ink nagyon energiatakarékos, és kiválóan látható napfényben :C . Csak néhány színt tud, talán 256 vagy 1024 a jelenlegi maximum.

  • BestofJAVA

    tag

    válasz energomatt #15461 üzenetére

    Remélem, lesz, aki konkrét modellt tud ajánlani.

    Mscz-t nem ismerem, ezért erről nem tudok nyilatkozni.

    Pdf olvasására Windows alatt az ingyenes sumatra PDF alkalmazás a legjobb. Suhintással is könnyedén lapozhatsz oda-vissza, a nagyítási, szín- és egyéb beállításokat megtartja oldalról oldalra. Prezentáció módban elég egy darab érintés, és előrelapoz. Ez a progi önmagában jobb, mint az ezernél is több androidos könyvolvasó app bármelyike. Számtalan appot használok rendszeresen és megelégedéssel, így ezt nyugodtan kijelenthetem. Nem is tudom, van-e nagyobb Windows tablet, mint A4. A Surface Pro a margókat leszámítva hozza az A4 oldal nettó szövegterületét. Nekem elég, számomra ez A4, de neked lehet, hogy nagyobb kell. Ily módon a 12.3" nincs meg 210*297mm. A képernyő gyönyörű, de a betekintési szög esetleg jobb egy androidnál. A surface pro ugyanis tükröződik. A másik a súlya. Engem szintén nem zavar, de azt hiszem, valamennyivel meghaladja a fél kilót. Elbírja egy kottatartó, de nem szeretnéd, hogy ha pl arrébb tolod, összecsukoljon az egész. Régi, 5-6 éves modellek is makulátlanok, 10 órán feletti képernyőidővel. Beállítható úgy, hogy a képernyő sohase kapcsoljon le. 300 euróért is találsz szépet, használatlant (mert billentyűzetzsanér nélkül nem tudta használni a tulajdonosa).

    Viszont az ezernél is több app és az érintéssel történő kezelés miatt az Android sem elvetendő. Repülő üzemmódban kibírhat több órás képernyőidőt. Sajnos a kijelző adott idő elteltével mindenképpen lekapcsol. Azt hiszem, létezik belőle A4-nél nagyobb modell. Lehet, hogy gagyi, de tapasztalatom szerint nincs érdemi különbség a 100 és az 1500 eurós Android modellek között. Ilyen funkcionalitásra meg pláne nem. A használt modellek akkuja sokszor tropa, ezért levehető hátlapú modellek cserélhető akkuval előnyben.

    Ha nem idegenkedsz tőlük, érdemes lehet utánanézned az Android alapú e-ink jegyzetelőknek. Egyszerűen remek látványt nyújtanak. Tényleg papírszerűek. Az Android azért kell, hogy appokat is futtasson (ezért számodra leginkább olyan felelhet meg, amelyen megtalálható a Google Play appletöltő ikonja - a legtöbb modellen azonban nincs fent). Vannak jó nagyok is. Esetleg az jelentheti a szűk keresztmetszetet, ha kézzel nem kezelhető jól, csak elektromos ceruzával. A készülék hetekig működik, de a ceruza sajnos nem, plusz neked nem is megoldás.

    Sajnáljám, ha emiatt lennél kénytelen iPadet venni, ami amúgy nem boldogít, ellenben rohadt drága. Ha modellezték a kotta típusú használatot az Apple gyárban, akkor tökéletes lesz. Ha nem, akkor lehetetlen lesz rábírni.

    [ Szerkesztve ]

  • BestofJAVA

    tag

    válasz Ace Ventura #15464 üzenetére

    Win8-as gépem jónéhány éve csak egyetlen, adott Win10 verziót viselt el. Nem volt szabad frissíteni. Így nem felelt meg az up-to-date kiadás.

  • BestofJAVA

    tag

    Microsoft Surface Pro 9:

    Kétféle processzorral jelent meg.

    Ugye senki nem követi el a fatális hibát, hogy Surface Pro 9-t vesz ARM64 processzorral?! Semmilyen előnye nincsen.

    Az x86 könnyebb, gyorsabb, az akku tovább bírja. Több szoftvert futtat.

Új hozzászólás Aktív témák