Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parallaxis

    addikt

    válasz bebeago #35 üzenetére

    Egy lehetőség:

    Lehetőség vírus telepítésre..

    Amit kiír az nettó hülyeség (legalábbis nálam).

    Szerinte nem jó a particionálás, nem GPT, a diskpart és a lemezkezelő szerint az.
    Szerinte nincs bekapcsolva a Secure Boot.. a Windows gépház és a Rendszerinfó szerint pedig igen (a BIOS-ban is enabled). Szóval ez sem jó semmire.

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz King Unique #552 üzenetére

    poén pedig az, hogy elvileg lesz W10-hez is 21H2 eleve más buildszámmal

    Nálam már az van:

  • Parallaxis

    addikt

    válasz King Unique #560 üzenetére

    Aztán hogyan, külön ISO-val upgrade / clean install / egyéb módszer

    Sehogy, tegnap simán lefrissült erre WU-n keresztül. (Kiadás előtti csatornán vagyok az Insider-ben.)

  • Parallaxis

    addikt

    válasz arabus #668 üzenetére

    Nincsen magyar verzió belőle az is mókolt!

    Már, ha a Microsoft fordítását mókolásnak hívjuk, tekintve, hogy van belőle magyar verzió WU-ról frissítve, minden ügyeskedés nélkül is.

    --

    Egyébként van benne még bug jó pár, de semmi olyan, amivel ne lehetne együtt élni (a Windows 10 sem volt hibátlan, ott is voltak bugok, pedig az éles rendszer).

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz JanR #3753 üzenetére

    Az nem egyszerűsítés, hogy alap funkciókat kivesznek a rendszerből (pl. tálcánál a drag&drop), hanem lebutítás.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz JanR #3755 üzenetére

    Mire gondolsz? Így a leírtak alapján nem tudom melyik funkcióra gondolsz.

    A tálcára nem tudsz ráhúzni egy alkalmazást, mert nem engedi.
    A tálcán lévő alkalmazásra nem tudsz ráhúzni fájlokat (pl. Photoshopra egy képet), mert nem engedi.

    Ezek a funkciók minden értelmes rendszerben alap funkciók, a Windows 11-ből kivették.

    Ez nem egyszerűsítés, hanem funkciók megszüntetése, butítás.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz UnSkilleD #8394 üzenetére

    ez elég nagy marketing bullshit, szinte semmi különbség nincs közöttük

    Szintetikus tesztek szerint (Cinebench, Geekbench) van kb. 10-15% különbség a Win11 javára.
    (HP Z1 G8 - i7 11700k)

  • Parallaxis

    addikt

    válasz UnSkilleD #8398 üzenetére

    igen, más szintetikus tesztek szerint pedig a win10 gyorsabb

    Nem találtam sem szintetikus, sem alkalmazás tesztet, ami az állításodat igazolná.

    egyébként meg 12genről volt szó

    Több eltérő gépen teszteltem és mindegyiknél volt érezhető/mérhető teljesítmény javulás a Win11-nél.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz bitpork #13374 üzenetére

    Ilyenkor azt is megkérdezi, hogy áthozza-e a bállításokat, vagy új eszközt telepítesz.. Ha rossz választ adtál, akkor ne a MS-t szidd :)

  • Parallaxis

    addikt

    válasz King Unique #13517 üzenetére

    Ha az előbb leírtak alapján eleve ismert a "megszokott" ár, akkor nem feltétlen reális érv, hogy de hát a 2-3 ezer forintos termékkulcsról is azt hitte a kedves vásárló minden oké

    A kedves vásárló másik platformról érkezett, ahol az OS eleve INGYENES (ugyebár ma már a Windows az egyetlen desktop OS a piacon, amiért pénzt kérnek), miért is kéne tudnia, hogy a MS mennyiért adja azt, amit eddig Ő teljesen legálisan, ingyen használt? Rákeresett a neten, az első találatként feldobott webshopban megvette és telepítette. Számlát kapott róla, a MS elfogadta, innentől a vásárló részéről semmilyen kétség nem fog felmerülni.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz King Unique #13542 üzenetére

    A magyar Windows felhasználók vajon hány százaléka tud olvasni, a felhasználók vajon hány százaléka ismeri és használja az internetet és ott a webes keresőket ahol képes rákeresni

    Pontosan, fogja az árukeresőt, beírja, hogy Windows 11 és megveszi a legolcsóbbat, pont mint ahogy teszi bármely más termék esetén. Az árkülönbég nem fogja megütni, mert egy sima okosóra, vagy TV esetén is van néha 40-50 eFt árkülönbség az üzletek között.

    Miután megvette, számlát kapott róla, feltelepítette és gond nélkül aktiválta, onnantól mégis miért kéne kételkednie a legalitásában?

  • Parallaxis

    addikt

    válasz King Unique #13566 üzenetére

    Pontosan, rákeres és látja

    Az árukeresőn kb. az utolsó a Microsoft (ami ott a nem javasolt kategóriát jelenti)..
    Bocs tévedtem, az árukeresőn a Microsoft nincs is találatban, egyáltalán nem ajánlja fel.

    Az átlag user meg kb. a Windows nevet ismeri, a Microsoft nem mond számára semmit.

    Azt komolyan egy Windows szakmai topikban akarod megmagyarázni

    Az átlagfelhasználókról volt szó, akik kb. addig jutnak el, hogy egy webshopban megtudnak rendelni valamit és talán segítség nélkül még telepíteni is képes egy OS-t... Nos Ők nem olvasnak szakmai fórumokat..

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz King Unique #14278 üzenetére

    Na ja, vannak nagyobb tömegigények Windows alatt, amikre szintén tojnak....

  • Parallaxis

    addikt

    válasz King Unique #14280 üzenetére

    Mint például?

    Normális, testreszabható többmonitoros üzemmód, több desktop használata mellett.
    Értelmezhetetlenül ostoba megoldás, hogy nem lehet a virtuális desktopokat monitoronként kezelni, mint minden más OS alatt, de hiányzik az alkalmazások desktophoz kötése, hogy adott alkalmazás adott desktopon nyíljon meg, de olyan apróság sincs meg, hogy bár el lehet a desktopokat nevezni, de lapozva közöttük nem ugrik fel az adott desktop elnevezése. Az animáció hiánya a desktopváltásnál már csak apró bosszúság.

    Normális és valóban használható keresés funkció (lásd MacOS Spotlight, de még Windows alatt is külsős app mint Everything).

    Alkalmazás előnézet (QuickLook), hogy ne kelljen semmit megnyitni, ha végig akarok lapozni 30 pdf-et, hogy melyik kell.

    A tálca több sebből vérző megoldásának javítása (testreszabhatóság, normális drag & drop stb.)

  • Parallaxis

    addikt

    válasz King Unique #14291 üzenetére

    vagyis nem világos mi itt az a nagy probléma

    Olvasd is el amit írtam, mielőtt válaszolsz..
    Azokat amiket írtam sokan hiányolják és nincs rá még külsős programokkal sem használható megoldás.

    Eleve egy idióta megoldás, hogy van három monitorom és ha nyitok 4-5 virtuális desktopot, akkor desktop váltásnál mindhárom monitoron egyszerre vált, pedig én kizárólag azon az egy monitoron szeretném, ami éppen aktívan használt.
    Megoldás: a fix alkalmazásokat a többi monitoron mindegyik desktopra engedélyezem, így vált ugyan az is, de legalább nem tűnik el a tartalom. Szégyen, hogy 2023-ban ilyen fapados gányolásokkal lehet csak normálisan dolgozni Windows alatt.

    De mint írtam, sok dekstopnál ha váltogatok nem ártana ha kiírná, hogy éppen hol vagyok (ha már elnevezhetem, akkor ki is írhatná). No meg nem ártana, ha visszaraknák az animációt, ami Win10-ben még megvolt, de a fene nagy fejlesztésben elveszett és bár sokan kérték, a mai napig nem került vissza, pedig nem egy nagy kérés...

    Ja hogy nem pont ugyanúgy működik minden mint a macOS-nél

    Meg Linux-nál, Unix-nál, BSD-nél és a létező összes többi OS-nél. Sőt, mint Windows 10-nél, mert ahhoz képest is ostobább ez a része a Windows 11-nek.

    Mármint azt akartad írni a keresésnél, hogy ismeretlen számodra az indexelés és a kiterjesztett keresési mód fogalma

    Nem ismeretlen, de a munkámnál nekem több százer fájlból kell keresnem rengetegszer és nincs időm kivárni a Windows tutyimutyi vacakolását.
    Szerencsére erre van megoldás (Everything), különben már nem Windows-t használnék....

    Az Everything és társai tákolmányokról meg annyit, hogy az MFT-t túrják

    Tojok rá, hogy miként oldották meg, ha az használható, a gyári megoldás meg nem.

    Csak a kedvedért rákerestem egy fájlra..
    A Windows keresője 2 perc 21 másodperc alatt találta meg!!!!!!
    Az Everything azonnal!!!
    Ugye nem gondoltad komolyan, hogy ez munkára használható megoldás?

    Most is van a fájlkezelőben betekintő ablaktábla funkció, amellyel megnyitás nélkül megtekinthető az adott fájl tartalma, akár egy PDF-nél is.

    Igen, ami van, hogy egy pdf-et fél perc alatt mutat meg, vagy sehogy.. Katasztrófálisan szar megoldás, ezt max. az ellenségeimnek ajánlanám. Külsős app ezt is megoldja (QuickLook) de ez sem valami stabil cucc, de a gyárinál gyorsabb és használhatóbb.

    Most is lehet a tálcára rögzíteni elemeket és működik is

    Jaj de jó!!
    Az, hogy egy sima drag & drop eredetileg sehogy, most meg nagy fejlesztések árán csak megnyitott alkalmazásnál működik (bár nem mindig) az más tészta.
    Ez már XP alatt is megoldott dolog volt, de hát nem rossz dolog visszalépni a Win95 szintjére 2023-ban..

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz tDr1v3r #14296 üzenetére

    Nekem megmondom őszintén - talán két évtized Mac után - iszonyatosan szimpatikus amit csinálnak,

    Hát nem tudom, nekem Mac után olyan a Windows, mintha egy Teslából átültem volna egy szénásszekérre.
    Van valami bája, ezzel is eljutsz a célodig, csak éppen jóval lassabban és döcögősebben és néha szálka megy a kezedbe, mikor megkapaszkodsz, hogy le ne essél :).

    ----

    A Mac mindent a felhasználó segge alá rak, itt meg mindenhez külsős megoldások kellenek, amik vagy működnek, vagy nem, de a gyárilag kapott eszközkészlet hiányos és fapados.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz tDr1v3r #14300 üzenetére

    Én kaptam egy HP munkaállomást ajándékba és ez váltotta a már elég koros i7-es Minimet, de a mai napig nem érzem azt, hogy nagyot léptem volna előre, pedig a vas kb. 4x gyorsabb. A Windows eléggé nyögvenyelős megoldásai miatt inkább olyan az érzetem, mintha ez lenne régebbi gép.

    Fagyni nekem soha nem fagyott egyik gép sem. Ilyen szinten a Window is stabil már.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz King Unique #14301 üzenetére

    Ne haragudj, de a válaszaid azt mutatják, hogy halvány elképzelésed sincs arról, hogy miről írok.

    Váltani a desktopok között képzeld tudok (egér gombra is be van lőve), csak éppen azt szeretném elérni, ami ennél az idióta rendszernél nem lehetséges, hogy kizárólag azon a monitoron váltson desktopot, ahol dolgozok, a többit hagyja békén!! No ezt nem tudod megoldani. Az, hogy 5-6 desktop között billentyűzetről váltva felugorjon egy pillanatra a desktop elnevezése, az nem atomfizika, csak kényelmi megoldás.

    A keresés meg annyira nem újkeletű probléma, hogy maga MS is többször írt róla, hogy folyamatban van a fejlesztése, hogy ne legyen ilyen trágya.

    A keresés és a betekintés lassúsága nem csak nálam van, hanem mindenhol ahol eddig néztem. Mellesleg mégis mi a szart kellene egy keresésen beállítani, aminek eleve gyárilag működnie kellene?

    Ha már munkát emlegetsz, akkor ugye nem gondoltad komolyan, hogy majd munkahelyeken ilyen Everything és társai 3rd party programokkal szórakoznak?

    Ha nem találtam volna rá erre a programra, akkor mivel képtelen lennék ezzel a szarkupaccal dolgozni, rég lecseréltem volna.

    Mármint azt akartad írni, hogy a jobbgombos egérkattintás —► rögzítés a tálcára logikus és egyszerű módszert nem ismered és ezért akarsz mindent erővel drag & drop a tálcára szórni,

    A drag&drop nem az amiről te írsz, eleve a fogalommal sem vagy tisztában.
    Adott alkalmazás tálcán lévő ikonjára ráhúzok egy fájlt, akkor nyissa meg a rendszer az alkalmazást és abban a kívánt fájlt. Nos erre a Windows még 2023-ban is képtelen.
    Addig már eljutott, hogy egy már futó alkalmazás ikonjára húzok egy fájlt, akkor 10-ből 8-szor már képes azt megnyitni... Szánalmas (de ez is jó pár hónap fejlesztés eredménye, mert eredetileg ezt sem tudta, pedig a Win10-nél még működött).

    Esetedben az olvasottak alapján lehet jobb lenne inkább visszaállni Macre

    Gondolkodom rajta, mert nekem az idő pénz és nincs kedvem egy fapados rendszert toldozgatni, hogy képes legyen lépést tartani a munkámmal.

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz King Unique #14305 üzenetére

    A keresés most is használható, a kiterjesztett móddal és a teljes körű indexeléssel meg pláne

    Így van beállítva a rendszer, de lótúrót sem ér.
    Most, csak a te kedvedért újraépíttetem az indexállományt, amúgy is vagy 4 giga volt már, aztán megnézzük újra, ha valaha végez vele.

    Vagyis amit itt most előadsz, hogy külső program nélkül nem lehet a Windows 11-ben rákeresni programokra, fájlokra, stb., az eleve túlzás...

    Persze, hogy lehet, csak legyél eléggé türelmes, meg ne legyenek nagy elvárásaid.

    Tudod MacOS-en kapsz egy jpg képet, amin van egy felirat, akkor ha a felirat szövegére rákeresel, akkor kidobja a képet, mint találat. Mindezt minden finomhangolás, meg hókuszpókusz nélkül.
    Ezt hívom én normális keresésnek és indexelésnek, nem azt a bohóckodást amit a Windows művel. Persze lehet a mundér becsületét védeni, de szerencsére a fejlesztők tudják, hogy ez ahogy van szar, mert folyamatosan ígérik a Spotlight szerű kereső fejlesztését (nagyon várom).

    Aminek nem, nem az az általános módja, hogy a tálcára húzkodjuk a fájlokat, hanem az asztalon vagy egy mappában simán csak megnyitjuk egy dupla kattintással

    Hát ja, mondja ezt az, aki csak a Windows leírását tudja fejből, de életszerűen nem használja a gépét.

    Tudod én, mikor kapok e-mailben 8-10 állományt, azt nem fogom egyenként kattintgatni, sem lementegetni és úgy behívogatni, hanem megfogom és ráhúzom az alkalmazásra, ha meg nem azon a desktopon vagyok ahol az alkalmazás, vagy az nincs még megnyitva, akkor az ikonjára (az utóbbi Windows-on nem működik).
    Persz ez egy Windows-on nevelkedett embernek fura, hisz miért is lehetne ezt ilyen egyszerűen megoldani, amikor lehet a Windowsban sokkal időtrablóbban is :D

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz King Unique #14309 üzenetére

    az alapértelmezett beállítás is elég lehet ahhoz, hogy a telepített alkalmazásokat, rendszerbeállításokat, felhasználói mappákban lévő fájlokat megtalálja

    Vagyis azt a pár tucat fájlt amit egyébként nem keres az ember.. Értem..

    Nálam 8 meghajtó, közel 30 terrabyte-nyi adatából kell keresni, erre ez a megoldás képtelen.

    [link] (Elnézést a pixeles minőségért, de nem szerettem volna, ha olvasható a desktopom tartalma.)

    Itt látszik, hogy beütöm a keresőbe, az adatot, az szépen keres..keres..keres..keres......

    Majd beütöm ugyanazt Everything-be és az enter leütése után azonnal ott az eredmény..

    A windows keresését nem várjuk ki...

    Mindezt beállított kiterjesztett módban, frissen indexelt adatbázissal.

    vagyis ez a "lótúrót sem ér" megint csak mese...

    Sajna ez bizony lótúrót sem ér és komoly munkára alkalmatlan..

    Júj, írod ezt te, aki még windowsos programindítással sincsen tisztában és Windowson is macOS működést akar erőltetni...

    Írod ezt úgy, hogy nem ismersz :D

    Mellesleg ebből látszik, hogy pár MS tanfolyamot végigültél, ismered a rendszer működését, de fingod sincs arról, hogy egy valós munkakörnyezet hogy is működik. Tipikus 1 bites rendszergazda hozzáállás. Az ilyeneket szoktuk egy hét után lapátra tenni..
    Tudod nem a felhasználó van a rendszergazdáért, hanem fordítva. Ha a user azt akarja, hogy 30 fájlt egy mozdulattal nyisson meg egy célalkalmazásból és azt egy még egy mozdulattal egy makróval dolgozzon fel, majd mentse le, annak magyarázhatod, hogy kattintgasson egyenként, mert elküld a fenébe, aztán a főnök fog megkérni, hogy ugyan már oldjad meg, mert ezért vagy ott... Ha meg nem tudod és okoskodsz, akkor másnap nem kell jönnöd..

    Tudod, azt amit írsz működik, csak lassabb.. Igaz csak 20-30 másodperccel, de egy nap van ilyen 50-60 feladat, akkor fél óra a munkaidődből feleslegesen ment el egy hülyeségre.

    Szóval igen, a MacOS-hez hasonlítok és nem azért, mert azon nevelkedtem, ahogy írod, hanem azért mert ott ez működik és elvárható, hogy egy ilyen tényleg alap dolog 2023-ban a legelterjedtebb operációs rendszer alatt is evidens legyen (mellesleg írhattam volna akár a Linuxot is, mert ott is működnek ezek a dolgok)..

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Geth #14321 üzenetére

    Kedves vagy, de ennek az automatizálása max akkor lesz meg, ha a grafikus AI-k elég fejlettek lesznek hozzá és képesek lesznek szöveget is értelmezni (nem a végrehajtásban, hanem a megjelenítésben). :)

  • Parallaxis

    addikt

    válasz King Unique #14323 üzenetére

    akkor jönnek az extrém példák, 8 db meghajtó, 30 TB adat, több tízezer / százezer fájl, stb., biztos ez az általánosan jellemző mindenkinél és naponta 50-60 keresést végeznek.

    Ismét butaságokat írsz..
    Egy átlagos gépen eleve van 100-200 ezer fájl.

    Én speciel naponta nem 50-60, hanem 2-300 keresést végzek, mert egy azonosító szám alapján keresem ki az adott fájlokat, amik 8-10 különböző helyre vannak mentve (egyéb besorolások mentén).

    nem, nyilván nem...

    De, sajna de...

    tálcán lévő kereső használata volt feltételezve, erre most jön egy videó a fájlkezelőben lévő kereső használatáról,

    Mivel fájlműveletet szeretnék végrehajtani és nem megnyitni, no meg ezt néha egyszerre több adattal, a tálcás keresés szóba sem jöhet (no meg egyébként sem találja meg onnan sem, most néztem).
    Eleve ez már olyan szintű vakbuzgóság a részedről, hogy szerintem ezért neked az MS fizet...
    Ne mond már, hogy az a keresés, ami a tálcáról indul annak működnie kellene, a fájlkezelőből indítottnak meg nem :D ezt már te magad sem hiszed el szerintem, csak a pénzzért meg kell dolgoznod :D

    Ahol a fájlkezelőben nem meglepő a zöld folyamatjelző, meg hogy elszöszöl egy ideig, meg pláne ha egy lassú HDD-ről van szó, ez Windows 10-nél is így működik, sőt talán már Windows 7/8.x alatt is megvolt.

    A gépben 2 TB-os m2-es PCI4-es háttértárak vannak átlag 6-7 GB-os olvasási sebességgel. Ha ez lassú a Windowsnak, akkor nincs miről tovább beszélni :D

    tálcára húzogatós módszerrel akarsz fájlokat megnyitni adott programokban, ahelyett hogy a Windowson használatos és jellemző dupla kattintásos módszerrel tennéd, akkor nem kell ahhoz személyes ismeretség, hogy feltételezni lehessen nem sok fogalmad lehet az utóbbiról...

    Ok, te kattingass 8-10 fájlt egyenként végig, főleg úgy, hogy adott fájltípusnál legalább 4 különböző alkalmazás lehet a célpont, amit az adott feladat határoz meg :D
    Te tényleg nem láttál még komolyabb munkát, max. böngészést meg Office-t :D

    Vicces, hogy a "nem ismersz" után ismeretlenül ráfogod másra, hogy milyen tanfolyamot végzett és mennyire ismeri a rendszer működését, meg miről van fogalma,

    Látom a szövegértés sem megy..
    Elismerem, hogy a rendszert perfektül ismered, de ezen korlátok között vagy csak képes gondolkodni. Elfelejted, hogy a rendszernek a háttérből kell a felhasználó keze alá dolgozni és nem azt hátráltatni. Azt is elfelejted, hogy ha egy rendszer ráerölteti az egyfajta megközelítést a felhasználóra és nem enged szabad döntést, hogy azt miképpen akarja, vagy éppen miképpen célszerű számára azt elvégezni, akkor az a rendszer merev, idejétmúlt és ostoba. A MacOS-t szoktam felemlegetni, mert azt említik mindig, mint zárt, meg merev rendszer, mégis a legtöbb felhasználói interakcióra van vagy 5-6 féle meközelítés ami mindegyik kifogástalanul működik.
    A Windows 11-nél így lassan 1 év után is olyan érzésem van, hogy még bétatesztelek....

    korábban Windows telepítés, GPT, Secure Boot stb. témában is magyarázni kellett neked, mert még az sem volt tiszta...

    Te valakivel nagyon keversz :D

    Aztán az is érdekes, ahogyan a valós munkakörnyezetet emlegeted és a saját példád alapján próbálsz általánosítani, mintha mindenhol az lenne az általánosan jellemző

    Ha te tudnád, hogy mennyire nincs igazad :D :D :D :D

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz King Unique #14327 üzenetére

    Privátban legalább tucatnyian írtak, hogy hagyjam rád, menthetetlen vagy és igazat adok nekik.

    Egyetlen okból írok még ebben a témában utoljára, hogy kaptam egy tippet a keresésre, ami tényleg ígéretesnek tűnik.

    Ez pedig a Lookeen.

    Nagyjából azt tudja, amit alapból elvárnék a fostalicska Windows keresőtől.
    Szépen beindexel mindent és még a tartalomra is egy villanás alatt képes keresni, nem csak a fájlnevekre (képi tartalmat nem értelmez, de még nem végzett a teljes indexeléssel, szóval akár még az is mehet neki).

Új hozzászólás Aktív témák