Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parallaxis

    addikt

    válasz King Unique #14305 üzenetére

    A keresés most is használható, a kiterjesztett móddal és a teljes körű indexeléssel meg pláne

    Így van beállítva a rendszer, de lótúrót sem ér.
    Most, csak a te kedvedért újraépíttetem az indexállományt, amúgy is vagy 4 giga volt már, aztán megnézzük újra, ha valaha végez vele.

    Vagyis amit itt most előadsz, hogy külső program nélkül nem lehet a Windows 11-ben rákeresni programokra, fájlokra, stb., az eleve túlzás...

    Persze, hogy lehet, csak legyél eléggé türelmes, meg ne legyenek nagy elvárásaid.

    Tudod MacOS-en kapsz egy jpg képet, amin van egy felirat, akkor ha a felirat szövegére rákeresel, akkor kidobja a képet, mint találat. Mindezt minden finomhangolás, meg hókuszpókusz nélkül.
    Ezt hívom én normális keresésnek és indexelésnek, nem azt a bohóckodást amit a Windows művel. Persze lehet a mundér becsületét védeni, de szerencsére a fejlesztők tudják, hogy ez ahogy van szar, mert folyamatosan ígérik a Spotlight szerű kereső fejlesztését (nagyon várom).

    Aminek nem, nem az az általános módja, hogy a tálcára húzkodjuk a fájlokat, hanem az asztalon vagy egy mappában simán csak megnyitjuk egy dupla kattintással

    Hát ja, mondja ezt az, aki csak a Windows leírását tudja fejből, de életszerűen nem használja a gépét.

    Tudod én, mikor kapok e-mailben 8-10 állományt, azt nem fogom egyenként kattintgatni, sem lementegetni és úgy behívogatni, hanem megfogom és ráhúzom az alkalmazásra, ha meg nem azon a desktopon vagyok ahol az alkalmazás, vagy az nincs még megnyitva, akkor az ikonjára (az utóbbi Windows-on nem működik).
    Persz ez egy Windows-on nevelkedett embernek fura, hisz miért is lehetne ezt ilyen egyszerűen megoldani, amikor lehet a Windowsban sokkal időtrablóbban is :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák