Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KomloiJenci

    tag

    válasz pethYeti #25332 üzenetére

    De, értem már, ki is próbáltam. Telefonról felhívsz, nem veszem fel. Nekem nem jelzi ki a hívást és onnan kezdve nem is tudsz engem felhívni, mert meg se csörög, innen kezdve nem is kapok semmilyen üzenetet. Teszteltem. Azt is tudom, hogy ez miért gond. Ti úgy akarjátok ezt használni, mintha egy gsm telefon lenne. Csak azt felejtitek el, hogy ez nem az. És a Microsoftnak sem érdeke hogy a Skype kiváltsa a GSM telefont és a szolgáltatóknak sem. Hiszen akkor ki a fene használná a gsm telefont ha fullosan ugyanúgy működne a Skype mint a GSM telefon? Most erre azt mondod, hogy "persze akkor droidon miért működik?". Azért, mert az nem így működik. Ott elindítod a kliensprogramot és fut míg ki nem lövöd. Igen ám, de ha droidnál reggel leveszed 5-kor a töltőről és elindítod a Skypeot, majd használod a háttérben és közben netezel meg zenét hallgatsz munkába menet a buszon, kajaszünetben meg netezel, megnézel egy Youtubot, néha facebookozol, akkor délután kettőre 20%-on lesz a telefonod. Ha meg napközben videót is nézel mert olyan jellegű a munkád, akkor délben, már töltőre kell tenned. Droidon nekem így volt. Én az általatok említett "hibát" azért nem tapasztaltam soha, mert én rendeltetés szerűen használom a Skypeot. Még droidon is úgy használtam, hogy nem futtattam, mert leszívta az akkut. Hanem amikor beszélni akartunk, akkor írt a tag egy üzenetet emailban, hogy "gyere Skype-ra". Akkor felmentem és a gsm 39 ft/perc hívás helyett 2340 ft helyett ingyen beszéltem egy órát. Akku is jobban bírta, a pénzem is megmaradt.
    A mostani tesztem szerint egy Symbianos Nokiával hívtam a Windows Phonet. Ki is csengett. Utána viszont már nem. Ha elindítottam a Skype programot, akkor ott volt az elmulasztott hívás. Készenléti móba tettem, akkor megint hívtam Symbianról, ki se csengett.
    Kérdés: PC-n kicseng ha a pc alvó módban van? Nem. Igaz, ott beállítható, hogy ne bontsa a kapcsolatot, de az számítógép, ez meg telefon. Másik kérdés. Te hogyan csinálnád meg, ezt a rendszert, hogy az akku se kopjon el 6 óra alatt és mégis állandóan online legyen a rendszer? Az első hívásokat, az első üzenetsorozatot megkapta mindig a Windows Phone. Ha akkor nem vettem fel, akkor utána minek csengessen tovább? Tárgyaláson vagy, hívnak Skypeon, nem tudod felvenni. Mondjuk kinyomni se. A mandarin meg hívogatna téged 5 percenként. Kellemetlen is, meg fogyasztja is az akkut. A Lumia 820 topicban versenyt rendeznek, hogy kinek bírja tovább az akkuja, azt hiszem 3,5 nap a rekord. Szerinted ilyen körülmények között hogyan oldható ez, hogy minden push azonnal pöccre menjen és 3,5 napig bírja az akku? Vannak olyan emberek, akik nem hogy a telefonjuk nevét nem bírják leírni rendesen (lásd hírdetésekben "Eladó Nokia LumiNa", de a saját nevüket se tudják leírni. Hogyan magyaráznád meg nekik, hogy miért merül le fél nap alatt a telefonjuk, ha állandóan megy a háttérben a push email, push facebook, push Skype, live tile, push időjárás? Azt se tudják mi ez. Annyit tudnak, hogy "hööö nem meety. Hööö merű á téllá, hööö ez de szaaar". Használd úgy ahogy kell és nincsen gond. Ha ott vagy a telefonnál, akkor fel tudod venni a hívást, meg tudod nézni az üzeneteket, anélkül, hogy állandóan futna a háttérben a Skype, mert a keretrendszer fut a háttérben minimális erőforrással. Ha nem vagy a telefonnál, akkor mikor visszajössza WC-ről, nézd meg, hogy kerestek-e és kész. Ne a csempén, hanem a programban. Ennyi. Nem kell ezt túlmisztifikálni. Az én módszerem miatt havi 30 ezret bukik a szolgáltató, mert Skypeon beszélem azt, amit egyébként GSM mobilon tennék. Alap, legolcsóbb tarifacsomagban vagyok, azt se beszélem le teljesen mert mindent emailben, facebookon, Skypeon beszélek meg "ingyen". A szolgáltatónak nem buli az amit te szeretnél. Ha meg annyira jó az a droid, hogy a Skype megy a háttérben, de 5-6 óra alatt csontszárazra szívja az akkut, akkor szerintem váltanod kellene :). Az áletedet meg ne bízd a Skypera. De nem is arra való :).

    Microsoft szerver tulaj - Külön VIP működő Skype csatorna - Exclusive VIP mindig működő Facebook Chat

Új hozzászólás Aktív témák