Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz ricsi99 #1945 üzenetére

    Te sem amit én írtam. Lehet kicsit rosszul fogalmaztam. Bocs. Ezeket a modulak csak bizonyos alaplapokhoz lehet használni/beépíteni, és csak akkor, ha az alaplapon van csatlakozó hozzá és a bios is támogatja!
    Ha nincs előlészítve az alaplap a TPM támogatásra Bios és alaplapi csatlakozó szinten vagy ha a Processzor nem támogatja a hasonló hardvert, pl. az Intel PTT(Intel® Platform Trust Technology (Intel® PTT) vagy az AMD fTPM(Firmware Trusted Platform Module)-et, akkor bukta.

    Az oprendszer mindenképpen kell, hogy fusson egy program :)) . Az eddigi infóim szerint a hardverkonfiguráció alapján készül egy digitális hardverkulcs is(nem tudom hogyan és milyen kritériumokat vesznek figyelembe), meg eleve ott van a hálózati kártya vagy a router MAC címe(amit nem lehet minden féle routerben módosítani)...
    Ha pl. valaki gamer laptopról és csak szolgáltatói routeren keresztül játszik online, akkor nekik alapból szívás, mivel a laptopban nem lehet a főbb alkatrészeket csak úgy "fillérekből" cserélni(pl.alaplap,mert majdnem annyiba kerül mint az egész gép árának harmada vagy fele, és sorozatos csalások miatt nem lesz nagyon kifizetődő), akkor a hardverkulcs alapján bannolják a laptopot, a hálózati hozzáférést meg tiltják szolgáltatói router mac cím alapján, meg plusz a fiókot.
    Állítólag a PubG Mobile a mobilos felhasználók telefonjaik IMEI és SN, plusz a fiókhoz regisztrált telefonszámot is bannolják, plusz ott is figyelembe veszik a netes kapcsolat adatait.
    Eddig gondolkodtam egy ilyen modul beszerzésén ,de most meggyőztek ,hogy a laposomba is tiltsam le.
    Nem ezért mert csalok ,hanem mert ezután bármely oldal a tudtom nélkül azonosíthatja a gépem

    Nem tudom, hogy ezt a "mert ezután bármely oldal a tudtom nélkül azonosíthatja a gépem" sületlenséget hol olvastad. Utána kéne olvasni, hogy mi is az TPM és hogy mi a szerepe/mire való!
    TPM alapján nem lehet azonosítani gépet. Ahogy az Anticheat rendszerről írták, a TPM modul fixen beégett RSA kulcsa alapján lesz a tiltás, ez nem egy azonosítószám, hanem egy titkosítási algoritmushoz használt számsor,amit a titkosító kulcs generálásánál vesz figyelmbe a modul. A weboldalak ezt nem használják, azoknak ott vannak a Sütik, meg a SzuperSütik :DDD , meg a weboldalba épített javascriptek(mint amiket a webes kriptobányászathoz használnak sok kétes oldalak.)
    Ez a dolog sokkal összetettebb dolog, mint ahogy a cikk foglalkozik vele. Önmagában annak aki nem játszik, nem titkosítja a gépét, azoknak a TPM nagyon felesleges funkció, de már egyre több gépbe alapfelszereltség már
    a TPM.

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Új hozzászólás Aktív témák