Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz Attila2011 #21326 üzenetére

    Két állításod van, ami homlokegyenest ellentmond egymásnak. Bizonyítékok a bírálatra?

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz Attila2011 #21328 üzenetére

    Ja, hogy az elsőt ironikusnak szántad, az más.

    "A vallások többnyire külön választják a fizikai világ megismerését a transzcendens (legyen az vélt vagy valós) dolgoktól. A cikk többször is felhozza az ősrobbanást, elfelejti megemlíteni, hogy az egész elmélet alapjai egy katolikus pap tette le. De az iszlám is fontosnak tartja a fizikai világ megismerését."

    Ezzel nem cáfoltad azt, hogy a hit az alapja a vallásnak. Ha nem a hit lenne, akkor lenének tudományosan igazolható állítások. Mondjál egyet.
    Annak pedig, hogy ki fogalmazta meg az ősrobbanást a téma szempontjából semmi jelentősége. A tudományban sok vallásos ember dolgozott és dolgozik.

    "A többségi kereszténységre ez pl. nem igaz. "

    Ez nekem új. Tehát a többségi kereszténység szerint a mennybe lehet úgy jutni, hogy nem követem Isten szavát, a bibliát? Itt természetesen a hivatalos irányzatokra gondolt. Mondj példát, hogy mire gondolsz.

    "Mi sem bizonyítja jobban, mint Kékes525-ös felhasználó szavai, miszerint azt mondja: "A vallást minden eszközzel támadni kell, akár hazug rágalmak terjesztésével is!""

    Ne rágalmazz, ne hazudj. Ilyet nem írtam sehol. Rákerestem az idézetre, de csak a tiedet adja a kereső. [link]

    "Az egyház azt állítja egy ostyaszeletről, hogy az Krisztus teste, a tömjénről, hogy az megvéd a gonosztól, a szenteltvíz pedig megtisztítja a lelket. Ezek hamis állítások..."

    Valami csak kell benne lennie ha hat, mert a semminek semmi a hatása, mivel az semmi.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz Attila2011 #21330 üzenetére

    "A vallás alapja a hit és gyakran olyan állításokat fogalmaz meg, amit nem lehet tudományosan bizonyítani."

    A hit az alapja, de miben hisznek? Még ezt sem tudod pontosan megmondanod, mert ahány vallásos ember (a vallás hivatalos képviselőt is beleszámítva) annyi a hit.

    Gyakran? Mindig.

    "Olvass utána."

    Utána olvastam. Ilyen nincs.

    "Tetszett az idézet Luthertől és Szent Ágostontól. Még jobban tetszett volna, ha a két személy valóban elmondja."

    Állítottál valamit, akkor bizonyítsd is be.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz Attila2011 #21332 üzenetére

    :U Stílszerűen: Istenem!!! Állítottál valamit, azt illik bizonyítani. Másrészt miért higgyem el, hogy neked van igazad? Azért, mert csak?

    Hogy a te érvelési logikádat használjam: a Biblia felét hamisították.

    Amúgy ha tényleg igazad van és hamis az állítás, akkor annak ott kell lennie a sok más hamis állítások között, amit híres embereknek tulajdonítanak.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz Attila2011 #21334 üzenetére

    Te állítottad, hogy, nem igaz, neked kell bizonyítani!

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz Attila2011 #21336 üzenetére

    Röhej amit művelsz. Én írtam a cikket? Nem, csak kommentár nélkül belinkeltem. Utána te számon kéred tőlem, hogy hogy én bizonyítsam azt be amit a cikk állít, miután Te viszont bizonyítás nélkül egy állítással próbálod cáfolni a cikk állításait. Ki vagy Te, hogy a bizonyítás nélküli cáfolatodat nekem bemondásodra el kell hinnem? Úgyhogy vitatkozz a trollokkal.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz Attila2011 #21361 üzenetére

    "Ezt Krisztus mondta, nem a sátán. Ha pedig hiszünk a Szentírásnak, mint Isten szavának, akkor Krisztus uralkodik, nem pedig a sátán."

    Ez tipikus érvelési hiba: Tekintélyre hivatkozás

    Ha így vitatkozol, akkor felesleges folytatni. Mindenre felhozhatod, hogy Isten mondta, akkor az igaz és kész. Erről beszéltem ez a hit. Én nem vagyok hívő. Engem ilyenekkel nem lehet meggyőzni. Én tényeket soroltam fel, de Te jobban hiszel a bibliának, mint a szemednek. A biblia az ördög műve, ezzel egyetértettél, akkor hogy hiheted azt, hogy ezt Jézus mondta és nem az ördög hazudja ezt, hogy elhidd?

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz Attila2011 #21363 üzenetére

    "Elnézést, ha ennyire félreérthető voltam. A világért se szeretnélek téged megtéríteni."

    Ne kérj elnézést, ez egyáltalán nem zavar.

    "Mindenki a saját maga életéért felel"

    A formál logika szerint nem. A bűneinkért Isten felel. Mindentudó, ezért tudta, hogy ha úgy termet minket, ahogy teremtett, akkor bűnöket is fogunk elkövetni. Sőt pontosan látta, hogy ki mikor milyen bűnt fog elkövetni. Ő pontosan tudta azt is, hogy hogyan lehetne úgy teremteni minket, hogy ez ne következhessen be (mindentudó és mindenható). Mindenki bűneit előre látta és mégis hagyta, hogy bekövetkezzék.
    Mi a véleményed arról az emberről, aki látja, tudja, hogy az étel mérgezett és hagyja, hogy a másik ember megegye a szabad akaratából? Mi a véleményed arról az emberről aki patkányok ellen mérgezett ételt a saját hűtőjében tartja és gyerekei ezt elfogyasztják majd meghalnak? Ez minimum gondatlanságból elkövetett emberölés.

    Ezek voltak a vitánk kiinduló pontja, és ugyanoda lyukadtunk ki. Istennel szemben sokkal megengedőbb vagy, mint az embertársaid felé. Szerinted Isten hagyhat minket a "mély örvény fölé, szédelgő fejjel kárhozatra szánva", de ezt elítéled, ha az embertársad teszi. Én Istennel kapcsolatban sokkal szigorúbb lenék, sokkal nagyobb erkölcsi érzéket és szeretettet várnék tőle, mint embertársaimtól, minthogy, hagyjon a "mély örvény fölé, szédelgő fejjel kárhozatra szánva".

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Elemental

    addikt

    válasz Attila2011 #21363 üzenetére

    Tudod azon egyszerű elven vagyok, ha az ateistáknak van igaza, akkor halál után úgy sem lesz semmi. Ha a hívőknek van igaza, akkor minden bizodalmam Krisztusban, hogy hátha bűneim ellenére üdvözülök, hát... akik meg elutasították őt, lehet elkárhoznak és örökké szenvednek.

    Amikor ilyeneket olvasok, az idealista énem ordítozik bennem. Szerintem egy vallásnak, hitnek nemígy kellene működni. Bár úgy gondolom, a hitnek és a vallásnak nemfeltétlen van köze egymáshoz, sajnos. Persze ez csak egy kiragadott gondolat tőled, de remélem nem ezen oknál fogva lettél/vagy vallásos.

    Kymco, te sűrűn beszélsz a szabadságról. Szerinted így lehet szabadon dönteni, ha ezek a feltételek "vagy hiszel bennem, és azt teszed amit mondok, és beállsz a többi hívő közé, elnyerve méltó jutalmadat halálod után a mennyben, vagy nem teszed azt amit mondok, de akkor örök szenvedés várrád"?

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Attila2011 #21361 üzenetére

    Attila2011
    „Krisztus uralkodását a keresztények többsége a megváltástól számítja, egyes egyházatyák a megtestesüléstől számították.”

    Ennek ellenére sokan így imádkoznak: „Jőjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is.” Kicsípve a közepe: „Jőjjön el a te országod … a földön is.”
    Tehát azért imádkozunk, hogy jöjjön el Isten Országa/Királysága a földre is. Jöjjön el a jövőben, mivel most nincs itt.

    Bővebben itt olvashatsz Isten Királyságáról: https://wol.jw.org/hu/wol/d/r17/lp-h/1200002615 :)
    A vége fele van ami jobban kapcsolódik a témánkhoz. A szellemi Izraelen történő uralkodás, nem összekeverendő a Föld feletti uralkodással.
    Érdemes még elolvasni a Máté evangélium 24. fejezetét.
    Jézus 'jelenlét'-ével kapcsolatban: „A Keresztény görög iratokban bizonyos szövegkörnyezetekben ez a szó arra utal, hogy Jézus Krisztus királyként jelen van attól kezdve, hogy láthatatlanul a messiási királyság királya lett, és ez folyamatosan tart ennek a világrendszernek az utolsó napjaiban. Krisztus jelenléte nem egy egyszerű eljövetel, melyet gyors távozás követ, hanem egy meghatározott időszakra vonatkozik.” Ezt az online Bibliánkból idéztem).

    Mt 24:15 „Mikor tehát meglátjátok, hogy a pusztító utálatosság, amelyről Dániel próféta beszélt, szent helyen áll (az olvasónak tisztánlátásra van szüksége, hogy ezt megértse), ”
    Ez is egy jel volt. Az első beteljesedése I.sz. 66-tól kezdődött. Ekkor támadták meg a rómaiak Jeruzsálemet és azon belül a templomot is, ami szent hely volt a zsidók szemszögéből. Majd I.sz. 70-ben Jeruzsálemet is és a templomot is lerombolták.
    Ez még egy ok arra, hogy miért nem kezdett el uralkodni a Föld felett Jézus a feltámadása környékén.

    Jakab 5:7, 8
    „Legyetek hát türelmesek, testvérek, az Úr jelenlétéig. A földműves kitartóan várja a föld értékes gyümölcsét, türelmesen vár rá, míg meg nem érkezik a korai eső és a késői eső. Ti is legyetek türelmesek, és szilárdítsátok meg szíveteket, mert az Úr jelenléte már közel van.” (Úvr)

    „Legyetek tehát türelemmel, testvéreim, az Úr eljöveteléig. Íme, a földművelő várja a föld drága gyümölcsét, és türelmesen várja, amíg az korai és késői esőt kap. 
    Legyetek tehát türelemmel, testvéreim, az Úr eljöveteléig. Íme, a földművelő várja a föld drága gyümölcsét, és türelmesen várja, amíg az korai és késői esőt kap. ” (MBT)

    1Tesszalonika 3:13
    „hogy így Jézus, a mi Urunk, amikor jelen lesz az összes szentjével, megerősítse a szíveteket, és feddhetetlenné és szentté tegyen titeket a mi Istenünk és Atyánk előtt.” (ÚVr)

    „Erősítse meg a szíveteket és tegye feddhetetlenné a szent életben, a mi Istenünk és Atyánk színe előtt, amikor a mi Urunk Jézus Krisztus eljön minden szentjével együtt. Ámen. ”(MBT)

    Jakab valamennyivel I.sz. 61 előtt, Pál pedig kb. 50-ben írta a szóban forgó levelét.

    Még kiegészítésként eszembe jutott Dávid felkenetése.
    1Sámuel 16:1
    „Jehova végül így szólt Sámuelhez: „Meddig keseregsz még Saul miatt, ha én egyszer úgy döntöttem, hogy nem maradhat Izrael királya? Töltsd meg a szarudat olajjal, és menj. A betlehemi Isaihoz küldelek, mert az ő fiai közül választottam magamnak királyt.”
    1Sámuel 16:13
    „Sámuel tehát fogta az olajosszarut, és felkente őt a testvérei jelenlétében. Attól a naptól fogva Jehova szelleme megerősítette Dávidot. Később Sámuel útnak indult, és elment Rámába”

    Dávid felkent király lett, Isten által kinevezett uralkodó. De csak 38 év múlva kezdett el uralkodni Izrael felett.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Kékes525

    félisten

    válasz Attila2011 #21403 üzenetére

    "Nekem adatott minden hatalom a mennyben és a földön."

    Nem Istennek? Habár ugyanaz a szubsztancia, de mégiscsak egy másik személy. Helyesebb lett volna azt mondania, hogy nekünk...

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Attila2011 #21403 üzenetére

    „Szerintem keresztény szempontból nem kétséges Krisztus uralma.”

    Szerintem se. Itt a kérdés most az, hogy mi felett uralkodik és mi felett nem.

    „Már születésekor a bölcsek az újszülött királyt keresik, akit meg is találnak Betlehehttps://tv.jw.org/#hu/mediaitems/VODMinistryTeachings/docid-502018850_1_VIDEOmben. Ha már úgy is most lesz húsvét, Jeruzsálembe való bevonulásakor is királyként köszöntötte a nép, Pilátus is királynak mondja, Jézus sem ellenkezik, a keresztre is ráírják, hogy király.”

    Itt látszik leginkább, hogy nem azonos „területről” beszélünk.
    Erre utaltál: „és ezt kérdezték: "Hol van a zsidók királya, aki most született? Mert láttuk az ő csillagát, amikor feltűnt, és eljöttünk, hogy imádjuk őt." ” (Mt 2:2 MBT)
    Isten választott népének a zsidóknak/izraelitáknak a jogos/törvényes királyát keresték, Dávid király utódját.
    Ez így is volt. De én az előzőekben nem erről írtam. Én egy másik „területről” beszélek.
    (Az Ószövetség érvényét vesztette, Isten és a test szerinti zsidók/izraeliták között megszűnt a kapcsolat.
    Viszont köttetett egy Újszövetség a szellemi izraelitákkal. Az ő királyuk lett Jézus.)

    És ezt kérdezte Pilátus Jézustól:
    „Ismét beméne azért Pilátus a törvényházba, és szólítja vala Jézust, és monda néki: Te vagy a zsidók királya? „
    Érdemes végig olvasni ezt a párbeszédet:
    „Felele néki Jézus: Magadtól mondod-é te ezt, vagy mások beszélték néked énfelőlem? 
    Felele Pilátus: Avagy zsidó vagyok-e én? A te néped és a papifejedelmek adtak téged az én kezembe: mit cselekedtél? 
    Felele Jézus: Az én királyságom nem e világból való. Ha e világból való volna az én királyságom, az én szolgáim vitézkednének, hogy át ne adassam a zsidóknak. Ámde az én királyságom nem innen való.  ”
    (Jn 18:33-36 MBT)

    Tehát Jézus Királysága nem e világból való. Ő nem e világon uralkodik. De akkor ki uralkodik ebben a világban, amelyikben Pilátus is élt?
    1Jn 5:19
    „Tudjuk, hogy Istentől vagyunk, és az egész világ a gonosz hatalmában van. ” (MBT)
    (Ez Jézus feltámadása után került feljegyzésre)
    Ezt jól igazolja az a történet, amikor Sátán harmadjára kísérti Jézust.
    Mt 4:8, 9
    „Majd magával vitte az ördög egy igen magas hegyre, megmutatta neki a világ minden országát és azok dicsőségét, 
    és ezt mondta neki: "Mindezt neked adom, ha leborulva imádsz engem."   ” (MBT)

    Ha a világ nincs az Ördög hatalmában, akkor ez a kísértés mennyire lett volna kísértés?
    Jézus se vonta kétségbe Sátán e világ feletti hatalmát.

    Pál ezt írta a 2Kor 4:4-ben:
    „Ezeknek a gondolkozását e világ istene megvakította, mert hitetlenek, és így nem látják meg a Krisztus dicsőségéről szóló evangélium világosságát, aki az Isten képmása. ” (MBT)

    „Feltámadása után Jézus maga mondja, mint írtam: "Nekem adatott minden hatalom a mennyben és a földön."”

    Erre írtam neked Dávid példáját. Isten által kinevezett uralkodó lett, de csak 38 év múlva kezdett uralkodni Izrael felett.
    Erről eszembe jut még a Cs 2:33-36 :
    „Miután tehát felemeltetett az Isten jobbjára, és megkapta az Atyától a megígért Szentlelket, kitöltötte ezt, amint látjátok is, halljátok is. 
    Mert nem Dávid ment fel a mennyekbe, hiszen ő maga mondja: Így szólt az Úr az én uramhoz: Ülj az én jobbomra, 
    amíg ellenségeidet lábad zsámolyává teszem. 
    Tudja meg tehát Izráel egész háza teljes bizonyossággal, hogy Úrrá és Krisztussá tette őt az Isten: azt a Jézust, akit ti keresztre feszítettetek." ” (MBT)
    Tehát, amíg az ellenségei nem lesznek a lába zsámolyává, addig „csak” a jobbján ül és nem uralkodik a fölött, ami fölött hatalmat kapott. De ha a zsámolyos dolog megtörténik, akkor uralkodni kezd. :)

    „Lényegében azt mondod, hogy Isten nem a mindenség ura. Azt mondod, hogy van egy hely a világban, egy Föld nevű bolygó, mely felett Isten nem uralkodik. Ez persze butaság.”

    Először is én Isten Fiáról, Jézusról beszélek és Nem az Atyjáról, Istenről (akitől hatalmat kapott a menny és a föld fölött). De most ne menjünk bele jobban a Szentháromság témájába.

    Csak hogy lásd, hogy melyik Földről beszélek én és miért.
    Jel 12:9-12 :
    „És levettetett a hatalmas sárkány, az ősi kígyó, akit ördögnek és sátánnak hívnak, aki megtéveszti az egész földkerekséget; levettetett a földre, és vele együtt angyalai is levettettek. 
    Hallottam, hogy egy hatalmas hang megszólal a mennyben: "Most lett a mi Istenünké az üdvösség, az erő és a királyság, a hatalom pedig az ő Krisztusáé, mert levettetett testvéreink vádlója, aki a mi Istenünk színe előtt éjjel és nappal vádolta őket. 
    Legyőzték őt a Bárány vérével és bizonyságtételük igéjével azok, akik nem kímélték életüket mindhalálig. 
    Ezért vigadjatok egek, és akik bennük lakoztok: jaj a földnek és a tengernek, mert leszállt hozzátok az ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy kevés ideje van". ” (MBT)
    Ezt Jézus feltámadása után több mint 60 évvel később írta János prófétai múltban.
    Azóta már ez a pár vers beteljesedett. Az égben/mennyben már nem zavar sok vizet Sátán. Így ott már elkezdett uralkodni Jézus. Viszont a földön még nem. Az Ördögnek még van itt egy kis ideje. Amikor az az idő letelik, akkor teljesül a Máté 24:3 : „Amikor Jézus az Olajfák hegyén ült, odamentek hozzá tanítványai külön, és ezt kérdezték: "Mondd meg nekünk: mikor lesz ez, és mi lesz a jele a te eljövetelednek és a világ végének?" ” (MBT).

    Isten egy szuverén úr. Viszont odaadta a krétát az okoskodó diáknak, így időt és helyet biztosított neki egy próbálkozáshoz. De egyszer letelik ez az idő.

    https://tv.jw.org/#hu/mediaitems/VODMinistryTeachings/docid-502018850_1_VIDEO
    Ez egy rövid (3:45) kis videó. Ha megnézed, jobban érted, miről beszélek és miről ír a Biblia.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21501 üzenetére

    Pusztán kíváncsiságból, tudod hogy készülnek a mítoszok, és hogy mikorra datálódott a Biblia?
    Egyébként a tudományos közösség nagy része nem osztja ezt a véleményt.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21504 üzenetére

    OK. Akkor hogy udvariasan válaszoljak, ezt találtam (angol).
    A lényeg:
    A korai keresztény szekták értelmezései sem voltak egységesek Jézust illetően. Sok az ellentmondás, illetve felfedezhetőek újrahasznosított elemek más, korábbi zsidó mítoszokból.
    A tetejébe jön, hogy a Józsué (azaz ógörög átiratban Jézus) elég gyakori név. A kanonikus zsoltárok nem hiteles történelmi leírások, a hiteles források pedig Jézus halála után évtizedekkel íródtak.

    Vagyis maga a korai keresztény szájhagyomány formálta át Jézus személyét.
    Kortárs példaként a Rakomány-kultusz John Frumját hozzák fel, hogy pár évtized alatt lehet egy -valószínűleg- létező személyből mitikus lény.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21509 üzenetére

    Nem voltál bunkó. Kérdésre nem illik kérdéssel válaszolni, és én éppen azt tettem.

    A linkelt oldalon több elmélet leírasa szerepel. A kevésbé radikálisok szerint utólag ragadtak más legendák Jézus személyére, a keményebbek szerint Jézus 100%-ban kitalált.
    Pl. a Tacitus-hamisítás elmélet szerintem is elég durva.

    A Jézus név gyakorisága azért érdekes, mert ha több Jézus is létezett (szektavezérek vagy szemfényvesztők, akár felvett névvel), akkor az utókor könnyen összekeverhette őket (szándékosan vagy szándékolatlanul).

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Füleske

    addikt

    válasz Attila2011 #21519 üzenetére

    Az eredeti hír : [link]
    "ki kell tudományos módzserekkel vizsgálni"
    Szerintem is , ha bármikor is bizonyítani lehet hogy az ostyából szívizom lesz arra szerintem mindenki kíváncsi lenne. Addig ezeket csak azok hiszik el akik hinni akarnak. Még egy csoda sem lett tudományosan bizonyítva. Szerintem a puding próbája az evés , próbálgassanak ostyából szívizmot létrehozni , esetleg állítsanak fel szobrokat , hátha valamelyik könnyezni/vérezni kezd.

    [ Szerkesztve ]

  • Füleske

    addikt

    válasz Attila2011 #21519 üzenetére

    Amúgy nagyon érdekes ez az oldal , pl. [link]
    Szerintem meg csoda történt és magától gyulladt meg.
    [link]
    Lehet hogy a franciák többen imádkoztak.
    [link]
    Vagy több a francia vallásos focista ?

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21519 üzenetére

    Az a baj az ezekkel a "csodákkal", hogy 1000 féle képpen lehet magyarázni, amiből csak egy a "Jóisten csinálta".
    Aztán ha a 3-4 legvalószínűbb tudományos magyarázatot nem sikerül igazolni, a tömeg felkiált, hogy "na ugye, ez csakis isteni csoda lehet".
    Pedig azt a változatot sem igazolta senki. (argumentum ad ignorantiam)

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Elemental

    addikt

    válasz Attila2011 #21527 üzenetére

    Sükösdre a nagymamám is járt. Az volt az a hely, ahol egy csaj mindig megjárta a kálváriát?

  • Füleske

    addikt

    válasz Attila2011 #21527 üzenetére

    "Az idézett hír szerint megvizsgálták tudományosan is"
    Nyilván a szívizomról meg lehet állapítani hogy az szívizom. A csoda az lenne ha látnánk az átváltozást.

    "Az idézett esetnél sem próbálgatták, csak az Eukarisztia leesett a földre, ezért a megszabott módszer szerint vízbe tették, hogy ott feloldódjon."
    Teljesen hihető dolgok ezek. Ja , hogy nem igazolható ? Aki vallásos annak ez eddig sem jelentett problémát.

    "Az viszont nem értem, hogy miért kell az ókori zsidókat hülyének nézned"
    Nemcsak a zsidók voltak ilyen szinten hanem sok más nép is. Nem feltétlen hülyék csak sok mindent nem tud(hat)tak. (pl. természeti jelenségek , szintén lásd pünkösd)
    "Különösen úgy, hogy tudott, sokuk nagyon is tanult ember volt." pl. Péter és szektája , átverésből jeles.

    "A 3. hozzászólásodat provokációnak látom"
    Arra akartam rávilágítani hogy az oldal kb. a Blikk vallásos változata.

    "Nekem hívőként akár egyik ilyen esetet sem kell elhinnem. " A Bibliában leírtakat sem ?

    [ Szerkesztve ]

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21509 üzenetére

    Azóta utánanéztem kicsit a dolgoknak.
    A legtöbb, Jézus létezését vitató elmélet tényleg konteó szinten mozog.
    Ott van viszont Richard Carrier, aki legalább történész és szakterülete az ókori tudományok.
    Azzal büszkélkedik, hogy az ő könyve az egyedüli a témában, ami kollegiálisan lektorált. (A kritikusai elég nehezen találnak fogást rajta.)

    Az elméletének lényege:
    Krisztus egy arkangyal, vagy hasonló isteni lény, amit egy zsidó szekta tisztelt, leváltandó az ortodox, templomközpontú zsidó vallást. A minta a korábbi vagy kortárs hasonló kultuszok voltak (Inanna, Ozirisz, Zalmoxis vagy Romulus).
    Ezt egy hosszú idő óta be nem vált prófécia váltotta ki, ami szerint a megváltó szabadítja majd meg Júdeát Babilónia rabságából. (A valóságban a Babilóniát a perzsák, majd a görögök követték.)
    A szakadárok szerint a templomi papság korruptsága volt ennek az oka.

    Jézus követőinek mint szellei lény jelent meg. Mivel így bárki állíthatta hogy megjelent neki Jézus, az első apostolok (akik gyanúsan műveltek voltak görög irodalmi technikákban is) kreáltak egy nem létező személyt. Részben, hogy keretet adjanak a hitnek, részben hogy a plebsnek egyszerűbb legyen elmesélni a hitet.
    A jelenség nem példa nélküli.

    Az újszövetség korai részeiben minden példabeszéd vagy allegória, nem szó szerint értendő.
    Egyébként nem veti el, hogy Jézus alakját egy hittérítőre alapozták, aki korántsem volt olyan ismert, mint ahogy leírják.

    U.I. "zsoltárok" helyett evangéliumot akartam írni

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21569 üzenetére

    Az írások megbízhatóságáról szóló egyik példa Marcus Aurelius híres légiójáról szólt.
    Az elterjedt történet szerint a markomannok elleni háborúban a légiót a keresztény katonák imája mentette meg. Hatalmas vihar söpörte el az ellenséget, villámokkal. Ez eső pedig vízhez juttata őket, ami már fogytán volt. Ez után kapta a nevét a legió (fulminata).

    Egy véletlenül fennmaradt pogány irat szerint egy egyiptomi varázsló idézte a vihart.
    Marcus Aurelius oszlopa fennmaradt, ami ábrázolja az eseményt. Nincsenek rajta keresztények.
    A mai Szlovákia területéről előkerült régészeti lelet (egy pogány szentély) szerint megvan az egyiptomi neve.
    Egy másik lelet szerint a légió már sokkal régebb óta ezt a nevet viselte.
    Egyéb leletekből tudjuk, hogy a legiósnak esküt kellett tennie Jupiterre, amit egy keresztény nem tett volna. M. A. idejében nem voltak keresztény légiósok (max leszereltek).

    Mégis a keresztény változat terjedt el.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21571 üzenetére

    Mindössze arra próbáltam rámutatni, hogy nagyon sok információ elveszett a századok során.
    Mivel a győztesek írják a történelmet, nem feltétlen kapunk valós képet kizárólag irodalomra támaszkodva (és ezek is ritkán jelölnek forrást).

    Némi magyarázat: az oszlopon nincs kihangsúlyozva melyik istenhez fohászkodnak, mindeneset az ábrázolt alak - nagy valószínűséggel - pogány esőisten.

    A rómaiak hite szerint minden kultúrában ugyanazok az istenek vannak jelen, csak más alakban. Nem láttak benne semmi különöset, ha egy egyiptomi pl. Thothoz fohászkodik, akkor valójában Merkúrhoz fohászkodik.

    Marcus Aurelius valóban elítélte a keresztények üldözését, de attól még nem tartotta őket megbízhatónak, más tisztségviselők még üldözték őket, illetve mint írtam, a katonai szokások nem kedveztek a kereszténységnek.
    Nem hiszem keresztények szolgáltak volna akkor, vagy nyíltan imádkoztak volna. Nincs erre bizonyíték.

    Poncius Pilátus valóban létezett, de őt több forrás említi, és régészeti bizonyíték is van létezésére.
    Egyébként érdekes, hogy az evangélium viszonylag kedvező színben festi le, az ezen kívüli források viszont arrogáns, a zsidókat szándékosan hergelő alaknak.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21573 üzenetére

    Kicsit megkésve válaszolok...
    Az oszlopon - némi utánajárással - Jupiter Fulminator szerepel, akinek ugye "szakterülete" a villámlás. Tekintve hogy a császárt is Jupiter közbenjárójának vélték, így lehet úgy is értelmezni, hogy a császár mentette meg őket.
    Ezek után én sem értem, hogy jött oda Hermész, de lehet hogy ő is egyfajta közvetítőként szerepelt.

    Keresztény légiósok: e szerint a forrás szerint a legkorábbi, bizonyíthatóan keresztény katonai sír i. u. 201-es.
    Hajlok arra, hogy lehettek keresztények a segédcsapatok közt Marcus Aurelius idejében.
    De légiósok akkor még csak római polgárok lehettek, köztük meg annál is ritkábbak lehettek a keresztények.
    Szóval az a része biztos hogy nem igaz, hogy nagyszámú keresztény légiós lett volna.

    Továbbra sem világos, hogy tudta egy keresztény a hitét összeegyeztetni a légiósok Jupiter-kultuszával. Nem találtam erre forrást - valószínűleg a régészek előtt is rejtély.

    Poncius Pilátus: ezt a "régebben el sem fogadtátokot" nem tudom mire véljem. Szerintem egy római helytartó létezése sokkal hihetőbb, mint egy csodatévő prófétáé. (Személy szerint Jézus létezésében sem kételkedtem, amíg nem olvastam erről az elméletről.)
    Iosephus Flavius és Alexandriai Philón (aki kortársa volt) úgy festi le, mint aki szándékosan hergeli a zsidókat, csak hogy Róma hatalmát fitogtassa.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21596 üzenetére

    "A vadhajtásoktól eltekintve ebben a kérdésben sosem volt vita a kereszténységen belül."
    Mivel a korai kereszténységről nagyon kevés hiteles forrás maradt fenn, ezért ezt kicsit merész kijelentésnek tartom.
    Az valószerűbb, hogy a nikei zsinat idején már jócskán többségben voltak Jézus isteni voltát hívők.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21601 üzenetére

    Ezzel ne akarok vitatkozni, mindössze arra hívnám fel a figyelmet, hogy több korai keresztény írásos emléknél derült ki, hogy valójában később készülhetett, illetve utólag belenyúltak.
    Elképzelhető hogy sokkal vitatottabb volt ez a dolog, de nem maradhatott fenn írásos emlék róla.
    Lactantius, aki I. Konstantin bizalmasa volt, elég sokmindenbe beleszólhatott. Ő pedig a Biblia szó szerinti értelmezésében hitt.

    Tudom hogy csak egy kiragadott példa, de hogy fordulhatott elő, hogy Mohamed a kereszténység olyan vállfajával találkozott először, ami egyáltalán nem azt vallotta mint a többségi bizánci vagy római?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21627 üzenetére

    Ha Jézus konkrétan kimondta, hogy tilos az abortusz, légy szíves idézd!

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21629 üzenetére

    Szóval az abortusztilalom - vagy hívják bárhogy - nem a Biblia, hanem az egyház álláspontja.
    A Máté evangéliumából származó idézet a magyar értelmezés. Más fordításokban a legalacsonyabb rangút jelenti. Szó sincs gyerekekről.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21631 üzenetére

    Akkor hogy érthet egyet keresztény ember a halálbüntetéssel?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21688 üzenetére

    "Ha Allahot gyalázta volna, akkor lehetne akár jogos is."
    "...sokkal súlyosabb (hiszen Istent káromolja)..."

    Mindkettő áldozat nélküli bűncselekmény lenne. Különben is, egy mindenható lényt miért érdekelné, hogy egy jelentéktelen parány mit mond róla?

    Egyébként itt az EJEB csak azt hagyta helyben, hogy egy tagállam bírságolhat ilyen jogon.
    Ami eleve baromság, mert a szólásszabadságot nem korlátozhatjuk olyan jogon, hogy az "sértené valaki érzéseit".
    Ezzel a logikával rohamléptekkel megyük a legelborultabb turbó-PC safe space felé.

    Gondolj bele, a keresztények Jézus-imádata nap mint nap sérti a muszlimok vallási érzéseit, a muszlim hit meg a keresztényekét.
    Ezért kellene az egész vallási és véleményes cuccot kidobni a BTK-ból.
    Akkor szokták a szólásszabadságot korlátozni, ha konkrét erőszakra buzdít egy csoport ellen (esetleg konkrét személyt sért emberi méltóságában). De ehhez kell a "clear and present danger".

    [ Szerkesztve ]

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • borg25

    senior tag

    válasz Attila2011 #21688 üzenetére

    Egy ismerősöm mesélte, hogy egyszer egyik kollégája ezt mondta neki:
    Én nem lehetek rasszista, mert roma vagyok.
    Nah a kolléga ez után kapott egy 20 perces fejtágítást, hogy ez nem így van...

    De tényleg érdekes a hozzáállás az EJEB részéről. Tényleg mi az, mikor egy 59 éves egy 9 éves lánnyal csinálja?
    Ha bármelyik pedofil azzal védekezne a bíróságon, hogy dehát, ő nem csak egyszeri alkalommal gondolta, hanem 18 éves kora után is vele maradna, csak addig is hetente legyen ungabunga, akkor arra nem azt mondanák, hogy jah akkor ez szerelem, hanem hogy előre megfontolt szándékkal sorozatosan elkövetett bűncselekmény. Ide tartozó vicc, hogy én nem vagyok pedofil, csak türelmetlen.

    Pont a héten jutott eszembe, hogy a PC valahol az idiotizmus megnyilvánulása, mikor a magát sértettnek gondoló szellemileg képtelen eldönteni, hogy ez most egy ellene irányuló sértés akar lenni, vagy valaki megnyilvánulása, s ezért inkább PC-t kiállt.

    Egyébként tényleg érdekes kérdés, hogy a vallásokat mennyire lehet összehasonlítani, rangsorolni, tiltani, pártolni. Elég csak a kereszténység - sátánizmus ellentétre gondolni. Mindkét vallás ugyanolyan értékes? Ha igen ha nem, miért?

  • Füleske

    addikt

    válasz Attila2011 #21688 üzenetére

    Talán az lehet a megfejtés hogy a törvény személyt ír és Mohamed egy személy volt, Isten és Allah meg nem.

  • tope

    addikt

    válasz Attila2011 #21715 üzenetére

    Akkor ők nem, de gondolom van más vallás, ahol van Isten, akkor ott az Isten, nem az Isten, vagy mi?

  • Füleske

    addikt

    válasz Attila2011 #21743 üzenetére

    "Számomra az teszi valóságosabbá, hogy számos követője és legközelebbi tanítványai kész voltak életüket is adni ezért a hitért."
    A vallási szektáknál ez manapság is így van. Népek Temploma ? Menny Kapuja ? Muzulmán öngyilkos merényletek ?
    "2000 éve sem voltak hülyék az emberek, nem hiszem, hogy eldobták volna csak úgy simán az életüket valami általuk kitalált humbug miatt."
    Nagyon könnyű manipulálni az érzelmileg sérült és/vagy tudatlan embereket. Elég lehet tüzes pokollal és Isten haragjával riogatni és megígérni neki az örök életet és örök mennyei boldogságot.

  • Füleske

    addikt

    válasz Attila2011 #21745 üzenetére

    Te embereket írtál és én is emberekre értettem azt amit írtam. A manipulátorok nyilván a korhoz mérten műveltek voltak, különben nem működött volna a dolog.
    Tényleg nem csak a kereszténység használ ilyen eszközöket a térítéshez ? Nahát, micsoda "véletlenek"...

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21745 üzenetére

    Igazad van, valóban nem maradt fenn Lukács korai változata.
    A kutatók csak feltételezésekre és közvetett bizonyítékokra alapoznak.
    Az egyik Markión, de nyilván ő gyanúsítható, hogy saját szája íze szerint kivágta Lukácsból a szeplőtelen fogantatást.
    Az biztos, hogy mi csak a győztes narratívát ismerjük, tehát elképzelhető, hogy az ő változata valóban nem tartalmazta Lukács elejét.
    Ami tény: sem Pál apostol levelei, sem Márk evangéliuma nem szól arról, hogy Jézust Szűz Mária szülte.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Füleske

    addikt

    válasz Attila2011 #21796 üzenetére

    Ha manapság is van olyan ember aki az életét adja a hitéért akkor ez 2000 éve is lehetséges volt (szerintem abban a korban ez könnyebben előfordulhatott) és szintén nem igazol számomra semmit. Hogy anno mit láttak az apostolok azt nem fogjuk tudni kideríteni.

  • borg25

    senior tag

    válasz Attila2011 #21841 üzenetére

    Ha lehet, ne a részletekbe vesszetek el!
    Igaz, Galileit végül is csak a tanai visszavonására és élethosszig tartó házi őrizetre ítélték. Viszont, az, hogy rosszul emlékeztem és nem ölték meg, nem érv a mellett, hogy a katolikus egyház nem tett meg mindent azért, hogy a heliocentrikus világkép terjedését gátolja. Az se érv, hogy Giordano Bruno-ért nem kár, mások is üldöztek az áltudományos halandzsái miatt, jobb hogy meghalt. Tudjuk, hogy Leonardo, Michelangelo is csak titokban tanulmányozhatta az halottak szervezetének felépítését, mert büntetés járt érte. Szóval ne mondjuk már azt, hogy a katolikus egyház nem akadályozta a tudomány fejlődését. Viszont az egy érdekes kérdés, hogy egyfelől akadályozta, másfelöl segítette is. Hol a mérleg nyelve? Pozitív vagy negatív oldalon? Persze lehet azt mondani, hogyha nem lett volna egyház, akkor az a pénz ami rájuk ment, mehetett volna az egyetemekre, tisztán a tudományra. De ment volna-e? Sokkal valószínűbb, hogy azt a pénzt felosztották volna a király és a földesurak közt, és ők fordították volna a hatalmuk megtartására. Iskolás emlékeimben az él, hogy a földművelés fejlődéséhez az egyház is sokkal hozzájárult.
    De ugye az egyház, nem csak tudománnyal foglalkozott, a helyi pap foglalkozott a báránykái lelki világával/pszihéjével. Ha valaki akart, tanácsért hozzá is lehetett fordulni, nem csak a cimborához, aki nem sokkal lehetett magasabb szinten a lélek/pszihé dolgaiban, mint aki hozzá fordult. Vagy fordult volna a helyi bíróhoz? Azt is kötötte volna a titoktartás?
    Ilyen szempontból gondoltam vizsgáljuk meg, hogy tényleg szebb lett volna-e a világ, ha nincs vallás?
    Milyen lett volna a világ, hogy fejlődött volna, ha nem hisznek az emberek valamiben? Hitnek lehet-e tekinteni a Ferengik hitét, hogy a pénz és a profit számít, és a halál után a nagy kincstárba jutunk, ahol szépen kell csengetni azért, hogy az ember bejuthasson. Tehát, ha nem Istenben hisznek az emberek, hanem a profitban, vagy mint a Vulkániak a tudás megszerzésének fontosságában, akkor az is hit-e?
    Egyáltalán lehetne-e világ vallás nélkül? S inkább csak azt vizsgálhatjuk, hogy mi lenne a jobb, ha a vallás a profitban, tudományban, Istenben, vagy másban hinne?

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21843 üzenetére

    Féligazságok.
    Az asztronómiai felvetéseit azért is kritizálták, mert a kurrens tudomány pontosabban leírta a bolygók mozgását.
    Bruno a kopernikuszi világkép híve volt. Ami hiába áll közelebb a valósághoz, nem ellipszisekkel dolgozott, mint Newton, hanem maradt a köröknél. Ergo pontatlanabb volt a ptolemaioszinál.

    Bruno egyes felvetései meglepően előremutatók (vannak saját fénnyel rendelkező és a nélküli égitestek, a csillagok távoli napok).

    A keresztények meg jó hogy utálnak egy olyan alakot, aki szerint Jézus egyszerű szemfényvesztő volt.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21845 üzenetére

    "Az antik tudást az Egyház mentette át ezen a korszakon..."

    Azt olvastam, Konstantin császár tanácsadója, Lactantius már akkoriban is a legbigottabb vallásosnak számított (és egyébként tagadta, hogy a Föld gömb alakú lenne).
    Nála is, és későbbi követőinél is alap dolog volt, hogy a világot nem tapasztalás után lehet megismerni, hanem a szent iratok tanulmányozásával.
    Bármi ami a szentírásnak ellentmond, hamis.
    Eléggé szerencsétlen dolog, hogy végül így sikerült államvallást teremteni a római birodalomban.
    Nem tudom mi lett volna, ha egy olyan vallás kerül hatalomra, ami barátságosabb a természettudományokkal.
    Főleg azt nézve, hogy akkoriban már primitív gőzgépeket, meg mechanikus számítógépeket építettek.

    A kereszténység vagy 500 évvel visszavetette az ókori tudományt. A sajátos világnézete miatt ki tudja mennyi tudományos mű veszett oda. Egyes szerzők szerint egyenesen destruktívan álltak hozzá az antik világ örökségéhez.
    OK, az iszlám is rátett később egy lapáttal.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21848 üzenetére

    "Ha teológiai tévedéseit visszavonja, akkor élhetett volna tovább."
    Hát ez eléggé álszentül hangzik. Kb. mint a viccben, amikor "Lenin elvtárs közéjük is lövethetett volna".

    Egyébként teológiában nincsenek tévedések, ugyanis szinte nem léteznek tényekre alapozott állítások.
    De legyünk megengedőek: nem követi a dogmát, kizárják az egyházból, na bumm. De nem, még ropogósra is kellett sütni, biztos ami biztos...

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21849 üzenetére

    "Ezért nem is értem az államvallássá tételről szóló megjegyzésedet."
    A korai kereszténység nem volt egységes, és sikerült a keményvonalasokat a többiek fejére ültetni. Lactantius csak egy jellemző képviselőjük volt.
    Olvasd el a cikket amit linkeltem. A szerző szerint gyakori volt a keresztény vandalizmus.

    "...neki köszönthetően örvendett nagy népszerűségnek Vergilius később."
    Ez dícséretes. Vergilius nem volt tudós.
    Továbbra is áll, hogy a későbbi egyházi iskolák nem értek fel természettudományok terén az antik világ iskoláihoz.
    Alig maradt fenn valami, így nem tudjuk hogy mit oktathattak. Leginkább úgy néz ki, hogy az egyházi pozíciókban használatos tudást. Nem tudjuk milyen volt (ha volt) a kutatómunka.
    A változás csak az ezredforduló táján, az egyetemek megjelenésével jött.

    "...a világ azon részei, ahol nem létezett még kereszténység..."
    Kínában volt puskapor, Indiában a ma is használt számok. Ők is foglalkoztak asztronómiával.
    Aztán ott is stagnált a tudomány. Háborúk, elzárkózás, válságok (Csin Si Huang-ti rengeteg könyvet elégettetett, mert azt akarta hogy tőle kezdődjön az időszámítás).
    Nyilván nem egyedül a vallás okolható, de a kereszténység nem tett jót a tudománynak.
    Nem meglepő módon Európában is akkor indult ugrásszerű fejlődésnek, amikor fellendült a kereskedelem és viszonylagos béke volt.

    "Ha az lett volna az Egyház célja, hogy ezen műveket elpusztítsák, hidd el, ma nem tudnál Platónt, vagy Arisztotelészt olvasni."
    Ez nem az egyház céljának köszönhető, hanem Cassiodorus előrelátóságának.
    Mindig erre lyukadunk ki: van néhány felvilágosult, aki felismeri az értéket és megőrzi.
    Intézményesen az egyház nem támogatta az antik művek megőrzését.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21853 üzenetére

    "Ha én például egy muszlim országba megyek..."
    Örülök, hogy nem én hoztam fel a párhuzamot.
    Miután túl vagyunk a "minekmentodázáson", megegyezhetünk abban, hogy ez is áldozathibáztatás és csúnya dolog?
    Egyáltalán nem menti fel a katolikus egyházat.

    "Na de mindegy, láthatóan úgy se fogunk egyetérteni..."
    Valószínűleg nem, de abban igazad van, hogy túlzás az egész technológiai és tudományos hanyatlást a kereszténység nyakába varrni.
    Maradjunk annyiban, hogy az egyház ókori értékmegőrző szerepe erősen vitatható. Legalábbis végezhettek volna alaposabb munkát is.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21884 üzenetére

    Én úgy tudtam, az óvszert is sokáig ellenezték, mert csak a reproduktív szex volt etikus az egyház szemében.
    De lehet hogy rosszul tudom.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #21927 üzenetére

    "...a Szentírás rendkívül súlyosan elítéli a kuruzslás és varázslás..."
    :))
    Az lehet, de az evangéliumok szerint Jézus és tanítványai vidáman jártak városról városra, és gyak. ugyanazt csinálták, mint a csodadoktorok.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Füleske

    addikt

    válasz Attila2011 #21927 üzenetére

    Szerinted mi ez ha nem hit ? Teljesen mindegy mi a körítés, hogy milyen bizonyíthatatlan dolgok alapján történik az agymosás, ez épp ugyanaz mint amikor valamelyik vallás ugyanilyen hit alapján árulja önmagát. Pl. Imádkozz Jézushoz/Istenhez és meggyógyulsz. Tényleg nem látod az azonosságot ?
    Jézus szerinted mit csinált ? Kuruzslás, varázslás vagy igaz történet ? Mi tartozik ezekbe ? Ókori emberek zsinaton összeollózott meglátásai dönthetnek-e ebben a kérdésben ?

  • Füleske

    addikt

    válasz Attila2011 #21933 üzenetére

    "Ezt csak te állítod, ilyet például a kereszténység nem állít, ha már Jézusra hivatkoztál."
    Csak egy random link : [link]
    Ez is képlékeny mivel keresztény is van sokféle. Ami a vágyad azt Isten/Jézus csinálhatja. Vagy nem ?
    "a lelki bajokra, a bűnökre, pedig az ima segít" Hogyan ?
    "egy pap se mondja, hogy hagyj fel a kemóval, elég lesz az ima" Mivel a pap is a fent írt átverést csinálja (ebből él), még szép hogy nem mondja. Különben hamar fogynának el a beteg hívek.
    "Az pedig valami borzalom, hogy ilyet merészelsz leírni egy nyílt fórumon"
    Nem hiszem el hogy nem érted a gondolatmenetem. Szerintem csak nem akarod megérteni.
    "Ne haragudj, de nálad szerintem valami nagyon komoly baj van. Aki ilyen könnyen játszana mások életével, ott súlyos gondok vannak és inkább ő szorul orvosi kezelésre."
    Szintén nem akarod megérteni amit írtam, hiszen akkor kiderülne hogy Isten valamiért azokon akarna segíteni akik szedik a gyógyszert. Tehát ő nem létezik. De (ó borzalom, miket vetek fel, biztos ez is az ördög műve !) ismételjük meg párszor ezt a kísérletet, hiszen egy mérés nem mérés. Lehet hogy pár ezer beteg hívő meghalna (önkéntes kísérletekről beszélünk természetesen, tehát a saját életükkel játszanának !) de legalább előbbre jutnánk az "Isten létezik" kérdésben. Egyértelműen.
    De várom a Te felvetéseid hogyan lehetne egyértelműen megtudni Isten létezését. Vagy ha van már ilyen többször elvégzett és igazolt kísérlet akkor ne habozz ide belinkelni.

Új hozzászólás Aktív témák