Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pista0001

    addikt

    válasz BlackPriest #13353 üzenetére

    Én ha neked lennék, megtartanám a meglevő radikat, és ezekre kötném a majdani két VGA-t, és vennék mellé egy szintén 240-est 45-ös vagy 60-as vastagsággal a procinak (minél vastagabb, annál több mellékest lehet később ráakasztani). Sajnos kersztbe kéne csövezni hogy jó legyen (jelenlegi radik felül és hátul, a majdani elöl), mert a procinak kell a hűvösebb víz, a VGA-két el lehet engedni, és a praktikus légáram a hézban az alul-elöl be, felül-hátul ki. Spórolni a pumpákon lehet szerintem, az EK/Phobya pumpák szerintem elég jók, 4V környékén is stabilan indulnak, tehát nagyon jól le lehet őket szabályozni, valamint a legkisebbhez és a legnagyobbhoz (az EK-nál csak ez a kettő van, Phobya néven van egy köztes darab is) van egybetartály, amivel helyet és csövezést lehet spórolni. Nagyon kompakt méretűek, és tartály nélkül egyáltalán nem kötött az elhelyezésük, úgy forgathatod ahogy akarod. Egy ilyen két körös rendszerhez szerintem a legkisebből kettő pont jó, mivel 8 wattosak, combosabb ventivezérlőről lehet szabályozni őket. Mivel a VGA-k sokkal magasabb hőmérsékletű vízzel is hűthetők (sőt, jobb is úgy a hűtés hatásfoka, ezért kisebb radi is elég), a két kör pumpáját és ventijeit célszerű teljesen külön vezérelni.

Új hozzászólás Aktív témák