Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!

    Vannak itt olyanok akiknek a villanyszerelés a szakmája (épületvillamosság, szerelés lakásban házban)? Vagy ez inkább hobby villanyszerelős topik? Azért kérdezem mert lenne több kérdésem is de ezekre azt hiszem csak az tud válaszolni aki mindennap ezt csinálja.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Köszönöm szépen!

    Elnézést a Caps Lock-ért de ezt a lelkiismeretem miatt le kell írnom.
    Ha mi elég képzettek vagyunk hogy magunk szereljünk a villanyt a lakásban első teendő:
    AZ EGÉSZ LAKÁS ÁRAMTALANÍTÁSA (PANELBAN 3 KISMEGSZAKÍTÓ VAN, MINDEGYIKKEL EGYSZERRE ÁRAMTALANÍTUNK) AZTÁN LENT A MÉRŐÓRÁNÁL TALÁLHATÓ KISMEGSZAKÍTÓVAL IS ÁRAMTALANÍTUNK! UTÁNA ELLENŐRIZNI KELL AZ ÁRAMTALANÍTÁS VALÓBAN MEGTÖRTÉNT.
    HA NEM ÉRTÜNK HOZZÁ, BÁRMI KÉTSÉGÜNK VAN, AKKOR VILLANYSZERELŐT HÍVUNK.
    A HIBÁS SZERELÉS A SZERELÉST VÉGZŐNEK VAGY A VILLAMOSHÁLÓZAT HASZNÁLÓJÁNAK ÁRAMÜTÉST OKOZHAT AMI HALÁLOS VAGY MARADANDÓ EGÉSZSÉGKÁROSODÁST OKOZ, TOVÁBBÁ A HIBÁS SZERELÉS LAKÁSTÜZET IDÉZHET ELŐ AMI A TÖBBI LAKÁST IS VESZÉLYEZTETI.

    Azt hallottam régi panellakásokban érdemes a következő dolgokat elvégezni:

    1. A konnektorokat (csatlakozóaljzat) és villanykapcsolókat kiszerelni a falból és a vezetékeket tartó csavarokat meghúzni. Ezek a csavarok idővel kilazulnak, a kontaktus bizonytalanná válik. Ez szikrázást okozhat amiből tűz keletkezhet. Esetenként hallani is lehet a szikrázás hangját.

    2. Érdemes nagynyomású levegővel megtisztítani a portól az összes elektromos szerelvényt a lakásban. Az évek alatt lerakódott por az apró szikrától lángra lobban. Tehát a levegővel jól bele kell fújni a konnektorokba, a villanykapcsolókba és a lakásban megtalálható 3 darab kismegszakítóba. A dobozba is amin a 3 kismegszakító van.
    Ehhez kell egy hordozható kompresszor mert a flakonos levegőspray ide kevés.

    Kíváncsi vagyok mi a véleménye egy villanyszerelőnek.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz Real_Necro #505 üzenetére

    Itt lakásonként 3 kismegszakító van. Azt hittem minden panel ilyen. Máshol több van vagy kevesebb?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!
    Gyújtópatront akartam cserélni és lehúztam a patron műanyag burkolatát. A patron bent maradt. Visszatoltam a patronra a műanyag burkolatát.

    Régi armatúra, a fénycsövek szabadon vannak, nincs átlátszó burkolat. Elöregedett a műanyag és deformálódott? Nem is érzem, hogy benyomom a patront. Nem látszik, hogy beljebb lehet nyomni és egyik patron se jön ki. Az túl nagy véletlen, hogy mindegyik patron foglalata egyszerre romlik el. Az egész armatúrát ki kell dobni?
    A fénycsöveket könnyen ki lehet szedni. Nem látni rajtuk olvasható feliratot de egyenes 60 cm-es kb. 4 cm átmérőjűek, szóval T12-nek vagy T38-nak kell lennie.
    Az armatúrában 2 fénycső 2 patron van. A konyhát világította meg.

    Régen kellett cserélnem patront, de ennyire nem felejthettem el. Megnéztem egy videot, be kell nyomni, óramutató járásával ellentétesen elforgatni kb. 30 fokot, kicsit mozgatni kell és húzni és a videón kijött. Nekem nem. A másik patront se tudtam kivenni de inkább feladtam. Nehogy a másik patron is szétjöjjön.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv! 50 éves panellakás. A 3-ból az egyik kismegszakító örökre lekapcsolt. Hiába nyomom vissza a gombot nem ugrik a helyére. Az összes kismegszakító EB 15, 250 V, 6 A, KGMSZ 420,111.
    Ez a típus már megszűnt? Arukereson nem találtam.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz lappy #6539 üzenetére

    Üdv! Köszönöm a választ!
    Még néhány kérdés.

    EON minősített villanyszerelőt kell találnom, ugye jól gondolom?

    Most nem tudok egy teljes lakás villamoskorszerűsítést megfizetni. Vezetékcserék meg minden. 1-2 éve néztem árakat. Ha ilyen kismegszakító (vagy ma már automatának hívják?) már nem létezik, akkor ezt a dobozt is ki kell cserélni. Hu, most nem vagyok képben az árakkal, de kell egy új doboz, szerintem sokat nem emeli az anyagárat, ha olyan dobozban lesznek a kismegszakítók, amibe majd valamikor később Fi relé is kerülhet. Az összes, a képen látható 3 kismegszakítót cserélni kell a lakásban. Sz.rt nem akarok, mert ez az 1 lakásom van. Nem akarom, hogy leégjen.
    Mekkora kiadásra számítsak? Szerelő kiszállás + munkadíj + 3 új kismegszakító + doboz a kismegszakítóknak.

    A lakásajtónál az előszobában vannak a kismegszakítók. Ugye nem kell az egész lakást bejárnia a villanyszerelőnek?

    Mennyi ideig tarthat a szerelés? A hűtőszekrény miatt kérdezem. Tekerjem le a maximális legalacsonyabb leghidegebb hűtésre mielőtt megérkezik a villanyszerelő?

    Mit kellene még tudnom, mire kellene még felkészülnöm? Ezt tiszta para. Az utolsó néhány hónapom Murphy törvénye szerint történt. Rengeteg pénzt költöttem (szerelő, ügyvéd, stb.) különböző problémák elhárítására.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz Vladi #6541 üzenetére

    Nem, szerintem ezt mezei is megcsinálja neked. A plafon 100k, ez alatt megúszod. Anyag+szerelés.

    De ha EON minősített villanyszerelő csinálja az ugye nem hátrány. Ezen nem spórolhatok, a villany nem játék. Rákerestem a Google-ban. A városban találtam egy villanyszerelőt, aki 5 értékelésből 5 csillag. Rákerestem az EON oldalán és EON minősített. A Google szerint szombaton is 08:00-20:00 nyitva van.

    A lakáselosztó cseréjével is már előrébb vagyg, de igen, előbb-utóbb az egész házat vezetékelni kell.
    Ne! Az egész házat? 15 lakás van ebben a panelházban! Én csak azt az egyet tudom kifizetni amiben élek. :DDD

    K.b.szott rendetlenség van. Nem elektromos szerelés, másfajta van félkész állapotban mert én csinálom. Minden szanaszét. A jogi ügyem és egy másik ügy papírjait/dossziéit szét kellett szedni. Évekre visszanyúló ügyek. Máshogy már nem látom át. Ezért a nagyobbik szobában mindenfelé fontos dokumentumok. A vasalódeszkát is most erre használom.
    A védőföldelés miatt be kellene járnia a lakást? Ellenőrizni kell, hogy megvan? Védőföldelés csak a konyhában és a fürdőszobában van. 50 éve úgy gondolták a szocializmusban a szobákba nem kell védőföldelés. Az a hanyatló nyugat ópiuma vagy mi.

    [ Szerkesztve ]

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Új hozzászólás Aktív témák