Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 4Grider

    nagyúr

    válasz repvez #2521 üzenetére

    Egy csomó tartalomszolgáltatónál és elosztónál sok ezer vpn szerver ip cím le van tiltva, tehát a maguk módján védekeznek ellene. Viszont kicsit nehezebb a lopás ellen védekezni, mint új ip címet szerezni egy vpn kiszolgálóhoz...

  • zizidor

    senior tag

    válasz repvez #2521 üzenetére

    A VPN önmagában nem illegális, ahogyan például a torrent sem, de mindennel vissza lehet élni. Egy bottal is agyon lehet verni valakit, de ettől még nincs értelme betiltani. Ha a jelenség tömeges lenne, vagy legalábbis elérne egy, a szolgáltató számára káros szintet, akkor úgyis fellépnek ellene. Addig meg azt kell mérlegelni, hogy melyik éri meg jobban: hagyni egy réteget ügyeskedni (főleg ha fizetnek is a szolgáltatásért), vagy elkölteni egy csomó pénzt a megelőzésre.

    Az meg bizalom kérdése, hogy ki melyik VPN szolgáltatót választja. Tény, hogy az ingyenesek között sok olyan van, amelyik gyűjti és eladja a felhasználók statisztikáit, de ma már elvárható - nem csak a bankoktól, hanem lassan mindenhol - a https használata, hogy jelszavak és személyes adatok ne legyenek ellophatók olyan könnyen.

    Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

  • UserX

    őstag

    válasz repvez #2521 üzenetére

    'de egy VPN szolgáltatónak meg simán megszerezhet mindent vagy akár monitorozhat az alapján ami az ö szerverein megfy keresztől. ÉS gondolom, hogy bejelentkezni is azon keresztül fog aki használja akár a bankoláshoz akár csak egy sima forumbejelentkezéshez.'

    Ezen már én is sokat gondolkoztam! De: valakiben csak meg kell bízni a 'világháló' kuszaságában! Több VPN-t kipróbáltam, végül a hide.me-t választottam, A fiam pedig a Mullvad-ra esküszik. Lehet vitatkozni, de szerintem a legismertebbek: Surfshark, Nord='kaki'. Én ma már nem tudnám elképzelni a nethasználatomat egy ilyen szoftver nélkül... ;)
    Lehet olvasgatni a 'Privacy'-t stb. Én azt gondolom, hogy egy nagyobb cégnek, amelynek egy ilyen szoftver a fő profilja, nem áll érdekében visszaélnie a felhasználók adataival. Abból óriási botrány lenne előbb-utóbb és elveszítenék az előfizetőiket. Nem tudom, mi a nagyobb biznisz, lecsípni 500e user bankkártyájáról, vagy egy előfizetéses szoftvert fejleszteni, forgalmazni. A tisztességesség kérdése a két út között nem kérdéses...Kb. két éve használom a hide.me-t, bankoltam, tranzakciókat bonyolítottam Pay Pal-on keresztül, de vissszaélést nem tapasztaltam és nem is szeretnék!

    Még a végén az MS is előjön a saját megoldásával és beépíti a Windosba, mint az AV piaccal tette!? :DDD :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák