Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz KAMELOT #59407 üzenetére

    web designer business in the front, industrial cooling party in the back :P :DDD

    egyebkent csendes, hatekony es neha kreativnak kell lenni.

    Petyb00:egy tipp, ez legalabb egy 500-600 euros megoldas lesz. szoval ha ket elemnel 10 euron gondolkodsz, akkor vedd a dragabbat. sokaig ki fog szolgalni es egy ettermi vacsora ararol beszelunk kulonbsegre.

    es vedd a D5ot, egyszeruen az a jobb pumpa.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Petyb00

    aktív tag

    válasz KAMELOT #59407 üzenetére

    Szerintem sosem az a kérdés hogy mekkora a ház, nekem ez van ez tetszik, ebből kell kihozni.
    A cél a fontos, nekem mániám a zaj, nem szeretem ha a gép zúg, így én ezért vizezek, nem fő szempont a teljesítmény.

    Korábbi vízhűtős rendszerem mikor kész lett kiderült hogy a HDD, a legzajosabb, az is kapott hangszigetelt hűtőblokkot, de még így is kicsit hallatszott, majd a teljes ház hangszigetelést kapott, mindezt akkoriban mikor még úgy kellet vadászni a hangszigetelő anyagokat, de a vége az lett hogy néma volt a gép, meg egy "tonna".

    Most a 2070 minimális fordulaton idegesítő, de ez még mindig a leghalkabb amit sikerült szerezni, és erre legalább létezik vizes blokk is, más RTX minikre nincs.
    Le kellet korlátoznom a teljesítményét a kártyának mert használat közben melegedett, ezért a ventik elkezdtek sokkal hangosabban dolgozni. (így még ki se tudom teljesen használni :( )

    A CPU-n van egy nochtua hűtő (az egyetlen ami befér és elég nagy a teljesítménye) amin lecseréltem a ventit egy 12-esre, mert a gyári 9-es gyenge volt, így nyertem valamennyi teljesítményt, de mostanság 50+% körül kell használni a CPU-t és már nagyon kevés a 12-es is.

    Először azon gondolkoztam, hogy egy AIO CPU hűtést nézek, és azt ráteszem a gép oldalára, de az csúnya, ez a gépház meg gyönyörű. :) de akkor még ott a VGA, plusz ezek a hűtések nem biztos, hogy beférnek, kemény a cső, magas a blokk, és korán se biztos, hogy elég halkak (pumpa).

    Aztán megnéztem mi az ami ráférne a gép oldalára, 2-es blokk, 280-as nem biztos, hogy elvinné a CPU+VGA-t 0 zajjal.
    Ekkor jött egy akciós (féláron) MO-RA, ami tény, hogy ágyúval verébre, de el kell vigye az egész gépet, ha nem is passzívban, de fél-passzívan, a többit leírtam.

    BARROW fittingeknek átunna néztem, tényleg eléggé ott van, néztem több videót is ahol összevetették őket.
    Külön tetszett hogy a barrov esetenként dupla O gyűrűt használ.

    Köszönöm a tippet a Barrow fittingekhez.

Új hozzászólás Aktív témák