Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tknof1871

    őstag

    Köszönöm szépen!

    Elnézést a Caps Lock-ért de ezt a lelkiismeretem miatt le kell írnom.
    Ha mi elég képzettek vagyunk hogy magunk szereljünk a villanyt a lakásban első teendő:
    AZ EGÉSZ LAKÁS ÁRAMTALANÍTÁSA (PANELBAN 3 KISMEGSZAKÍTÓ VAN, MINDEGYIKKEL EGYSZERRE ÁRAMTALANÍTUNK) AZTÁN LENT A MÉRŐÓRÁNÁL TALÁLHATÓ KISMEGSZAKÍTÓVAL IS ÁRAMTALANÍTUNK! UTÁNA ELLENŐRIZNI KELL AZ ÁRAMTALANÍTÁS VALÓBAN MEGTÖRTÉNT.
    HA NEM ÉRTÜNK HOZZÁ, BÁRMI KÉTSÉGÜNK VAN, AKKOR VILLANYSZERELŐT HÍVUNK.
    A HIBÁS SZERELÉS A SZERELÉST VÉGZŐNEK VAGY A VILLAMOSHÁLÓZAT HASZNÁLÓJÁNAK ÁRAMÜTÉST OKOZHAT AMI HALÁLOS VAGY MARADANDÓ EGÉSZSÉGKÁROSODÁST OKOZ, TOVÁBBÁ A HIBÁS SZERELÉS LAKÁSTÜZET IDÉZHET ELŐ AMI A TÖBBI LAKÁST IS VESZÉLYEZTETI.

    Azt hallottam régi panellakásokban érdemes a következő dolgokat elvégezni:

    1. A konnektorokat (csatlakozóaljzat) és villanykapcsolókat kiszerelni a falból és a vezetékeket tartó csavarokat meghúzni. Ezek a csavarok idővel kilazulnak, a kontaktus bizonytalanná válik. Ez szikrázást okozhat amiből tűz keletkezhet. Esetenként hallani is lehet a szikrázás hangját.

    2. Érdemes nagynyomású levegővel megtisztítani a portól az összes elektromos szerelvényt a lakásban. Az évek alatt lerakódott por az apró szikrától lángra lobban. Tehát a levegővel jól bele kell fújni a konnektorokba, a villanykapcsolókba és a lakásban megtalálható 3 darab kismegszakítóba. A dobozba is amin a 3 kismegszakító van.
    Ehhez kell egy hordozható kompresszor mert a flakonos levegőspray ide kevés.

    Kíváncsi vagyok mi a véleménye egy villanyszerelőnek.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Új hozzászólás Aktív témák