Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elmepocok

    tag

    válasz Gerybut #9 üzenetére

    Nem értem, hogy mire gondolsz, pont azt csinálják, amit leírtál.

    "inkább azért lobbizzanak, hogy ne legyen az emberek fiókjában 5-6 régi telefon, mint veszélyeshulladék, meg talán előremutatóbb lenne az újrahasznosítás" - 8 évig használhattad a készüléküket biztonságosan, addig nem kellett 2-3 évente újat venned, tehát kb. 4 komplett hulladék telefon helyett csak 1-et termeltél, plusz esetleg 1 akksit meg egy kameramodult, ha cserélted. 75 százalékkal kevesebbet kell újrahasznosítani, plusz az a termék a legkörnyezetkímélőbb, amit meg sem veszel, tehát, le sem gyártanak.

    "Előző telefonok visszavétele minimális összeget adva a usernek ösztönzés gyanánt." - utolsó mondat a cikkben, 50 eurót adnak érte, ha visszaküldöd nekik ahelyett, hogy kidobnád.

    "ott marad az ipari hulladék a szemétben ami a 8 éves hiperszuper használati idő miatt keletkezik" - akármit cserélsz is ki rajta, biztosan kevesebb hulladék keletkezik, mintha az egészet kidobnád és vennél kompletten egy másikat, szerintem ez egyértelmű. Még ha 2x cseréled is az akksit meg azt a 2-3 modult, amit kiadnak hozzá, még úgy is nagyságrendekkel kevesebb hulladékot termelsz, mintha ugyanannyi idő alatt kidobtál volna 3 komplett készüléket.

  • elmepocok

    tag

    válasz Polarstar #33 üzenetére

    Az évi pár eurós koncepciót tudnám is támogatni. A Fairphone mondjuk pont elkéri előre a support árát, mert jó drágán adják az aktuális készüléket, de mondjuk nyilván még így is olcsóbb, mint megvenni helyette 3 másikat.

    Én mindig félek az androidos verziófrissítésektől, mert nem volt még rá precedens, hogy az új verzió jobban futott volna, mint a régi, gondolom mert feleannyi idő alatt készült el. Kíváncsi lennék, hogy egy előfizetéses modellben is így lenne-e, amikor a support már nem a szükséges rossz, hanem állandó bevétel a gyártónak - gyanítom nem.

Új hozzászólás Aktív témák